NiceHash kontra Minergate: czyje kopanie w chmurze jest lepsze?

NiceHash i Minergate to obecnie dwie z najpopularniejszych opcji wyszukiwania w chmurze na rynku. Jak się porównują? W tym artykule przyglądamy się wszystkiemu, od statystyk użytkowników po finansowanie bezpieczeństwa, opłaty i nie tylko.

Statystyki użytkowników

Minergate otrzymuje średnio około 2000 rejestracji dziennie. Ponad 500 000 górników podobno skorzystało na korzystaniu z witryny. Z platformy tej korzysta około 3 700 000 górników na całym świecie. Tymczasem w styczniu 2019 NiceHash ma ponad 303 000 aktywnych pracowników dziennie, 101 000 użytkowników górników, 4168 000 zamówień i 195 000 BTC w wypłatach.

Porównanie funkcji

Bother Minergate i NiceHash pozwalają włączyć automatyczne przełączanie algorytmów. Dzięki temu możesz znaleźć najbardziej dochodową monetę do wydobycia w czasie rzeczywistym.

Minergate ma kilka różnych opcji połączonego wydobycia. W czerwcu 2014 roku MinerGate stało się pierwsza pula CryptoNote z połączonym wydobyciem. W październiku 2016 r. Minergate dodał tę funkcję do jednoczesnego wydobywania XRM, XDN i FCN. Wynika to z faktu, że wszyscy używają algorytmu CrytoNight. Od stycznia 2019 roku NiceHash nie oferuje żadnych połączonych opcji wyszukiwania.

Zrzut ekranu z połączoną opcją wydobywania Monero (XMR) z Minergate

Minergate zapewnia połączoną opcję wydobywania dla różnych algorytmów / monet.

Minergate: Trust Company, Uptimes i Fund Security

Mimo że pobranie i uruchomienie oprogramowania jest dość łatwe, Minergate ma kilku użytkowników narzekać na szereg problemów. Na przykład niektórzy twierdzili, że nie byli w stanie wypłacić środków lub nie widzieli dostępnych środków na swoich kontach. Ponadto wiele recenzji online zawiera linki partnerskie do witryny Minergate. Chociaż ta ostatnia nie oznacza koniecznie oszustwa, sprawia, że ​​jest ona nieco mniej godna zaufania.

Niektórzy użytkownicy twierdzą również, że Minergate nie jest przejrzysty w kwestii wskaźników hash. Na przykład recenzenci twierdzą, że Minergate podaje niższy współczynnik hash dla twojego urządzenia niż powinien. W praktyce oznacza to, że Minergate rzekomo odbiera potencjalne zyski z góry. Pomimo istnienia tych problemów niektórzy użytkownicy zgłaszali również historie sukcesu związane z korzystaniem z platformy.

Minergate ma 99,97 procent czasu sprawności, co jest całkiem dobre. W celu zapewnienia bezpieczeństwa funduszy wykorzystuje dwuskładnikową autoryzację Google. Wszystkie wydobywane monety są czystymi monetami, co oznacza, że ​​pochodzą bezpośrednio z wydobywanego bloku. To prawdopodobnie sprawia, że ​​jest to lepszy wybór niż inne opcje, które najpierw trafiają do strony trzeciej przed przeniesieniem do portfela.

NiceHash: Company Trust, Uptimes i Fund Security

W końcu NiceHash jest stroną trzecią. Dlatego użytkownicy mają wątpliwości, czy platformie można ufać. Mimo to większość recenzji online wydaje się być równie sceptyczna co do NiceHash i Minergate. Chociaż NiceHash ma większą przejrzystość, nadal istnieją pewne problemy z zaufaniem.


Największy problem z bezpieczeństwem funduszy miał miejsce w grudniu 2017 r. Wtedy do NiceHash został zhakowany i skradziono łącznie 4700 Bitcoinów (BTC). W tamtym czasie skradzione fundusze miały wartość około 65 milionów dolarów. Po tym wydarzeniu CEO NiceHash zrezygnował. Według posta na blogu ze stycznia 2019 roku, NiceHash ma zwróciło 71 procent skradzionych środków użytkownikom w dwunastu rundach zwrotu kosztów. Ten proces zwrotu kosztów jest nadal w toku. Wydaje się, że dochodzenie związane z włamaniem również trwa, nawet na początku 2019 r. Dla NiceHash nie są dostępne żadne statystyki czasu pracy platformy.

Dostępne kryptowaluty i algorytmy wydobywania

Minergate obsługuje Bitcoin (BTC), Bitcoin Gold (BTG), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Zcash (ZEC), Bytecoin (BCN), Monero (XMR), Monero-Classic (XMC) , FantomCoin (FCN) oraz Aeon (AEON).

W porównaniu do Minergate, NiceHash ma znacznie większą liczbę dostępnych kryptowalut. Na swojej stronie internetowej NiceHash wymienia 37 różnych opcji algorytmów wyszukiwania i ponad 70 dostępnych monet. Minimalna cena zamówienia to 0,005 BTC za każdy algorytm. Można to postrzegać zarówno jako pozytywne, jak i negatywne. Na przykład możesz wydobywać więcej monet, ale decyzja o wyborze mniej znanych altcoinów może być potencjalnie ryzykowna lub nie warta początkowej inwestycji.

Zrzut ekranu przedstawiający wszystkie dostępne opcje algorytmów w witrynie NiceHash

NiceHash oferuje szeroki zakres opcji algorytmów dla różnych monet.

Minergate Wypłaty i opłaty

Minergate umożliwia wypłatę zaledwie 0,01 dowolnej monety, którą wydobywasz na swojej platformie. Wykorzystuje dwie różne metody płatności: Pay Per Share (PPS) i Pay Per Last N Shares (PPLNS). W przypadku PPS opłaty wynoszą 1,5 procent za LTC, BCN, XMR, XMC i AEON. Wszystkie inne monety mają zerowe opłaty. W przypadku PPLNS wszystkie monety mają opłaty w wysokości 1 proc., Z wyjątkiem ZEC, który ma zerowe opłaty.

Oprócz opłat, jakie są główne różnice między tymi dwoma opcjami wypłaty?

Według strony Minergate, PPLNS zawiera czynnik szczęścia. Przy zastosowaniu PPLNS wypłata na akcję będzie miała duży zakres (30 proc. Więcej lub mniej wypłat). Jednak PPLNS zarabia więcej niż PPS (o około 5 proc.) Średnio w długim okresie (miesiąc lub więcej).

Natomiast PPS jest bardziej bezpośrednią metodą, w której otrzymujesz standardową stopę wypłaty za każdą ukończoną akcję. Eliminuje to szczęście w wypłacie, ale może zmniejszyć całkowity dochód na akcję o około 5 procent. Korzystając z PPS, otrzymujesz określoną liczbę kryptowalut na część wykonanej pracy. Ponieważ nie ma szczęścia, wypłaty nie ulegają wahaniom.

Zasadniczo PPS jest dla ludzi, którzy chcą szybciej kopać i średnio zarabiać wyższe wypłaty. PPLNS jest dla górników, którzy chcą wykorzystać podejście oparte na statystykach do zwiększenia mocy wydobywczej.

Minergate opcje wypłat

Opłaty Minergate są stałymi stawkami procentowymi opartymi na PPS i PPLNS.

Wypłaty i opłaty NiceHash

W przeciwieństwie do Minergate, NiceHash nie wypłaca monet, które są faktycznie wydobywane. Na przykład, jeśli chcesz wydobywać Litecoin (LTC) lub Ethereum (ETH), możesz zarabiać tylko w Bitcoin (BTC). Biorąc pod uwagę hack NiceHash z 2017 roku, niektórzy użytkownicy mogą nie chcieć mieć tej opcji. Jest to również mniej niewygodne, jeśli faktycznie chcesz wydobyć monetę i trzymać ją bezpośrednio, tak jak w przypadku Minergate lub innych opcji wydobycia. Aby to zrobić za pomocą NiceHash, musiałbyś faktycznie skorzystać z wypłaty BTC i przejść na zewnętrzną giełdę. W niektórych przypadkach (w zależności od dostępności pary handlowej, płynności i innych czynników) może to oznaczać, że musisz dokonać dwóch transakcji i uiścić wysokie opłaty, aby utrzymać określoną monetę.

Chociaż brak opcji wypłaty jest wadą NiceHash, prawdopodobnie ma dużą przewagę nad Minergate, jeśli chodzi o strukturę opłat. Opłaty NiceHash są bardziej skomplikowane, ale w większości scenariuszy wydają się być znacznie niższe niż Minergate. Wypłaty od 0,001 (kwota minimalna) do 0,1 BTC na dowolny portfel Bitcoin, obowiązuje opłata w wysokości 0,0001 BTC. Jeśli wypłata jest większa niż 0,1 BTC na dowolny portfel Bitcoin, opłata wynosi 0,1% wypłaconej kwoty. Ci, którzy chcą wymienić środki za pośrednictwem Coinbase, mogą to zrobić dość łatwo. Co najważniejsze, nie ma opłaty za jakąkolwiek kwotę przesłaną powyżej 0,001 BTC do portfela Coinbase.

NiceHash, Coinbase

NiceHash oferuje opcję wypłaty do portfeli Coinbase.

Wniosek

W debacie między NiceHash a Minergate trudno jest wybrać wyraźnego zwycięzcę. Obie mają wyjątkowe zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przed rejestracją. Jeśli chodzi o kopanie w chmurze, obaj są największymi konkurentami w tej przestrzeni i mają ogromne bazy użytkowników.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map