Porównanie Kraken vs Bittrex

Kraken i Bittrex to dwie najpopularniejsze platformy dla inwestorów do handlu alternatywnymi monetami („altcoinami”). Obie są świetnymi opcjami dla osób, które swobodnie korzystają z prostszych giełd, takich jak Gemini i Coinbase, i chcą poszerzyć swoje portfolio.

W tej recenzji „Kraken vs Bittrex” opiszę zalety i wady każdej platformy, jednocześnie wyszczególniając, co czyni ją wyjątkową. W ten sposób możesz śmiało zdecydować, która giełda jest dla Ciebie najlepsza.

Omówimy:

Kraken vs Bittrex: kluczowe informacje

Metody finansowania

Dostępne metody finansowania są określane przez poziom weryfikacji na Kraken.

Jak Poziom 1 użytkownika, do którego jesteś ograniczony wpłaty i wypłaty kryptowalut. Możesz jednak dodatkowo handlować walutami fiducjarnymi (np. Dolarami amerykańskimi) obok kryptowalut na tym poziomie. Aby zostać użytkownikiem poziomu 1, musisz podać swoje imię i nazwisko, datę urodzenia, kraj i numer telefonu.

Aby zostać sklasyfikowanym na poziomie 2, musisz również podać swój adres. Osiągnięcie poziomu 3 wymaga przesłania ważnego dokumentu tożsamości i dowodu zamieszkania. W zależności od kraju zamieszkania możesz wpłacać i wypłacać środki przelewem bankowym na poziomie 2 lub 3. Mieszkańcy USA muszą być na poziomie 3, aby mieć dostęp do tej metody finansowania.

W przeciwieństwie do Krakena, nie możesz zasilić swojego konta fiat w Bittrex. Bittrex zezwala tylko na wymianę krypto-kryptowalut skupiając się na parach Bitcoin, Ethereum i Tether. Jeśli zdecydujesz się użyć Bittrex, polecam zakup jednej z tych trzech monet na innej giełdzie i przekazanie ich do Bittrex w celu handlu.

Berło

Kraken dogodnie zapewnia trzy sposoby kupowania i sprzedawania kryptowalut: prosty, średniozaawansowany i zaawansowany. Korzystając z zakładki Proste, możesz umieścić zlecenia rynkowe i limitowe.

Pulpit nawigacyjny Kraken Bitcoin z wybraną prostą zakładką

Na kartach Średniozaawansowany i Zaawansowany możesz ustawić warunkowe zamknięcia, stop-loss, opcje dźwigni i wygaśnięcia.


Pulpit nawigacyjny Kraken Bitcoin z wybraną zakładką Advanced

Interfejs Bittrex nie jest tak intuicyjny jak Kraken przy pierwszym użyciu. Aby kupić / sprzedać określoną monetę, możesz kliknąć nazwę rynku (np.BTC-XMR) na stronie głównej lub kliknąć nazwę monety na stronie portfela (np.XMR).

Na stronie rynku Bittrex udostępnia odpowiednie wykresy (arkusz zleceń i oś czasu cen) tuż nad polem wprowadzania zamówień. Pozwala to na łatwą analizę parametrów technicznych monety podczas składania zamówienia.

Tabela zamówień Bittrex Monero

Podobnie jak Kraken, możesz ustawianie zleceń rynkowych i limitowych, a także składanie zleceń warunkowych dla twoich zamówień. To jest jednak zakres zaawansowanych opcji handlowych, które oferuje Bittrex.

Formularz zamówienia Bittrex

Doświadczeni inwestorzy szukający zaawansowanych funkcji handlowych powinni spojrzeć na Kraken, podczas gdy inwestorzy, którzy koncentrują się na analityce, powinni sprawdzić Bittrex.

Opłaty handlowe

Kraken używa pliku harmonogram opłat handlowych z opłatami różniącymi się w zależności od Twojego 30-dniowego wolumenu obrotu i tego, czy składasz zamówienie na księgi (producent), czy wypełniasz zamówienie z książek (przyjmujący).

Plik opłata producenta dla większości par na Kraken waha się od 0,00% do 0,16%. Opłaty za przyjęcie są zwykle pomiędzy 0,10% i 0,26%.

Bittrex pobiera prowizję w wysokości 0,25% od wszystkich transakcji.

Kraken ma wyraźną przewagę w opłatach handlowych. Jeśli jednak jesteś inwestorem o niewielkim wolumenie korzystającym z tych giełd, aby szybko kupić pozycję na monecie, opłaty są bardziej porównywalne – 0,25% na Bittrex vs 0,26% na Kraken.

Dostępne kryptowaluty

Jest mało prawdopodobne, że nie będziesz w stanie znaleźć monet, których szukasz, między tymi dwiema giełdami.

Kraken oferuje liczne monety i oferty parowania, w tym:

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Dziarskość
 • EOS
 • Ethereum Classic
 • Ethereum
 • Gnoza
 • Iconomi
 • Litecoin
 • Melon
 • Augur
 • Pęta
 • Dogecoin
 • Stellar Lumens
 • Monero
 • Marszczyć
 • Zcash

Bittrex ma ponad 250 par handlowych. Jak wspomniałem wcześniej, wszystkie te pary dotyczą Bitcoin, Ethereum i Tether, więc upewnij się, że masz je sfinansowane przed rozpoczęciem handlu.

Limity transferowe

Na Kraken możesz wpłać do 25 000 USD dziennie kiedy zapewniasz dowód pochodzenia środków. Depozyty zazwyczaj przyjmowane 1-5 dni roboczych aby dostać się na swoje konto. Limit wypłat Kraken wynosi również 25 000 USD dziennie.

Nie ma ograniczeń co do kwoty, jaką możesz wpłacić na Bittrex. Kwota, którą możesz wypłacić, wzrasta wraz z poziom weryfikacji.

Z kont podstawowych można wypłacić do 3 BTC dziennie gdy mają włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Aby mieć podstawowe konto, musisz podać swoje imię i nazwisko, adres i datę urodzenia.

Ulepszone konta mają dzienny limit wypłat wynoszący 100 BTC kiedy mają włączone dwuskładnikowe. Aby uzyskać ulepszone konto, musisz przesłać dokument tożsamości i selfie.

Zaufanie firmy

Działając jako firmy amerykańskie, Kraken i Bittrex przestrzegają wysokich standardów i przepisów SEC i rządu USA.

Siedziba Kraken znajduje się w San Francisco i jest obsługiwana przez spółkę macierzystą Payward, Inc. Wielu renomowanych inwestorów, w tym Blockchain Capital, przekazało firmie ponad 6 milionów dolarów finansowania. Liczba użytkowników giełdy również wzrosła dramatycznie od jej uruchomienia w 2013 r. – podwajając się co około 5 miesięcy.

Bittrex został uruchomiony w 2014 roku przez zespół posiadający rozległą wiedzę i doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa i rozwoju produktów. Plik zespół założycielski wcześniej pracował w znanych firmach, takich jak Amazon, Blackberry, Microsoft i Qualys. Obecnie Bittrex z siedzibą w Seattle jest wielokrotnie polecany przez członków społeczności jako najlepszy sposób na handel altcoinami.

Bezpieczeństwo funduszu

Chociaż dokładna kwota nie jest określona, ​​Kraken twierdzi, że większość zasobów kryptograficznych przechowuje w trybie offline w zaszyfrowanych portfelach sprzętowych. Jedyne monety, które przechowują w Internecie, to te używane do utrzymywania płynności na giełdzie. Firma utrzymuje również pełne rezerwy, aby zapobiec ryzyku wystąpienia bank run.

Bittrex posiada 80% do 90% wszystkich środków przechowywanych offline stosując elastyczną, wieloetapową strategię portfela. Platforma korzysta również z uwierzytelniania dwuskładnikowego, alertów e-mailowych i wykrywania adresów IP, aby dodatkowo chronić Twoje konto podczas logowania.

OSTRZEŻENIE: Bittrex jest często celem hakerów próbujących wyłudzić informacje i uzyskać dane logowania użytkowników. Zawsze wchodź na stronę internetową, wpisując „bittrex.com” bezpośrednio w pasku nawigacji. Nie wyszukuj w Google „Bittrex” i nie klikaj linku w wynikach wyszukiwania. Często phisherzy kupują reklamy, które mają podobny adres URL i wygląd strony internetowej jak oficjalna witryna Bittrex, aby nakłonić handlowców do podania danych logowania.

Obsługa klienta

Zarówno Kraken, jak i Bittrex zapewniają dobrą obsługę klienta i duże zasoby, aby pomóc nowym inwestorom w rozwiązywaniu typowych problemów, które mogą się pojawić.

Kraken ma kompleksowe Sekcja FAQ a nawet zawiera przewodnik szkoleniowy dla początkujących i handlowców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o inwestowaniu.

Nie doświadczyłem tego osobiście, ale niedawno Kraken spotkał się z krytyką za długi czas reakcji wsparcia i sporadyczne ignorowanie zgłoszeń do pomocy. Nie sądzę, żeby to było złośliwe, ale raczej czkawka dla szybko rozwijającej się firmy.

Bittrex ma solidną witryna wsparcia zawiera najczęściej zadawane pytania, ogłoszenia, wiadomości i obszar zgłaszania problemów.

W ubiegłym tygodniu wielu członków społeczności zgłosiło, że nagle nie mogli zalogować się do Bittrex lub wypłacić środków z powodu problemów z weryfikacją na ich koncie. Po kilku dniach ciszy Bittrex wypuścił plik komunikat wyjaśniając, że wyłączenie konta było spowodowane względami zgodności i dotyczyło tylko 0,01% kont.

Zgadzam się z większością społeczności, że Bittrex mógł dać ostrzeżenie i zapewnić lepsze wsparcie tym, których konta zostały dotknięte. Miejmy nadzieję, że firma wyciągnie wnioski z tego błędu i zapewni lepsze wrażenia przy następnym podobnym wydarzeniu.

Wniosek

Nie bez powodu Kraken i Bittrex to obecnie dwie najpopularniejsze giełdy w branży. Naprawdę nie mogłeś się pomylić wybierając którykolwiek z nich do handlu altcoinami.

Jeśli szukasz platformy do wpłacania pieniędzy i handlu szeroką gamą monet wszystko w jednym miejscu, Kraken jest dla Ciebie.

Czy jesteś zainteresowany handlem jeszcze szersza gama monet na wymianie z daleko idące wsparcie społeczności? Wybierać Bittrex.

(Zobacz pełną listę recenzji kryptowalut w CoinCentral)

Więcej porównań Krakena

 • Kraken vs GDAX
 • Kraken kontra Bliźnięta
 • Kraken vs Coinbase
 • Kraken vs Poloniex

Więcej porównań Bittrex

 • Bittrex vs Coinbase
 • Bittrex vs Poloniex
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map