NEO i Blockchains w całych Chinach

Wizja NEO

Twórcy NEO chcą rozpowszechniać łańcuchy bloków w całych Chinach. Ich firma, Onchain, opracowała architekturę sieci rozproszonych (DNA), aby umożliwić łatwą implementację i rozwój standardowych łańcuchów bloków. Chcą, aby każda zainteresowana dziedzina mogła łatwo migrować swoje dane i zasoby do prywatnego lub publicznego łańcucha bloków. Założyciel, Powiedział dr Da Hongfei, „Chcemy być miejscem, do którego ludzie przychodzą, gdy chcą dokonać poważnych i wiarygodnych transakcji”. Onchain i NEO nie tylko osiągają sukces w swojej wizji, ale są skonfigurowani tak, aby prosperować w ramach przepisów chińskiego rządu.

Onchain

Kryptowaluty w Chinach

Na pozór wydaje się, że kryptowaluty i Chiny nie zawsze się dogadują. „Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ile razy Chiny mogą zakazać Bitcoin, i nie jestem pewien co do tego pierwszego.

W przypadku wyprowadzania pieniędzy z Chin bez specjalnego pozwolenia obowiązuje roczny limit wynoszący 50 000 USD. Ludzie znaleźli lukę w tym systemie, kupując kryptowalutę i łatwo przenosząc fundusze i uzyskując do nich dostęp w dowolnym miejscu na świecie. Chiński rząd próbował zlikwidować tę lukę, zakazując wymiany online. Rząd martwił się również poziomem spekulacji, wracając do swoich niedawny krach na giełdzie.

Po tym, jak Chiny zakazały giełd i ICO, zainteresowanie kryptowalutą nie przewróciło się i nie umarło. Ludzie przeszli na model p2p, dokonując lokalnych transakcji, często określanych jako „rynek pozagiełdowy”. Oto spojrzenie na zmianę wolumenu lokalnych bitcoinów w okresie zakazu.

Wolumen Localbitcoin

Kupowanie monet w Chinach dzisiaj

Ludzie organizowali również transakcje na WeChat, najpopularniejszym serwisie czatowym w Chinach. Było to szczególnie wygodne na początku, ponieważ użytkownicy mogli używać WeChat Pay do wysyłania sobie nawzajem waluty fiducjarnej. Rządowe monitorowanie WeChat doprowadziło do wzrostu popularności zaszyfrowanej usługi czatu Telegram. Chiny następnie zakazały Telegrama. Nie jest jasne, czy nowe modele p2p są legalne w Chinach, ale jak dotąd nie przeprowadzono bezpośredniej interwencji. Realistycznie nie jest możliwe zatrzymanie handlu kryptowalutami.

Mieszkańcy Chin mogą również wskoczyć do pociągu do Hongkongu, aby zdobyć kryptowalutę. Codziennie do Hongkongu przyjeżdża ponad 100 000 chińskich turystów. Mogą kupić monety z dowolnej z dużych giełd lub skorzystać z jednego z wielu bankomatów BTC. Nic dziwnego, że bankomaty BTC w Hongkongu często mają duże linie.

Cała ta regulacja może brzmieć jak zniechęcająca wiadomość dla NEO i kryptowaluty, ale Hongfei postrzega to inaczej. Powiedział: „Czas, aby organy regulacyjne wkroczyły”.

Da Hong Fei

Onchain i NEO w Chinach

Chiński rząd od dawna chroni lokalne firmy, które chcą współpracować z przepisami. Gra zgodnie z chińskimi zasadami okazała się owocna dla kilku firm technologicznych. W Chinach nie znajdziesz Google, Facebook, Twitter, WhatsApp, Uber ani Amazon. Zamiast tego widzisz sukces Baidu, RenRen, Weibo, WeChat, Didi i Alibaba. Na przykład WeChat ma zarejestrowanych ponad 1 miliard kont. NEO i Onchain zajmują pozycję następnych wielkich nazwisk na liście gigantów technologicznych.

Chociaż chiński rząd nie jest do końca przyjazny dla Bitcoina, tak naprawdę wspiera rozwój blockchainów. Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) Chińskiej Republiki Ludowej, z pomocą Onchain i innych firm, zbadało kilka obszarów, w których łańcuchy bloków mogą zwiększyć wydajność i zapobiegać oszustwom. Rząd uważa łańcuchy dostaw, aktywa, finanse, dobrobyt i zarządzanie tożsamością wszyscy mogą potencjalnie skorzystać na wykorzystaniu technologii Blockchain. Rząd nawet eksperymentował z pomysłem jego własna krajowa kryptowaluta. Jest oczywiste, że Hongfei przewidział przyszłe wymagania i wymagania chińskiego rządu, ponieważ są to wszystkie obszary, które Onchain ma nadzieję rozwiązać dzięki swojej niestandardowej i elastycznej architekturze sieci rozproszonych.

MIIT zaproponował również, że powinna nastąpić większa standaryzacja w łańcuchach bloków. Hongfei powiedział: „Naszą wizją jest uczynienie Onchain prawdziwie uniwersalną platformą Blockchain. Wykorzystując różne moduły wtyczek, nasz framework może być zastosowany w łańcuchu publicznym, łańcuchu konsorcjum lub nawet w łańcuchu prywatnym. Nasz moduł adaptera międzyłańcuchowego, obecnie opracowywany, zapewnia interoperacyjność między różnymi łańcuchami. ”

Technologia Onchain

To twoja ostatnia szansa. Po tym nie ma już odwrotu. Bierzesz niebieską pigułkę – historia się kończy, budzisz się w swoim łóżku i wierzysz w dowolny altcoin, w który chcesz wierzyć. Bierzesz czerwoną pigułkę – zostajesz w Chinach i pokażę ci, jak głęboki jest blockchain.

NEO został zaprojektowany z technologicznego punktu widzenia, aby był w stanie przestrzegać przepisów i pracować w systemie. Bitcoin został zaprojektowany z myślą o decentralizacji. Chociaż decentralizacja ma swoje zalety, może ona prowadzić do nieporozumień co do kierunku monety i powolnego wdrażania nowych pomysłów. Decentralizacja nie jest bezpośrednim celem Onchain i NEO. Hongfei uważa, że ​​centralizacja jest tego warta na początku, umożliwiając im szybkie wprowadzanie zmian.

NEO wstępnie wydobywa 50% swoich tokenów, aby zapłacić programistom i pomóc w promowaniu wzrostu monety. Dr Hongfei porównuje NEO do krajów Azji Wschodniej, mówiąc, że będzie „na początku bardziej autorytatywny, ale ostatecznie będzie demokratyczny”. Uważa, że ​​NEO będzie „ostatecznie w pełni zdecentralizowany… jak Bitcoin”.

NEO Mining

Blockchain NEO potwierdza transakcje w stosunkowo scentralizowany, ale unikalny sposób. Zamiast używać dowodu pracy lub dowodu stawki, NEO stosuje delegowaną bizantyjską tolerancję błędów, znaną również jako dBFT. W tym systemie posiadacze NEO wybierają węzły do ​​potwierdzania transakcji.

Aby zostać węzłem, musisz mieć komputer spełniający określone wymagania techniczne, postawić 1000 monet GAS, a następnie zostać wybranym przez posiadaczy NEO. Obecnie wszystkie 12 aktywnych węzłów zapewnia bezpłatne transakcje. Posiadacze NEO z pewnością będą częściej głosować na osoby obiecujące darmowe transakcje. Gdy zostaniesz wybrany jako węzeł, możesz zostać losowo wybrany do potwierdzenia transakcji w łańcuchu bloków. Jeśli ponad 66% innych węzłów zgadza się z Twoją księgą, blok zostaje potwierdzony. Jeśli mniej niż 66% się zgadza, wybierany jest inny węzeł, który proponuje transakcje, które powinny przejść do bloku. Proces ten trwa aż do osiągnięcia konsensusu. Posiadacze NEO najprawdopodobniej odrzuciliby węzły, które konsekwentnie nie proponowałyby prawidłowych transakcji.

Brak widelców

Delegowana bizantyjska tolerancja błędów wyjaśnia, które transakcje są zawsze potwierdzane w łańcuchu bloków. W Matrixie dowiedzieliśmy się, że nie ma łyżki, ale zapomnieli wspomnieć, że nie ma też widelców. W przeciwieństwie do Bitcoin czy Ethereum, które często rozwidlają się, aż do osiągnięcia konsensusu, łańcuch bloków NEO nie może się rozwidlić. Brak wideł ma zasadnicze znaczenie dla celu Onchain, jakim jest digitalizacja aktywów, takich jak akcje, obligacje i tożsamości cyfrowe. Jeśli firmy chcą zdigitalizować aktywa będące przedmiotem regularnego obrotu, zawsze musi być jasne, kto jest właścicielem tych aktywów.

Neo Spoon

Partnerstwa chińskie

Onchain ciężko pracuje, aby rozpowszechnić swoją technologię blockchain w instytucjach prywatnych i rządowych. Oto slajd z ostatniej prezentacji Hongfei.

Partnerstwa Onchain

Identity Chain – Integrity System oparty na Blockchain

Ten projekt została „zainicjowana przez firmę Guizhou Far East Integrity Management Company” i jest oparta na architekturze sieci rozproszonych. Onchain pomaga zbudować łańcuch bloków do śledzenia i zarządzania identyfikacją.

Firma zabezpieczająca – platforma zasobów cyfrowych na poziomie przedsiębiorstwa

Onchain stosuje blockchain w instytucjach finansowych. Pracuje już nad siecią dla Everbright Securities, dużego biura maklerskiego papierów wartościowych w Chinach.

Łańcuch prawny – Digital Evidence Storage Alliance

Firma Onchain pomogła w opracowaniu łańcucha bloków do cyfrowego przechowywania wiadomości e-mail przedsiębiorstwa jako dowodu. Nikt nie może usuwać ani fałszować dowodów, które znajdują się w łańcuchu bloków.

Alibaba

Onchain opracował system repozytorium wiadomości e-mail dla Alibaba, aby umożliwić użytkownikom przechowywanie ważnych danych lub wiadomości e-mail. Ma to kilka zastosowań, w tym zapisywanie wiadomości e-mail na potrzeby postępowania sądowego.

Poniższy diagram przedstawia wiele różnych zastosowań Distributed NetworkArchitecturee.

DNA Onchain

Przyszłość Onchain i NEO

Onchain chciałby kontynuować budowanie partnerstw w Chinach, ostatecznie przenosząc fiat i tożsamości na blockchainy. Rozpoczynają nowy łańcuch bloków zwany Ontologią, koncentrując się konkretnie na tożsamościach. Hongfei chciałby dołączyć dane do identyfikatorów, takie jak uniwersytety i doświadczenie zawodowe. Autoryzacja na identyfikatorach to możliwość upoważnienia ludzi do przeglądania Twoich informacji, takich jak Twoje finanse, podczas ubiegania się o pożyczkę.

Zarządzanie tożsamością ontologii

Te następne diagramy pokazują, w jaki sposób Ontology osiągnąłby cel, jakim jest rzeczywiste rozpowszechnienie łańcuchów bloków w Chinach.

Diagramy ontologiczne

Te tożsamości cyfrowe są również powiązane z dążeniem Onchain i NEO do zachowania zgodności. Chiny nie mogą skutecznie monitorować tych platform, jeśli nie wiedzą, kto ich używa.

Wszystkie te publiczne i prywatne łańcuchy bloków utworzone przez Onchain, w tym Ontology, będą ostatecznie mogły łączyć się z NEO. Sprzedaż tokenów Ontology będzie akceptować tokeny NEO. „NEO będzie głównym dostawcą usług w zakresie zasobów cyfrowych w zakresie rozliczeń i rozrachunków w ontologii”. Ontology chce stać się zgodnym z rządem połączeniem między przedsiębiorstwami a NEO.

Ontologia i NEO

Chociaż niektórzy obawiają się, że Ontology będzie konkurować z NEO, wydaje się, że programiści mają zamiar stworzyć synergię między nimi. Kiedy sieć Ontology będzie chciała zorganizować ICO, będzie mogła to zrobić za pośrednictwem platformy NEO. Obecnie ICO kosztowałoby GAS o wartości 50 000 USD. Oznacza to, że na platformie NEO zobaczymy poważniejsze i rzadsze ICO. Jest to ostry kontrast w stosunku do niedawnego żartu Ethereum ICO o nazwie Bezużyteczny token Ethereum (UET), który obiecał ukraść twoje pieniądze i dać ci w zamian bezwartościowy token. Twórca błagał ludzi, aby tego nie kupowali i nalegał, aby po prostu wziął ich pieniądze i kupił za nie drogą elektronikę. Oczywiście ludzie nadal wydawali ponad 300 000 USD na UET.

Wydaje się, że NEO ma tak świetlaną przyszłość, że zwrócił uwagę nawet założyciela Litecoina, Charliego Lee.

Jest facet, który próbuje nas dogonić. Upuszczaliśmy &# 128034; i &# 127820;, ale unikał ich, używając czasu kulowego. To po prostu niesprawiedliwe! &# 128514; pic.twitter.com/bxVaiIytwF

– Charlie Lee [LTC] (@SatoshiLite) 19 stycznia 2018 r

Podsumowanie

Onchain wyraźnie realizuje swój ambitny plan stworzenia całego ekosystemu znormalizowanych i połączonych łańcuchów bloków w Chinach, z których wszystkie będą w stanie połączyć się z już odnoszącym sukcesy ekosystemem NEO.

Można powiedzieć, że przyszłość NEO przypomina rozmowę z filmu Matrix.

Neo zapytał: „Co próbujesz mi powiedzieć? Że mogę uniknąć chińskich przepisów? ”

– odparł Morfeusz, „Nie NEO, próbuję Ci powiedzieć, że kiedy będziesz gotowy, nie będziesz musiał”.

Hong Fei Neo

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map