Otwarcie pierwszego ośrodka odwykowego dla uzależnionych od kryptowalut – oto jak zachować się w ryzach

Nieco ponad miesiąc temu społeczność kryptowalut patrzyła z odrobiną rozbawienia i cynizmu, gdy pierwsze centrum odwykowe dla uzależnionych od kryptowalut otworzyło swoje podwoje w Wielkiej Brytanii. Ale czy jest w tym coś więcej niż sprytny szkocki szpital wykorzystujący najnowsze szaleństwo? Czy uzależnienie od kryptowalut jest rzeczywistością, a jeśli tak, to skąd wiesz, czy je masz?

Nie mamy dokładnego pojęcia, ile osób na całym świecie inwestuje w kryptowaluty. Według ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców USA liczba ta wynosiła zaledwie 8 proc. Ale z drugiej strony, 8 procent z 325 milionów to wciąż dużo ludzi (26 milionów, policzyłem). A to tylko jeden kraj.

Dlatego uzależnienie od kryptowalut może potencjalnie wpłynąć na setki milionów ludzi na całym świecie. A będąc branżą wysokiego ryzyka, paranie się na rynkach kryptowalut zapewnia taki sam przypływ adrenaliny, jakiego poszukują kompulsywni hazardziści.

Czy to ICO okaże się oszustwem? Czy mój portfel zostanie zhakowany? Co się stanie, jeśli utrzymam HODLING, a cena nadal będzie spadać?

Maszyna w kasynie z logo programu odwykowego kryptowaluty Castle Craig.

Program rehabilitacji kryptowalut szpitala Castle Craig

Ekscytujące rzeczy. Natomiast szpital Castle Craig w Peeblesshire w Szkocji uważa, że ​​uzależnienie od kryptowaluty należy nie tylko wywoływać, nazywać i rozpoznawać, ale także leczyć. Jako podstawę swojego programu używają tych samych technik, które zostały opracowane dla kompulsywnych hazardzistów.

„Ryzykowny, zmienny rynek kryptowalut”, stwierdza terapeuta hazardu w szpitalu Chris Burn, „przemawia do problematycznego hazardzisty”. Zanurzenie się w świecie kryptowalut to także doskonała ucieczka od rzeczywistości. W rzeczywistości wielu insiderów nazywa to wpadnięciem w „króliczą norę”.

Wszyscy jesteśmy zainteresowani, może nawet uzależnieni, ale skąd wiesz, czy ta pasja przerodziła się w uzależnienie od kryptowalut?

Oznaki uzależnienia od kryptowalut

Przede wszystkim małe zastrzeżenie. Poniższe oczywiście nie ma zastosowania, jeśli pracujesz jako pełnoetatowy handlowiec kryptowalutami lub Twoim zadaniem jest ciągłe obserwowanie rynków. Mówimy tutaj o zwykłych ludziach, którzy regularnie pracują na co dzień, parając się, inwestując i dywersyfikując swoje portfele inwestycyjne.

Ponieważ świat ICO, kryptowalut, łańcuchów bloków i HODLingu jest tak nowy, może być trudno zidentyfikować wyraźne znaki charakterystyczne dla tej branży. Ale wspólny wątek z uzależnieniem od kryptowalut jest taki sam, jak uzależnienie od alkoholu, narkotyków lub hazardu – ogólnie.

Jeśli Twoje pasywne hobby zaczyna dominować w Twoim życiu, uważaj na następujące znaki.

Po prostu nie możesz przestać


Chociaż łatwiej to ocenić w przypadku spożycia narkotyków lub alkoholu, jedną z najbardziej oczywistych oznak uzależnienia jest to, że nie można tego zaprzestać. Nawet jeśli ma to szkodliwy wpływ na Twoje życie. Chociaż racjonalny mózg może powiedzieć: „Lepiej przestanę inwestować w ICO, ponieważ muszę zapłacić rachunek za prąd w tym miesiącu”, uzależniony mózg jest w stanie uzasadnić lub uzasadnić obejście.

Jeśli masz uzależnienie od kryptowalut, możesz inwestować za pomocą pieniędzy, których nie masz lub których nie możesz stracić.

Nie możesz przestać - skute w kajdanki ręce nadal piszą na klawiaturze.

Nie możesz się powstrzymać / Pixabay / igromania-1894847_1920

Twoje życie społeczne zaczyna cierpieć

Czy zdarzyło Ci się zrezygnować z przyjęcia urodzinowego dla dzieci, ponieważ wiedziałeś, że nie będzie piwa? To może nie uczynić cię alkoholikiem. Ale jeśli nadal odrzucasz spotkania towarzyskie, ponieważ nie możesz uczestniczyć w swoim nałogu, może nadszedł czas, aby zatrzymać się i pomyśleć.

Przegapienie się na spotkaniu z powodu czekania na ważny zrzut lotniczy lub przedsprzedaż prawdopodobnie też się nie kwalifikuje. Chyba że robisz to cały czas. Jeśli przestaniesz zajmować się rzeczami, ponieważ odciągają Cię od ekranu lub nie możesz sprawdzić ceny Cardano, możesz mieć uzależnienie od kryptowaluty.

Jeśli przestaniesz, otrzymujesz znaki wypłaty

Twój partner w końcu oskarżył cię, że poszedłeś z nimi do teatru, kiedy po prostu chciałeś zostać w domu. Ale kiedy zasłony się podnoszą, wszystko, co możesz zrobić, to szurać nogami. Uzależnienie od kryptowalut nie może powodować drżenia, pocenia się i halucynacji. Ale możesz czuć się niespokojny, zmartwiony, zdenerwowany lub walczący z poważnym przypadkiem FOMO.

Jeśli naprawdę nie możesz wziąć kilku godzin wolnego, możesz mieć uzależnienie od kryptowaluty.

Zaczynasz handlować w ciemności

Według Klinika majonezu, wielką gratką, że jesteś uzależniony, jest próba zrobienia tego w tajemnicy. Chowasz butelkę wódki do plecaka lub wychodzisz na zewnątrz, żeby podstępnie zapalić. Jeśli obudzisz się i sprawdzisz swoje portfolio, gdy twój partner śpi lub twoi rodzice oglądają film, może spróbuj to wyciąć.

Komiks pary w łóżku. Kobieta uważa, że ​​jej mąż myśli o innych kobietach, ale w rzeczywistości jest uzależniony od kryptowalut i myśli o monetach.

True story from CryptoCurrency

Podejmujesz większe ryzyko niż zwykle

Wraz ze wzrostem nałogu rośnie poziom ryzyka, który jesteś gotów podjąć, aby rozwiązać problem. Myślenie w kategoriach uzależnienia od substancji jest łatwe, ale może również przełożyć się na uzależnienie od kryptowalut. Na przykład, czy pożyczasz pieniądze na inwestycje? Albo inwestować ze wspólnego konta bez informowania partnera? Czy inwestujesz za pomocą pieniędzy, których nie masz, i za każdym razem podejmujesz większe ryzyko?

Według Badanie z 2016 r w mózgach uzależnionych są one w rzeczywistości połączone inaczej niż mózgi nieuzależnione. Mózg uzależniony ma znacznie mniejszy problem z podejmowaniem ryzyka niż mózg nieuzależniony. Możesz się przekonać, że to, co robisz, nie jest problematyczne.

Nie jestem uzależniony od kryptowalut

Zaprzeczenie to rzeka w Egipcie. Czy jakoś tak. Jest to również główny znak, że w końcu możesz cierpieć na uzależnienie od kryptowalut. Jeśli zauważysz, że wmawiasz sobie lub innym ludziom, że nie jesteś uzależniony, może po prostu tak być.

Końcowe przemyślenia

Uzależnienie od kryptowalut może brzmieć jak żart, a dla większości z nas odrobina obsesji nie stanowi poważnego problemu. Ale jeśli znajdziesz się w którejkolwiek z powyższych sytuacji lub zaczynasz przeprogramowywać swoje życie, może nadszedł czas, aby uzyskać pomoc.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map