Oceny kryptowalut Weiss to kupa BS

Mniej więcej co kwartał zwolennicy kryptowalut entuzjastycznie umieszczają oceny kryptowalut Weiss na Twitterze, wątkach Reddit i grupach blockchain na Facebooku. Często używają go, aby uzasadnić swój konkretny pogląd na temat tego, dlaczego x moneta jest do niczego lub dlaczego y token jest lepszy od pozostałych. Jednak z powodów, które opisujemy poniżej, nie ma żadnego powodu, aby w ogóle przestrzegać tych ocen. Oczywiście z wyjątkiem twojej rozrywki.

Ale najpierw…

Jakie są oceny kryptowalut Weiss?

Oceny kryptowalut Weiss oceniaj różne kryptowaluty w skali od A do F zgodnie z ich ryzykiem, nagrodą, technologią i przyjęciem. Podobnie jak oceny szkolne, A jest najlepszą oceną, podczas gdy F jest najgorsza.

Operator projektu, Weiss Ratings, ocenia tradycyjne inwestycje finansowe (akcje, fundusze inwestycyjne) i instytucje (banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe) od 1971 r. Obecnie firma przekształciła się w kryptowalutę. Zespół Weiss Ratings jest dumny, że nie ma sponsorów i nie akceptuje reklam od emitentów.

Jak działają oceny?

Oceny są podzielone na dwie kategorie, które z kolei składają się z dwóch odrębnych części:

  1. Tech / Adoption: „Długoterminowy potencjał każdej kryptowaluty”
  2. Ryzyko / nagroda: „Krótkoterminowe… oparte na modelach cen rynkowych”

Weiss najpierw oblicza oddzielnie wyniki techniczne, adopcyjne, ryzyko i nagrody, używając ukrytych, zastrzeżonych modeli. Stamtąd przypisują wagę każdej liczbie i łączą je, aby formułować oceny literowe dla powyższych kategorii. Na koniec zespół tworzy ogólną ocenę monety w oparciu o wynik ze wszystkich modeli.

Weiss co tydzień przelicza oceny kryptowalut. W chwili pisania tego tekstu jest to dziesięć najpopularniejszych kryptowalut:

Oceny kryptowalut Weiss (02.04.19)

Oceny kryptowalut Weiss (02.04.19) Źródło

Dlaczego powinieneś zignorować oceny kryptowalut Weiss

System rankingowy jest zbyt niejasny

Zespół Weissa w pewien sposób tajemniczo opisuje metody, których używają do obliczania wyniku w każdej kategorii. Chociaż opisują, jakie czynniki składają się na każdą kategorię, nie przedstawiają ich wagi ani nie używają ich w ogólnych obliczeniach.

Rzućmy okiem na sformułowanie bezpośrednio w ocenach kryptowalut Weiss stronie internetowej:

„Każdy z tych modeli jest odpowiednio ważony, porównywany, a następnie oceniany pod kątem systemowej interakcji z pozostałymi trzema modelami. Końcowym wynikiem procesu analitycznego jest ocena kryptowalut Weiss. ”

To naprawdę niewiele wyjaśnia, prawda? Chociaż zespół Weiss twierdzi, że pozostaje obiektywny, nie można tego poznać, jeśli ich metodologia jest ukryta.

Łączy niepowiązane kategorie

Technologia i adopcja idą w parze, podobnie jak masło orzechowe i cebula. Łączenie tych dwóch kategorii w jedną klasę nie ma sensu.

W całej historii było wiele technicznie wyrafinowanych pomysłów, które nie zostały przyjęte (telewizory 3-D). Jest też nieskończona lista technicznie prostych pomysłów, które zyskały popularność (Tinder). To samo dotyczy kryptowalut.

Na szczęście ocena ryzyka / nagrody radzi sobie nieco lepiej z połączeniem pół-podobnych czynników punktacji. Podczas gdy ryzyko mierzy zmienność ceny kryptowaluty, nagroda mierzy historyczne zwroty w porównaniu z określonymi punktami odniesienia. Jednak ta strategia wciąż ma swoje problemy.

Prawie wszystkie kryptowaluty mają obecnie ocenę D + lub niższą ocenę ryzyka / nagrody. Te słabe oceny pokazują, że oceny kryptowalut Weiss przypuszczalnie ważą ryzyko związane z inwestowaniem wyżej niż potencjalna nagroda.

Niektóre oceny nie mają sensu

Aby uprościć sprawę, ograniczmy to badanie do 20 najlepszych monet. Chociaż z pewnością jest więcej przykładów.

Zaczynając, EOS ma ocenę techniczną / adaptacyjną A, taką samą jak Bitcoin. EOS, projekt, który miał liczne krytyczne luki, konstytucja, która umożliwia 21 producentom blokowym odwracanie transakcji i po prostu 6 proc kont głosujących w ekosystemie ma tę samą ocenę Tech / Adoption co Bitcoin.

Statystyki głosowania EOS (02.04.19)

Statystyki głosowania EOS (02.04.19)

Przypominamy, że czynniki składające się na stopień Tech / Adoption obejmują decentralizację, możliwości zarządzania, rzeczywiste bezpieczeństwo sieci i decentralizację (ponownie). Możesz ocenić, czy te oceny mają sens.

Po stronie ryzyka / nagrody Ethereum otrzymuje ocenę D, zaledwie kilka kroków powyżej martwego projektu. To dziwne, że kryptowaluty takie jak Binance Coin (B-), Holo (C-) i OmiseGo (D) mają lepszą ocenę ryzyka / nagrody, biorąc pod uwagę, że wszystkie zależą od sukcesu Ethereum.

Weiss przyznaje, że ocena ryzyka / nagrody koncentruje się na perspektywie krótkoterminowej, ale wymienianie Binance Coin jako jednej z niewielu monet klasy B pozornie dlatego, że dobrze sobie radzi w tym miesiącu wydaje się być oparte na FOMO.

Bitcoin zajmuje obecnie 3 miejsce (nie 1)

Tego nie trzeba wyjaśniać. Nie ma powodu, dla którego kryptowaluta o najwyższym rozpowszechnieniu, najsolidniejszym jak dotąd zabezpieczeniu i najdłuższej historii nie powinna być numerem jeden.

Zasada numer jeden

Weź każdy ranking, recenzję itp. Kryptowalut z przymrużeniem oka. Nie da się z nich wykorzenić uprzedzeń i nigdy nie wiadomo, jakie są naprawdę motywacje autora. Zachowaj sceptycyzm wobec wszystkiego, co czytasz i dokładnie sprawdzaj wszelkie informacje przedstawione jako fakty.

Możesz mieć inne zdanie na temat ocen kryptowalut Weiss. W porządku. Nawet jeśli zgadzasz się z ich wynikami i metodologią, nie powinno to być jedynym źródłem kryptowalut. Najlepsze strategie inwestycyjne obejmują czytanie wielu źródeł od autorów o różnych opiniach.

Ostatecznie jednak najlepszym źródłem jesteś Ty. Tak więc, jak zawsze, najbardziej rozsądną radą, jaką możemy dać, jest zrobienie własnych badań (DYOR).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map