Opinia | Bitcoin kontra Fiat, czas na nowe wino

Uwaga redaktora: ten artykuł przedstawia poglądy i opinie autora i niekoniecznie odzwierciedla przekonania CoinCentral.

Bitcoin kontra fiat to więcej niż argument akademicki. To zacięta walka między zmanipulowanym reżimem monetarnym a uczciwymi wagami i miarami. Nadszedł czas, abyś wyobraził sobie korzyści płynące ze zdecentralizowanego, niezmanipulowanego systemu monetarnego.

Z rozrzedzonego powietrza

Waluta Fiata jest jakimkolwiek środkiem wymiany, który rząd uznaje za prawny środek płatniczy. Za 20-dolarowy banknot w kieszeni można kupić towary i usługi o wartości 20 dolarów. To tylko papier (muślin) z tuszem i osadzonym w nim specjalnym elektronicznym rysunkiem. Prawdopodobnie wykonanie kosztuje grosze. Nie jest poparty żadną namacalną wartością (złoto, srebro, ziemia itp.). To pieniądze tylko dlatego, że tak twierdzi Departament Skarbu USA i Rezerwa Federalna (Fed).

Od rozsądnych pieniędzy do złamanych obietnic

Przed 1913 r. Tylko Kongres Stanów Zjednoczonych miał uprawnienia do tworzenia waluty. Każdy nowy dolar był zabezpieczony złotem i srebrem w Fort Knox. To zabezpieczenie USD złotem i srebrem ustało 15 sierpnia 1971 r. Wtedy to prezydent Nixon odmówił zaspokojenia popytu Francji na fizyczne złoto w zamian za rezerwy w USD. Od tamtej pory dolar amerykański jest oddzielony od standardu złota. Co gorsza, dług publiczny jest obecnie w ciągłym, parabolicznym wzroście.

Wybieranie dolarów

Gdy Departament Skarbu USA potrzebuje pieniędzy, przekazuje Rezerwie Federalnej (Karmiony, prywatna korporacja nastawiona na zysk) pierścień. Powiedzmy, że Skarb Państwa potrzebuje 50 miliardów dolarów. Fed tworzy elektroniczną książeczkę czekową z saldem na koncie 50 miliardów dolarów. W zamian za gotówkę Skarb Państwa przekazuje Fed obligacje skarbowe o wartości 50 miliardów dolarów. Więcej informacji o tej alchemii finansowej można znaleźć w książce Roberta Prechtera Conquer the Crash.

Bitcoin vs Fiat Cleveland Federal Reserve Bank

Fed kontroluje amerykański system monetarny od 1913 roku. Czy Bitcoin w końcu stanie się lepszą alternatywą w XXI wieku? Kredyt graficzny: Pixabay

Podatnicy na haku

Prawdopodobnie zastanawiasz się, kto płaci odsetki od tej wartej 50 miliardów dolarów partii obligacji, prawda? Niespodzianka! To Ty płaci odsetki za pośrednictwem swojego federalnego podatku dochodowego.

Nie może być, mówisz?

Musisz wziąć pod uwagę ten cytat zaczerpnięty z Raport Komisji Grace z 1984 r .:


„….100 procent tego, co zostanie zebrane, pochłaniają wyłącznie odsetki od długu federalnego i składki rządu federalnego na transfer płatności. Innymi słowy, wszystkie dochody z podatku dochodowego od osób fizycznych znikają, zanim jeden nikiel zostanie wydany na usługi, których podatnicy oczekują od rządu ”.

Załóżmy, że Twój federalny podatek dochodowy za 2018 r. Wynosi 9 000 USD. Większość zobowiązań podatkowych pokryje odsetki Fed od obligacji. Część z tego pokryje federalne płatności emerytalne. Żaden Twojego podatku pokryje wszelkie usługi rządowe.

Bitcoin kontra podatek kreacyjny i podatek dochodowy

Tworzenie dolara amerykańskiego i podatki dochodowe są ze sobą nierozerwalnie związane. Zdjęcie: Przechwytywanie ludzkiego serca w Unsplash.com.

Przed 1916 r. W USA nie było federalnego podatku dochodowego. Stany Zjednoczone kwitły bez jednego przez 140 lat. Czy uważasz, że to interesujące, że podatek dochodowy powstał zaledwie trzy lata po utworzeniu Fed??

Jeszcze bardziej niepokojące

OK, część twojego podatku dochodowego jest wykorzystywana do płacenia odsetek Fed. Żaden z Twoich podatków dochodowych nie pokrywa kosztów usług rządowych. Skąd właściwie pochodzą pieniądze potrzebne do kierowania rządem USA? To świetne pytanie!

Departament Skarbu USA sprzedaje inwestorom oprocentowane obligacje. Inne dochody są generowane z ceł importowych, podatków od benzyny, podatków od biletów lotniczych itp. Niedobór dochodów jest pokrywany przez dodatkowy Fed dług za pieniądze wymiany. W rezultacie Stany Zjednoczone dług publiczny stale rośnie w tempie wykładniczym. Spłacając to jest niemożliwe w systemie monetarnym opartym na długu.

Oparty na długu system monetarny fiducjarny nieustannie przekazuje część twojego majątku właścicielom banku centralnego.

Bitcoin kontra Fiat: czy możemy zerwać połączenie?

Bitcoin nie jest wspierany przez fizyczne magazyny wartości. Jednak kontrolowana podaż Bitcoina zapewnia stabilność jego wartości, podobnie jak waluta papierowa zabezpieczona aktywami. Ale jeśli kupisz Bitcoin w USD, sprzedasz go w USD, a następnie zapłacisz od niego podatki w USA, Twoje transakcje są nierozerwalnie związane z systemem monetarnym fiducjarnym. Takie ograniczenia skutecznie paraliżują ogromny potencjał Bitcoina.

Warzenie chmur burzowych

Banki centralne zdają sobie sprawę, że kryptowaluty stanowią zagrożenie dla ich dominacji finansowej. Ponieważ coraz więcej osób dokonuje transakcji w Bitcoin, spada popyt na fiat. To zła wiadomość dla wyceny w USD, zwłaszcza że Rosja, Chiny i inne kraje tworzą sieci finansowe w innych krajach niż USD. Nagła dewaluacja dolara spowodowałaby wzrost cen konsumpcyjnych. Może nastąpić chaos gospodarczy.

Koniec biegu

Transakcje Bitcoin mogą być ograniczone przez prawo, a popyt na walutę fiducjarną byłby chroniony przez takie przepisy. Banki centralne mogą ostatecznie zdecydować się na ochronę swojego terytorium za pomocą takiej taktyki.

Mogą również przedstawić własne scentralizowane waluty cyfrowe. Według tego niedawnego zacytować od Christine Lagarde, dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW):

„Uważam, że powinniśmy rozważyć możliwość emisji cyfrowej waluty”, Pani Lagarde powiedziała podczas przemówienia na konferencji w Singapurze. „Może istnieć rola państwa w dostarczaniu pieniędzy do gospodarki cyfrowej.

Zaleta jest oczywista. Twoja płatność byłaby natychmiastowa, bezpieczna, tania i potencjalnie częściowo anonimowa… A banki centralne zachowałyby pewną podstawę płatności. ”

MFW jest bankierem światowych banków centralnych. Z pewnością będą chronić interesy finansowe swoich członków. Dlatego wydaje się mało prawdopodobne, aby ich wersja waluty cyfrowej przypominała Bitcoin.

Bardziej prawdopodobnym wynikiem jest elektroniczna wersja obecnego systemu monetarnego fiducjarnego. Dlatego nadal będziesz płacić odsetki należne za każdą dług za pieniądze Wymieniać się.

Bitcoin potrzebuje nowego, libertariańskiego państwa, w którym będzie się rozwijać

Abyś w pełni zdał sobie sprawę z potencjału Bitcoin, waluta może stać się siłą napędową nowo narodzonego narodu.

Wyobraź sobie możliwości swojego życia dzięki:

  • Libertariański naród oparty na zasadach uczciwości, odpowiedzialności, przejrzystości i egalitaryzmu.
  • Waluta krajowa oparta na fizycznej wersji Bitcoina opartej na surowcach (ropa, metale, zboża, ziemia itp.).
  • W pełni wspierana, automatycznie dostosowywana podaż Bitcoinów dostosowana do bieżącej działalności gospodarczej.
  • System finansowy, w którym nie ma boomów i spadków gospodarczych.
  • System monetarny wolny od wydatków rządowych i banków centralnych.
  • Stabilne ceny konsumpcyjne i niskie stopy procentowe.
  • Demokracja bezpośrednia, która eliminuje potrzebę prezydentów, polityków, pieniądza fiducjarnego i biurokratów.
  • Inteligentne kontrakty dla konsumentów i producentów, które eliminują potrzebę agencji rządowych.

Możesz zobaczyć powstanie suwerennych, idealnych libertariańskich państw narodowych w ciągu najbliższych 10-15 lat. Kryptowaluty i łańcuch bloków mogą zapewnić uczciwe podstawy finansowe potrzebne takim państwom narodowym do odniesienia sukcesu. Miałbyś równe szanse na rozwój. Jeśli Twoja firma upadnie, nie będzie dla Ciebie żadnych ratunków. Żaden bank centralny nie mógł czerpać korzyści z programów fiducjarnych.

Rozważ następujący cytat z popularnej książki:

Ale nowe wino należy włożyć do nowych butelek; i oba są zachowane ”

-Łukasza 5:38 KJV

Ta prosta logika dotyczy Bitcoina i innych kryptowalut. Nie mogą harmonijnie współistnieć z fiducjarnym, opartym na długach systemem pieniężnym. Musimy wprowadzić uczciwe, wolne od manipulacji waluty do modelu gospodarczego i społecznego wolnego od korupcji.

Tylko wtedy spodoba ci się nowe wino Bitcoina. Bitcoin kontra fiat w końcu się skończy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map