Porównanie Coinbase i Gemini

Coinbase vs Gemini

Dla nowicjuszy, którzy chcą znaleźć miejsce na zakup kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, nie brakuje opcji. Gemini i Coinbase to dwie najczęściej polecane opcje i nie bez powodu. W tej recenzji „Coinbase vs Gemini” pokażemy Ci różnice między tymi dwiema opcjami, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, która jest dla Ciebie najlepsza.

Uwzględnione w tym porównaniu:

Coinbase vs Gemini: kluczowe informacje

Dwa różne sposoby kupowania kryptowalut

Chociaż obie te witryny mogą być używane do kupowania kryptowalut, działają one inaczej.

Coinbase bezpośrednio ułatwia sprzedaż Bitcoin, Ethereum i Litecoin ich użytkownikom. Kiedy kupujesz kryptowalutę na ich stronie, w momencie zakupu obowiązuje ustalona cena. Możesz myśleć o Coinbase jako „sklep detaliczny z kryptowalutami”.

Większość innych witryn, w których użytkownicy mogą kupować kryptowaluty, działa jako giełda. Działają podobnie do forex czy giełdy.

System sprzedaży kryptowalut Coinbase ma kilka kluczowych zalet:

 • Użytkownicy mogą natychmiast kupować kryptowaluty za pomocą kart kredytowych i debetowych po zweryfikowaniu swoich kont. (Zobacz uwagę dotyczącą weryfikacji poniżej).
 • Użytkownicy mogą natychmiast zablokować cenę zakupu przy zakupie kryptowalut za pomocą przelewów bankowych, chociaż te zakupy wymagają czasu przetwarzania.

Aby pomóc zilustrować te zalety, pokażemy Ci, jak kupować kryptowaluty na Coinbase, a następnie pokażemy, jak kupować kryptowaluty na tradycyjnych giełdach.

Kupowanie kryptowalut za pomocą karty kredytowej w Coinbase

 1. Utwórz i zweryfikuj swoje konto.
 2. Kup Bitcoin, Ethereum i Litecoin po ustalonej cenie i otrzymaj natychmiast.

Kupowanie kryptowalut za pośrednictwem przelewów bankowych

 1. Utwórz i zweryfikuj swoje konto.
 2. Kup Bitcoin, Ethereum i Litecoin po ustalonej cenie.
 3. Po kilku dniach przetwarzania otrzymasz uzgodnioną kwotę kupionej kryptowaluty.

Dokonano zakupu w Coinbase przelewem bankowym

Kupowanie kryptowaluty z większości tradycyjnych giełd kryptowalut

 1. Utwórz i zweryfikuj swoje konto.
 2. Wpłać walutę fiducjarną na giełdę przelewem bankowym, co zwykle zajmuje 1-5 dni roboczych.
 3. Złóż zamówienie na giełdzie.
 4. Po zrealizowaniu zamówienia otrzymasz swoją kryptowalutę.

Jak widać, Coinbase umożliwia szybsze otrzymywanie kryptowaluty niż tradycyjne giełdy przy zakupach za pomocą kart kredytowych. Coinbase umożliwia również natychmiastowe zablokowanie ceny, co jest mało prawdopodobne na tradycyjnych giełdach.

Bliźnięta wypada gdzieś pośrodku między tradycyjnymi giełdami a Coinbase. Chociaż Gemini jest giełdą kryptowalut, umożliwia użytkownikom natychmiastową wymianę kryptowalut podczas dokonywania wpłat za pośrednictwem przelewów bankowych. Innymi słowy, możesz rozpocząć handel, zanim Twój depozyt zostanie w pełni przetworzony. Jednak nie będziesz w stanie wypłacić swojej kryptowaluty, zanim Twój depozyt nie zostanie w pełni przetworzony.

Kupowanie kryptowalut za pośrednictwem przelewów bankowych na Gemini

 1. Utwórz i zweryfikuj swoje konto.
 2. Wpłać walutę fiducjarną na giełdę, która będzie natychmiast dostępna do handlu.
 3. Złóż zamówienie na giełdzie.
 4. Po zrealizowaniu zamówienia otrzymasz swoją kryptowalutę.
 5. Możesz wypłacić swoją kryptowalutę po całkowitym przetworzeniu przelewu bankowego.

Kup Bitcoin na Gemini

Podobnie jak w przypadku opcji zakupu przelewem bankowym Coinbase, proces ten umożliwia szybsze ustalenie ceny niż na tradycyjnych giełdach.

* Weryfikacja – Renomowane witryny, które pozwalają użytkownikom kupować kryptowaluty w zamian za waluty fiducjarne (USD, EUR, GBP itp.), Wymagają od użytkowników weryfikacji ich tożsamości. Jest to wymagane w celu przestrzegania prawa i organów regulacyjnych, w których działają te firmy. Należy pamiętać, że podobna weryfikacja byłaby wymagana podczas tworzenia tradycyjnego konta maklerskiego.

Limity zakupów

Coinbase nie określa jasno ograniczeń swojej witryny dla nowych użytkowników. Zamiast tego limity mogą się różnić w zależności od wieku konta, historii zakupów i weryfikacji konta. Twoje osobiste limity zostaną wyświetlone na stronie weryfikacji konta.

Limity Coinbase

Z naszego osobistego doświadczenia wynika, że ​​limity przelewów bankowych zostały szybko ustawione na 5000 USD tygodniowo, podczas gdy limity kart kredytowych były początkowo ustawione na zaledwie 60 USD tygodniowo.

Bliźnięta ma predefiniowane limity zakupów dla przelewów bankowych w wysokości 500 USD dziennie.

Jeśli chcesz natychmiast zablokować cenę przekraczającą 500 USD, Coinbase najprawdopodobniej zapewni Ci więcej limitów.

Obie strony oferują przelewy bankowe użytkownikom, którzy chcą wpłacić większe kwoty, chociaż może być konieczne złożenie wniosku lub skontaktowanie się z nimi bezpośrednio.

Dwie zaufane firmy

Obie firmy mają siedzibę poza USA i obsługują klientów z USA. Oznacza to, że obie firmy są regulowane przez różne władze USA i organy regulacyjne.

Coinbase została uruchomiona w 2012 roku. W tym czasie obsłużyła ponad 8 milionów klientów i pomogła w wymianie ponad 20 miliardów dolarów cyfrowej waluty. Otrzymali również inwestycje od Alexisa Ohaniana (współzałożyciela Reddit), Blockchain Capital, Bank of Tokyo i różnych innych zaufanych inwestorów.

Bliźnięta została wydana w 2015 roku i została założona przez Tylera i Camerona Winklevossów. Chociaż nie istnieją tak długo, jak Coinbase, szybko zdobyli świetną reputację w społeczności. Konsekwentnie mają jedne z największych dziennych obrotów Bitcoin na wszystkich giełdach.

Bezpieczeństwo środków

Obie witryny oddzielają fundusze klientów od funduszy operacyjnych firmy. Ponadto obie witryny przestrzegają najlepszych praktyk branżowych w zakresie zabezpieczania funduszy kryptowalut. Większość funduszy kryptowalut jest przechowywanych w bezpiecznych portfelach do przechowywania w trybie offline.

Obsługa klienta

Podczas gdy obsługa klienta jest problemem nękającym wiele firm kryptowalutowych, Coinbase i Gemini wykonują całkiem dobrą robotę w tym dziale.

Coinbase obsługa klienta jest obsługiwana za pośrednictwem poczty elektronicznej. Z naszego osobistego doświadczenia wynika, że ​​zawsze otrzymywaliśmy odpowiedzi w ciągu 24–48 godzin. Większość raportów z forów internetowych to potwierdza, chociaż dokładniejszy przedział czasowy może wynosić 24–72 godziny.

Bliźnięta obsługuje również obsługę klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej. Czasy reakcji wydają się być bardzo podobne do Coinbase.

Dostępne kryptowaluty

Coinbase pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

Bliźnięta obsługuje tylko handel Bitcoin i Ethereum.

Opłaty

Jeśli Twoim celem jest jak największe zaoszczędzenie na opłatach, najlepszym rozwiązaniem jest Gemini.

Bliźnięta nie pobiera opłat za wpłaty lub wypłaty i pobiera tylko 0,25% lub mniej opłaty za handel.

Coinbase pobiera około 1,49% za zakupy przelewem bankowym i 3,99% za zakupy kartą kredytową / debetową.

Coinbase vs Gemini: co jest lepsze?

Ponieważ obie witryny są godne zaufania i bezpieczne, bitwa o Coinbase vs Gemini sprowadza się do twoich preferencji i potrzeb.

Jeśli chcesz szybko kupić kryptowalutę lub chcesz użyć karty kredytowej, Coinbase jest opcją dla Ciebie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić najwięcej na opłatach, najlepszym rozwiązaniem jest Gemini.

Więcej porównań Coinbase

 • Coinbase vs GDAX
 • Coinbase kontra Kraken
 • Coinbase vs Bittrex
 • Coinbase vs XAPO

Więcej porównań Gemini

 • Gemini vs GDAX
 • Bliźnięta kontra Kraken
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map