Poznaj Plantoid: oparte na Blockchain, zjadające bitcoiny dzieło sztuki robotów

Co to jest Plantoid?

Plantoid to instalacja sztuki robotów zbudowana na blockchainie. W pełni autonomiczna, automatyczna roślina przetrwa dzięki darowiznom Bitcoin, a jej jedynym celem jest reprodukcja innych Plantoidów. Istnieje nie tylko w świecie fizycznym jako zrobotyzowana, syntetyczna roślina, ale ma również DNA w świecie cyfrowym na blockchainie. Zanurzmy się trochę głębiej w ten wyjątkowy kawałek sztuki blockchain.

ekspozycja plantoidów

Fizyczna i cyfrowa sztuka robota

Celem projekt to „zilustrowanie jednego z najbardziej rewolucyjnych – ale wciąż niezbadanych – aspektów technologii blockchain… możliwość tworzenia„ form życia opartych na łańcuchu blokowym ””. Mając to na uwadze, Plantoidy przebywają w przestrzeni publicznej, aby świat mógł je zobaczyć.

Ciała Plantoidy

Fizycznie instalacje robotów wyglądają jak rośliny wykonane z metalu. W rzeczywistości cały Plantoid składa się w całości ze stali i elektroniki pochodzącej z recyklingu.

Zostały zaprojektowane tak, aby wchodzić w interakcję z otaczającym ich światem, szczególnie w sposób prowadzący do jego reprodukcji. Po pierwsze, ich zewnętrzne piękno ma wzbudzać zainteresowanie przechodniów. Zainteresowani ludzie mają możliwość przekazania datków na rzecz przetrwania Plantoidów za pośrednictwem Bitcoin.

Jeśli przekazujesz darowiznę, instalacja zapala się, tańczy i gra muzykę z uznaniem. Jest nadzieja, że ​​ten akt wdzięczności zachęci Cię do zwiększenia darowizn lub przynajmniej rozpowszechnienia informacji o wyjątkowej sztuce robotów.

Plantoid Spirits

Duch Plantoida to inteligentny kontrakt Ethereum. Ta inteligentna umowa reguluje, jak działa, a także jak się rozmnaża. Z tego powodu Plantoid jest całkowicie autonomiczny i nie wymaga interwencji z zewnątrz, nawet ze strony swojego pierwotnego twórcy.


Poza kontrolowaniem sposobu życia Plantoida inteligentny kontrakt określa również zasady dotyczące jego potomków. Wszyscy darczyńcy zawierają inteligentny kontrakt z Plantoidem, który daje im prawa głosu w sprawie zasad dla przyszłych pokoleń. W ten sposób Plantoid staje się podobny do zdecentralizowanej organizacji autonomicznej lub w skrócie DAO.

Proces rozrodczy Plantoidów

Plantoidy rozmnażają się w trzech różnych fazach. Pozostają autonomiczne na każdym etapie, ale korzystają z pomocy ludzi, podobnie jak kwiat przeżywa dzięki zapyleniu przez pszczołę.

Faza kapitalizacji

Podczas pierwszej fazy reprodukcji, Kapitalizacji, Plantoid spędza czas na zdobywaniu Bitcoinów. Instalacja sztuki robotów dostarcza dwóch motywatorów, aby zachęcić ludzi do oddania darowizny na jej reprodukcję.

Po pierwsze, każda darowizna powoduje, że Plantoid tańczy, śpiewa i ostatecznie ewoluuje w nową, piękniejszą roślinę. Dodatkowo możesz być zmotywowany do darowizny w celu uzyskania wpływu na przyszłość linii genetycznej Plantoidów. Jak wspomniano wcześniej, każda osoba, która zapewnia fundusze, może głosować w sprawie reprodukcji rośliny.

Każdy z nich ma portfel Bitcoin do otrzymywania środków i różne zasady dotyczące jego działań podczas ich otrzymywania. Roślina przechodzi do następnej fazy reprodukcyjnej po zebraniu określonej ilości darowizn. Jednak dla jednego Plantoida może to być próg 0,001 BTC, podczas gdy inny nie przejdzie, dopóki jego portfel nie osiągnie 2 BTC. Jego dusza (inteligentny kontrakt) określa te zasady.

plantoid na zewnątrz

Faza krycia

Po otrzymaniu wystarczającej liczby darowizn Bitcoin, Plantoid wchodzi w fazę godowania. W tej chwili wystawia twórcom ofertę na wykonanie kolejnej instalacji z linii Plantoid. Artyści, spawacze, programiści – każdy może złożyć ofertę. Jedynymi kryteriami są zgodność propozycji z DNA zakładu (zasady inteligentnego kontraktu dotyczące jego sukcesji).

Te zasady inteligentnych kontraktów mogą obejmować fizyczne aspekty nowego Plantoidu, takie jak rozmiar i kolor. Mogą też kontrolować logikę biznesową, taką jak wypłaty dywidend i / lub alokacje funduszy. Jednak poza tymi zasadami propozycje mają swobodę wprowadzania innowacji według własnego uznania.

Następnie darczyńcy głosują, wysyłając mikrotransakcje na adresy, z których każdy reprezentuje inną propozycję. Im więcej ofiarujesz, tym większą moc ma Twój głos.

Faza rekrutacji

Po zakończeniu głosowania i wybraniu propozycji Plantoid przechodzi do fazy rekrutacji. Czyni to poprzez wysyłanie darowizn w bitcoinach do osoby (osób) stojącej za zwycięską propozycją, aby mogły rozpocząć pracę. Po raz kolejny odbywa się to całkowicie za pośrednictwem inteligentnych kontraktów. Następnie należy „umyć, spłukać, powtórzyć”, ponieważ cykl reprodukcji zaczyna się od nowa.

Twórcy projektu wierzą, że z biegiem czasu Plantoidy przejdą na ewolucyjne podejście darwinistyczne. Oczekują, że Plantoidy z różnych obszarów przyjmą cechy i mechanizmy przetrwania charakterystyczne dla ich konkretnych regionów, prowadząc do różnych „gatunków”. DNA nieudanych Plantoidów, które się nie rozmnażają, ostatecznie zniknie z ekosystemu.

Nowy typ klasyfikacji

Plantoidy to jedna sprzeczność po drugiej. To dzieła sztuki, ale mogą też być biznesem. Ludzie mają coś do powiedzenia w swojej działalności, ale nie mają właściciela. Uczestniczą w umowach prawnych, ale tak naprawdę nie są osobami prawnymi. Plantoidy są same w sobie w zupełnie nowej klasie.

Działają również na nieużywanym wcześniej modelu ekonomicznym. Tradycyjnie sfinansowałbyś artystę, który tworzy jedno dzieło po drugim. Tak nie jest w przypadku Plantoidów.

Zamiast tego Twoja darowizna jest przekazywana bezpośrednio na samo dzieło sztuki. Różni artyści, współautorzy i sponsorzy uczestniczą w stale ewoluującym procesie reprodukcji Plantoidów. Te strony mogą się zmienić, ale DNA Plantoidów pozostaje. Plantoid może przetrwać i rozmnażać się długo po odłączeniu pierwotnego twórcy od projektu.

Te dzieła sztuki robotów to tylko jeden z przykładów tego, jak blockchain zaciera granice w tradycyjnych branżach. Zdecentralizowane organizacje i zautomatyzowane inteligentne kontrakty mogą sięgać jeszcze dalej poprzez tworzenie samowystarczalnych podmiotów, a nawet przedsiębiorstw bez właściciela. Nie ma ograniczeń co do tego, jakie nowe klasyfikacje przyniesie blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map