Prezes Bluzelle, Pavel Bains, rozmawia o zdecentralizowanej bazie danych w chmurze

Prezes Bluzelle, Pavel Bains, rozmawia o zdecentralizowanej bazie danych w chmurze

Na tegorocznym Neo DevCon mieliśmy przyjemność spotkać się z Pavelem Bainsem, CEO Bluzelle. Wywiad odbył się w czasie, gdy Bluzelle właśnie wychodził z ICO i był notowany na głównych giełdach.

Większość rozmowy była poświęcona dopracowaniu szczegółów tej nowej technologii, zwłaszcza niszy, którą wypełnia w rozwijającym się ekosystemie blockchain zdecentralizowanych platform opartych na chmurze..

Wywiad

CoinCentral: Gdybyś mógł krótko podsumować swoją platformę, jak byś ją opisał?

Pavel Bains: Najłatwiej zapomnieć o tym, że wszystkie aplikacje i produkty zużywają ogromne ilości danych. Przy wymianie tych wszystkich danych obecny Internet po prostu nie ma infrastruktury chroniącej jego bezpieczeństwo, skalowalność i niezawodność. Bluzelle to zdecentralizowana usługa bazy danych. To zdecentralizowany internet, w którym jeśli zastosujesz zasady blockchain, możesz rozwiązać wiele problemów związanych z bezpieczeństwem i skalowaniem.

Czy dotyczy to również sfery zdecentralizowanego przetwarzania w chmurze, czy też jest inaczej?

To by to podniosło. Przetwarzanie w chmurze jest nadal scentralizowane, niezależnie od tego, czy chodzi o Oracle, czy Amazon. Nadal istnieją główne punkty awarii, one wszystko kontrolują. Dzięki zdecentralizowanej usłudze bazy danych zabieramy nieużywany sprzęt, taki jak komputery i serwery, i zamieniamy go w jednostki pamięci. Ponieważ jest zdecentralizowany, tak jak Bitcoin, nikt nie może przejąć sieci i ukraść danych.

Dlaczego zdecentralizowana baza danych w chmurze zamiast scentralizowanej?

Gdy jest scentralizowany, możesz mieć pojedyncze punkty awarii. Przyjrzyjmy się naruszeniu danych, które miało miejsce w zeszłym roku w przypadku Equifax Credit Scoring. Jeśli jest jakiś punkt centralny, to jest to jeden obszar, do którego haker lub ktokolwiek mógłby wejść i włamać się, aby zabrać wszystko. Alternatywnie, jeśli to zdejmą, cały system się załamie. Jest to podobne do sytuacji, gdy serwery AWS przestały działać w zeszłym roku i połowa internetu, w tym Netflix, przestała działać. Jeśli zdecentralizowałeś, nic nie jest kontrolowane. Ktoś musiałby włamać się do wielu miejsc, żeby go przejąć.

Istnieje wiele zdecentralizowanych platform obliczeniowych, takich jak iExec RLC, SOMN, Golem, ETC. W jaki sposób Bluzelle się od nich wyróżnia?

To są naprawdę dobre przykłady. Wiele z tych projektów blockchain, takich jak kryptowaluty, buduje zdecentralizowany internet, ekosystem. Jeśli spojrzysz na Ethereum, powiedzmy, że to nowy system Windows lub Apple iOS. To system operacyjny. Jeśli spojrzysz na Golema, to superkomputer, ponieważ jest potrzebny do renderowania. Jeśli spojrzysz na FileCoin lub Storj, to jest miejsce do przechowywania plików, więc będzie to nowy Dropbox. Czego brakuje w tym ekosystemie? Baza danych jest zawsze potrzebna. Tam, gdzie Oracle robił to w tradycyjnym Internecie, zamierzamy wypełnić lukę w zdecentralizowanym Internecie. Wszystkie te punkty, które przyniosłeś, to uzupełnienie całego ekosystemu, a wszyscy robią to w tym samym czasie i współpracują.

To wszystko są cegiełki, a Bluzelle kładzie bardzo ważny fundament dla tych cegiełek?

Myślę, że jedną z rzeczy, o których ludzie zapominają w blockchainie lub są zdecentralizowane w tym świecie kryptowalut, jest to, że wiele osób koncentruje się na szalonych aplikacjach konsumenckich. Dla mnie to jak wypuszczanie samochodów elektrycznych na drogę, ale wciąż malujemy linie, odkładamy żwir i włączamy światła. Dlatego wszystkie wymienione przez Ciebie firmy to ekosystem infrastruktury.

Idąc dalej, cała wizja blockchain zakłóca obecne branże i usprawnia nieefektywności. Jakie branże i jakie przypadki użycia dApp, w szczególności, widzisz na Bluzelle?

To trudne, ponieważ każdy produkt potrzebuje bazy danych. Do przechowywania danych klientów, finansowych, cokolwiek to jest. Niektóre z obecnych, które widzimy, to rynki prognoz na blockchain. Naszym wczesnym rynkiem docelowym będą projekty blockchain. Rynki prognoz, pobierają dużo danych i muszą je gdzieś przechowywać. Nie mogą przechowywać tego w łańcuchu bloków, więc hej, Bluzelle będzie warstwą bazy danych, która to zrobi. Jeśli spojrzysz na zdecentralizowane protokoły wymiany aktywów kryptograficznych, mają one wielu animatorów rynku i księgi zamówień, które są gotowe. Dodatkową korzyścią dla tych protokołów wymiany jest wiedza, że ​​Bluzelle utrzyma zamówienia tych animatorów rynku we właściwym porządku. Potrafią szybko go chwycić i uporządkować wszystko we właściwy sposób. W dłuższej perspektywie powinien wyglądać jak każda aplikacja mobilna lub internetowa. Ktoś tworzy grę wideo lub następny MailChimp lub Instagram. Wszystkie te dane o lokalizacji, gdy nas oznaczają, i inne informacje, które muszą być gdzieś przechowywane. Powinien znajdować się w zdecentralizowanym miejscu, aby nikt nie mógł się włamać i zabrać.

Dlaczego dwa tokeny? Jakie są korzyści i dlaczego zdecydowałeś się to zrobić?

Analiza tego była długim procesem. Chcesz zrobić token ERC-20, ponieważ można go łatwo wymienić i każdy to rozumie i jest to sposób na zebranie funduszy. Problem polega na tym, że jeśli używasz tego do bazy danych, będziesz musiał wysłać jakieś dane lub je pobrać. Za każdym razem, gdy to robisz lub piszesz do niego, musimy dojść do porozumienia, że ​​jesteś właścicielem, to są Twoje dane i zapisujesz je w naszej usłudze bazy danych. Gdybyśmy chcieli na Ethereum potwierdzić, że…

Jesteś na rozkaz łańcucha blokowego Ethereum i, jak widzieliśmy w przypadku krypto kotów, czasami jesteś na łasce cyfrowych futrzaków.

Dobrze. Więc powiedzmy, że jesteś programistą. Czy będziesz czekać 30 sekund do minuty, aby uzyskać dane do wykonania produktu? Nie. Posiadając wewnętrzny token, możesz wejść do systemu ze swoim ERC-20. Gdy już jesteś w środku, konwertuje się na wewnętrzny token Bluzelle i w ten sposób robisz wszystkie swoje produkty.

Czy Bluzelle ma w swoim planie działania, aby przejść do własnego łańcucha blokowego, czy nie widzisz sensu, ponieważ masz własny wewnętrzny token, który będzie tokenem użytkowym?

Nie w najbliższej przyszłości. Wyciągnijmy produkt, ale myślę w perspektywie długoterminowej, gdy technologia staje się lepsza i myślimy o podstawowych podstawach i prawie mamy do tego własny łańcuch blokowy, wtedy miałoby to więcej sensu. Rozmawialiśmy ze wszystkimi naszymi doradcami o dwóch tokenach i korzystaniu z kanałów stanowych lub jeśli są z tym problemy. Zaczynamy od dwóch, wewnętrznych i zewnętrznych, i możemy to później wycofać.

Nie widzisz zbyt wielu projektów z dwoma tokenami, ale możesz potrzebować dwóch, ponieważ naprawdę pomaga to wyeliminować wszystkie problemy z opóźnieniami i wszystkie problemy, które się z tym wiążą.

Najważniejsze jest to, że jeśli jesteś programistą, niezależnie od tego, czy jest to bezpieczne, zdecentralizowane, czy takie rzeczy, to czego chcą, to lepszy produkt. Jeśli mówimy, że nie jest tak szybki jak chmura, oznacza to problemy dla programisty.

Masz dość bezpieczeństwa, to niezaprzeczalne. Kiedy masz te opóźnienia w transakcjach, ludzie zaczynają kwestionować, dlaczego ich używają, skoro jest wolniejszy.

Chcesz, aby Twoje dane były szybkie, ponieważ tworzysz produkt. To zawsze był numer jeden.

Zacząłeś w Vancouver. Przeniosłeś swoją siedzibę główną do Singapuru, czy jest to po prostu bezpłatne biuro?

Nie, Singapur stał się siedzibą główną, a Vancouver jest bardziej centrum RND.

Dlaczego przeprowadzka się do Singapuru?

Założyliśmy firmę w 2014 roku i mieliśmy wyciąć sobie zęby w wielu projektach blockchain. W tym okresie Ameryka Północna i Kanada podlegały regulacjom prawnym i nie wiedzieliśmy, dokąd zmierza. Wszyscy byli trochę powolni i skupieni na bankach. Byliśmy jak wszyscy, próbując dowiedzieć się, jakie są tutaj prawdziwe aplikacje. Enterprise wydawał się być miejscem do robienia blockchain. Banki były powolne i pomyśleliśmy o tym, jak Azja po prostu przyjmuje te technologie i pomija jedno pokolenie. W szczególności Singapur jest jednym z czterech centrów finansowych na świecie. Naciskali też na Fintech. Myśleliśmy, że jeśli to zadziała, to zadziała tam. Jeśli to nie zadziała, to nigdzie nie zadziała. Tak właśnie było.

Więc tylko więcej zachęt i więcej powodów, aby być na tym rynku?

Tak. To nie było tak, że rząd dawał nam rzeczy, oni tego nie robili. Po prostu adoptują się szybciej. Widzieliśmy, jak Korea, Japonia, Chiny to tylko krypto, blockchain, boom, boom, boom.

Ameryka nie chce zostać w tyle w tej branży. Kongres musi coś zrobić. Muszą przynajmniej się tym zająć. Pod względem jakiegokolwiek namacalnego kierunku widzieliśmy bardzo niewiele, jak rząd mógłby to przyjąć.

Jeśli spojrzysz na to, co się dzieje w Korei, rząd jest podzielony. Myślę, że to Departament Sprawiedliwości kilka tygodni temu chciał zamknąć giełdy kryptowalut. Potem ich wersja Białego Domu powiedzieli nie, nie, nie, musimy poczekać i zobaczyć. Jest wielu Koreańczyków, którzy kupują kryptowaluty i podpisali petycję. Są miliony z nich, którzy powiedzieli, że nie, nie mogą. Ludzie naprawdę tego chcą, więc nie mogą po prostu podejść i zamknąć.

Mieszkańcy Zachodu mogą postrzegać chińskie przepisy jako zbyt surowe i bardzo restrykcyjne dla wolnego rynku, ale mówili, że ludzie nadal uzyskują dostęp do wymiany za pośrednictwem VPN i że podoba im się te przepisy, ponieważ mają one nadzieję na wzmocnienie solidniejszej gospodarki wokół kryptowalut. Jeśli chodzi o nas, istnieją luźne ramy regulacyjne w SEC, że musisz zarejestrować te rzeczy jako papiery wartościowe. Poza tym nasz rząd nie przedstawił żadnych formalnych przepisów. Jako zachodni inwestorzy zaczynamy być bardzo sfrustrowani. Bez wyjścia rządu i zrobienia czegoś, zawsze będzie to delegitymizowane w oczach opinii publicznej. Ludzie myślą, że bitcoin to schemat Ponzi.

Ludzie tacy jak Warren Buffet i inni mówią tak, ponieważ muszą to powiedzieć. Pomyśl o tym. Ich akcjonariusze przyjeżdżają do Berkshire Hathaway, a te banki idą do swoich dyrektorów generalnych i mówią, że bitcoin szaleje jako aktywa i pytają, dlaczego jeszcze ich nie ma. Nie mogą powiedzieć, że upuścili piłkę, muszą stwierdzić, że to oszustwo. To ich jedyna obrona.

Kiedy tak wiele z tych branż finansowych walczy o swoje życie z kryptowalutami i masz wiele różnych branż, od dApps po inteligentne kontrakty, zobaczysz, że rozwiązuje się wiele miejsc pracy, ponieważ odcinają kłopoty.

Ale jeśli pomyślisz o tym, wiele z tych projektów, które są obecnie realizowane, a które są finansowane, jak my i inni, są skierowane do wszystkich tych banków i ubezpieczycieli dwa lata temu i wszystkie odmówiły. Wtedy powiedzieliśmy, że możemy to po prostu zbudować teraz, ponieważ kapitał jest tam.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map