Programy rządu USA skoncentrowane na Satoshi Nakamoto

Kim jest Satoshi Nakamoto? Tożsamość tej osoby lub grupy jednostek może być kwestią wieku. Ta nieuchwytna postać stworzyła pierwszą na świecie udaną kryptowalutę, Bitcoin. Nakamoto udało się zachować anonimowość, pomimo ogromnych wysiłków zarówno organizacji prywatnych, jak i rządowych. Jak się wkrótce dowiesz, agencje rządowe wysokiego szczebla z całego świata zaangażowały się w polowanie na tajemniczego twórcę Bitcoina. Poświęćmy chwilę, aby przyjrzeć się niektórym technikom i programom rządowym skupionym na zdemaskowaniu tego finansowego geniuszu.

Ostatnie dochodzenia

Niedawny raport śledczy przeprowadzony przez firmę Motherboard’s Daniel Oberhaus podkreśla zakres tych programów rządowych opartych na Nakamoto. W swoim styczniowym raporcie śledczy złożył wniosek o wolność informacji do CIA i FBI. W swojej petycji pyta agencje, czy znają tożsamość Satoshi Nakamoto, a jeśli nie, jakie programy istnieją w związku z tym zadaniem.

Co ciekawe, CIA zwróciła prośbę z tak zwanym Odpowiedź Glomar, w którym agencja po prostu stwierdza: „Nie możemy ani potwierdzić, ani zaprzeczyć istnieniu żądanych dokumentów”. CIA często używa odpowiedzi Glomar do opisania operacji, które mają najwyższy poziom bezpieczeństwa narodowego.

Tajny program CIA odzyskania rosyjskiej łodzi podwodnej przez Unredacted

CIA używa Glomar Explorer w tajnym programie przez Unredacted

Dlaczego rząd USA przejmuje się Satoshi Nakamoto?

Jest wiele powodów, dla których rząd USA próbował wytropić Nakamoto. Po pierwsze, Nakamoto ma podobno ponad milion Bitcoinów. Bitcoin osiągnął rekordowy poziom około 20000 USD w 2017 r., Nieuchwytny twórca siedzi na zdrowej krypto fortunie. W rezultacie globalne zainteresowanie rządów Nakamoto znacznie wzrosło.

Administracja Obamy bada

Obecnie wydaje się, że administracja Obamy miała obawy co do prawdziwych intencji Nakamoto. Bitcoin odnotował rekordowy wzrost podczas administracji Obamy. Wzrost ten doprowadził ekspertów rządowych do wniosku, że uzbrojenie Bitcoina może siać spustoszenie w kontroli Stanów Zjednoczonych nad globalną gospodarką, umożliwiając krajom całkowite obejście dolara amerykańskiego. Obawy te podsycały również obawy, że twórca Bitcoina mieszkał we wrogim kraju, takim jak Chiny czy Korea Północna.

Przynajmniej w części obawy rządu przyniosły skutek, choć bez użycia Bitcoina. Wenezuela uruchomiła krajową kryptowalutę w 2017 roku, znaną jako Petro. Manewr ten miał na celu walkę z rosnącą inflacją spowodowaną miażdżącymi sankcjami gospodarczymi, które Stany Zjednoczone nałożyły na ten kraj. Rosja, kolejny kraj podlegający sankcjom USA, ogłosił plany rozwoju krajowej kryptowaluty w nadchodzących miesiącach o nazwie Crypto Ruble.

NSA

Bloger o nazwisku Alexander Muse opublikował kilka interesujących ustaleń, które wydają się sugerować, że Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) może wiedzieć, kim jest prawdziwy Satoshi Nakamoto. Według źródeł Muse, agencja wykorzystała zaawansowaną technologię próbkowania do pisania, aby wyśledzić nieuchwytnego twórcę Bitcoin.

W serii postów na blogu Muse opisuje, w jaki sposób NSA wykorzystała technikę znaną jako stylometria. Stylometria bada styl pisania danej osoby, aby wybrać znaną terminologię i strukturę zdań. Każdy pisze w określony sposób, nawet Nakamoto. Nakamoto pozostawił ślad po postach i blogach dotyczących Bitcoina w jego początkach. Obecnie wydaje się, że te okruchy mogły doprowadzić do jego odkrycia.


Programy rządowe: PRISM

Muse uważa teraz, że NSA była w stanie zebrać te wczesne teksty i porównać je z bilionami innych postów online. W swoim raporcie twierdzi, że NSA zebrała wszystkie wczesne pisma Nakamoto i wysłała je przez dwa główne rządowe programy szpiegowskie. Po pierwsze, NSA użyła protokołu PRISM. PRISM jest tym, czego używają agenci federalni do przeglądania kont Google i Yahoo. Program daje tym organizacjom możliwość przeglądania wszystkich informacji przesyłanych za pośrednictwem platform. Jest zatwierdzony przez władze federalne i wspierany przez sąd.

Ten tajny program wyszedł na jaw dzięki staraniom niesławnego już demaskatora Edward Snowden. Washington Post był pierwszą agencją informacyjną przerwa historię PRISM wraz z wieloma innymi kuszącymi krajowymi programami szpiegowskimi.

Edward Snowden przez YouTube

Edward Snowden przez YouTube

Programy rządowe: MUSCULAR

Po uruchomieniu prac Nakamoto przez PRISM, Muse uważa, że ​​NSA wykorzystała ich tajemnicę MUSKULARNY program do zakończenia wyszukiwania. MUSCULAR umożliwia NSA kopiowanie wszelkich danych przesyłanych krajowymi kablami światłowodowymi. Bloger śledczy cytuje anonimowe źródło, które potwierdziło, że cały proces trwał mniej niż miesiąc.

Oczywiście historia Muse nie ujawnia, kim jest Satoshi Nakamoto. Wyjaśnia, że ​​jego źródło potwierdza, że ​​NSA i CIA znają prawdziwą tożsamość Nakamoto, ale nie ujawniają informacji opinii publicznej. Mogą minąć lata, zanim te informacje staną się publicznie dostępne. Obecnie CIA i NSA ujawniać dokumenty do wiadomości publicznej po dziesięciu latach na żądanie. CIA automatycznie publikuje raporty po dwudziestu pięciu latach.

Ok, więc kim jest Satoshi?

Jak można sobie wyobrazić, wysiłki śledcze Muse w połączeniu z odpowiedzią Glomara, którą otrzymał Daniel Oberhaus, pomogły podsycić przekonanie, że być może rząd Stanów Zjednoczonych wie, kto może być twórcą Bitcoina. Jeśli organizacje te mają dostęp do tych informacji, nie ujawniają tego faktu opinii publicznej.

Wyniki NSA niejasne

Można by pomyśleć, że gdyby NSA zakończyła poszukiwania i odkryła, że ​​twórca Bitcoina pochodził z wrogiego kraju, przekazaliby te informacje odpowiednim władzom, ale nie opinii publicznej. W obecnej formie kryptowaluty zyskują na popularności w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, a analitycy przewidują przyszły wzrost w nadchodzących latach. Podczas gdy rynek kryptowalut się rozwija, rośnie też ciekawość wokół twórcy Bitcoina. Ta rosnąca ciekawość doprowadziła również do rosnącej liczby teorii spiskowych Bitcoin w przestrzeni kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map