Neil Patel o KindAds, reklamach kryptograficznych, przedsiębiorczości i przepisach

Neil Patel o KindAds, reklamach kryptograficznych, przedsiębiorczości i przepisach

Neil Patel jest uznanym marketerem i przedsiębiorcą znanym z tego, że jest współzałożycielem narzędzi i platform marketingowych, takich jak Quicksprout, Crazy Egg, Witam Bar, i KISSmetrics. Współpracował z firmami takimi jak NBC, Amazon, GM, HP i Viacom, aby pomóc im zwiększyć przychody.

Jego wyróżnienia obejmują tytuł jednego z 10 najlepszych sprzedawców online przez Forbes, jednego ze 100 największych przedsiębiorców poniżej 35 roku życia według ONZ oraz 100 najlepszych przedsiębiorców poniżej 30 roku życia według prezydenta Obamy..

Neil Patel

Neil jest także doradcą KindAds, platforma reklamowa, której celem jest wyeliminowanie pośredników, aby wyświetlać odbiorcom bardziej przyjazne dla użytkownika reklamy i tworzyć większą wartość dla reklamodawców.

W poniższym wywiadzie omawiamy KindAds, skutki zakazu reklamy kryptowalut, przedsiębiorczość blockchain, regulacje, ICO i ewolucję przestrzeni.

Jak wygląda dzień z życia Neila Patela? Zwłaszcza teraz, gdy bardziej angażujesz się w przestrzeń kryptowalut?

Niewiele się zmieniło. Nadal budzę się rano i sprawdzam maile. Czytałem wiele witryn technicznych. Teraz są to również witryny techniczne i kryptograficzne. Sprawdzam CoinMarketCap prawdopodobnie pięć razy dziennie. Wiele się zmienia, ale jest to coraz mniej zaskakujące, ponieważ przyzwyczajam się do tych fluktuacji. Poza tym wciąż jest wiele tych samych starych spotkań, telefonów. Wiele się nie zmieniło. Po prostu uczy się więcej kryptowalut, ponieważ wierzę, że to przyszłość. Angażuję się tylko w upewnianie się, że jestem na bieżąco ze wszystkim.

Neil Patel

Neil Patel (z włosami).

Kiedy rozpoczęła się Twoja podróż do świata kryptowalut lub jak do tego doszło?

Pracowałem z ludźmi, których znam w Brazylii, a oni byli tak, jakbyśmy chcieli stworzyć platformę reklamową dla ludzi, którzy zajmują się reklamą, ale używają technologii blockchain. Byłem jak, och, spoko. I tak powstał KindAds, a oni po prostu: hej, chcielibyśmy, żebyś był doradcą. Ponieważ mam też dużo „przyciągania” na arenie marketingu cyfrowego, przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli chodzi o reklamodawców i wydawców, pracowałem z tymi gośćmi w przeszłości, a oni po prostu… tak, to było ich marzenie. Szybko je wykonują, a ja wspieram ich jako doradca.

Jestem pewien, że możesz rzucić dużo światła na swoje doświadczenia z tym konkretnym projektem. Co sprawiło, że wybrałeś KindAds spośród wszystkich innych projektów w przestrzeni reklamowej blockchain?

Ci faceci mają również duży wpływ na świat reklamy. Są właścicielami agencji reklamowej, więc mają mnóstwo klientów. Zarządzają mnóstwem pieniędzy. Mają dobre kontakty, a to nie jest pierwsza ich agencja reklamowa. Jeden z nich właśnie sprzedał swoją ostatnią agencję reklamową, jak sądzę, w zeszłym roku. Więc robią to od tylu lat. Oni kręcili się wokół tego w przeciwieństwie do większości innych technologii reklamowych w przestrzeni blockchain.


Większość pozostałych to programiści, więc nie wiedzą, jak zaangażować wydawców lub nie wiedzą, jak zaangażować reklamodawców. Ci faceci nie tylko wiedzą, jak to robić, ale mają już dostęp do wielu takich osób, ponieważ już pracują z tonami firm.

Strona główna KindAds

Strona główna KindAds

Piękną częścią jest to, że większość ludzi, którzy wchodzą do kryptowalut, myśli po prostu, tak, ile pieniędzy mogę zarobić? Czy może pójść w górę? Ci goście naprawdę chcą rozwiązać problem. Nadal to robią. A jeśli spojrzysz, wysyłają produkt, który działa. Jak wiesz, w świecie kryptowalut bardzo rzadko zdarza się, aby ludzie dostarczali produkty. Myślę, że to było w zeszłym tygodniu lub tydzień wcześniej, wydali integrację MailChimp i mają cały model, w którym są również realistyczni.

Wyglądają na to, że wiemy, że nie zmiażdżymy Google i Facebooka. Każdy, kto ci to mówi, jest nierealny. Jeśli firmy reklamują się w Google i na Facebooku i jest to opłacalne, nie zamierzają przestać, aby po prostu przejść na blockchain. To kupa bzdur. Przekonasz się jednak, że możesz stworzyć naprawdę dobry i niepowtarzalny punkt widzenia, a oto, hej, Google i Facebook mają już reklamy natywne. Dlaczego nie możemy skupić się na reklamach za pośrednictwem e-maili i powiadomień push, które to ogromny rynek? Konwertują lepiej niż reklamy natywne, ale nie ma dla nich naprawdę popularnej sieci.

Wyciągają więc kawałek, a potem ostatecznie rozszerzą się na kolejne terytoria. Niektóre będą się pokrywać z Google i Facebookiem, ale to naprawdę sprytne podejście. Patrzą na to jak na przedsiębiorców, a nie tylko na kogoś, kto jest taki, że mam zamiar coś opracować i spróbuję szybko się wzbogacić, a ci faceci mówią, hej, to musi być prawdziwie zrównoważony model biznesowy, który działa. Musimy zdobyć przyczepność i ludzi, którzy z tego korzystają. Po prostu nie obchodzi nas, czy rynek jest dobry, czy zły. Już to robimy. Tworzymy produkt, my go wysyłamy. Nie zależy nam tylko na czekaniu na szum i FOMO, czy jakkolwiek ludzie to nazywają. Próbują robić prawdziwy biznes, ponieważ uważają to za ból i pasjonują się tym.

Dobrze. Tak, to całkiem fajne. Naprawdę nie rozumiem logiki projektów, które próbują iść łeb w łeb z Google i Facebookiem. W celu omówienia rozważmy te projekty, które próbują odciągnąć użytkowników od reklam na Facebooku i Google. Jak myślisz, co te projekty marketingu cyfrowego oparte na łańcuchu bloków musiałyby zrobić, aby z powodzeniem, jeśli to w ogóle możliwe, zająć się Google i Facebookiem?

To nie jest.

Ludzie mogą pomyśleć, że Facebook odbiera Google udział w rynku, ale to tak nie działa. Jeśli jesteś firmą i wydajesz 100 USD, a zarabiasz 200 USD, czy przestałbyś robić reklamy Google tylko dlatego, że pojawia się Facebook? Jeśli Facebook wydałeś 100 USD, a teraz zarabiasz 300 USD, nadal nie zatrzymałbyś Google, ponieważ Google nadal jest dla Ciebie opłacalny.

Zamiast tego zrobiłbyś jedno i drugie, a ludzie tego nie zdają sobie sprawy. Nie zamierzasz odciąć ich udziału w rynku, tak jak BAT próbuje stworzyć przeglądarkę. Każdy, kto korzysta z Google, otrzymuje możliwość korzystania z Chrome. Czy myślisz, że naprawdę osiągniesz tak dużą penetrację rynku??

Strona główna BAT

Strona główna BAT

Myślę, że ci goście byli założycielami Mozilli, Firefoksa czy czegoś w tym stylu, a jeśli spojrzeć na to, Firefox został zmiażdżony przez Google tylko dlatego, że wszyscy używali Chrome. To jedna z najpopularniejszych witryn w sieci. To po prostu nierealne i myślę, że bardziej realistyczna gra jest taka, hej, zamierzamy pójść za innym segmentem, który nie jest opłacalny, więc ludzie będą robić Google, Facebook i KindAds.

Ponieważ jeśli spojrzysz teraz na rynek, Taboola, Outbrain, jest tak wiele innych sieci, które są używane i będą nadal korzystać, ponieważ są dochodowe. Firmy reklamują się nie na podstawie tego, czy lubią Google czy Facebooka, czy też martwią się o prywatność danych na Facebooku. Jest to czysto ekonomiczne i oparte na zysku.

Wszystko sprowadza się do zwrotu z nakładów na reklamę i dostępnych kanałów. Więc to byłoby naprawdę interesujące. Jestem ciekawy, jak ewoluuje KindAds, zwłaszcza gdy zaczynają zdobywać coraz więcej partnerstw. Jedną z rzeczy, które uwielbiam widzieć w tej przestrzeni, jest, jak powiedziałeś, więcej z tych projektów faktycznie dostarcza produkty i pokazuje przychody. Ostatecznie blockchain to tylko technologia. Dlatego ważne jest, aby sprawdzić, czy te firmy mogą rzeczywiście wykorzystać tę technologię do generowania przychodów, które w cyfrowej przestrzeni reklamowej są głównym czynnikiem decydującym o sukcesie projektu, czy nie..

Kompletnie się zgadzam. Myślę, że rynek w końcu się zmieni, dostosuje i zda sobie sprawę z tego wszystkiego, ponieważ miałeś rację również wcześniej, kiedy powiedziałeś, że Google i Facebook i wszyscy ci wielcy gracze pojawią się w kosmosie i zmiażdżą wszystkich małych facetów.

Musisz mieć coś, czego da się obronić, i musisz mieć coś, co jest unikalnym kątem i idealnie czymś, czego nie chcą, więc w ten sposób technicznie cię nie zmiażdżą.

Jak więc widzisz ewolucję przestrzeni reklamowej kryptowalut pod względem zakazu reklamy na Facebooku, Google, Twitterze i każdej platformie, która wydaje się próbować stłumić, i słusznie, ponieważ jest dużo śmieci, które przeszły przez pęknięcia w 2017 r. Zasadniczo, w jaki sposób spodziewasz się, że projekty będą mogły rozpowszechniać się bez tych kanałów?

Będą musieli prowadzić bardziej organiczny marketing przychodzący, taki jak prasa, marketing w mediach społecznościowych. Telegram nie jest zbyt skuteczny, chociaż ludzie mówią, że tak, ale spójrz na to, że są ludzie, którzy mają około 50000 członków Telegram, a mimo to ich ceny wciąż są w chmurze, ponieważ nie dostajesz naprawdę lojalnych ludzi, którzy używają produkt lub platforma. Do diabła, niektóre z nich nie zostały jeszcze opracowane. Ale musisz zbudować wokół tego społeczność.

I nie mówię o społeczności, w której są, ponieważ dostają darmowe Airdropy. Mówię o tym, że trzeba budować społeczność ludzi, którzy wierzą w projekt, są pełni pasji i chcą go idealnie wykorzystać.

Tak, całkowicie się zgadzam. Wiele projektów obnosi się, jak, o, mamy, wiesz, 15000 użytkowników Telegramów, ale wszyscy biernie czekają, czy nastąpi zrzut Airdrop, lub nawet nie angażują się ani nie logują do Telegrama w tym celu materia. To, co powiedziałbyś, jest miernikiem odnoszącej sukcesy społeczności?

Patrzę na wskaźniki odnoszące sukcesy społeczności jako na użytkowanie, takie jak korzystanie z aplikacji, korzystanie z produktu, ludzie pukający do drzwi i rejestrujący się, ponieważ chcą używać tego, co tworzysz. Jeśli masz zamiar stworzyć zdecentralizowanego „Ubera”, to lepiej, by z Twojej aplikacji korzystało mnóstwo osób. Jeśli nie możesz skłonić ludzi do korzystania z Twojej aplikacji, nie ma to znaczenia.

Wszystkie inne rzeczy są po prostu peryferyjne, jak społeczności Reddit. Wspaniale jest, gdy się o tym mówi, ale pod koniec dnia liczy się użycie. Na podstawie większości opracowań dotyczących projektów blockchain zorientowanych na użytkownika z zeszłego roku przyjęto założenie, że ludzie będą używać swoich tokenów, a ludzie faktycznie będą korzystać z ich platformy. Stworzyło to zapotrzebowanie na ogromną liczbę użytkowników, a potem, gdy pojawił się cały zakaz reklamy, masowa reklama w wielu z tych projektów wyszła z okna. Więc teraz wiele osób utknęło w tym, jak zdobyć tych użytkowników? Jak budujemy te społeczności? To ciekawe zobaczyć, jak wiele osób się rozwinie w 2018 roku. Jak widzisz ewolucję krajobrazu marketingu cyfrowego za pośrednictwem łańcucha bloków? Jak blockchain zmieni krajobraz marketingu cyfrowego?

Cóż, to zmieni krajobraz marketingu cyfrowego, ponieważ będziesz w stanie wyeliminować pośredników bardziej niż cokolwiek innego. Wiem, że wiele osób mówi o prawach do danych, prywatności i tym wszystkim, ale to, co zobaczysz, jak Facebook, wiąże się z wieloma problemami z prywatnością, ale nie widzisz, że Facebook jest mniej używany, po prostu spójrzmy prawdzie w oczy. Ludzie mogą ich nienawidzić, ale nadal ich używają.

Założę się, że jeśli spojrzysz na ich kwartalne zarobki, nadal będą lepsze niż zeszłoroczne kwartalne zarobki. To, co naprawdę zobaczysz, to ludzie odcinający się od pośredników, wydawcy zatrzymujący więcej pieniędzy, reklamodawcy uzyskujący lepsze stawki, ponieważ ceny stale rosną, a ekonomia po prostu nie działa dla ludzi.

Jak widzisz, jak zmienia się świat ICO? Przeczytałem artykuł, w którym zostałeś zacytowany, w którym stwierdzono, że nie powinni oni kierować reklam do nieakredytowanych inwestorów i szczerze mówiąc, nie powinni zajmować się marketingiem w celu zebrania pieniędzy, a sprawy są porządkowane. To tylko początek w odniesieniu do zakazu reklam kryptograficznych. Jak widzisz, jak zmienia się świat ICO w 2018 roku?

Neil PatelWidzę, gdzie przepisy staną się jeszcze bardziej restrykcyjne, a moim zdaniem powinny. Powodem, dla którego mówię, jest to, że tak, chcesz czegoś, co ma swobodny przepływ, aby mogło się rozwijać, ale musisz powstrzymać korupcję ludzi, którzy zbierają mnóstwo pieniędzy, kupują ogromne domy i Lamborghini oraz zagarniają wszystkie pieniądze lub je kradną. Nie obchodzi mnie, jak to zorganizujesz, ani nawet jeśli ludziom to nie przeszkadza, nie sądzę, że jest to właściwe. Myślę, że potrzebna jest regulacja.

Jeśli spojrzysz na wiele z tych giełd, nie chcę tego mówić, że na tych giełdach ma miejsce wiele manipulacji cenami. Wahania wielu z tych walut nie są spowodowane naturalnymi warunkami rynkowymi. Dzieje się tak również dlatego, że ludzie manipulują ceną. Wiem to, ponieważ chodzę na niektóre z tych konferencji i słyszę, jak ludzie mówią, tak, wypuściliśmy nasze ICO. Składam wiele zamówień na nasze własne rzeczy i podbijamy cenę, a potem zamierzamy zlikwidować własne udziały. A ja na to: OK, to podejrzane rzeczy. Jeśli chcemy, aby kryptowaluty odniosły sukces w przyszłości, a myślę, że tak się stanie, musimy też oczyścić wielu złych aktorów.

Crypto dotknęło wielu różnych branż, które były jak, oh wow. Wszystkie te potężne kanały można na przykład wykorzystać do złego, takiego jak marketing influencerów. Niektórzy gracze otrzymają zapłatę za tweetowanie na temat monety. Moneta rośnie o 30%, 40% jest bezpośrednio związane z uwagą generowaną przez tweet. To trochę szalone.

Wiesz, że oni też sprzedają w tym samym czasie, prawda? Jak wielu z tych facetów jest w stylu, tak, podniosłem cenę, pozwól mi zrzucić swoje akcje. Rozmawiałem z kilkoma facetami na konferencji i mają wrażenie, że rynek na giełdzie jest legalny. A ja tak, ale ich wersja tworzenia rynku różni się od tego, co Ty robisz. Oprócz tego informują rynek, kiedy zamierzają z wyprzedzeniem sprzedać swoje udziały. Po prostu cena idzie w górę, porzucasz swoje udziały i nie dajesz gówna. Wydaje mi się, że to jest zupełnie inne. Robią to z przejrzystością.

To szalone, bo linie się tak rozmyły.

Jestem po prostu stary, nie mogę się doczekać, aż te rządy się rozprawią. Nie jestem fanem wszystkich przepisów rządowych i myślę, że w wielu przypadkach wiele z tego, co robią, jest do bani, ale po prostu nienawidzę patrzeć, jak ludzie są pieprzeni i manipulują gównem. To po prostu nie jest fajne.

Sam proces notowania na giełdzie stał się w pewnym sensie bardzo zepsuty, ponieważ możesz manipulować rynkami za pomocą giełdy. Dostaniemy się na listę, zamierzamy podnieść cenę o tonę. Powiedzmy, że jesteśmy notowani na dużej giełdzie. Płynność z rynku zwiększy liczbę osób handlujących monetą, a projektowi zapewni większą elastyczność w pozbywaniu się ich tokenów, kiedy tylko zechcą. Zobaczymy, jak sprawy potoczą się do przodu.

W pełni się zgadzam. Inną rzeczą jest to, że wiele z tych giełd robi takie rzeczy, jak możesz handlować tak dużo, jak chcesz. Bez opłat transakcyjnych, nie krępuj się tworzyć rynku, aby móc manipulować ceną. Coś jak fajna historia. To jest straszne.

Poza cyfrową przestrzenią reklamową, jakie są Twoje ulubione projekty w świecie kryptowalut?

Jest sporo projektów, takich jak Polymath, w których jestem teraz zakochany. Polymath jest oparty na bezpieczeństwie. Tzero to to samo. Jestem naprawdę duży w kwestiach związanych z bezpieczeństwem, ponieważ uważam, że jeśli zamierzasz inwestować, równie dobrze możesz mieć pewne zalety, posiadając kapitał. Nie rozumiem koncepcji po prostu posiadania tokena, a jeśli wzrośnie, otrzymasz wartość. Powinieneś także posiadać kapitał. To takie ryzykowne. Dlaczego nie możesz wygrać na obu końcach?

To też są dwa całkiem solidne typy.

Niektóre z nich są po prostu niewykonalne. Widzę, że niektórzy z tych gości pomyślą, że stworzymy lepszą wersję Dockera i sprawimy, że wysyłka frachtu i wszystkie te rzeczy będą naprawdę lepsze. Myślę, że nie masz żadnych połączeń w tej przestrzeni. Nigdy nie robiłeś gówna w tej przestrzeni. Idę na to. Zamierzają zrobić moc lepiej i zmienią sieci energetyczne i to wszystko. Myślę, że właśnie zebrałeś 40 000 000 dolarów. Bądźmy realistami.

Neil Patel

Tego w tym nienawidzę. Uwielbiam tę przestrzeń, ale nienawidzę tego, jak ludzie tworzą bzdury. Rozwiązuj prawdziwe problemy, z którymi borykają się ludzie. Masz zamiar stworzyć Ubera, który jest zdecentralizowany, ale zamówienie samochodu, który cię odbierze, zajmuje dużo więcej czasu, ponieważ nie jest tak szybkie. Jak co? Czy ktoś będzie czekał minutę, zanim zamówienie zostanie zrealizowane? Nie, zamierzają używać Ubera, bo zajmie to dwie sekundy. Tak, Twoja wersja może być zdecentralizowana, ale nie jest tak wygodna dla ludzi. Musisz być realistą.

Dokładnie. To zaskakujące, ponieważ tak wiele projektów przyniosło tak dużo pieniędzy i odgrywają role jako przedsiębiorcy, ponieważ nie mają dużego doświadczenia w tej konkretnej przestrzeni.

Zgadzam się z Tobą. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co się stanie. Czekam, aż dużo rzeczy zostanie posprzątanych. Może jestem po prostu naprawdę szalony, ale myślę, że to się stanie.

Jakimi słowami mądrości możesz się podzielić z innymi marketerami cyfrowymi i przedsiębiorcami, którzy chcą wejść do świata blockchain?

Nie wskakuj tylko dlatego, że wiesz, że możesz wskoczyć i zarobić trochę pieniędzy lub myślisz, że to przyszłość. Wskakuj, ponieważ chcesz się uczyć, chcesz nauczyć się spędzać czas i energię, aby patrzeć, co już się wydarzyło, co ludzie robią, i nie spiesz się. Nie przegapisz rejsu. To będzie trwało bardzo długo. To przyszłość. Nie martw się o to, jeśli nie wypuszczę ICO w ciągu najbliższych sześciu miesięcy… W porządku. Nie ma nic złego w spędzaniu roku na uczeniu się, pozycjonowaniu i nawiązywaniu kontaktów, budowaniu Rolodexa i budowaniu swojej pozycji w społeczności, zanim cokolwiek zrobisz. W porządku.

Jakie są najlepsze źródła edukacji lub nauki dla osób, które nie są zaznajomione z tą przestrzenią??

Konferencje są najlepsze. Myślę, że najwięcej się z tego nauczysz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map