Projekty antykorupcyjne Blockchain: budowanie lepszego rządu

Rządy i przedsiębiorstwa nadal szukają programów antykorupcyjnych opartych na technologii blockchain, aby zwalczać rosnące obawy obywateli. Korupcja jest stara jak rząd i zawsze była ogromnym problemem na całym świecie. Teraz zarówno obywatele, jak i rządy starają się wykorzystać moc technologii blockchain, aby stworzyć bardziej przejrzyste sposoby zarządzania.

Grupa Banku Światowego niedawno opublikowała plik fabuła które uwydatniły skutki korupcji rządu w krajach rozwijających się. Raport ujawnił, jak korupcja nieproporcjonalnie wpływa na najbiedniejszych ludzi na świecie. Aby spojrzeć na wagę tych problemów z perspektywy, nie trzeba szukać dalej niż Paragwaj.

Lata korupcji politycznej spustoszyły Paragwaj w Ameryce Łacińskiej. Najbiedniejsi mieszkańcy kraju płacą około 12,6% swoich dochodów na łapówki. To znacznie mniej niż w przypadku najbogatszych obywateli kraju, którzy płacą tylko około 6,4 procent.

Wysoka cena korupcji

Plik OECD, międzynarodowa grupa doradcza dla G20, opublikował raport, w którym dogłębnie zbadano cenę korupcji. Dane pokazały, że korupcja stanowi aż 10 procent całkowitych kosztów prowadzenia działalności na całym świecie. Ten sam raport pokazał różnice, z którymi borykają się kraje rozwijające się.

W biedniejszych krajach korupcja kosztuje około 25 procent całkowitych dochodów. Kraje te nie mają funduszy i infrastruktury, aby właściwie egzekwować przepisy antykorupcyjne. Technologia Blockchain jest tanią alternatywą, która daje tym krajom realną opcję rozpoczęcia eliminacji korupcji w ich szeregach.

Globalny indeks korupcji za pośrednictwem Transperancy International

Globalny Indeks Korupcji za pośrednictwem Transperancy International

Technologia Blockchain zapewnia bardziej przejrzystą i wydajną opcję w porównaniu z obecnymi systemami. Zdecentralizowany charakter rozproszonych rejestrów utrudnia ich hakowanie, modyfikowanie lub usuwanie. To właśnie te cechy sprawiają, że jest idealny w protokołach antykorupcyjnych.

Głosowanie

Głosowanie jest rdzeniem zachodniego społeczeństwa i chociaż jest kluczowym elementem demokracji, zapewnienie uczciwych wyborów nie zawsze było łatwe (lub możliwe). Teraz wyobraź sobie wybory, w których wyniki były natychmiast dostępne. W tych wyborach każdy głos zostaje dodany do łańcucha bloków i jest niezmienny. Wyniki byłyby bezpieczne i możliwe do śledzenia przez opinię publiczną.

Po latach wątpliwego liczenia głosów wyniki, Deweloperzy blockchain zdecydowali, że nadszedł czas, aby wkroczyć i uprościć proces. Plik FollowMyVote Platforma to kompleksowe, weryfikowalne oprogramowanie do głosowania online typu open source. Program umożliwia użytkownikom głosowanie w zaciszu własnego domu.

Użytkownicy pobierają stanowisko do głosowania online. Po zainstalowaniu wyborcy bezpiecznie przesyłają swoje dane identyfikacyjne do weryfikacji. Po potwierdzeniu, że jesteś tym, za kogo się podajesz, uzyskasz dostęp do cyfrowej kabiny do głosowania. Po oddaniu głosu dane są anonimowo dodawane do łańcucha bloków. Najlepsze jest to, że w każdej chwili możesz wrócić i sprawdzić, czy Twój głos został poprawnie policzony.

Grupy Blockchain skupione na korupcji

Scenariusze przypadków użycia dla protokołów antykorupcyjnych blockchain wciąż rosną. To zapotrzebowanie na zwiększoną integrację blockchain doprowadziło do powstania wielu międzynarodowych grup blockchain. Jedną z najważniejszych z tych organizacji jest Blockchain Trust Accelerator.

Akcelerator zaufania Blockchain

Plik Akcelerator zaufania Blockchain jest wspólnym przedsięwzięciem The Grupa Bitfury, Nowa Ameryka, i Narodowy Instytut Demokratyczny. Grupa stara się stawić czoła społecznym i politycznym wyzwaniom, przed którymi stoi dziś nasz świat, finansując społeczne programy pilotażowe blockchain. Grupa składa się ze sponsorów, ekspertów technicznych, liderów społeczeństwa obywatelskiego, doradców i przedsiębiorców.

Globalne programy antykorupcyjne Blockchain

Wiele krajów już używa technologii blockchain do walki z korupcją. Od rozwiązywania problemów dotyczących finansowania po śledzenie kontraktów rządowych, programy antykorupcyjne blockchain zmieniły grę. Oto kilka przykładów:

Kanada

W styczniu 2018r, Kanada National Research Council (NRC) rozpoczęło się dzielenie się informacje o funduszach i grantach badawczych z nim związanych Program pomocy w badaniach przemysłowych (NRC IRAP). Dane były udostępniane w czasie rzeczywistym dzięki wykorzystaniu opartego na Ethereum Catena Blockchain Suite. Deweloperzy chcieli zapewnić opinii publicznej pełną przejrzystość.

Ta strategia pomogła zbudować większe zaufanie między rządem Kanady a jej obywatelami. Kanadyjczycy mają teraz możliwość monitorowania wydatków NRC w czasie rzeczywistym za pomocą tego programu.

Hiszpania

Hiszpania to kolejny kraj, który bardzo ucierpiał z rąk skorumpowanych urzędników. W 2017 roku Hiszpania ranking jako jeden z najbardziej skorumpowanych krajów UE. Kraj zobaczył, jak ich premier ustąpił 1 czerwca 2018 r., Po ujawnieniach związanych z aferą korupcyjną w Gürtel.

Skandal stał się międzynarodowy nagłówki w wyniku czego wielu urzędników politycznych trafiło do więzienia, pojawiło się wiele nowych przepisów antykorupcyjnych oraz powstały grupy badawcze zajmujące się technologią blockchain i sztuczną inteligencją. Celem tych grup jest stworzenie lepszego sposobu śledzenia łapówek wręczanych zagranicznym urzędnikom.

W niedawnym wywiad, Angel Gurria, Sekretarz Generalny Hiszpańskiej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, mówił o znaczeniu integracji bardziej przejrzystego systemu walki z korupcją. System monitoruje płatności dla urzędników i umieszcza informacje w publicznym łańcuchu bloków.

Meksyk

Nie jest tajemnicą, że Meksyk cierpi z powodu powszechnej korupcji rządowej. ZA Transparency International Raport umieścił Meksyk pod względem korupcji przed wszystkimi krajami Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Jak możesz sobie wyobrazić, korupcja jest głównym problemem obywateli Meksyku, z których wielu jest zmęczonych podejrzanymi praktykami, w które zaangażowany jest ich rząd..

Uznając pragnienie mniej skorumpowanego rządu, meksykańscy politycy wykazali się kreatywnością. W zeszłorocznych wyborach prezydenckich politycy wymyślili wyjątkowe i interesujące sposoby rozwiązania tego problemu. Jeden z krajów kandydujących na prezydenta, 39-letni Ricardo Anaya, działał na platformie opartej na blockchain.

Chociaż Anaya nie wygrała wyborów, jego przesłanie o pełnej przejrzystości rządu za pośrednictwem łańcucha bloków trafiło do wielu osób w całym kraju. Jego plan polegał na umieszczeniu wszystkich wydatków rządowych na publicznym łańcuchu bloków. W ten sposób ludzie mogą zobaczyć, jak ich rząd wydaje pieniądze z podatków.

Blockchain Anti-Corruption: droga do lepszego rządu

Całkowite wyeliminowanie korupcji w rządzie może być niemożliwe, ale technologia blockchain zapewnia obywatelom alternatywę dla status quo. Niskie koszty instalacji i korzyści w zakresie bezpieczeństwa sprawiają, że programy antykorupcyjne blockchain są mądrym posunięciem dla każdego rządu. W nadchodzących miesiącach należy spodziewać się większej liczby przypadków użycia tej technologii antykorupcyjnej, ponieważ programy te zaczną przynosić rezultaty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map