Patrick Springer z Polybirda o przyszłości tokenizacji aktywów

Tokenizacja aktywów zaczęła na nowo odkrywać tradycyjny system finansowy. Tokenizacja zasobów, proces cyfrowego szyfrowania tytułów aktywów, licencji i innych praw do tokenów, kwestionuje status quo rozliczeń finansowych i prawnych, oferując liczne korzyści.

Patrick SpringerTen ruch polegający na umieszczeniu prawdziwych aktywów i papierów wartościowych w łańcuchu bloków zapewnia większe bezpieczeństwo, przejrzystość i rozliczanie kosztów w porównaniu z istniejącymi systemami.

Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z byłym dyrektorem zarządzającym Morgan Stanley, Patrick Springer, w sprawie przyszłości aktywów związanych z tokenizacją. Dodatkowo musieliśmy zapytać o pojawienie się Polybirda, czyli końca emisji & platforma wymiany dla aktywów tokenizowanych, w której obecnie Springer pełni funkcję członka rady doradców.

Contents

Tło Patricka Springera

Patrick Springer jest weteranem branży finansowej, który przez ponad dwadzieścia lat pracował w firmie Morgan Stanley, gdzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w ich instytucjonalnej działalności w zakresie papierów wartościowych. Jako lider w ich globalnej działalności w zakresie akcji, doradzał inwestorom instytucjonalnym z siedzibą w Ameryce Północnej i kierował dystrybucją wielu międzynarodowych ofert akcji. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Springer pomógł zebrać ponad 50 miliardów dolarów kapitału dla globalnych korporacji technologicznych i innych branż.

Polybird

Wywiad

Jakie widzisz znaczenie tokenizacji aktywów? Jakie skutki będzie to miało ogólnie dla finansów?

Na rynkach finansowych jest ogromna szansa, która wykracza poza stworzenie alternatywnego systemu handlu i rozliczeń o znacznie niższej strukturze kosztów – jest więcej efektywności do wyciśnięcia z obecnego systemu rozliczeń finansowych, zwłaszcza w płatnościach globalnych.

Blockchain to ogromne zagrożenie dla obecnego systemu płatności kredytów konsumenckich i opłat za przelewy bankowe. Cyfryzacja akcji i obligacji dla dużych korporacji też będzie miała swoje miejsce.

Istnieje ogromna szansa na rynku białej przestrzeni między światem spółek publicznych notowanych na wiodących światowych giełdach z jednej strony a światem małych przedsiębiorców zbierających pieniądze za pośrednictwem powstających sieci finansowania społecznościowego z drugiej..

Tokenizacja aktywów dodatkowo zmniejszy spread kupna / sprzedaży między prywatnymi papierami wartościowymi, zarówno private equity, jak i private credit, co może obniżyć koszty wejścia i wyjścia dla emerytów i posiadaczy emerytur, którzy inwestują za pośrednictwem swojego zarządzającego aktywami.

Istnieje również olbrzymia możliwość udostępnienia różnych rodzajów inwestycji w nieruchomości większej liczbie inwestorów – a jednocześnie udostępnienia większej liczby kanałów finansowania deweloperom różnej wielkości..

Aktywa tokenizujące zmniejszą tarcia na rynku. Wystawianie ich na globalnym rynku, na którym więcej inwestorów może dokonywać oceny, wyceniać i przeprowadzać transakcje w sposób płynniejszy, doprowadzi do lepszej alokacji kapitału i bardziej wydajnej gospodarki.

Liczba spółek notowanych na giełdach w USA zmniejszyła się o połowę od 2000 roku. Powodów jest wiele, ale większość z nich prowadzi do wniosku, że obecne rynki kapitałowe nie odpowiadają na potrzeby dużych obszarów gospodarki. Digitalizacja aktywów może przynieść korzyści rynkom aktywów, które są obecnie z natury prywatne i charakteryzują się wieloma tarcia kosztowymi.

Spędziłeś ponad 20 lat w Morgan Stanley, ostatnio jako dyrektor zarządzający. Morgan Stanley wysyła mieszane sygnały na temat blockchain, czasami porównując go do krachu dotcomów, czasem go chwaląc. Czy uważasz, że Wall Street jest obecnie byczy czy niedźwiedzia w odniesieniu do technologii blockchain??

Nie pracuję już dla Morgan Stanley, więc nie reprezentuję ich poglądów. Ale powiedziałbym, że firmy z Wall Street przyjmą aspekty blockchain, jeśli:

1) Jest to zasób, z którym chcą handlować ich główni klienci, taki jak kontrakty terminowe na Bitcoin i

2) Czy technologia Blockchain zapewni im znaczne oszczędności kosztów i / lub możliwości udziału w rynku

Jeśli chodzi o te pierwsze, popyt na kontrakty terminowe typu futures na bitcoiny i fundusze ETF ze strony głównych inwestorów instytucjonalnych nadal nie został określony. Uszkodzenia spowodowane stopieniem kryptowalut w 2018 r. Oraz liczne problemy regulacyjne będą wymagały czasu, zanim rynek przetrawi.

W tym ostatnim przypadku duzi operatorzy zasiedziali w obrocie, rozrachunku i płatnościach mają już tak duże udziały w rynku, a obecne systemy są dość wydajne dla istniejący używa, że ​​nie ma dużej motywacji do bycia agresywnym pionierem.

Blockchain jest z natury destrukcyjny, więc główne firmy z Wall Street przejdą na blockchain tylko wtedy, gdy nowy typ konkurencji, obawy o bezpieczeństwo lub nowe produkty sprawią, że inwestycja będzie atrakcyjna.

Czy byłeś w ogóle zaangażowany w inicjatywy Blockchain Morgan Stanley? Jak po raz pierwszy zetknąłeś się z technologią?

Jako specjalista ds. Inwestycji zorientowanych na rynki w firmie Morgan Stanley, spędziłem dużo czasu na rozmowach z inwestorami i naszym zespołem badawczym w 2016 i 2017 roku o tym, gdzie technologia blockchain i kryptowaluty pasują jako temat inwestycyjny dla inwestycji instytucjonalnych, ale nie grałem w żadną role w firmie podejmujące decyzje dotyczące inwestycji kryptograficznych.

Zaangażowałem się materialnie w technologię blockchain, kiedy zeszłego lata spotkałem Harisha Guptę, CEO i współzałożyciela Polybird Exchange.

Co Twoim zdaniem przyniesie 2019 rok branży blockchain? Czy duże instytucje finansowe odegrają jakąś rolę?

Pomimo załamania cen kryptowalut i ICO, papiery wartościowe oparte na blockchain pozostaną na swoim miejscu. Mówię to, ponieważ rośnie zaufanie do stabilnych monet, a inwestorzy będą mogli przyjrzeć się nowym typom papierów wartościowych typu blockchain. Aktywa tokenizowane, co oznacza, że ​​zaczną się cyfrowe tokeny prawdziwych aktywów, tworząc możliwości na wielu różnych typach rynków aktywów.

Instytucjonalne i akredytowane (inwestorzy o wartości netto co najmniej 1 mln USD) inwestorów przyciągnie wschodząca klasa aktywów w postaci tokenów, które łatwiej zapewniają udziały własnościowe lub zapewniają strumienie dochodu w bezpieczny sposób. Z biegiem czasu gracze ze wspornikiem wybrzuszeniowym będą starać się zapewnić swoim klientom rozwiązania inwestycyjne.

Wymiana Polybird

Jak zaangażowałeś się w Polybird?

Harish Gupta i ja na krótko skrzyżowaliśmy ścieżki w Morgan Stanley, a zeszłego lata spotkaliśmy się i omówiliśmy moje dołączenie jako doradca. Pod kierownictwem Harisha i jego współzałożycieli stwierdziłem, że jego wizja stworzenia zupełnie nowego rynku aktywów jest niezwykle przekonująca.

Czym dokładnie jest Polybird?

Polybird Exchange to emisja typu end-to-end & platforma wymiany, która ułatwi kupno i sprzedaż tokenizowanych aktywów. Działalność Polybirda polega na stworzeniu rynku dla zdigitalizowanych zasobów, a firma tworzy platformę opartą na blockchain, aby była elastyczna, tak aby mogła działać globalnie i obsługiwać wiele zasobów.

Podczas gdy prawie wszystkie giełdy blockchain są przeznaczone wyłącznie dla kryptowalut i tokenów użytkowych, Polybird koncentruje się na rozwoju rynku dla aktywów tokenizowanych, czyli papierów wartościowych typu blockchain, których bazowymi aktywami są nieruchomości, private equity, kredyty prywatne i papiery wartościowe o stałym dochodzie.

Polybird jest zarejestrowany w USA, ale nie jest otwarty na współpracę z obywatelami USA, czy to prawda?

W 2018 roku znaczna część kapitału zgromadzonego na rynkach blockchain i kryptowalut była przeznaczona na monety lub tokeny użytkowe, a wielu emitentów próbowało uniknąć uznania ich oferty za ofertę zabezpieczającą. Ale w przypadku Polybirda, aktywa tokenizowane papiery wartościowe i planujemy zachować zgodność z lokalnymi organami regulacyjnymi.

Oznacza to, że platforma będzie częściej współpracować z akredytowanymi i instytucjonalnymi inwestorami, a nie z inwestorami detalicznymi.

Jakie jest znaczenie stanowiska SEC w sprawie większości kryptowalut jako papierów wartościowych? Czy to utrudniło ci poruszanie się po wodach kryptowalut?

ICOS i tokeny, które pojawiły się na rynku bez odpowiedniego dialogu i zrozumienia ze strony SEC, FINRA i innych organów regulacyjnych, stworzyły negatywny branding dla wszystkich uczestników w przestrzeni „krypto”.

Perspektywa regulacyjna jest rzeczywiście bardzo trudna, biorąc pod uwagę, że wszyscy, w tym organy regulacyjne, znajdują się na nowym terytorium. Jednak rynek aktywów cyfrowych postrzegamy jako okazję do uczynienia aktywów bardziej przejrzystymi, bardziej zbywalnymi i wydajniejszymi, co ostatecznie docenią regulatorzy.

Co przyniesie rok 2019 pod względem regulacji?

Myślę, że istnieje duże zapotrzebowanie zarówno ze strony społeczności kryptowalutowej, jak i inwestycyjnej, aby organy regulacyjne zapewniły dodatkowe wytyczne i większą jasność co do rodzaju ofert i rynków, które będą obsługiwać. Ale trudno powiedzieć, kiedy to się wydarzy.

Czy tokenizacja aktywów jest nieunikniona?

Ekonomia będzie napędzać nieuchronność tego. Jeśli można sprawić, by blockchain dostarczał to, co jest wymagane dla bardziej solidnych i mniej tarcia rynków aktywów, nastąpi tokenizacja aktywów. Internet bardzo spełnił pierwotne marzenia o stworzeniu cyfrowej autostrady informacyjnej i medium komunikacyjnego.

Blockchain pozwoli ludziom na cyfrowe i bezpieczne posiadanie i kontrolowanie zarówno fizycznych, jak i wirtualnych aktywów oraz umożliwi im dokonywanie z nimi tańszych transakcji i przy znacznie niższych kosztach.

Czy możesz dać nam jakieś twarde prognozy na 2019 rok? Kiedy powraca hossa dla kryptowalut?

Hossa dla kryptowalut nadejdzie ponownie, gdy wszyscy spekulanci wyjdą, tj. Gdy wszyscy inwestorzy, którzy wierzą w większą głupią teorię sprzedaży tego samego aktywa komuś, ale po wyższej cenie, wszyscy odejdą. Powróci również, gdy nastąpi wielki wstrząs w liczbie kryptowalut i tokenów narzędziowych – nie ma żadnej wartości, aby mieć nieograniczoną liczbę walut cyfrowych wyrastających z wielu forków.

Jednak należy również pamiętać, że Bitcoin odgrywa bardzo ważną funkcję w krajach na całym świecie, które są bankrutami lub mają głęboki kryzys walutowy. W miarę upływu czasu bitcoin i spełniania obietnicy ograniczenia liczby monet, które może wydrukować, inwestorzy z głównego nurtu mogą ponownie się temu przyjrzeć.

Jak wykonalna jest tokenizacja spółek notowanych na giełdzie w Blockchain?

Jest to całkowicie wykonalne, ale przypadek użycia, aby to zrobić, musi być w pełni opracowany i przemyślany. Obecnie akcje spółek publicznych w głównych gospodarkach, takich jak USA, handlują i rozliczają się bardzo efektywnie. Płynność różni się w zależności od rodzaju papieru wartościowego, ale zależy to od podstawowego zainteresowania podstawami tego papieru wartościowego.

Tokenizacja obecnie istniejącego papieru wartościowego niekoniecznie oznacza, że ​​będzie na nie wystarczający popyt i płynność. Na rynkach Stanów Zjednoczonych istnieje wiele zagranicznych ADRów o bardzo niskiej płynności. Na przykład w Japonii było kiedyś wiele firm amerykańskich notowanych na giełdzie w Tokio, ale popyt był tam bardzo mały i ostatecznie większość firm wycofała swoje notowania. Musi istnieć przypadek użycia.

Czy myślisz, że będzie to jeden z pierwszych głównych przypadków użycia kryptowalut? Jeśli nie, co będzie?

Cyfrowe lub tokenizowane oferty aktywów, które są dokonywane zgodnie z lokalnymi organami regulacyjnymi, z pewnością będą kluczowym katalizatorem dla głównych inwestorów, aby zobaczyć wartość papierów wartościowych typu blockchain. Myślę również, że stabilne monety, które mogą z powodzeniem stać się środkiem płatności w różnych walutach z bardzo niskimi opłatami, byłyby również głównym katalizatorem.

Kiedy oficjalnie rozpoczęła się tokenizacja aktywów?

Moim zdaniem tokenizacja aktywów rozpoczęła się w zeszłym roku wraz z ofertą nieruchomości Harbour of South Carolina. Tokeny są dostępne na ich stronie internetowej. Kiedy na rynku pojawia się więcej tokenów i emitentów, rynek musi się rozwijać.

Dziękuję za spostrzeżenia i czas!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map