Porównanie wymiany: Kraken vs Bitstamp

Porównanie wymiany: Kraken vs Bitstamp

Kraken i Bitstamp to zaufane giełdy kryptowalut, które działają od 2011 roku i obsługują znaczną bazę inwestorów kryptowalutowych rozproszonych na całym świecie.

Wybór odpowiedniej giełdy zależy przede wszystkim od Twojego doświadczenia w inwestowaniu w kryptowaluty i rodzaju kryptowalut, w które chcesz inwestować.

W tym porównaniu wymiany Kraken i Bitstamp omówimy zalety i wady handlu na każdej z nich.

Kraken vs Bitstamp: kluczowe informacje

Kraken & Bitstamp – funkcje i konfiguracja

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o Kraken jest to, że oferuje więcej funkcji i opcji niż prawie jakakolwiek giełda. Kiedy idziesz do złożenia pierwszego zamówienia, może się wydawać, że tak nie jest z włączoną opcją „Prosty” handel:

Wystarczy wpisać kryptowalutę, cenę i wybrać zlecenie rynkowe lub limit. Proste, prawda? Ale przełącz się na handel zaawansowany i zaczniesz widzieć, do czego naprawdę zdolny jest Kraken:

Zamów czasy rozpoczęcia i wygaśnięcia, lewaruj do 5x, warunkowe zamknięcia – Ty nadasz im nazwę, a Kraken może to dla Ciebie wymienić. Uważaj o co prosisz; nawet doświadczeni handlowcy mogą się spalić, próbując uzyskać ładny wygląd dzięki złożonym transakcjom i dużej dźwigni. Dla początkujących inwestorów jedna wysoce lewarowana transakcja może wymazać ich zasoby kryptograficzne w ciągu kilku minut.

Jedną z głównych kwestii, na które należy zwrócić uwagę w przypadku Krakena, jest strona internetowa często się opóźnia. Możesz złożyć zlecenie z limitem, ale nic nie pojawi się na stronie Zamówienia przez kilka minut. Jeśli zdecydujesz się złożyć drugie zamówienie, ryzykujesz, że oba wejdą w życie w tym samym czasie i kupisz lub sprzedasz dwa razy tyle, ile zamierzałeś! Brzmi to jak drobny problem, ale za pierwszym razem, gdy będzie Cię to kosztować znaczną kwotę, zaczniesz poważnie traktować opóźnione zamówienia.

Weryfikacja w Kraken jest dość prosta w porównaniu z innymi giełdami kryptowalut. Możesz handlować kryptowalutami, podając swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, kraj i numer telefonu. Wpłaty / wypłaty w wysokości 2000 USD dziennie lub 10000 USD miesięcznie są dostępne po dodaniu zweryfikowanego adresu. Dowód tożsamości musisz podać tylko wtedy, gdy jesteś poważnym inwestorem, który chce podwyższyć poziom do 25 000 USD dziennie i 200 000 USD miesięcznie.

Interfejs użytkownika Bitstamp nie wydaje się początkowo zbyt przyjazny dla użytkownika, ale może być łatwiejszy w nawigacji niż Kraken po prostu dlatego, że nie ma tak wielu egzotycznych opcji handlowych. Zawiera pewne techniczne narzędzia handlowe, więc nie jest to giełda kryptowalut wyłącznie dla początkujących.

W porównaniu do Krakena weryfikacja w Bitstamp jest uciążliwa. Poprosi Cię o zdjęcie z przodu iz tyłu Twojego dokumentu tożsamości (paszport lub prawo jazdy) oraz wyciąg z banku / mediów do handlu. Może to być irytujące, gdy chcesz po prostu dokonać pierwszej małej transakcji, a dla wielu inwestorów dostarczenie wszystkich tych dokumentów tożsamości jest sprzeczne z etosem kryptowalut. To powiedziawszy, Bitstamp jest dobrze znaną giełdą, więc nie przekazujesz swoich danych osobowych jakiejś organizacji nocnej.

Trybunał opinii publicznej

Reputacja Krakena nie jest najlepsza wśród giełd kryptowalut. Najczęstsza skarga dotyczy silnika handlowego Krakena, który często pozostaje w tyle, powodując, że handlowcy tracą transakcje i zduplikują zamówienia. Krytyka jest tak powszechna, że ​​wielu użytkowników zaczęło wierzyć, że zachowanie giełdy jest takie przemyślane ze strony zespołu Krakena, używany jako sposób na transakcje wyprzedzające.

Od tego czasu Bitstamp ma znacznie lepszą reputację wśród entuzjastów kryptowalut stała się pierwszą na świecie giełdą kryptowalut posiadającą licencję krajową. Giełda zyskała również dużą wiarygodność dzięki podejściu klienta do poważnego włamania do portfela, zapewniając, że żaden klient nie stracił żadnych zdeponowanych środków.

Obsługa klienta

Obsługa klienta Krakena spotkała się z dużą krytyką ze strony społeczności kryptowalut, głównie z powodu wspomnianych powyżej problemów. Zajmuje to trochę czasu odpowiadać użytkownikom, chociaż publikowanie w mediach społecznościowych ma tendencję do tego zwrócić uwagę personelu pomocniczego.

Bitstamp ma dość dobre wyniki w zakresie obsługi klienta i często odpowiada bezpośrednio na skargi klientów w mediach społecznościowych, takich jak Reddit. Wiele skarg użytkowników dotyczyło zamykania kont po niezwykle dużych wpłatach, co można argumentować, że Bitstamp jest trochę nadgorliwy, jeśli chodzi o zwalczanie oszustw – nie jest to najgorsza rzecz, o którą można być oskarżonym!

Historia firmy i zgodność z przepisami

Kraken został założony przez Jessego Powella w 2011 i liczy się jako inwestor SBI Holdings, wiodący japoński konglomerat finansowy. Ma siedzibę w San Francisco i twierdzi, że przestrzega wszystkich odpowiednich przepisów, chociaż jej witryna zawiera mało szczegółowych informacji na temat tej zgodności. Kraken również twierdzi, że się poddaje coroczne audyty, co najmniej jeden z nich został ukończony przez Stefana Thomasa, CTO w Ripple Labs.

Bitstamp został również założony w 2011 roku i jest wspierany przez Pantera Capital, duży fundusz inwestycyjny kryptowalut. Bitstamp jest audytowane każdego roku przez firmę księgową „Wielkiej Czwórki”, chociaż nie jest jasne, która to jest.

Pewne i bezpieczne

Portfele giełdy Kraken nigdy nie zostały zhakowane, co jest imponujące, biorąc pod uwagę, że giełda działa od ponad 6 lat. Ale były problemy handlowe, które spowodowały duże straty klientów. W głośnym incydencie w maju masowe zlecenie sprzedaży ETH zbiegło się z atakiem DDoS na serwery Kraken. W rezultacie setki traderów z lewarowanymi długimi pozycjami zamknęło swoje pozycje z ogromnymi stratami, podczas gdy jednocześnie ci użytkownicy nie mogli uzyskać dostępu do Krakena, aby odkupić ETH, ponieważ spadł z 90 do 26 USD w ciągu kilku minut.. Kraken honorował wszystkie transakcje i odmawiał cofnięcia jakichkolwiek strat spowodowane wydarzeniami, twierdząc, że nie byli odpowiedzialni za straty spowodowane legalnymi zleceniami sprzedaży oraz że czas ataku DDoS był zbiegiem okoliczności.

Bitstamp doświadczył jednego poważnego włamania w swojej historii: 19000 BTC zostało skradzionych w styczniu 2015 roku, strata w wysokości ponad 5 milionów dolarów w tym czasie. To mogło wystarczyć, aby zakończyć wiele wymian, ale Bitstamp był już ugruntowaną giełdą i zdecydował się zagwarantować wszystkie konta klientów i pokryć straty z zysków firmy. To pokazało charakter ze strony kierownictwa, a Bitstamp nadal cieszy się dobrą reputacją.

Opłaty

Opłaty Krakena należą do najniższych w branży. Nie ma żadnych opłat depozytowych za transakcje kryptowalutowe, a wpłaty fiducjarne są bezpłatne (EUR SEPA, przelew CAD, wpłata krajowa w JPY) lub tanie (5 USD za przelew w USD). Opłaty za wypłatę są również niskie; 5 $ za wypłaty bankowe w USD, 0,09 euro za wypłaty SEPA w UE, 300 jenów do Japonii lub 10 $ kanadyjskich. Niestety istnieją również opłaty za wypłatę kryptowaluty, które mogą być jeszcze wyższe. 0,001 BTC lub 0,005 ETH nie brzmi jak dużo, ale obecnie są one równe 7,30 USD i 1,50 USD.

Dla opłaty handlowe, Kraken oferuje znaczące rabaty, jeśli jesteś po stronie „producenta” transakcji, co nagradza handlowców, którzy wypełniają arkusz zleceń i zwiększają płynność giełdy.

Opłaty za Bitstamp są również dość tanie, jeśli jesteś mieszkańcem UE. Wpłaty SEPA są znów bezpłatne, a wypłaty płacisz tylko 0,90 euro. Przelewy będą kosztować 0,05% przy wpłacie i kolejne 0,09% przy wypłacie. Nie ma opłat za wpłaty lub wypłaty kryptowaluty. Jedyne opłaty, których będziesz chciał uniknąć, dotyczą wpłat kartą kredytową, które wynoszą od 5% do 8% całkowitego depozytu.

Opłaty handlowe w Bitstamp są wyższe niż w Kraken, a największym problemem jest to, że nie ma rabatu dla „twórców”. Oznacza to mniejszą płynność w Bitstamp (wszystko inne jest równe), więc ostatecznie płacisz ukryty koszt, ponieważ spready kupna / sprzedaży są szersze niż w Kraken.

Dostępne kryptowaluty

Kraken zdecydowanie błyszczy w tej kategorii; pełna lista oferowanych kryptowalut obejmuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Dash, EOS, Ethereum Classic, Iconomi, Augur, Stellar Lumens, Monero, Ripple, Zcash, Gnosis, Dogecoin, Melonport i Tether. Wyróżnia się również oferowaniem par handlowych BTC i ETH wśród różnych walut fiducjarnych, w tym dolara amerykańskiego, funta brytyjskiego, dolara kanadyjskiego, euro i jena japońskiego..

Bitstamp oferuje bardziej ograniczony zakres kryptowalut z parami handlowymi dla głównych kryptowalut BTC, ETH, LTC i XRP. Wszystkie oprócz BTC zostały dodane w 2017 roku, więc wydaje się, że giełda zmierza, aby dodać więcej altcoinów. Bitstamp również ogłosił, że tak ułatwianie wypłat Bitcoin Cash, ale handel został na razie opóźniony.

Kraken vs Bitstamp: Final Thoughts

Kraken i Bitstamp przyciągają wielu tych samych klientów w handlu kryptowalutami, ponieważ oba akceptują waluty fiducjarne, takie jak USD i EUR. Jeśli jesteś doświadczonym traderem, który chce handlować altcoinami i używać dźwigni finansowej, wybór jest jasny i będziesz chciał użyć Krakena.

Kraken jeszcze nie rozwiązał bieżących problemów z opóźnionym handlem i słabą obsługą klienta, więc jeśli jesteś mniej doświadczonym traderem i chcesz tylko sporadycznie handlować główną kryptowalutą, lepiej trzymaj się Bitstamp.

(Zobacz nasze pełne listy polecanych giełd Bitcoin i Ethereum)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map