Prezes Codex, Mark Lurie, mówi o eterycznej i przyszłości sztuki Blockchain

Mark Lurie, dyrektor generalny Codex Protocol

mark lurie headshot

Mark Lurie ma imponujące CV: absolwent Harvardu, założyciel Lofty, a teraz dyrektor generalny Codex Protocol. Kodeks jest rejestrem opartym na blockchain dla unikalnych zasobów. Ustanawia trwały zapis pochodzenia przedmiotów, od dzieł sztuki po butelki wina.

Około miesiąc temu zespół Codex zorganizował aukcję sztuki blockchain na Ethereal Summit w Nowym Jorku, podczas której zebrał ponad 190 000 dolarów na rzecz Foundation for Art and Blockchain. Punktem kulminacyjnym aukcji: niezwykle rzadki CryptoKitty z ceną końcową 140 000 USD.

Steven Buchko z Coin Central niedawno spotkał się (wirtualnie) z Lurie, aby porozmawiać o aukcji i lepiej zrozumieć wartość, jaką technologia blockchain wnosi do świata sztuki. Poruszają także temat wejścia Luriego do blockchain i sztuki, a także jego planów dotyczących rozwoju Codexu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o protokole Codex, zagłębimy się nieco głębiej w projekt w naszym wywiadzie z COO Codex Jess Houlgrave.

Wejście Lurie do Blockchain

Lurie nie jest obcy w świecie sztuki. Po uzyskaniu dyplomu MBA na Harvardzie założył i sprzedał Lofty, internetowy rynek dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich. W tym czasie poznał branżę i na własnej skórze doświadczył trudności w radzeniu sobie z kolekcjami dzieł sztuki..

Blockchain był również przez jakiś czas na jego radarze. Lurie zauważa: „Kupiłem pierwszego Bitcoina w 2011 r. Następnie straciłem wszystko na Mt. Gox. Ale byłem zainteresowany tym, co się dzieje i wiedziałem, że blockchain może rozwiązać wiele problemów związanych z kolekcjonerskimi dziełami sztuki ”.

Jednak rosnąca popularność tokenów i ICO (Initial Coin Offerings) skłoniła Lurie do stworzenia Codex. „Token może faktycznie zapewnić przyjęcie i przestrzeganie wspólnego standardu, ponieważ dostosowuje zachęty. To [przestrzeganie] umożliwia rozwiązanie oparte na łańcuchu bloków, które rozwiązuje wiele problemów, które widziałem w Lofty ”.

sieć codex

Mimo że Lofty i Codex działają w tej samej branży, Lurie stoi przed nowym zestawem wyzwań związanych z pracą z technologią blockchain.

„W start-upach nauczyliśmy się dawno temu być lean i szybko iterować w zakresie technologii. Ale w przypadku blockchain musisz planować więcej z wyprzedzeniem, ponieważ znacznie trudniej jest to powtórzyć ”.

Można by pomyśleć, że przemysł nietechniczny, taki jak sztuka, byłby przeciwny przyjmowaniu nowych technologii, ale tak się nie stało. Lurie podkreśla, że ​​kluczem jest opisanie wartości, jaką przynosi technologia, a nie sama technologia.


Dodaje: „Czasami rozpraszamy się, wyjaśniając blockchain jako pierwszy, kiedy powinniśmy wrócić do podstaw biznesu i zamiast tego wyjaśnić propozycję wartości. W ten sposób udało nam się uzyskać wiele z naszej adaptacji i zaangażować się w świat sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich. Musisz uczynić łatwym do zrozumienia doświadczenie użytkownika ”.

Aukcja sztuki eterycznej

Jak wspomniano wcześniej, Codex był współgospodarzem aukcji dzieł sztuki z R.A.R.E. Digital Art Network w Ethereal w maju. Zapytany o cele aukcji, Lurie odpowiada, przedstawiając kilka celów, które mieli na myśli.

Pierwszym było wprowadzenie i zaprezentowanie produktu Codex. Wszystkie oferty i płatności zostały wykonane w kryptowalucie za pośrednictwem protokołu Codex. Z powodzeniem wygenerowali pierwsze tytuły artystyczne w swoim rejestrze blockchain.

Kolejnym celem aukcji było ufundowanie fundacji wspierającej twórcze przedsięwzięcia związane z blockchainem i sztuką cyfrową. Lurie komentuje: „Będzie tak wiele sztuka cyfrowa, która powstaje dzięki blockchainowi, ponieważ możesz ją zmniejszyć. To ekscytujące widzieć zupełnie nową kategorię i wzrost nowego medium. Dlatego jesteśmy naprawdę podekscytowani tą częścią fundacji blockchain ”.

Wreszcie, aukcja pokazała wielu osobom świat sztuki blockchain i pokazała rosnącą popularność nowych zajęć artystycznych, takich jak cyfrowe kolekcje.

Rekordowa sprzedaż CryptoKitty o wartości 140 000 USD stanowi główny cel wspierania twórców działających na styku technologii blockchain i sztuki. Podziękowania dla oferentów, @rareartlabs, @EtherealSummit, @CodexProtocol i naszej społeczności. Nasze kotki nie mogłyby być bardziej szczęśliwe. &# 128571; #EtherealNY pic.twitter.com/T95qU9sqEb

– CryptoKitties (谜 恋 猫) (@CryptoKitties) 13 maja 2018 r

W odpowiedzi na CryptoKitty o wartości 140 000 dolarów, Lurie wyjaśnia: „Ludzie cenią rzadką sztukę. Czy to takie dziwne, że CryptoKitty kosztuje 140 000 dolarów, podczas gdy Picasso może kosztować 100 milionów dolarów? Fakt, że sztuka cyfrowa może być wyjątkowa, oznacza, że ​​może ona mieć wartość kolekcjonerską, co jest niesamowitą rzeczą. Myślę, że będzie znacznie więcej dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak CryptoKitties… i pewnego dnia osiągnie poziom artystów i sztuki głównego nurtu ”.

Wpływ Codexu na świat sztuki

W dzisiejszym świecie sztuki musisz skonsultować się z ekspertem, aby śledzić i udowodnić autentyczność dzieła sztuki. Jest powolny, drogi i podatny na błędy. Codex to zmienia.

Lurie opisuje protokół jako „zdecentralizowany rejestr unikalnych zasobów, począwszy od dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich… Przechowujemy informacje o pochodzeniu, aby każdy mógł łatwo prowadzić interesy z tymi zasobami. Mając tytuł, możesz udowodnić, skąd go masz. A to oznacza, że ​​masz możliwe do zweryfikowania informacje na jego temat i masz dostęp do usług odczytujących te dane – ubezpieczenia, pożyczki zabezpieczone aktywami z zastawami, tantiemy dla artystów, kupno i sprzedaż, depozyt ”.

Lurie uważa, że ​​te ulepszenia doprowadzą do boomu kreatywności.

Kontynuuje: „To ogromnie rozwinie sztukę i przedmioty kolekcjonerskie, ponieważ transakcje są tańsze, możesz zaciągać pożyczki pod zastaw swojej sztuki i zapobiegać oszustwom. Tak więc rynek rozszerza się, a to, co jest niesamowite w rozwijającym się rynku, to fakt, że prowadzi on do większej ilości pieniędzy w kieszeniach artystów ”.

I to nie jest zwykły sen. Zespół Codex planuje zintegrować protokół z 5000 domów aukcyjnych, które każdego roku sprzedają dzieła sztuki warte 6 miliardów dolarów. Nawiązali też współpracę z dziesięcioma firmami (jak dotąd), które tworzą aplikacje i usługi dla posiadaczy tytułów Codex. Usługi te obejmują wyceny z dnia na dzień, ułamkową własność i pożyczkodawców zabezpieczonych aktywami, aby wymienić tylko kilka.

Jedno ostatnie przesłanie

Zapytany o pożegnalne słowa do naszych czytelników, Lurie ma tylko jedną kwestię do powiedzenia,

„Jeśli posiadasz kryptowalutę, posiadanie sztuki i inwestowanie w nią to naprawdę fajna rzecz. To nieskorelowany magazyn wartości i myślę, że Twoi czytelnicy powinni poważnie się nad tym zastanowić. A jeśli chcą się nad tym zastanowić, Codex to dla nich świetne miejsce, aby upewnić się, że robią to w łatwy i godny zaufania sposób ”.

Dziękuję Ci

Jeszcze raz dziękujemy Mark za rozmowę z nami i pracę nad dalszym przyjęciem technologii blockchain. Wiemy, że aukcja Ethereal była tylko pierwszym kamieniem milowym na długiej liście rzeczy, które nadejdą. Życzymy Tobie i zespołowi Codex powodzenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map