Przewodnik dla początkujących dotyczący prywatności wydobywania monet | Jak wydobywać ZCash

Więc jesteś zainteresowany wydobyciem monet prywatności? Cóż, ZCash prawdopodobnie znajduje się na Twojej liście priorytetów. I nie bez powodu. Monety prywatności zyskują ostatnio na popularności w następstwie organów regulacyjnych, które chcą ograniczyć Bitcoin i wszystkie altcoiny, które się z niego zrodziły. W tym przewodniku dowiemy się, jak wydobywać ZCash dla początkujących.

(Należy pamiętać, że dotyczy to użytkowników systemu Windows, chociaż proces w systemie Linux będzie nieco podobny).

Krótki przegląd ZCash

ZCash dodaje dodatkową warstwę anonimowości do transakcji kryptograficznych w porównaniu do Bitcoin. Kryptografia znana jako zk-SNARKS pozwala użytkownikom przeprowadzać transakcje całkowicie prywatnie lub, jeśli zechcą, wyświetlać określone transakcje.

zcash

Ta funkcjonalność ma zarówno dobre, jak i złe strony. Po pierwsze, pozwala bezpiecznie przesyłać duże fundusze na całym świecie bez potencjalnego stania się celem ataku online lub offline na podstawie Twojej tożsamości. Z drugiej strony stwarza również potencjał do różnego rodzaju prania pieniędzy.

ZCash używa proof-of-work, podobnego do Bitcoin, do zabezpieczenia swojej sieci. Zasadnicza różnica polega jednak na algorytmie wyszukiwania Equihash co ułatwia tworzenie bloków w inny sposób. Jest to ważna kwestia, ponieważ potrzebujesz sprzętu zoptymalizowanego pod kątem jego wykorzystania. Więcej o tym później. Na razie przejdźmy dalej i jeśli interesuje Cię wewnętrzna miarka ZCash, zajrzyj do naszego przewodnika ZCash.

Rentowność

Jeśli nigdy wcześniej nie wydobywałeś kryptowalut, byłby to dobry moment, aby dowiedzieć się, czy faktycznie zamierzasz zarobić na tym przedsięwzięciu przyzwoity zysk. Wielu niewykształconych uczestników rynku kryptowalut uważa, że ​​wydobywanie to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy. Po prostu tak nie jest. Oto kilka kluczowych elementów, które musisz wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem wydobywania ZCash lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty w tym zakresie:

  • Aktualna cena rynkowa
  • Początkowy nakład kapitałowy na sprzęt
  • Całkowita dostępna moc mieszania
  • Koszt energii elektrycznej
  • Koszty opłaty za basen

Aby to zrobić, przejdź do Co do mnie i wprowadź kilka zmiennych ze swojej konfiguracji. Jako przykład podajemy typowy zestaw z ośmioma kartami graficznymi z około 6000 godzin / s (szybkość mieszania):

Oblicz swój przewidywany potencjał zysku

Oblicz swój przewidywany potencjał zysku

Jak widać, potencjał zysku w ostatnim czasie nie jest szczególnie wysoki. Wynika to w dużej mierze z bessy w 2018 roku, która utrudniła małym górnikom osiągnięcie zysku. Te wyniki są jednak tylko szacunkami. Podobnie jak w przypadku większości kryptowalut, nic nie przebije praktycznego doświadczenia.

Sprzęt górniczy

ZCash został zbudowany, aby opierać się maszynom ASIC i zamiast tego wykorzystywać GPU (karty graficzne) jako główne źródło wydobywania monety. To dobra wiadomość dla początkujących górników, ponieważ nie będziesz musiał konkurować z gigantami górniczymi, takimi jak Bitmain, którzy mają ogromny udział w rynku ASIC.

Oznacza to, że na pewno zechcesz kupić kilka kart graficznych Nvidia. Doświadczeni górnicy donoszą, że podczas wydobywania ZCash znacznie przewyższają karty AMD. Seria Nvidia GTX80 to dobry punkt wyjścia, jeśli nie wiesz, którą kartę odebrać. Ponadto, ponieważ popyt na karty obciążył nieco zasoby kart graficznych, możesz spróbować kupić kilka używanych GPU od znajomych z gier lub w serwisie eBay.

Przechowywanie Bounty: Portfele ZCash

Wydobywanie monet nie pomaga, chyba że możemy je gdzieś przechowywać. Na szczęście mamy tutaj sporo opcji. ZA portfel innej firmy jest lepszy dla początkujących, ponieważ oficjalny portfel działa tylko z Linuksem. Istnieje jednak wiele dobrych opcji, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, z którego prawdopodobnie będziesz chciał skorzystać z portfela sprzętowego, takiego jak Trezor lub Ledger.

Jeśli chcesz zbudować portfel Bitcoin lub może wypłacić pieniądze na fiat (np. Dolary / euro / itp.), Na pewno będziesz chciał kopać bezpośrednio na obsługiwanej giełdzie. Pozwoli ci to ominąć dodatkowe opłaty przy przelewach między osobistym portfelem a giełdą. Najpierw jednak skontaktuj się z giełdą, aby upewnić się, że obsługują tę opcję.

Oprogramowanie i dalsze kroki

Kierowcy

Zakładając, że zdecydowałeś się na karty Nvidia do swojego sprzętu, jak wspomnieliśmy wcześniej, teraz jest czas, aby upewnić się, że są one prawidłowo zainstalowane i skonfigurowane. Udaj się do Witryna Geforce firmy Nvidia i zainstaluj najnowsze sterowniki, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś:

Aby uzyskać maksymalną wydajność, upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swojej karty

Aby uzyskać maksymalną wydajność, upewnij się, że masz najnowsze sterowniki do swojej karty

Instalowanie wielu procesorów graficznych może być trudnym procesem. Najlepszym rozwiązaniem może być zainstalowanie pojedynczo, ponowne uruchomienie, a następnie przepłukanie i powtórzenie lub alternatywnie instalacja wszystkich jednocześnie. Górnicy zgłosili kilka różnych sposobów wykonania zadania, więc przed wykonaniem kolejnych kroków zaplanuj trochę czasu na prawidłowe zainstalowanie sprzętu.

Pobierz i uruchom program EWBF Miner

Czas podłączyć oprogramowanie do sprzętu, abyśmy mogli zasilić trochę funduszy. Zalecane oprogramowanie to EWBF Górnik Cuda ZCash. Zawsze zachowuj ostrożność podczas pobierania kopaczy, ponieważ niektóre nieznane programy mogą kraść fundusze od niczego niepodejrzewających użytkowników. Przeprowadź swoje badania i postępuj zgodnie z instrukcjami Bitcointalk jeśli chodzi o rekomendacje dotyczące górników.

Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję Cuda. Windows ma paskudny zwyczaj przerywania płynnego działania maszyn górniczych. Oznacza to, że będziesz musiał dostosować kilka ustawień, aby upewnić się, że wydobywasz z maksymalną wydajnością.

Po pierwsze, upewnij się, że Twój program antywirusowy nie blokuje programu Cuda ani żadnych innych powiązanych plików. Po drugie, możesz również chcieć wyłączyć aktualizacje systemu Windows i zamiast tego aktualizować ręcznie, planując określone przestoje dla swojej platformy. Na koniec wyłącz tryb uśpienia na komputerze, ponieważ będzie to stale zakłócać wydobycie ZCash.

Dołącz do basenu górniczego

Wydobywanie ZCash na własną rękę jest niepraktyczne, a obecnie możesz je skrócić tylko wtedy, gdy dołączysz do puli wydobywczej. Krótko mówiąc, pozwalają one „łączyć” zasoby z innymi górnikami z większą możliwością odkrycia bloków i odebrania nagrody za wydobycie. Investoon ma świetne porównanie na basenach wydobywczych ZCash w pobliżu Twojej bieżącej lokalizacji.

Kliknij konkretnego górnika, a otrzymasz instrukcje, jak połączyć się z tą pulą:

Instrukcje, jak dołączyć do określonej puli wydobywczej

Instrukcje, jak dołączyć do określonej puli wydobywczej

W szczególności musisz zanotować plik nietoperza i ustawienia koparki EWBF. Można je zmienić w folderze EWBF, który pobrałeś wcześniej. Musisz również skopiować adres portfela, o którym rozmawialiśmy wcześniej. Jest tu sporo dziwnych fragmentów, więc upewnij się, że wszystko jest na miejscu.

Ostatnie myśli: jak wydobywać ZCash

Teraz wszystko, co pozostało, to zacząć wydobywać ZCash! Kliknij dwukrotnie plik .bat i powinieneś efektywnie wydobywać swój pierwszy ZCash. Pamiętaj, że większość pul umożliwia sprawdzenie zarobków z portfela za pośrednictwem odpowiednich witryn internetowych. Jest jeszcze wiele do nauczenia się, jeśli chcesz w pełni wykorzystać naukę wydobywania ZCash.

Pamiętaj, rynki są w dół, a konkurencja jest ostra. Aby utrzymać się na powierzchni, musisz być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i udoskonalać swój proces. Powodzenia i szczęśliwego wydobycia!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map