Oto, kto inwestuje w Bitcoin: Byki, Niedźwiedzie i Puryści

Kto inwestuje w bitcoin? Kto używa Bitcoin? Śledzenie tych informacji może być trudne; danych jest niewiele, ale to zrozumiałe. Bycie pseudoanonimową walutą może to zrobić, ale jest miejsce na wnioskowanie.

Zacznijmy od kilku ciekawych miejsc:

  1. To już koniec 24 000 000 adresów Bitcoin na blockchainie z 49,14% przenoszącymi mniej niż 0,001 BTC (około 6,50 USD). Trzy najbogatsze portfele mieszczą prawie 500 000 BTC każdy należący do giełdy kryptowalut.
  2. 8% Amerykanów posiada Bitcoiny. Spośród tych, którzy ich nie mają, kolejne 8% planuje kupić.
  3. Prawie 18% milenialsów własny bitcoin i 3% wyżu demograficznego.

Wśród ośmiu procent Amerykanów używających bitcoinów i milionów adresów na całym świecie, użytkowników bitcoinów najłatwiej podzielić na dwie kategorie.

Pierwsza, stanowiąca lwią część, reprezentuje inwestorów i HODLers. Druga, znacznie mniejsza grupa, to osoby, które wydają, zarabiają i żyją na bitcoinie lub w wersji najbliższej temu.

W obu grupach jest kilka znanych nazwisk, które wysuwają się na pierwszy plan rozmowy. Osoby, które przyczyniły się do powstania bitcoina na różne sposoby, albo jako pierwsi użytkownicy i inwestorzy, albo być może jako ewangeliczni puryści. Osoby te składają się na ludzi, którzy inwestują w bitcoiny, ludzi, którzy używają bitcoinów i często ludzie, którzy rozpowszechniają bitcoiny.

Kto inwestuje w Bitcoin? Poznaj byki i niedźwiedzie

Społeczność inwestorów Bitcoin może być głośna. Byki zwiastują nadejście nowej ery i rzucają cień na niepohamowaną ekscytację. Jednak są tam osoby, które wznoszą się ponad nieszczęście i zasługują na nieco więcej naszego czasu i uwagi niż ogólny hałas..

Oto mała kolekcja najgłośniejszych byków i najbardziej okrutnych niedźwiedzi grasujących w społeczności Bitcoin.

Bitcoin Bull

Byki: inwestorzy Bitcoin z optymistycznym spojrzeniem na to, gdzie pójdzie cena BTC. Niektóre znane nazwiska posunęły się tak daleko, że przewidywały cenę, a nawet kiedy można się spodziewać księżyca. Jednak nie wszystkie byki bitcoinów kwantyfikują swoje prognozy, ale nadal mają pozytywną perspektywę na przyszłość bitcoin i blockchain.

Tom Lee @fundstrat

Współzałożyciel i szef badań Fundstrat, firmy doradztwa finansowego, Tom Lee ugruntował optymistyczne podejście do Bitcoin. Tom Lee został oskarżony o bycie stałym na Wall Street, co może wpłynąć na jego obecne nastroje na temat Bitcoina. Niezależnie od tego, czy jest zwyżkowy, czy nie, Tom Lee ma udokumentowane solidne strategie i badania podczas pracy w JP Morgan, a teraz w Fundstrat.


Kiedy księżyc? 25 000 $ do końca 2018 roku

Tim Draper @TimDraper

Tim Draper, pionierski inwestor venture capital w Dolinie Krzemowej, był jednym z pierwszych inwestorów w firmach takich jak Skype, Hotmail, Baidu i Overture, aby wymienić tylko kilka. Draper kontynuował swoje przedsięwzięcie inwestycyjne, koncentrując się na rozsiewaniu rozwijającej się technologii i ułatwianiu reformy edukacji.

Kiedy księżyc? 250 000 $ do 2022 roku

Tyler i Cameron Winklevoss @winklevoss

Prawdopodobnie najbardziej znane z dramatycznego zerwania z Facebookiem, bliźniaki Winklevoss są reklamowane jako pierwsi na świecie miliarderzy bitcoin. Bracia zajmują obecnie dużą pozycję w kosmosie jako właściciele giełdy kryptowalut Gemini i twierdzą, że posiadają aż jeden procent wszystkich BTC w obiegu.

Kiedy Moon? 320 000 $ za 10-20 lat

Nie wszystkie byki bitcoinów publikują prognozy cenowe, ale pozostają one równie przygotowane na rewolucję. Istnieje wiele inwestycji w bitcoiny, które nie obejmują bezpośrednio zakupu BTC. Inwestorzy i zarządzający pieniędzmi zaufali setkom projektów, które mają na celu ulepszenie i rozszerzenie ekosystemu bitcoin.

Blythe Masters @blythemasters

Obecny dyrektor generalny Digital Assets Holdings i były dyrektor wykonawczy w JPMorgan Chase. Masters i Digital Assets Holdings koncentrują się na narzędziach do przetwarzania opartych na szyfrowaniu, które poprawiają wydajność, bezpieczeństwo, zgodność i szybkość rozliczeń obrotu papierami wartościowymi, takimi jak bitcoin.

Michael Novogratz @novogratz

Założyciel i CEO Galaxy Digital. Novogratz po opuszczeniu Gwardii Narodowej New Jersey początkowo zaciął zęby, pracując z Goldman Sachs. Później pracował w Fortress Investments i został zaliczony do innych miliarderów w 2007 i 2008 roku przez Forbes. Novogratz pozostaje byczy na bitcoinie i stwierdził, że „[jest] prawie niezbędne, aby każdy inwestor posiadał co najmniej 1% do 2% swojego portfela [w kryptowalutach]” w wywiadzie dla Pieniądze CNN.

Dan Morehead @dan_pantera

Aktywny prezes Pantera Capital, który obecnie posiada w swoim portfelu inwestycyjnym ponad 50 projektów związanych z bitcoinami i blockchainem. Od momentu otwarcia sklepu w 2013 roku firma Morehead doprowadziła firmę Pantera do ponad 23000% zwrotów dla inwestorów.

Niedźwiedzie Bitcoin

Niedźwiedzie: osoby, które nie zostały jeszcze sprzedane na temat przyszłości bitcoina i jego ceny. Niedźwiedzie często mogą być po prostu przeciwnikami wyceny BTC i niekoniecznie w połączeniu z pesymistycznym spojrzeniem na samą technologię bitcoin lub blockchain. Ich sceptycyzm bywa często racjonalny i służy jako zdrowa równowaga dla szarżujących byków na rynku.

Jamie Dimon, Prezes JP Morgan Chase nie był nieśmiały w swoim sprzeciwie wobec bitcoina, posuwając się nawet do nazwania go oszustwem i porównując go do holenderskiej bańki tulipanów. Dimon był sceptyczny co do tego, skąd pochodzi wartość BTC, mówiąc in wywiad z Reuterem: „Waluta nie będzie działać. Nie możesz mieć biznesu, w którym ludzie mogą wymyślić walutę z powietrza i myśleć, że ludzie, którzy ją kupują, są naprawdę sprytni ”. Niedawno Dimon trochę cofnął pedałowanie, kiedy przyznał, że teraz wierzy, że „łańcuch bloków jest prawdziwy” w wywiad z CNBC.

Bill Harris, były CEO Paypal i Intuit wśród innych prestiżowych stanowisk. Harris używa mocnych słów, aby utrwalić swoje niedźwiedzie nastawienie do bitcoina własny artykuł zatytułowany „Bitcoin to największe oszustwo w historii”. W swoim artykule Harris zaprzecza temu, że bitcoin ma wartość ze względu na zalety przetwarzania płatności lub fakt, że jest opłacalnym magazynem wartości. Harris stanowczo ostrzega, że ​​bitcoin jest wspólnym oszustwem i jest „kolosalnym systemem typu„ pump-and-dump ”, jakiego świat nigdy nie widział”.

Charles Munger, miliarder i wiceprezes Berkshire Hathaway, widzi niewielki potencjał w bitcoinie i wolałby, aby bitcoin został zdeptany. Munger powiedział: „To po prostu obrzydliwe. Bitcoin to szkodliwa trucizna ”. Legenda inwestowania stanowczo sprzeciwia się idei bitcoina i innych projektów kryptograficznych i podziela to podejście ze swoim CEO, Warrenem Buffetem. Ich wspólne uczucia prawdopodobnie sprawią, że bitcoin nie znajdzie się w portfelu Berkshire Hathaway.

Kto używa Bitcoin? Poznaj lojalistów

Poza inwestycjami, rzeczywiste przypadki użycia są nadal dość niszowe w porównaniu do ich tradycyjnych alternatyw. Istnieje kilka projektów, które sprawiają, że kryptowaluty stają się bardziej użyteczne na co dzień, dzięki integracji handlowców i opcjom płatności dla konsumentów. Duzi detaliści, tacy jak Microsoft, Steam i Pornhub, mają zintegrowane opcje płatności kryptograficznych, ale nadal są one rzadko używane.

Indywidualne sposoby wydawania i zarabiania bitcoinów są obecnie rozproszone i często są włączane zamiast opcji domyślnej. Wydawanie bitcoinów wykracza poza możliwości doraźne dostępne dla większości z nas. Puryści Bitcoin lub ci, którzy najbliżej żyją wyłącznie życiem Bitcoin, są wczesnym dowodem koncepcji masowej adopcji. Osoby te wystawiają bitcoin na próbę, integrując go ze swoim życiem i podejmując ryzyko zastąpienia fiat.

Dopóki bitcoin nie jest domyślny, zastępujący lub współpracujący z fiatem, ci pionierscy użytkownicy są najlepszymi przykładami bitcoinów na wolności, poza giełdami.

Andreas M. Antonopoulos (@aantonop), zagorzały orędownik bitcoinów, aktywnie planował swoje życie tak, aby używać bitcoina zamiast fiat. Antonopoulos od czasu jego wprowadzenia w 2012 roku słynie z życia na Bitcoinie tak bezpośrednio, jak to tylko możliwe. Wykorzystał ten fakt nawet jako podstawę, dlaczego uważa, że ​​bitcoin to prawdziwe pieniądze, pomimo wysiłków niektórych ludzi, aby go obalić. Antonopoulos powiedział: „Dlaczego pieniądze bitcoinowe? Ponieważ inni ludzie myślą, że to pieniądze. Możesz napisać kilkanaście doktoratów. rozprawy wyjaśniające dokładnie, dlaczego bitcoin to nie pieniądz, [ale] żyję na nim od dwóch lat. Dlatego nie ma znaczenia, co mówi twoja rozprawa, ponieważ dla mnie to pieniądze ”.

Olaf Carlson-Wee (@polychaincap) jest obecnie najbardziej znany z tego, że jest założycielem Polychain Capital, firmy zajmującej się inwestycjami w kryptowaluty, która przekształciła 4 miliony dolarów w ponad 1 miliard dolarów. Jednak przed Polychainem Olaf był zgłoszony żyć na bitcoinie od trzech lat. Olaf zaczął otrzymywać wynagrodzenie wyłącznie w bitcoinach po tym, jak dołączył do młodej giełdy kryptowalut Coinbase i został jej pierwszym pracownikiem. Dla niego „… główną korzyścią z otrzymywania płatności w Bitcoinie [była] zmiana sposobu myślenia”.

Wniosek

Kto używa bitcoinów? Wśród nich byli inwestorzy i spekulanci z kilkoma zwykłymi użytkownikami. Indywidualnie najczęstszymi właścicielami są młode pokolenie tysiąclecia. Spośród właścicieli, inwestowanie i spekulacje to większość działań związanych z bitcoinem i większością kryptowalut.

Więc nawet jeśli rynki są niestabilne, a przypadków użycia jest niewiele, prawdziwą zabawą może być dramat i historie, które rozwijają się między bykami, niedźwiedziami i osobowościami wszechświata bitcoin – spekulacje księżycowe, zdrowy sceptycyzm i pionierowie użytkownicy..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map