Pierwszy na świecie publiczny łańcuch blokowy z tajnymi kontraktami właśnie się sprawdza

Odkąd globalne zainteresowanie kryptowalutami i blockchain gwałtownie wzrosło w 2017 roku, debata, która przypina publiczne i prywatne blockchainy do siebie w kontekście praktycznej adaptacji, trwa. Ethereum jest niewątpliwie najpopularniejszym publicznym blockchainem z ponad większość z +2400 Dapps budowane na nim od czasu uruchomienia Ethereum w 2015 roku, ale najlepsze aplikacje Ethereum wciąż widzą tylko kilka tysięcy transakcji dziennie.

Jeśli chodzi o duży biznes (np. Fortune 1000), większość firm wciąż znajduje się w fazie testowania i pilotażu, polegającej na instytucjonalizacji łańcucha bloków w ich codziennej działalności. Co więcej, decydując, czy zbudować własny łańcuch bloków wewnętrznie, czy użyć takiego, który jest przeznaczony specjalnie dla przedsiębiorstw, takiego jak Hyperledger Fabric lub Corda, należy pamiętać o krótkoterminowej i długoterminowej rentowności.

Nie trzeba dodawać, że wciąż jesteśmy daleko od miejsca, w którym wielu ekspertów myślało, że będziemy w tym momencie, w połowie 2019 roku, z perspektywy przyjęcia blockchain. Skalowalność i szybkość były dużym problemem dla Ethereum, podczas gdy pensje byka i niedźwiedzia po stronie walutowej. Inwestorzy i projekty blockchain stawiają na łańcuchy bloków, które ich zdaniem nie tylko utrzymają się, ale będą miały udział w globalnym rynku w nadchodzących latach.

Więc co dokładnie jest potrzebne, aby wdrożyć duże przedsiębiorstwa na blockchain, zgodnie z zamierzeniami twórców wszystkich tych firm warstwy protokołu? I jak możemy nadal stosować tę technologię do coraz większej kontroli regulacyjnej i środków regulacyjnych?

Problemy z publicznymi i prywatnymi łańcuchami bloków

Wyraźne zalety łańcucha bloków, takie jak przejrzystość, niezmienność i decentralizacja, mają swoje kompromisy przy porównywaniu publicznych i prywatnych łańcuchów bloków, zarówno w ustawieniach bez pozwolenia (otwarte), jak i bez pozwolenia (zamknięte). Te kompromisy były kluczowymi czynnikami prowadzącymi do problemów z adopcją, co skłoniło wielu do rozważenia opcji hybrydowych z rozwiązaniami w łańcuchu i poza łańcuchem.

Na wysokim poziomie publiczne łańcuchy bloków pozwalają każdemu dołączyć do ich sieci blockchain i uczestniczyć w transakcjach, jednocześnie udostępniając dane transakcji do publicznego, grupowej weryfikacji w pozbawionej zaufania, zdecentralizowanej sieci. Jednak główne problemy z publicznymi łańcuchami bloków koncentrują się wokół szybkości transakcji, skalowalności i zużycia energii.

Z drugiej strony prywatne łańcuchy bloków ograniczają transakcje do autoryzowanych stron w bardziej kontrolowanym, scentralizowanym środowisku, umożliwiającym szybszą i bardziej skalowalną sieć. Główne kompromisy z prywatnymi łańcuchami bloków dotyczą wymaganego zaufania do upoważnionych, kontrolujących podmiotów, a także nieodłącznych problemów związanych ze scentralizowaną, prywatną kontrolą danych, w tym podatnościami związanymi z manipulacją danymi i hakowaniem. Ponieważ Facebook próbuje uruchomić Librę w ciągu najbliższych 12 miesięcy, jednocześnie zajmując się wieloma problemami prywatności w przeszłości, argumenty za prywatnością opartą na łańcuchu bloków są silniejsze niż kiedykolwiek.

Jak jeden Raport McKinsey wskazuje, że „większość komercyjnych sieci blockchain będzie korzystać z prywatnej architektury, na którą zezwolono, w celu optymalizacji otwartości i skalowalności sieci”. Istnieje jednak wiele przypadków użycia zarówno publicznych, jak i prywatnych łańcuchów bloków w wielu obszarach, w tym głosowanie, gry, łańcuch dostaw i finanse, w których wiele osób mówi, że “ jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich ”, jeśli chodzi o wyróżniający się typ łańcucha bloków jako „najlepszy w rasie”.

Quras ma na celu stworzenie pierwszego publicznego łańcucha blokowego „Best of Both Worlds”

W miarę dojrzewania branży blockchain nadal obserwujemy, jak coraz więcej innowacyjnych firm opracowuje rozwiązania, które rozwiązują problemy na podstawowym poziomie protokołu blockchain.

Wchodzić Quras, publiczny blockchain, który wykorzystuje tajne, anonimowe kontrakty. Quras z siedzibą w Tokio pracuje nad „najlepszym z obu światów” blockchain, wykorzystując anonimowe transakcje w inteligentnej umowie, aby umożliwić tylko zainteresowanym stronom przeglądanie transakcji, podczas gdy inteligentna umowa znajduje się w rozproszonej i zdecentralizowanej sieci.

Obecnie projekty blockchain mają ograniczoną liczbę protokołów, na których mogą działać, a każdy z nich szuka odpowiedniego protokołu blockchain, który ma opcje wymagane do uruchomienia ich ekosystemu. Usługi wymagające funkcji prywatnych nie mogą działać na protokołach publicznych, podczas gdy wiele przypadków użycia prywatnych łańcuchów bloków ogranicza się do transferu wartości. Brak przyjęcia dApp na największych blockchainach sugeruje niedopasowanie mechanizmów motywacyjnych między użytkownikami blockchain a dostawcą infrastruktury blockchain.


Najpopularniejsze kryptowaluty skoncentrowane na prywatności, takie jak Zcash, Monero i Dash, używają własnej technologii, ale żadna z nich nie obejmuje inteligentnych kontraktów. Podczas gdy inne wielkie projekty, takie jak Origo Network, Enigma i OasisLabs, chcą zapewnić prywatność w inteligentnych kontraktach, ale tylko OasisLabs ma swój własny protokół, a śledzenie transakcji jest zawsze publiczne.

Zespół odpowiedzialny za Quras przemyślał wszystkie bieżące problemy nękające protokoły blockchain i problemy z adopcją podczas 2,5-letniego rozwoju Quras blockchain.

„Quras jest elastyczny w stosunku do potrzeb projektu, umożliwiając każdemu projektowi wbudowanie wymaganego filtrowania prywatności dzięki wykorzystaniu technologii zabezpieczających przed wiedzą zerową i pierścieniowych w celu ochrony transakcji użytkowników. Quras chroni prywatność zarówno użytkowników, jak i przedsiębiorstw, umożliwiając wiele nowych przypadków użycia dla dużych firm, które wahały się przed odkrywaniem łańcucha bloków we własnych przedsięwzięciach ze względu zarówno na skalowalność, jak i problemy z prywatnością ”- mówi Ken Misuma, dyrektor ds. Marketingu Quras.

Przy obecnej zdolności do obsługi do 1000 transakcji na sekundę wraz z planami Quras dotyczącymi zwiększenia przepustowości, łańcuch bloków jest zbudowany z myślą o skalowaniu.

Dopasowywanie zachęt przy jednoczesnym wzmacnianiu pozycji jednostek

Po raz pierwszy wdrożony przez NEM, Quras wykorzystuje algorytm „Proof of Importance” do nagradzania użytkowników sieci, zamiast gromadzić monety. Te uznane przez algorytm za „ważne” mogą tworzyć bloki, otrzymując nagrody blokowe. Quras planuje rozdzielić wszystkie opłaty transakcyjne na użytkowników, którzy zachowują określoną ilość QRS, głównego transferu wartości w ekosystemie QuUras.

Sieć główna Quras ma zostać wydana w czwartym kwartale tego roku, zgodnie z oczekiwaniami społeczności, która obejmuje ponad 100 000 ambasadorów marek i programistów. Podczas gdy Quras pracował nad wydaniem kilku głównych ogłoszeń Dapp, wprowadzili liczne zachęty, aby wprowadzić programistów i menedżerów tokenów do protokołu Quras. Quras planuje dystrybucję 20-40% opłat za gaz na projekty oparte na blockchainie. Z kolei gaz Quras można wykorzystać do opłacenia usług sieciowych, takich jak przechowywanie danych, zawieranie inteligentnych kontraktów i opłaty transakcyjne.

„Ponieważ żyjemy w wieku jednostki, myślę, że musimy chronić jednostki i ich prywatność” – mówi Shigeki Kakutani, dyrektor generalny Quras. „Na przykład wszystkie dane z Facebooka są przechowywane na serwerze, ale od teraz myślę, że powinien być czas, aby osobiście posiadać nawet (swoje dane osobowe). (Nie powinno) siedzieć gdzieś na serwerze. ”

Odpowiedzialne łączenie dużego przedsiębiorstwa z technologią Blockchain

Wpływ publicznego łańcucha bloków z prywatnymi, anonimowymi transakcjami jest ogromny w zakresie ochrony tożsamości i transakcji przy zachowaniu przejrzystości procesu. Podejście to może być również kluczowe w zachęcaniu dużych przedsiębiorstw do sfinalizowania wykorzystania łańcucha bloków w celu zwiększenia wydajności i tworzenia wartości w świecie rzeczywistym bez bagażu, który może pochodzić z publicznych i prywatnych łańcuchów bloków.

Przyjęcie identyfikatora cyfrowego pozwala na zgodność z przepisami i regulacjami, otwierając drzwi dla przypadków użycia we współczesnym świecie. Zgodność z przepisami jest niezbędna do przyjęcia, dlatego innowacyjne technologie muszą być wystarczająco elastyczne, aby działać w obecnych ramach i przyszłych przepisach prawa.

Korzystanie z identyfikatora cyfrowego umożliwia użytkownikom szczegółową kontrolę swojej tożsamości. Dzięki temu organizacje mogą używać rozproszonych identyfikatorów tylko wtedy, gdy mają zgodę swoich klientów. Dzięki wyższemu standardowi prywatności przy użyciu technologii anonimowej można obsługiwać bezpieczniejszy prywatny identyfikator cyfrowy.

I właśnie dlatego łańcuchy bloków, takie jak Quras, są dobrze przygotowane do przyjęcia w dużych przedsiębiorstwach. Branże, które mogą skorzystać na połączeniu technologii blockchain i technologii anonimowości, obejmują finanse i transakcje dotyczące aktywów klientów, administrację i obsługę głosowania elektronicznego oraz infrastrukturę inteligentnego miasta, ubezpieczenia oraz dane osobowe i majątkowe do celów ubezpieczenia, a także opieki zdrowotnej, łańcuch dostaw, gry i handel detaliczny.

Spójrzmy na + 7 bilionów dolarów branży opieki zdrowotnej na przykład, który jest bardzo rozdrobniony, obciążony niską obsługą klienta i brakiem przejrzystości w zakresie ceny, jakości i bezpieczeństwa produktów i usług. Obecnie danych medycznych nie można łatwo wymieniać między gabinetami zdrowotnymi, nie mówiąc już o poszczególnych krajach, z powodu różnych przepisów i braku możliwości anonimowych danych konsumentów. Dzięki wdrożeniu prywatności na poziomie inicjowania transakcji i interakcji z umową, masowe gromadzenie danych medycznych może odbywać się bezpiecznie i etycznie.

Przyszłość jest jasna

Konwergencja tradycyjnego przemysłu i technologii blockchain jest nieunikniona, ale będzie musiała zostać przeprowadzona w sposób zgodny z przepisami, który nie będzie poświęcał stabilności, prywatności ani zabezpieczeń, jakie ma dziś świat wolnych przedsiębiorstw..

Na szczęście wiele ekscytujących firm dba o to, by konwergencja nastąpiła wcześniej w porównaniu z później i możemy wreszcie na dobre wejść w erę „sieci 3.0”.

Quras ma być blockchainem stworzonym do współpracy i masowej adopcji, rozwijającym się na przyszłość z silnym poczuciem wrażliwości, jeśli chodzi o to, co jest potrzebne dzisiaj.

Uwaga redaktora: dziękuję Simonowi Bogdanowiczowi i zespołowi Quras za pomoc dotyczącą tego artykułu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map