Odkrywanie problemów DAG i skalowalności łańcucha bloków za pomocą Constellation Labs

Głównym problemem związanym z blockchain jest to, że chociaż funkcjonalne, wiele łańcuchów bloków może mieć problemy ze skalowaniem do poziomów masowej adopcji użytkowników.

Staje się to coraz ważniejsze, gdy weźmie się pod uwagę, jak niewielki procent ludzi faktycznie korzysta z dAppsów opartych na łańcuchu blokowym w porównaniu z ogromną liczbą ludzi potrzebnych do osiągnięcia pewnego rodzaju efektu sieciowego, aby wiele z tych samych aplikacji dApps było odpowiednich w prawdziwy świat.

Constellation Labs oferuje protokół platformy, który ma na celu połączenie zarówno nowych, jak i istniejących technologii rozproszonych w celu zbudowania protokołu, który rozwiązuje wszystkie obecne problemy ze skalowalnością łańcucha bloków.

Zac RussellProjekt niedawno zebrał 33,7 miliona dolarów z prywatnej sprzedaży i jest jednym z niewielu projektów wdrażających Directed Acyclic Graph (DAG) zamiast blockchain. Constellation ma ponad 60 000 indywidualnych zapisów na ich zamknięty Airdrop i niedawno był notowany na KuCoin.

CoinCentral miał okazję przeprowadzić wywiad z Constellation Labs Zac Russell o DAGs, mechanizmie konsensusu „Proof of Meme” dla Constellation, przedsiębiorczości i przyszłości dla rozproszonego świata księgi.

Cieszyć się!

Czy możesz wyjaśnić zalety technologii DAG nad blockchain??

Tradycyjne sieci blockchain, takie jak Bitcoin czy Ethereum, wymagają, aby każda pojedyncza transakcja była weryfikowana przez całą sieć w liniowej sekwencji. Ze swej natury proces ten drastycznie ogranicza szybkość transakcji i ogranicza zdolność sieci do rozsądnego skalowania, co jest kluczowym warunkiem wstępnym przyjęcia w przedsiębiorstwie..

Mówiąc prościej, jeśli chcesz kupić kawę za pomocą bitcoin, a Twoja transakcja musi zostać zweryfikowana przez każdy węzeł w sieci, a cały proces zajmuje pół godziny, Starbucks prawdopodobnie nie będzie chciał akceptować bitcoinów.

W przypadku ukierunkowanego grafu acyklicznego (DAG) każda transakcja w sieci weryfikuje i zabezpiecza następną w cyklicznej sekwencji, unikając kosztów energii i czasu związanych z walidacją pojedynczej transakcji w całej sieci.

Ponadto, ponieważ DAG nie ma górników (w tradycyjnym sensie), zamiast polegać na walidatorach, przepustowość transakcji w sieci jest wprost proporcjonalna do liczby osób, które dołączają do sieci.

Oznacza to, że ponieważ coraz więcej uczestników korzysta z Constellation, sieć faktycznie przyspiesza, a nie przeciąża, jak ma to miejsce w przypadku większości starszych łańcuchów bloków..

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z najnowszym post na blogu zrobiliśmy w tej sprawie.

To zwięzłe omówienie DAG w porównaniu z tradycyjnym blockchainem.

Czy możesz pokrótce wyjaśnić mechanizm konsensusu „Proof of Meme” w Constellation? Czym różni się od bardziej znanych mechanizmów konsensusu, takich jak PoW / PoS?

Tradycyjne modele konsensusu, takie jak Proof of Work (PoW) i Proof of Stake (PoS), są wysoce podatne na konsolidację władzy i manipulacje, a zatem są nieatrakcyjne dla interesariuszy odpowiedzialnych za rzeczywiste przyjęcie przedsiębiorstwa.

W przypadku PoW osoba lub grupa z wystarczającymi zasobami wydobywczymi / obliczeniowymi mogłaby zabezpieczyć duże obszary sieci i manipulować nią na swoją korzyść – obecna sytuacja, w której większość bitcoinów jest wydobywana z Chin. W przypadku PoS to samo może zrobić osoba lub grupy, które mogą tworzyć plutokracje, posiadając największą wartość.

W przeciwieństwie do tego mechanizm Constellation’s Proof of Meme (odniesienie do prac Richarda Dawkina nad memetyką w naturze) jest nowym i uczciwym modelem konsensusu, który wykorzystuje punktację reputacji do zabezpieczenia sieci.

Bez względu na to, ile pieniędzy lub mocy wnosisz do sieci, system nagradza „dobrych aktorów”, analizując dane z łańcucha i poza nim.

Oglądając filmy w witrynie Constellation, w których rozmawiasz o możliwości pracy nad swoimi mocnymi i słabymi stronami, wydaje się, że zespół liderów ma wielką dynamikę. Jak się zebraliście?

Jesteśmy bardzo zgraną grupą! Zespół inżynierów składa się z przyjaciół i byłych kolegów z Radius, Oracle i Salesforce, gdzie pracowali nad systemami rozproszonymi i uczeniem maszynowym.

Wszyscy współzałożyciele są przyjaciółmi od lat i od tego czasu stworzyli niesamowity zespół pasjonatów, ekspertów w swoich dziedzinach. Mamy teraz podstawowy zespół składający się z 25 osób, z których wszyscy są przyjaciółmi lub byłymi współpracownikami.

Nie musieliśmy jeszcze zatrudniać pracowników poza naszymi sieciami, co jest wspaniałym świadectwem zespołu i naszej wizji!

Co pojawi się w Constellation od teraz do końca roku?

Nasz raport biznesowy zostanie opublikowany 2 września i będzie zawierał zwięzły i szczegółowy plan działania na 3 lata. Przewidujemy również wydanie V2 of Orion wraz z premierą nagród i narzędziami deweloperskimi do końca roku.

Nie pracujemy nad wypuszczeniem V2 naszego kodu i dlatego nasz mainnet powinien wystartować wkrótce potem. Pracujemy nad kilkoma dużymi partnerami, ale na razie musimy trzymać w tym usta zamknięte.

Niedawno uruchomiłeś Orion, portal społecznościowy dla programistów. Jak to zostało dotychczas odebrane?

Jak dotąd reakcja społeczności deweloperów jest świetna. Orion służy jako centralne centrum, w którym wszystkie nasze treści i informacje są gromadzone. Śledzenie wszystkiego, co się dzieje, może być trudne – nasza społeczność jest rozproszona na Twitterze, Telegramie, Reddicie, Bitcoin Talk i nie tylko.

Orion pozwala nam skupić się na tworzeniu produktów, które są następnie testowane przez członków społeczności i publikowane w szerszym ekosystemie kryptograficznym. To jest V1. Nadchodząca wersja 2 będzie zawierać dokumentację dla programistów i rynek aplikacji.

Wprowadzenie Oriona naprawdę umocniło naszą obecność na scenie deweloperskiej i nadal przyciąga wielkie talenty.

Jeden z twoich postów na blogu mówi o łatwości tworzenia aplikacji na platformie Constellation przy użyciu języków głównego nurtu, takich jak Python, w przeciwieństwie do języków specyficznych dla platformy, takich jak Solidity. Dla osób nietechnicznych czy możesz wyjaśnić, dlaczego jest to ważne?

Istniejące języki blockchain są niejasne i mają strome krzywe uczenia się, czego przykładem jest Solidność Ethereum. Zamiast zmuszać programistów do tworzenia na naszej platformie, wykorzystujemy istniejące języki (Java), które są już przyjęte przez konsumentów i przedsiębiorstwa, i stosujemy je w naszym protokole.

Takie posunięcie pozwala większej liczbie osób na budowanie DApps, a także ułatwia firmom integrowanie Constellation z istniejącym stosem technologicznym.

Więcej informacji znajdziesz w naszym post na blogu dokładnie, jak to działa.

Stwierdziłeś, że wierzysz, że starsze sieci blockchain nie będą w stanie uaktualnić się w stopniu wystarczającym, aby osiągnąć powszechną akceptację. Dlaczego tak jest?

Chociaż teoretycznie jest możliwe, aby sieci blockchain wdrażały aktualizacje skalowania, robienie tego z mocą wsteczną i po uruchomieniu sieci głównej jest niechlujnym i politycznym procesem. Jeszcze gorszy jest fakt, że większość wysiłków związanych ze skalowaniem, takich jak próby wprowadzenia mechanizmu PoS przez Ethereum, po prostu tworzy plutokrację.

Istnieją projekty, które mają rozwiązać ten problem, ale mają poprawki, które nie rozwiązują problemu fundamentalny struktura starszych łańcuchów bloków. Przestrzeń kryptograficzna powoli pozwala na poświęcenie decentralizacji, podstawowej duchowej zasady blockchain, na ołtarzu skalowalności w nadziei, że doprowadzi to do przyjęcia przez przedsiębiorstwa głównego nurtu. Tak się nie stanie, a co ważniejsze, nie musimy nawet robić tego kompromisu.

Constellation wykorzystuje zarówno nową, jak i istniejącą technologię rozproszoną oraz tworzy protokół, który rozwiązuje te problemy u samych podstaw.

Dlaczego ważne jest, aby węzły były dostępne dla laika?

Na poziomie technicznym Constellation skaluje się i staje się potężniejszy, gdy więcej osób dołącza do sieci i uczestniczy w niej.

Jednak na wyższym poziomie widzimy powszechne przyjęcie kryptowalut jako nierozerwalnie związane z globalną dostępnością węzłów we wszystkich grupach demograficznych. Jeśli kryptowaluta ma naprawdę wystartować, przeciętni ludzie muszą mieć możliwość zostania weryfikatorami, a także konsumentami.

W związku z tym, w okresie poprzedzającym uruchomienie naszej sieci głównej, gorączkowo pracujemy nad tym, aby konfiguracja i obsługa węzła była tak prosta, jak to tylko możliwe..

Dziękuję Ci!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map