Podróże i transport Bitcoin: czy Blockchain może ewoluować? Jak sobie radzimy?

Podróże i transport za pomocą kryptowalut stają się coraz bardziej dostępnymi opcjami, ponieważ blockchain trafia do większej liczby branż.

W szczególności w przypadku bitcoina podróżowanie po pierwszej na świecie kryptowalutach jest sposobem na przekroczenie granic jej granic. Dla niektórych podróżowanie na bitcoinie jest dowodem słuszności koncepcji: sposobem na poznanie granic, które stoją obecnie przed użytecznością bitcoinów na dużych i małych rynkach.

Poza bitcoinem, blockchain ma kilka interesujących zastosowań, które pojawiają się w branży turystycznej i transportowej, które mogą pomóc w szybszym i tańszym przemieszczaniu ludzi. Od tożsamości po programy lojalnościowe, blockchain znajduje nową wartość na ugruntowanej arenie.

Podróżowanie na Bitcoinie

Wydawanie wyłącznie bitcoinów podczas podróży po świecie jest coraz bliżej urzeczywistnienia się. Nowe metody rezerwacji hoteli i lotów stają się coraz bardziej dostępne, ponieważ branża otwiera swoje drzwi dla kryptowalut.

Oprócz rezerwacji online, podróżni mogli skorzystać z rosnącej społeczności firm detalicznych, które akceptują bitcoiny bez recepty za swoje towary i usługi. Kawiarnie, sklepy spożywcze i kluby nocne na całym świecie przyjęły bitcoin jako metodę płatności.

Na razie podróżowanie z bitcoinem jest najłatwiejsze w centrach miast. Sklepy i sprzedawcy akceptujący bitcoiny rozprzestrzeniają się w centrach miast takich jak Tokio, Nowy Jork, Toronto, Singapur i Los Angeles.

Rezerwacja za pomocą Bitcoin: użyj Bitcoin do planowania i rezerwacji podróży za pomocą tych witryn turystycznych

Dawno minęły czasy używania bitcoinów na popularnej stronie podróżniczej Expedia. Prawdopodobnie z powodu zmienności rynku firmy coraz częściej odwracają się od bitcoina jako metody płatności bezpośrednich.

Jednak z uwagi na to, że główne agencje rezerwacyjne pozostawiają próżnię dla operatorów przyjaznych bitcoinom, aby znaleźć swoją niszę, inne odnoszące sukcesy witryny podróżnicze wypełniły tę lukę.

witryny podróżne i transportowe oparte na technologii blockchain

Witryny transportowe i turystyczne Blockchain

BTCTrip

Gracz w branży od 2013 roku, BTCTrip był jednym z ulubionych w społeczności kryptowalut. Nazwy kluczy poparły witrynę podróżniczą jako bardziej czystą opcję podróżowania z bitcoinem. Charlie Lee, Jon Matonis, Erik Voorhees i Roger Ver mieli dobre rzeczy do powiedzenia na temat tej internetowej witryny turystycznej. Nie wspominając o Vitalika Buterina wcześnie op-ed w magazynie Bitcoin.

Jednak tym, co naprawdę świeci BTCTrip, są jego ceny. Większość usług pośredniczących, które pozwalają użytkownikom kupować produkty z gospodarki fiducjarnej za pomocą bitcoinów przez proxy, działa pobierając niewielką opłatę procentową, więc usługi są w rzeczywistości droższe niż zwykłe płacenie bezpośrednio kartą kredytową.

– Vitalik Buterin

Tanie linie lotnicze

Tanie linie lotnicze to ważne centrum rezerwacji podróży online z opcjami lotów, hoteli i samochodów. Klienci mogą używać bitcoin jako metody płatności za dowolne ze swoich usług.

Tanie linie lotnicze unikają zaliczania się do kategorii pośredników, o której skomentował Buterin, nie pobierając żadnych dodatkowych opłat za płatności bitcoinami. Zamiast tego w pełni wykorzystują Serwer BTCPay, procesor płatności typu open source. Warto zauważyć, że BTCPay nie wymaga KYC, jest hostowany samodzielnie, nie ma opłat manipulacyjnych, pośredników i jest włączony w Lightning Network.

Bitcoin.Travel

Bitcoin.travel to kolejna renomowana opcja wydawania bitcoinów (i altcoinów) podczas podróży. Obecnie oprócz opcji wynajmu w stylu Airbnb oferują loty i hotele.

Opcja wynajmu to unikalna funkcja w porównaniu z innymi witrynami turystycznymi akceptującymi kryptowaluty. Tutaj gospodarze mogą wynajmować swoje wolne pokoje, nieruchomości wakacyjne lub domki, tak jak w przypadku Airbnb. Jednak wszystkie płatności są dokonywane w całości w kryptowalucie i nigdy nie są wymieniane na fiat. Goście mogą płacić w bitcoinach lub kilku altcoinach, a gospodarze otrzymują płatność w podobnych, wybranych przez siebie kryptowalutach.

Zakupy, jedzenie i rozrywka

Chociaż więcej dostawców akceptuje bezpośrednie płatności w kryptowalutach, w zależności od tego, gdzie podróżujesz, znalezienie szerokiego zakresu opcji może nadal wymagać filtrowania przez Reddit i inne fora bitcoinowe.

Witryna podróży i transportu Blockchain

Mapa cieplna sprzedawców kryptowalut na całym świecie z Coinmap.org

Coinmap, jednak gromadzi kupców, których możesz odwiedzić za pomocą bitcoin, na poręcznej interaktywnej mapie. Szybkie spojrzenie na mapę popularności dostawców bitcoinów pokazuje ogromną koncentrację kupców w Europie, a także w Ameryce, Korei i Ameryce Południowej.

Zdecydowanie najbardziej aktywnym obszarem wydawania bitcoinów jest Europa. Więc może to dobry czas na Bitcoin Eurotrip.

Alternatywnie, w czasach, gdy wystarczy tylko lokalna waluta fiducjarna, będziesz chciał znaleźć bankomat bitcoin, aby dokonać wypłaty gotówki. Mapa bankomatu Bitcoin, podobny do Coinmap, ma interaktywną mapę pokazującą aktywne bankomaty bitcoin.

Pamiętaj, że nie wszystkie bankomaty bitcoin mogą wydawać gotówkę. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje bankomatów bitcoin, jednokierunkowe i dwukierunkowe. Jednokierunkowy bankomat pozwala tylko na zakup bitcoinów. Dwukierunkowy bankomat jest tym, czego potrzebujesz i pozwala kupować i sprzedawać bitcoiny.

Blockchain w branży transportowej

Poza wakacjami i podróżami z plecakiem, blockchain tworzy wartość w kilku obszarach peryferyjnych dla branży transportowej i turystycznej. Przede wszystkim programy tożsamości, współdzielenia przejazdów i lojalnościowe mają ekscytujące zastosowania w blockchain i zdecentralizowanych organizacjach.

Tożsamość wspierana przez Blockchain może być szybsza i bezpieczniejsza

Niedawno Kanada podjęła próbę pilotażu systemu identyfikacji granic, który łączy blockchain z zaawansowaną biometrią. Obecny program jest przeznaczony dla wybranej liczby podróżnych i we współpracy z Holandią.

W systemie tożsamości opartym na łańcuchu bloków podróżni mają paszport cyfrowy, który prawdopodobnie jest dostępny z aplikacji na telefon. Zachowują informacje o swojej tożsamości podczas przekraczania granic, zamiast tego potwierdzają swoją tożsamość za pomocą danych biometrycznych, takich jak odciski palców i skany siatkówki.

Niewiele wiadomo o specyfice blockchain. Można jednak przypuszczać, że łańcuchy bloków tożsamości używane w transporcie są również idealnymi kandydatami do dowodów o zerowej wiedzy. Ten rodzaj asymetrycznych informacji może znacznie poprawić bezpieczeństwo i ograniczyć przestępstwa, takie jak kradzież tożsamości.

Co więcej, nic dziwnego, że jako inicjatywa rządowa, blockchain tożsamości uzyska zezwolenie i prawdopodobnie będzie wersją dowodu autorytetu lub innego podobnego algorytmu konsensusu.

Korzystanie z systemu tożsamości w łańcuchu bloków w transporcie może być użytecznym środkiem do przenoszenia ludzi i paczek przez kluczowe punkty podróży, takie jak lotniska i przejścia graniczne.

W przypadku Kanady program pilotażowy jest próbą zabezpieczenia się przed prognozowanym wzrostem liczby podróży lotniczych. W oświadczeniu wygłoszonym podczas Światowego Forum Ekonomicznego kanadyjski minister transportu Marc Garneau powiedział: „Innowacja jest kluczem do zwiększenia globalnej konkurencyjności, mobilności i produktywności. Wykorzystanie nowych osiągnięć technologicznych może wspierać oparte na ryzyku podejścia do bezpieczeństwa publicznego, zwiększając efektywność podróży lotniczych, jednocześnie poprawiając komfort podróży ”.

Udoskonalanie programów lojalnościowych

W rozwijającej się branży przewiduje się, że rynek zarządzania lojalnością wzrośnie do 4 miliardów dolarów do 2020 roku. Jednak, jak podkreślono w raport z Centrum Usług Finansowych Deloitte branżę powstrzymują kilka typowych czynników:

… Programy lojalnościowe i programy lojalnościowe nie wykorzystują [sic] pełnego potencjału z powodu braku aktywności na koncie; niskie stopy wykupu; opóźnienia czasowe; wysokie koszty zarządzania transakcjami i systemem oraz pozyskiwania klientów; i niska retencja klientów.

Możliwym rozwiązaniem tych górnych granic mogłoby być przejście na sieci interoperacyjności oparte na łańcuchu bloków. Większość programów lojalnościowych opartych na technologii blockchain ma na celu zwiększenie użyteczności zdobytych nagród. Idealnie byłoby, gdyby kredyty zdobyte w jednym programie lojalnościowym można było wymienić na inne ekosystemy lojalnościowe.

Zrozumiałe jest, że konsolidacja branży tej wielkości w jedną jednoczącą sieć jest znacznie łatwiejsza do powiedzenia niż do zrobienia. Jednak technologie takie jak atomowe swapy lub specyficzne połączenia sieciowe, takie jak Peg-Zones Cosmo Network, umożliwiają wymianę wartości między sieciami.

Słowa końcowe

Rozciąganie nóg i odkrywanie świata staje się coraz bardziej dostępne dla każdego, kto chce żyć na swoich kryptowalutach. Zarezerwuj wakacje na stronach turystycznych i odwiedzaj kawiarnie, księgarnie i restauracje na całym świecie, używając wyłącznie kryptowalut.

Nie będzie zaskakujące, że więcej projektów wykorzystujących blockchain w branży transportowej i turystycznej, ponieważ technologia nadal rozwija się i rozwija więcej przypadków użycia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map