Porównanie Poloniex vs Kraken

Poloniex vs Kraken

Poloniex i Kraken to dwie powszechne giełdy dla inwestorów, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty dzięki alternatywnym transakcjom na monetach („altcoin” w skrócie).

ZRZECZENIE SIĘ: Chociaż staram się być obiektywny w tych postach, muszę cię ostrzec, że pojawiło się wiele doniesień o odmowie wypłaty środków przez Poloniex dla użytkowników i pozornym ignorowaniu zgłoszeń do wsparcia przez miesiące. Zdecydowanie polecam przeczytanie naszego wcześniejszego posta na Poloniex przed podjęciem decyzji.

Po przeczytaniu tego porównania wymiany „Poloniex vs Kraken” będziesz mógł wybrać giełdę, która dobrze pasuje do Twojego planu inwestycyjnego.

Omówimy:

Poloniex vs Kraken: kluczowe informacje

Metody finansowania

Poloniex pozwala tylko transakcje wymiany kryptowalut, więc nie możesz wpłacać na giełdę waluty fiducjarnej (takiej jak dolary amerykańskie). Chociaż możesz zasilić swoje konto dowolną monetą dostępną na giełdzie, polecam również wpłatę Bitcoin, Ethereum, Monero lub Tether. Wszystkie monety na platformie są sparowane z tymi czterema monetami dla opcji handlowych.

Kraken używa poziomy weryfikacji aby określić, w jaki sposób możesz zasilić swoje konto.

Możesz wpłacać i wypłacać tylko cyfrową walutę pod adresem Poziom 1. Na tym poziomie możesz jednak handlować walutami cyfrowymi, a także walutami fiducjarnymi. Aby osiągnąć poziom 1, musisz podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, kraj i numer telefonu.

W Poziom 2 lub Poziom 3 (w zależności od kraju zamieszkania), wpłaty i wypłaty bankowe (przelewem) są dostępne. Twój adres jest wymagany dla Poziomu 2, podczas gdy musisz dodatkowo przesłać ważny dokument tożsamości i aktualny dowód zamieszkania dla Poziomu 3.

Berło

Poloniex ma prosty interfejs, który wygodnie umieszcza wszystkie odpowiednie wykresy i wykresy na jednej stronie. Plik cena historyczna, księgi zamówień, głębokość rynku i historia handlu są w uporządkowanej kolumnie, co ułatwia analizę.

Top interfejsu Poloniex

Spód interfejsu Poloniex

Również możesz handluj na marginesie i pożyczaj monety do shorters na Poloniex. Są to zaawansowane strategie handlowe, które powinni próbować tylko doświadczeni handlowcy.

W Kraken możesz składać zamówienia za pomocą interfejsu prostego, pośredniego lub zaawansowanego. Użyj zakładki Proste, aby umieścić podstawowy rynek (najlepsza cena rynkowa) i limit (cena stała). Ustaw limity stop, wygaśnięcia, opcje dźwigni i warunkowe zamknięcia, korzystając z kart pośrednich i zaawansowanych.

Pulpit nawigacyjny Kraken Bitcoin z wybraną prostą zakładką

Pulpit nawigacyjny Kraken Bitcoin z wybraną zakładką Advanced

Ogólnie rzecz biorąc, obie platformy są przeznaczone dla wszystkich typów inwestorów i mają szeroki zakres poziomów doświadczenia. Sprawdź obie giełdy i wybierz tę, z której najbardziej Ci odpowiada.

Opłaty handlowe

Poloniex i Kraken używają dwóch czynników do obliczania opłat transakcyjnych:

 1. Status Twórcy / Wykonawcy
 2. 30-dniowy wolumen obrotu

Kiedy składasz zamówienie kupna książek po cenie niższej niż najniższa cena „kupna” (lub zlecenie sprzedaży po cenie wyższej niż najwyższa cena „kupna”), jesteś ich producentem. Jeśli Twoja cena kupna lub oferty odpowiada cenie zamówienia w książkach, jesteś kupującym.

Opłaty za Poloniex wahają się od Od 0,00% do 0,15% dla producentów i od 0,05% do 0,25% dla biorców. Aby jednak uzyskać niższy kurs, musisz mieć transakcje o wartości ponad 600 BTC w ciągu jednego miesiąca.

W Kraken prowizje producenta wynoszą maksymalnie 0,16% i spadają do 0,00% dla większości par handlowych. Opłaty wahają się od 0,10% do 0,26% dla biorców.

Przy zróżnicowanej strukturze na każdej giełdzie polecam szacowanie opłat na podstawie zamieszczonych harmonogramów tutaj dla Poloniex i tutaj dla Krakena. Możesz skorzystać z tych szacunków, aby sprawdzić, czy różnica w opłatach jest wystarczająco duża, aby określić wybór platformy.

Dostępne kryptowaluty

Jako czysta giełda kryptowalut, Poloniex obsługuje parowanie domen Bitcoin, Ethereum, Monero i Tether z:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dziarskość
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Golem
 • Lisk
 • Litecoin
 • Monero
 • Omisego
 • Marszczyć
 • +57 monet więcej

Kraken obsługuje również wiele monet i par, takich jak:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dziarskość
 • EOS
 • Ethereum Classic
 • Ethereum
 • Gnoza
 • Iconomi
 • Litecoin
 • Melon
 • Augur
 • Pęta
 • Dogecoin
 • Stellar Lumens
 • Monero
 • Marszczyć
 • Zcash

Oczywiście obie giełdy mają wiele dostępnych monet. Polecam sprawdzić każdą giełdę, aby zobaczyć, która z nich ma pary, które są najkorzystniejsze dla Twojej strategii inwestycyjnej.

Limity transferowe

Poloniex nie ma limitu depozytu. Jednak giełda ma minimalne depozyty dla niektórych walut, które są wymienione pod każdym adresem depozytu walutowego. Upewnij się, że Twój depozyt osiągnął te limity (nawet po uwzględnieniu opłat), w przeciwnym razie Twoje konto nie zostanie zasilone.

Limit wypłaty na Poloniex wynosi 25 000 $ dla większości użytkowników, ale możesz ubiegać się o jego zwiększenie. Przedstawię to bardziej szczegółowo poniżej, ale pojawiło się kilka raportów o wypłatach z Poloniex, które nigdy nie dotarły do ​​celu. Handluj ostrożnie.

Kraken ma limit depozytów w wysokości 25 000 USD dziennie kiedy zapewniasz dowód pochodzenia środków. Depozyty zwykle przyjmowane 2-3 dni robocze Oczyścić. Dzienny limit wypłat również wynosi 25 000 USD.

Zaufanie firmy

Kraken jest obsługiwany przez Payward, Inc i znajduje się w San Francisco. Firma otrzymała 6,5 miliona dolarów finansowania od kilku inwestorów, w tym Roger Ver i Blockchain Capital. Od jej uruchomienia w 2013 r. Wolumen obrotu na giełdzie podwajał się średnio co 5 miesięcy. Ten oszałamiający wzrost pokazuje, że handlowcy nadal korzystają z platformy i ufają jej.

Poloniex powstał w 2014 roku w Wilmington w stanie Delaware. Giełda stale znajduje się w pierwszej dziesiątce giełd wolumen handlu ale ma wiele problemów powodujących brak zaufania społeczności. Kilku handlowców ma zgłoszone zgłoszenia serwisowe trwają kilka miesięcy bez odpowiedzi. Często te bilety dotyczą wypłaty środków, które zostały zablokowane lub „czekają na zatwierdzenie” przez dłuższy czas. Biorąc to pod uwagę, znam inwestorów, którzy używali Poloniex bez żadnych problemów. Po raz kolejny handluj na własne ryzyko.

Bezpieczeństwo funduszu

Ponieważ obie firmy mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych, możesz być dość pewien, że Poloniex i Kraken przestrzegają najlepszych praktyk branżowych podczas zabezpieczania środków.

Poloniex nie podaje szczegółów na temat swoich praktyk bezpieczeństwa, ale stwierdza, że ​​„zdecydowana większość depozytów klientów jest przechowywana offline w chłodni z izolacją powietrzną”. Przechowują wystarczającą ilość środków online, aby zapewnić płynność potrzebną do aktywnego handlu. Wymiana jest monitorowana 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku pod kątem podejrzanych działań, a wszystkie konta korzystają z uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Podobnie jak Poloniex, Kraken przechowuje większość aktywów cyfrowych w trybie offline w zaszyfrowanych portfelach, podczas gdy pozostałe monety służą do utrzymania płynności na giełdzie. Kraken utrzymuje również pełne rezerwy, zapewniając, że a bank run na giełdzie nie jest możliwe. Kraken nie wspomina o ubezpieczeniu FDIC na swojej stronie internetowej – środkiem ostrożności stosowanym przez inne popularne giełdy, takie jak Coinbase i Gemini.

Obsługa klienta

Poloniex jest znany z kiepskiej obsługi klienta. Jak wspomniano wcześniej, zgłoszenia do pomocy technicznej mogą trwać tak długo 4-5 miesięcy do rozwiązania. Poloniex ma sekcję obsługi klienta na swojej stronie internetowej, która zawiera często zadawane pytania; jednak biblioteka pytań jest bardzo ograniczona.

Kraken ma nie tylko obszerną listę często zadawanych pytań, ale także plik przewodnik szkoleniowy aby pomóc początkującym inwestorom zacząć. Kraken był również krytykowany na forach za długi czas reakcji wsparcia, ale skargi nie są tak złe, jak te skierowane do Poloniex.

Jeśli dopiero zaczynasz handlować i uważasz, że możesz potrzebować aktywnego wsparcia, aby rozpocząć, polecam Kraken jako swoją platformę.

Wniosek

Ze wsparciem i problemami z wypłatami, które są powszechne w Poloniex, Większości z was radzę handlować na Kraken.

Polecam Poloniex tylko traderom zainteresowanym niektórymi strategiami inwestycyjnymi, których nie można zrobić na Kraken (niektóre pary transakcji na marginesie i pożyczki monet dla shorterów).

(Zobacz pełną listę recenzji kryptowalut w CoinCentral)

Więcej porównań Poloniex

 • Poloniex vs Bittrex

Więcej porównań Krakena

 • Kraken vs Coinbase
 • Kraken vs GDAX
 • Kraken vs Gemini
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map