Powstaje pierwszy model biznesowy Blockchain: Płatności

Branża płatności to model biznesowy, który zostanie uaktualniony

Technologia Blockchain daje branży płatniczej wyjątkową możliwość podniesienia ich wydajności i bezpieczeństwa przy znacznym obniżeniu kosztów operacyjnych. Niezmienny i niezmienny charakter tej rewolucyjnej technologii sprawia, że ​​idealnie nadaje się do obsługi wymagań sektora przetwarzania płatności. Duże firmy finansowe podjęły już znaczne wysiłki, aby zintegrować ten przełomowy protokół z branżą.

Już teraz główne firmy obsługujące karty kredytowe, Visa, Master Card i American Express, pracują nad wdrożeniem systemu opartego na blockchain, aby ulepszyć swoje obecne modele biznesowe. Zalety technologii blockchain są oczywiste. Na tym etapie adopcji firmy, które nie dołączą do pociągu „blockchain”, zostaną pozostawione na stacji. Innymi słowy, technologia blockchain może wkrótce stać się nowym standardem w branży płatności i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem; transformacja może nastąpić znacznie wcześniej niż myślisz.

6 sposobów, w jakie Blockchain zmienia płatności

Technologia Blockchain zmienia biznes w skali globalnej. Branża płatnicza czerpie duże korzyści z integracji tych dwóch sektorów gospodarki. Zapotrzebowanie na usługi oparte na blockchain wzrosło tak bardzo w ciągu ostatnich 5 lat, że dostawcy blockchain, tacy jak HEFFX kwitną na rynku. HEFFX zapewnia firmom łatwy dostęp do protokołów opartych na blockchain. Od momentu powstania firma ta odnotowuje stały wzrost, ponieważ korzyści płynące z modelu biznesowego blockchain stają się lepiej zrozumiałe na rynku.

1. Zwiększone bezpieczeństwo

Cyberprzestępczość stała się plagą dla Internetu w ciągu ostatniej dekady, a analitycy przewidują, że do 2021 r. Poniesiemy straty o wartości ponad 6 bilionów dolarów. Procesory płatności ponoszą dużą odpowiedzialność za ochronę danych osobowych, a technologia blockchain może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa informacji w przyszłość.

naruszenia danych karty kredytowej

Wykres przedstawiający naruszenia danych dotyczących danych karty kredytowej

Transakcje Blockchain mogą zawierać niewiarygodną ilość szczegółów, w tym datę, godzinę, kwotę, profile kont, inteligentne umowy kontraktowe, a lista jest długa. Wszystkie te informacje mogą posłużyć do weryfikacji transakcji i potwierdzenia zakupu.

2. Usługi weryfikacyjne

Idąc krok dalej, można zintegrować system identyfikacji osobistej typu blockchain, aby umożliwić potwierdzenie autentyczności nadawcy lub odbiorcy płatności. Firmy płatnicze, takie jak VISA raport miliardy skradzionych przychodów z powodu nieautoryzowanych transakcji każdego roku. Przełączając się na system oparty na łańcuchu bloków, mogliby ostatecznie wyeliminować wiele oszustw napotykanych w wyniku włamań i kradzieży tożsamości.

3. Awarie komputerowe

Technologia Blockchain jest prawie niemożliwa do zhakowania ze względu na zdecentralizowany charakter tej technologii. Haker musiałby zaatakować tysiące komputerów w tym samym czasie, aby zmienić jeden fragment kodu w łańcuchu bloków. To sprawia, że ​​wybranie takiego sposobu działania jest dla hakera bardzo kosztowne. Firmy mogą zyskać dodatkowe zaufanie klientów, wybierając model biznesowy oparty na łańcuchu bloków.


4. Transgraniczne Płatności

Gospodarka światowa się kurczy. Obecnie korporacje często muszą przesyłać duże ilości kapitału za granicę. Takie płatności transgraniczne mogą być wyjątkowo kosztowne ze względu na kursy wymiany i opłaty weryfikacyjne przez strony trzecie związane z przesyłaniem dużych kwot do innego kraju. Chociaż opłaty te mogą być kłopotliwe dla korporacji, mogą być osłabiające dla osoby próbującej wysłać środki za granicę.

Na szczęście peer-to-peer charakter technologii blockchain eliminuje potrzebę stosowania jakichkolwiek systemów weryfikacji stron trzecich. Firma może wysłać Ethereum o wartości 1 miliona dolarów tak szybko, jak osoba fizyczna może wysłać 10 dolarów. Możliwości usprawniania technologii są niezaprzeczalne i dokładnie to, czego potrzebuje sektor płatności, aby ograniczyć nadmierne marnotrawstwo, jakie posiada obecny model biznesowy.

Międzynarodowe przekazy pieniężne

Międzynarodowe przekazy pieniężne

5. Opłacalne

Tradycyjna transakcja w walucie fiducjarnej może wymagać zaangażowania ponad 30 różnych zewnętrznych systemów przetwarzania i weryfikacji. Każda z tych firm dolicza niewielką opłatę do transakcji. Model biznesowy obejmujący technologię blockchain mógłby wyeliminować wszystkie te opłaty, zapewniając jednocześnie bezpieczniejsze rozwiązanie dla branży.

6. Czasy transakcji Blockchain

Wysyłanie waluty fiducjarnej jest nie tylko drogie, ale także powolne. W zależności od kwoty i przeznaczenia twoich środków możesz czekać ponad tydzień na otrzymanie pieniędzy. Biorąc pod uwagę, że średnia transakcja blockchain trwa mniej niż 20 sekund, zwycięzca jest jasny. Firmy takie jak afrykański procesor BitPesa umożliwiają firmom wysyłanie pieniędzy za pośrednictwem łańcucha bloków bez opóźnień występujących w tradycyjnych transferach środków.

Rosnąca adopcja

Blockchain to najnowsza technologia naszych czasów i wszystkie aspekty naszego sektora finansowego zostaną zmienione dzięki temu postępowi technologicznemu. Istnieje już mnóstwo kryptowalut, które koncentrują się głównie na dostarczaniu rozwiązań dla branży płatniczej. Możesz spodziewać się, że lista ta będzie rosła w nadchodzących latach, wraz z rozwojem rynku.

Mówiąc o integracji blockchain z sektorem płatności, byłoby niedbalstwem, gdyby nie dotknęli, przynajmniej na krótko, Ripple (XRP). Ripple to system rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym, który został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić bankom dostęp do zalet technologii blockchain po przystępnych kosztach wdrożenia. Stała się niezwykle popularna od czasu jej premiery w 2012 roku. W ciągu ostatniego roku Ripple zdołał nawiązać współpracę z jednymi z największych instytucji finansowych w grze, w tym 61 japońskimi bankami, Santander i MoneyGram – by wymienić tylko kilka.

marszczyć

Ripple pomaga instytucjom finansowym wejść na rynek Blockchain

Zaktualizuj obecny model biznesowy dzięki Blockchain

Biorąc pod uwagę ciągły sukces platform takich jak Ripple, łatwo jest określić kierunek, w którym zmierza branża płatności. Zarówno inwestorzy, jak i instytucje finansowe mogą skorzystać z postępów wprowadzonych do branży płatności poprzez integrację technologii blockchain. W sektorze pojawiło się już wiele monet podobnych do Ripple.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map