Off to the Races: Cztery karty konkurujące o najlepszą opcję płatności Crypto

Zamknij się i bierz moje pieniądze

Każdego dnia coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z wartości, jaką zapewnia technologia blockchain. Jednak wciąż istnieje jeden dręczący, choć ważny argument przeciwko przyjęciu kryptowaluty przez główny nurt – większość sklepów tego nie akceptuje. Jako waluta peer-to-peer, kryptowaluty są najlepsze. Ale cóż to za waluta, jeśli nie możesz jej nigdzie wydać?

Tutaj właśnie wchodzą do gry karty kryptograficzne. Dzięki tym kartom trzymasz swoje ulubione monety i możesz je wydać u dowolnego sprzedawcy, nawet jeśli nie akceptuje on kryptowalut. Technologia stojąca za kartami powoduje konwersję na fiat w momencie sprzedaży. Chociaż każda karta wykorzystuje inne podejście, aby to zapewnić, wynik jest taki sam:

Wydajesz krypto. Sklep otrzymuje fiat. Wszyscy są szczęśliwi.

W tym artykule omówimy najważniejsze projekty mające na celu zdobycie kart w dłoniach i gotowych do wydania kryptowalut w kieszeniach.

TenX

karta tenx

Technologia

TenX prowadzi pakiet jako karta kryptograficzna o największej kapitalizacji rynkowej, a także pierwsza, która wprowadza produkt na rynek. Karta jest zbudowana na Sieć COMIT, własny protokół routingu, który łączy różne łańcuchy bloków.

Opłaty

Zamówienie karty fizycznej kosztuje 15 USD, a aktywacja karty wirtualnej (jeszcze niedostępnej) kosztuje 1,50 USD. Następnie obowiązuje opłata roczna w wysokości 10 USD za każdy typ karty, ale nie jest ona przestrzegana, jeśli wydasz ponad 1000 USD w ciągu roku. Dodatkowo za każdą przeprowadzoną transakcję w bankomacie pobierana jest opłata w wysokości 2,50 USD.

TenX nie pobiera żadnych współczynników konwersji, gdy używasz karty.

Nagrody

Zgodnie z oficjalnym dokumentem TenX, za każdy zakup otrzymasz 1% nagrody w postaci tokenów PAY. Dodatkowo, jako posiadacz tokena PAY, otrzymasz część 0,5% wolumenu transakcji całej sieci. Chociaż jest to oparte na wszystkich walutach w sieci, nagrodę otrzymasz w Ethereum.

Powyższy schemat nagród jest aktualny; Jednak zespół TenX stwierdził, że wkrótce się to zmieni. Nie podali jednak żadnych szczegółów.

Dostępność

Możesz używać swojej karty TenX wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty VISA poza USA. Z powodu niedawnej utraty partnera w zakresie rozwiązań płatniczych, WaveCrest, zespół tymczasowo zaprzestał wydawania nowych kart. Podają, że zaczną ponownie do końca pierwszego kwartału 2018 r.

Obecnie TenX obsługuje tylko płatności Bitcoin i Ethereum, ale zespół pracuje również nad integracją Dash i niektórych tokenów ERC20. Będą dostępne w drugim kwartale tego roku.

Monako

karty Monako

Technologia

Monako jest tuż za TenX pod względem kapitalizacji rynkowej, ale szybko nadrabia zaległości. Znaczna część technologii Monako jest zastrzeżona, ale projekt wykorzystuje akredytowany procesor płatności Mastercard i Visa i jest oparty na Ethereum. Oferując więcej niż tylko kartę debetową, Monaco oferuje również usługi kredytowe i automatyczne funkcje inwestycyjne.

Monaco oferuje cztery rodzaje kart z różnymi funkcjami, nagrodami i opłatami. Aby otrzymać każdą kartę, musisz przez 6 miesięcy posiadać następującą liczbę tokenów MCO:

  • Granatowy: 0 MCO
  • Rubinowa stal: 50 MCO
  • Metal szlachetny: 500 MCO
  • Obsydian czarny: 50 000 MCO

Monaco wyprodukuje tylko 999 kart Obsidian Black.

Opłaty

Jak wspomniano wcześniej, opłaty różnią się dla każdego typu karty, ale wszystkie mają brak opłat miesięcznych i / lub rocznych. Każda karta ma 2% opłaty za korzystanie z bankomatu po przekroczeniu miesięcznego limitu, który waha się od 200 USD w przypadku koloru Midnight Blue do 1000 USD w przypadku Obsidian Black.

Monako pobiera opłatę w wysokości 1% za każdy zakup kryptowaluty, którego dokonujesz.

Nagrody

Ponownie nagrody różnią się w zależności od używanej karty. Midnight Blue nie ma żadnych nagród, podczas gdy karty Ruby Steel i Precious Metal zapewniają odpowiednio 1% i 1,5% cashback. Obsidian Black ma 2% zwrotu gotówki. Wszystkie nagrody są w tokenach MCO.

Dodatkowo, karty Precious Metal i Obsidian Black obejmują dostęp do poczekalni LoungeKey Airport.

Dostępność

Karty Monaco nie są obecnie dostępne. Zespół będzie wdrażał kartę etapami, zaczynając od Azji, przez Europę, a na końcu w Ameryce Północnej.

Karty będą początkowo obsługiwać tokeny Bitcoin, Ethereum i Monaco.

Centra

Technologia

Po gwałtownym spadku kapitalizacji rynkowej znajdujemy Centra. Karta wykorzystuje oczekujący na opatentowanie moduł Currency Conversion Engine (CCE), aby ułatwić wymianę między walutami. Korzystając z projektu Centrachain, możesz również tworzyć inteligentne kontrakty, zdecentralizowane aplikacje (dapps) i tokeny, które są automatycznie obsługiwane na karcie Centra.

karty centra

Podobnie jak Monako, Centra oferuje trzy karty z różnymi opłatami, limitami i nagrodami. Aby otrzymać każdą kartę, musisz zakupić następujące ilości tokenów CTR:

  • Centra Blue: 50 CTR
  • Centra Gold: 10 000 CTR
  • Centra Black: 100 000 CTR

Opłaty

Aktywacja karty kosztuje 20 USD. Roczne opłaty za każdą kartę wahają się od 50 USD w CTR dla niebieskiej do 500 USD w CTR dla czarnej.

Istnieje również opłata z bankomatu w wysokości 2,50 USD za USD i opłata 1,00% + 3,00 USD za wypłaty w innych walutach niż USD.

Wszystkie trzy karty mają 0% opłat za wydatki i wymianę.

Nagrody

Z każdym ulepszeniem karty otrzymujesz dodatkowe nagrody. Centra Blue daje 0,2% cashback, Centra Gold 0,5%, a Centra Black ma 2,0% cashback. Black zapewnia również „ekskluzywne nagrody dla członków”, ale Centra nie określa, jakie to są.

Dostępność

W tej chwili tylko współpracownicy ICO mają dostęp do kart Centra. Jednak obsługa klienta twierdzi, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie prowadzić dodatkowe kampanie dotyczące kart.

Pierwsze wydania kart obsługują Bitcoin, Ethereum, Centra, Dash, Litecoin, Zcash i Monero.

TokenCard

tokencard

Technologia

Ostatni na naszej liście to TokenCard. Korzystając z sieci Ethereum, TokenCard zapewnia pełną kontrolę nad Twoimi środkami. Łącząc aplikację portfela z kartą, możesz wybrać, w jaki sposób każdy zakup ma być podzielony między Twoje monety.

Opłaty

Zespół nie zdecydował, jaka będzie struktura rocznych opłat za posiadanie karty, ani czy będą pobierać opłaty za otrzymanie karty. Tam jest 1% opłaty licencyjnej za każdą transakcję że zespół wypłaca posiadaczom TKN.

Nagrody

Ani strona internetowa, ani oficjalny dokument nie wspominają o nagrodach typu cashback.

Dostępność

Karta TokenCard nie jest jeszcze dostępna. Projekty publiczny plan działania pokazuje, że w ciągu 3-6 miesięcy będzie on dostępny publicznie z krótszym harmonogramem dla głównych współtwórców. TokenCard obsługuje tokeny Ethereum i ERC20.

Może być tylko jeden

No nie bardzo. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kart debetowych i kredytowych, jest prawdopodobne, że większość z nich, jeśli nie wszystkie, przetrwa. Ponieważ dalej różnicują swoje nagrody, może się okazać, że używasz, powiedzmy TenX, do podróży i Monako do jedzenia.

To nie jedyne projekty rozwiązujące problem wydatków. Firmy lubią Zmiana i Bitpay od jakiegoś czasu oferują karty debetowe Bitcoin. Z drugiej strony Omisego zajmuje się stroną handlową transakcji jako bramą przetwarzania płatności.

Bez względu na to, które projekty wygrywają, przesłanie jest jasne – kryptowaluty wkrótce staną się walutą transakcyjną, jaką zawsze miały być.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map