Odejście od ICO – 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Drogi Nieuregulowany ICO,

Było fajnie. Spędziliśmy razem kilka dobrych chwil, ale czas się rozstać. Czuję, że wyrosłam z tego związku.

Z poważaniem,

Regulowany STO

Gdyby ICO potrafiły mówić, możesz po prostu znaleźć kilka takich rozstań. Ponieważ, cóż, jeśli ktoś ci kiedykolwiek powiedział, że to jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, to dlatego, że prawdopodobnie tak jest; w tym przypadku mogli mieć rację.

ICO miały dobrą passę. W rzeczywistości w tym roku suma funduszy wychowany w ciągu pierwszych kilku miesięcy wyprzedził cały rok 2017. Ale to prawie jak ostatni okrzyk bojowy rannej, wyczerpanej armii. ICO spadają. Mówiąc dokładniej, nieuregulowana sprzedaż tokenów spada.

Odejście od ICO

Zerwanie z ICO

Zbieranie milionów dolarów online bez żadnych przepisów, zasad i zobowiązań było z pewnością zabawne (chyba że zostałeś zhakowany, jak Casino, Swarm City lub Edgeless, lub jesteś w trakcie sporów sądowych jak Tezos). Oczywiście na zapleczu ICO wyszły na jaw niesamowite projekty. Pomyśl tylko o Ethereum, NEO, QTUM i niezliczonych innych.

Ale czas zatrzymać chwilę ciszy dla ICO, jakie znamy teraz, gdy światowe organy regulacyjne nadrabiają zaległości. To prawie tak, jakby twoi rodzice pojawili się na przyjęciu. Teraz światła zostały brutalnie włączone, a piękni ludzie, z którymi tańczyłeś, wyglądają trochę szkicowo.

Ponieważ startupy blockchain o różnych kształtach i rozmiarach starają się przestrzegać przepisów ustawowych, oto pięć rzeczy, które powinieneś wiedzieć o odejściu od ICO.

1. Ignorowanie przepisów podczas sprzedaży tokenów to naprawdę zły pomysł

Szczególnie w USA. „W związku z działaniami SEC w zakresie egzekwowania prawa, raportem śledczym na podstawie reguły 21 dotyczącym DAO, zeznaniami i komentarzami Kongresu jest jasne, że większość ofert w USA będzie podlegać obowiązującym przepisom dotyczącym papierów wartościowych i będzie uważana za papiery wartościowe. Oznacza to, że nowe oferty tokenów będą musiały być zgodne lub podlegać zwolnieniu z formalnych zobowiązań ofertowych ”- mówi Andrew Hinkes General Counsel, Chief Legal Officer i współzałożyciel Athena Blockchain.

Przy niezliczonych wezwaniach i podnoszonych pytaniach o zgodność niektórych ICO, dzwonki alarmowe dzwonią głośno. Świadome łamanie przepisów bezpieczeństwa może skutkować grzywnami, zawieszeniami lub naprawdę długim pobytem za kratkami.

2. Ale formalna zarejestrowana oferta może być gorsza

Cóż, nie gorzej. Nie zostaniesz wysłany do slammera. Ale możesz też nigdy nie wydostać się z padoku. Próba formalnego zarejestrowania oferty i przestrzegania wielu skomplikowanych zasad może spowodować utratę wszystkich oszczędności, przyjaciół i cierpliwości, zanim Twoja oferta dotrze do sfery publicznej.

„Formalna, zarejestrowana oferta może nie mieć sensu dla niektórych firm zajmujących się kryptowalutami, które w innym przypadku korzystałyby z poprzedniego modelu nieregulowanego ICO” – mówi Hinkes. Niewielu kandydatów na blockchain ma dwuletnie audytowane dane finansowe lub osiągnięcia wystarczająco solidne, aby kwalifikować się do IPO. Z pewnością dla większości startupów byłoby to zbyt kosztowne.

3. Musisz wybrać odpowiednie zwolnienie bezpieczeństwa

W miarę wzrostu ICO istnieje kilka ścieżek, którymi mogą podążać, aby zapewnić zgodność z przepisami SEC. Każdy ma swoje wady i zalety. Wybrana opcja będzie zależeć od tego, ile pieniędzy starasz się zebrać, jak solidna jest twoja dokumentacja i czy masz coś przeciwko ograniczeniu swojej oferty tylko do akredytowanych inwestorów.

Wyjątki, takie jak Reg D 506 (c), ograniczają inwestowanie do inwestorów akredytowanych w USA. Reg A + jest bardziej elastyczny co do tego, kto może inwestować, ale ogranicza kwotę, która ma zostać podniesiona. „Wymaga również przygotowania bardziej formalnych dokumentów i upoważnień, aby SEC zakwalifikowała dokumenty ofertowe, zanim emitent będzie mógł sprzedać swoje papiery wartościowe” – radzi Hinkes. We wszystkich przypadkach emitenci muszą również gromadzić informacje o nabywcach tokenów, w tym weryfikować ich tożsamość.

4. Inwestorom może się to nie spodobać

Podczas gdy SEC ma chronić inwestorów, podobnie jak RODO dla konsumentów, inwestorzy mogą nie czerpać przyjemności z wykonywania dodatkowych czynności i ujawniania danych osobowych przed wysłaniem funduszy emitentom. Czytanie nadmiernych ujawnień i wyrażanie zgody na opt-in może odstraszyć kilku inwestorów.

Wysłanie eteru do publicznego portfela w zamian za kilka tokenów jest całkiem proste. Przechodzenie przez długie protokoły KYC i AML oraz dostarczanie informacji dotyczących akredytacji komplikuje sprawę.

Suleyman Duyar, założyciel & Główny strateg w RenGen Labs mówi: „Obserwujemy wielu emitentów poszukujących regulowanych rozwiązań dla ICO. Kwestie, z którymi się borykają, zwłaszcza spółki publiczne, to nie tylko pytania dotyczące amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych; zajmują się również KYC i AML oraz przepisami dotyczącymi akredytacji na całym świecie. ”

5. Tylko dlatego, że Twoja oferta jest regulowana, nie oznacza, że ​​możesz się zrelaksować

Nawet po przygotowaniu nóg do pracy, uporządkowaniu dokumentów, poświęceniu czasu na dialog z SEC i potencjalnym pominięciu niektórych inwestorów, nadal nie zaznaczyłeś wszystkich pól.

„Tylko dlatego, że Twój token został wyemitowany zgodnie z przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, nie oznacza, że ​​wyszedłeś z lasu” – mówi Hinkes. Wciąż pojawia się wiele pytań i procesów do naśladowania. „Gdzie token, który został wyemitowany zgodnie ze zwolnieniem (ale nie jest wyraźnie długiem ani kapitałem), znajduje się w bilansie firmy?” na przykład „W jaki sposób ta oferta jest opodatkowana?” itp.

Firmy, które chcą zapewnić zgodność na każdym etapie, będą potrzebować solidnego doradcy prawnego i otwartej księgi. I może kilka Tylenolu pod ręką, gdy ich głowy zaczną walić.

Przyszłość ICO nie jest jeszcze pewna

Odejście od ICO nie nastąpi z dnia na dzień. Ale nadchodzi, przynajmniej w USA. I jest prawdopodobne, że UE pójdzie w ich ślady, podobnie jak inne główne światowe jurysdykcje. Na razie jest to jednak nadal skomplikowana i zdecydowanie szara strefa, w której potrzebne są jaśniejsze wytyczne.

Hinkes mówi: „Nawet w przypadku ofert zwolnionych istnieje wiele pytań dotyczących oferowania produktów krypto-inwestycyjnych, które pozostają bez odpowiedzi, takie jak przechowywanie, obowiązki powiernicze, mechanika handlu, odprawa i rozliczenie. Chociaż SEC zwróciła uwagę branży na to, że obowiązują jej obowiązujące przepisy, potrzebuje ona jasności i wskazówek, jak wdrożyć istniejące przepisy w tym nowym modelu emisji. Jest to skomplikowane i wydaje się, że powoduje wysyłanie kapitału do innych krajów ”.

Wydaje się więc, że cenę za regulację płacą wszyscy, w tym sami regulatorzy. Ale dopóki wszyscy nie nauczymy się żeglować po tych niezbadanych wodach i nie ustalimy precedensów tam, gdzie ich nie ma, opłaca się być przygotowanym.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map