Podstawa wykresów kryptowalut w TradingView

Jeśli planujesz inwestować lub handlować kryptowalutami, posiadanie aplikacji do tworzenia wykresów jest niezbędne do śledzenia twoich ulubionych monet. Istnieje wiele alternatyw, ale TradingView jest wiodącą platformą do tworzenia wykresów ruchów cen kryptowalut. Otwarcie konta jest bezpłatne i ma wiele fajnych funkcji od razu po wyjęciu z pudełka.

Przegląd wykresu

Każdy wykres przedstawia oś poziomą i pionową, która śledzi odpowiednie ramy czasowe i cenę aktywów finansowych. W poniższym przykładzie patrzymy na dzienny wykres bitcoinów wycenianych w dolarach amerykańskich z ramami czasowymi obejmującymi okres od października 2017 r. Do maja 2018 r. Po cenie 7110 USD.

Przegląd wykresu Bitcoin - Wykresy kryptowalut TradingView

Akcja cenowa świecznika

Na tym wykresie istnieje kilka opcji wyświetlania ceny. Świeczniki są popularne w społeczności handlowej, ponieważ handlowiec ma dostęp do większej ilości informacji na temat tego, co kupujący i sprzedający robią podczas każdej sesji handlowej. Również, www.forex.academy posiada również wiele statystyk dotyczących handlu kryptowalutami. Zielone świece wskazują na wzrost ceny od zamknięcia poprzedniej świecy, a czerwone świece odwrotnie.

Silna presja kupna jest znana jako bycza akcja cenowa, podczas gdy silna presja sprzedaży jest najczęściej określana jako niedźwiedzia akcja cenowa. Rynki mogą również od czasu do czasu wykazywać trend boczny, w którym to przypadku zauważysz formowanie się świec, które często tworzą coś, co wygląda jak krzyże. Świece dostarczają 3 różnych informacji:

  • Cena otwarcia
  • Cena zamykająca
  • Wysokie i niskie ceny w wybranym przedziale czasowym

To od Ciebie zależy, jak interpretować te informacje podczas podejmowania decyzji handlowych. Inne typy wykresów, które są również dostępne, obejmują wykresy słupkowe, wyświetlacze liniowe i obszarowe, jeśli wolisz coś prostszego.

Kanał danych

Klikając na pole z symbolem, wpisując żądany symbol i wybierając kategorię Kryptowaluta, możesz zmienić źródło danych na wybraną wymianę:

Źródło danych TradingView - wykresy kryptowalut TradingView

Kanał dla tego wykresu pochodzi z giełdy Bitstamp, ale należy pamiętać, że nie ma centralnego organu zajmującego się cenami kryptowalut, takich jak Bitcoin. Różne giełdy mogą handlować po różnych cenach w zależności od podaży i popytu.

Poznaj swoje symbole

Crypto vs Fiat


Każdy wykres potrzebuje 2 konkurujących aktywów, aby wyświetlić akcję cenową. W powyższym przykładzie użyliśmy Bitcoin (BTC) vs Dolar (USD). Łącząc ich symbole możesz wyświetlić BTCUSD wykres. Ten symbol jest często oznaczany w nawiasach, tak jak to zrobiłem powyżej. Innym sposobem konceptualizacji tego jest myślenie o cenie, jaką płacisz za drugi zasób za każdy 1 z pierwszego zasobu. Innymi słowy, 7 110 USD za każdego 1 Bitcoin.

Możesz to zrobić za pomocą dowolnej innej popularnej waluty kryptograficznej lub fiducjarnej, takiej jak para euro Ethereum (ETHEUR). Waluta fiducjarna to każda waluta papierowa emitowana przez rząd krajowy lub obszar gospodarczy, taki jak Unia Europejska.

Ethereum Euro Data Feed - Wykresy kryptowalut TradingView

Crypto vs Crypto

Do tej pory omawialiśmy tylko pary, które handlują walutami fiducjarnymi, ale z przyjemnością dowiesz się, że wraz z rozszerzaniem się sfery kryptowalut na rynek pojawia się cała masa nowych monet, z możliwością wymiany ich między sobą.

Najpopularniejszą parą kryptowalut do kryptowalut jest Ethereum Bitcoin (ETHBTC) jeden. To najbardziej płynna para w świecie non-fiat. Płynność odnosi się do tego, jak łatwo jest kupować i sprzedawać aktywa, takie jak kryptowaluty, na rynku. Bitcoin i Ethereum to obecnie 2 największe kryptowaluty na rynku, a co za tym idzie, łatwo jest wejść i wyjść z pozycji podczas handlu ETHBTC.

Wykorzystajmy tę parę do zbadania dodatkowych narzędzi w TradingView.

Narzędzia handlu

Wskaźniki techniczne

Na poniższym wykresie ETHBTC dodałem 2 popularne wskaźniki techniczne u dołu ekranu, aby pomóc mi w podejmowaniu decyzji kupna i sprzedaży. Plik RSI (Wskaźnik siły względnej) i MACD wskaźniki można dodawać, klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na wykresie, wybierając opcję „Wstaw wskaźnik”I wyszukując odpowiednie narzędzie. Istnieje przytłaczająca liczba opcji dostępnych we wskaźniku „Wskaźnik & Strategie ”, więc radzę ci grać z niektórymi opcjami i przeprowadzić dodatkowe badania, aby znaleźć coś, co działa dla Ciebie.

Narzędzia do tworzenia wykresów TradingView - Wykresy kryptowalut TradingView

Wskazane jest również, aby nie zapełniać miejsca pracy wskaźnikami. Ostatecznie liczy się cena, nie co robią wskaźniki. Pamiętaj to.

Narzędzia do rysowania

Po lewej stronie ekranu znajduje się wiele narzędzi, których można użyć do rysowania na wykresie. Jak widać, narysowałem pewne linie trendu i oporu, pokazujące ogólną trajektorię cen. Ogólny motyw można zinterpretować jako byczą akcję cenową od 2016 r. W rzeczywistości, gdybyś kupił Ethereum w chwili jego uruchomienia i utrzymania się do dnia dzisiejszego, osiągnąłbyś większy zwrot w porównaniu z posiadaniem Bitcoin. W tym okresie Bitcoin wzrósł 27,5 razy w stosunku do dolara amerykańskiego, a Ethereum 450 razy. Gdybyś zainwestował 1000 $ w Ethereum we wrześniu 2015 roku, dziś miałbyś aż 450 000 $!

Analityka & Społeczny

Po prawej stronie ekranu możesz skorzystać z takich funkcji, jak:

  • Układy wykresów – zapisywanie preferencji, rysunków i wskaźników na potrzeby przyszłych sesji
  • Lista obserwowanych symboli – śledź codzienne ruchy rynkowe swoich ulubionych par
  • Alerty cenowe – otrzymuj powiadomienia o osiągnięciu z góry określonych poziomów cen
  • Handel społecznościowy – rozmawiaj z innymi traderami, aby zorientować się w nastrojach rynkowych

TradingView Analytics & amp; Społecznościowe - wykresy kryptowalut TradingView

Przydatny panel wiadomości znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu, aby być na bieżąco z wydarzeniami na rynku. TradingView zapewnia sprytne rozwiązanie Opublikuj pomysł opcja dla twojego wykresu, która pozwala ci pokazać się podczas prognozowania cen. Nikt nie podejmuje doskonałych decyzji handlowych, a uzyskanie różnych punktów widzenia i konstruktywnej krytyki jest cenne dla usprawnienia procesu.

Przycisk publikowania pomysłu TradingView - wykresy kryptowalut TradingView

Łącząc to wszystko razem

Nie ma sztywnych i szybkich zasad, jeśli chodzi o tworzenie wykresów w TradingView ani w jakiejkolwiek innej aplikacji w tym zakresie. Jeśli uznasz, że ich platforma jest przydatna, rozważ wsparcie jej subskrypcją pro, aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji.

Dopiero co zarysowałem powierzchnię, do której mogą cię zabrać twoje wykresy. To może być zarówno sztuka, jak i nauka. Tam, gdzie jeden człowiek widzi śmieci, inny widzi złoto. To właśnie tworzy rynek!

Pamiętaj też, że tworzenie wykresów zwykle idzie w parze z analizą techniczną, która stanowi tylko połowę nastawienia do inwestowania. Czas spędzony na nauce narzędzi i obserwacji rynku to czas dobrze spędzony.

„Oczekiwania życia zależą od pilności; mechanik, który miał udoskonalić swoją pracę, musi najpierw naostrzyć swoje narzędzia ”.

Konfucjusz

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map