Najważniejsze informacje na temat branży kryptowalut: Kim jest Da Hongfei NEO?

Kim jest Da Hongfei?

hongfeiDa Hongfei jest założycielem NEO, platformy blockchain dla aplikacji rozproszonych. Jest także założycielem i prezesem Onchain, firmy zajmującej się rozwojem technologii blockchain dla przedsiębiorstw i instytucji. Oba projekty mają siedzibę główną w Chinach i były pierwszymi projektami rozwoju technologii blockchain w Chinach.

Hongfei zdobył status pioniera technologii blockchain i kryptowalut w Azji. Obecnie jest jednym z najbardziej szanowanych ekspertów w dziedzinie kryptografii, zwłaszcza jeśli chodzi o adopcję chińskich użytkowników, aplikacje korporacyjne i regulacje rządowe.

W tym świetle przyjrzymy się karierze Hongfei w krypto i zagłębimy się głębiej, aby zrozumieć jego rolę w szerszym krajobrazie kryptowalut.

Da Hongfei i świat Blockchain

Historia kryptowaluty Da Hongfei rozpoczęła się w 2014 roku wraz z założeniem Antshares (obecnie znanego jako NEO) i Onchain.

Założenie NEO (Antshares)

Antshares rozpoczął działalność w lutym 2014 roku. Został zaprojektowany jako platforma do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Antshares, pierwszy tego rodzaju w Chinach, utorował drogę przyszłym chińskim projektom blockchain.

NEO

Technologia NEO pozwala na inteligentne kontrakty (takie jak Ethereum). Jednak NEO uruchamia maszynę wirtualną, która umożliwia programistom kodowanie tych umów w C #, Javie, Pythonie lub innych popularnych językach programowania. Nie musisz już znać nowego języka, aby kodować inteligentne kontrakty.


W kwietniu 2016 roku zespół opublikował oficjalny dokument dotyczący nowego typu protokołu konsensusu (dBFT – delegowana bizantyjska tolerancja błędów), pierwszego z Chin. Jest to protokół używany przez węzły NEO do osiągania konsensusu i finalizowania transakcji. dBFT umożliwia NEO utrzymanie prędkości transakcji na poziomie 1000 TPS, przy optymalizacji może to wzrosnąć do znacznie wyższego poziomu. Porównaj to z 15 transakcjami Ethereum na sekundę, a masz wrażenie, że NEO jest zbudowany do użytku na dużą skalę z wysoką częstotliwością.

Założenie Onchain

Erik Zhang, dyrektor ds. Technicznych Hongfei i Antshares, również założył Onchain mniej więcej w tym samym czasie. Ta firma podchodzi do wykorzystania blockchain w przedsiębiorstwach z innej strony. Świadczą usługi doradcze i rozwojowe dla wielu prywatnych firm zainteresowanych blockchainem.

Hongfei

Da Hongfei i CTO Erik Zhang

Onchain zaczął ich widzieć duża prędkość w 2016 roku, dalej rozwija Antshares i stając się pierwszą chińską firmą blockchain, która dołączyła do Hyperledger, co pomogło w dalszym rozwoju produktu Onchain o nazwie DNA. DNA, czyli architektura sieci rozproszonych, umożliwia integrację systemów biznesowych i obsługę interoperacyjności międzyłańcuchowej.

Konstrukcja DNA pozwala na zastosowanie blockchain do różnych zastosowań podczas współpracy z regulacjami rządowymi, decydowania o protokole konsensusu, niemożności połączenia się z innymi aplikacjami blockchain, a nawet znalezienia programistów do zbudowania własnego łańcucha bloków lub aplikacji.

OnchainW czerwcu 2016 r. Onchain nawiązał współpracę z Microsoft China. Onchain nawiązał również współpracę z FaDaDa, aby założyć Legal Chain, aby zaradzić kilku niedoskonałościom legalnych aplikacji cyfrowych. Onchain został również wybrany na 50 najlepszych firm fintechowych KPMG w Chinach i ogłosił partnerstwo z Alibaba w zakresie repozytorium dowodów e-mail dla przedsiębiorstw korzystających z technologii blockchain.

Zasadniczo DNA jest platformą, która umożliwia innym istniejącym platformom wykorzystanie technologii blockchain bez konieczności odkrywania na nowo koła. DNA OnChain ma na celu ułatwienie powszechnej adopcji i komunikacji między łańcuchami.

Synergia między NEO i Onchain: Master Plan Da Hongfei

W kontekście związek między NEO i Onchain to Ethereum i Enterprise Ethereum. Onchain pracuje nad projektami blockchain z dużymi przedsiębiorstwami i współpracował w przeszłości z chińskim rządem, co ostatecznie pomaga ekosystemowi NEO. Ekosystem NEO rozwija platformy do przyszłego rozwoju technologii blockchain w Chinach. W przyszłości, jak również zobaczysz w dalszej części tego artykułu, NEO wypełni lukę między prywatnymi instytucjonalnymi łańcuchami bloków a publicznymi, tworząc ujednoliconą gospodarkę blockchain.

Aby dowiedzieć się więcej o Onchain i NEO, polecam nasz przewodnik po NEO.

Konsultacje z rządem chińskim

Jedną z najbardziej znaczących i często niedocenianych ról, jakie odegrał Hongfei, jest ustanowienie konstruktywnej linii komunikacji z chińskimi urzędnikami rządowymi.

Chiny rozprawiły się z kryptowalutami w następstwie ICO-manii, gdzie wątpliwe projekty ICO wylatywały z drewna kosztem naiwnych inwestorów. Jako jeden ze światowych liderów innowacji technologicznych i dom dla ogromnej populacji przedsiębiorców i programistów, zamknięcie kurtyny kryptowalut byłoby wyjątkowo niefortunną straconą szansą.

Hongfei odegrał kluczową rolę we współpracy z chińskim rządem przed i po wprowadzeniu zakazu, aby stworzyć zdrową atmosferę dla innowacji blockchain w Chinach bez oszukańczych projektów.

Reakcja Hongfei na chińską bańkę ICO

Hongfei porównał sytuację ICO do sytuacji z bańki internetowej z początku XXI wieku: „Kiedy zaczynałeś biznes, który kończył się na„ dot com ”, łatwo było przyciągnąć kapitał. To samo widać z szumem ICO ”. On kontynuował że nowe technologie zawsze będą generować bańki, ponieważ inwestorzy ekscytują się szybciej, niż technologia może się rozwijać, aby nadążyć. Jednak po bańkach technologia zawsze nadrabia zaległości, a rynek ożywa.

Chociaż sytuacja kryptowalut w Chinach jest znacznie bardziej skomplikowana niż kilka nieznośnych oszukańczych ICO, warto zauważyć wpływ Hongfei. Jako założyciel Onchain i NEO, ekosystemu inteligentnych kontraktów wspierającego rozwój dappów, Hongfei był w stanie przejąć odpowiedzialność za sprzątanie przestrzeni.

Plik bitwa o kryptowaluty w Chinach jest daleki od zakończenia, ale mając więcej pozytywnych postaci w kosmosie, takich jak Hongfei, rozmowa może trwać w kierunku innowacji, a nie zniszczenia.

Plan Chin

Chiny ostatnio opublikowali swój 13. plan pięcioletni, który poruszył kwestię priorytetyzacji rozwoju technologii blockchain w ciągu najbliższych pięciu lat.

W 2017 r.Chiński Bank Centralny również opublikował podobny plan rozwoju Fintech, którego celem jest „Wzmocnienie podstaw, zwiększenie bezpieczeństwa, promowanie innowacji, rozwijanie standaryzacji i ulepszanie przepisów”.

Ponadto Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych Chińskiej Republiki Ludowej opublikowało „The National Blockchain Standard”, który Onchain jako jeden z pierwszych przeszedł ten nowy standard..

Przyszłość

Hongfei ma wielkie plany dotyczące przyszłości Onchain i NEO. Lata 2016 i 2017 przyniosły jak dotąd największy szum dla NEO, a oba przedsięwzięcia trwają. Hongfei również optymistycznie patrzy na przyszłość Onchain:

„Naszą wizją jest uczynienie Onchain prawdziwie uniwersalnym frameworkiem Blockchain. Wykorzystując różne moduły wtyczek, nasz framework może być zastosowany w łańcuchu publicznym, łańcuchu konsorcjum lub nawet w łańcuchu prywatnym. Nasz moduł adaptera międzyłańcuchowego, obecnie opracowywany, zapewnia interoperacyjność między różnymi łańcuchami. ”

-Da Hongfei, 5 października 2016 r.

NeoX + Onchain

Główny plan ostatecznie zakłada synergię między NEO i Onchain. Chociaż nie pojawi się to w najbliższym czasie, spodziewaj się, że usługi NEO i Onchain połączą się w ciągu najbliższych lat. NEO ma już plany dotyczące NeoX, ich platformy do transakcji cross-blockchain. Jeśli się powiedzie, NeoX może połączyć prywatne łańcuchy bloków z większym rynkiem publicznym. Takie narzędzie do krzyżowania łańcuchów bloków może być tak samo przydatne, jak interfejsy API w tworzeniu stron internetowych, umożliwiając współdziałanie niektórych prywatnych kodów z publicznym ekosystemem. Umożliwiłoby to interoperacyjność między łańcuchami bloków, zarówno publicznymi, jak i prywatnymi.

Po połączeniu NEO i Onchain będą posiadać pełny ekosystem technologii. Mogą pośredniczyć w zupełnie nowej gospodarce opartej na blockchain. To jest główny plan Da Hongfei. Jest genialny i jak na razie dobrze sobie radzi.

Wniosek

Da Hongfei jest obecnie jednym z czołowych luminarzy kryptowalut. Jego powiązania z chińskim rządem, status pioniera chińskiego kryptowaluty i pozycja u steru dwóch głównych chińskich firm blockchain oznacza, że ​​będzie kluczowym graczem w rozwoju kryptowalut.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Da Hongfei przemawia, możesz go złapać na Blockchain Connect w San Francisco 26 stycznia 2018 r. Zdobądź bilety ze zniżką 30% z kodem „coincentral”. [WYPRZEDANE]

połączenie blockchain

Ponadto Da Hongfei będzie mówił i poruszył temat „The New Vision” dla NEO na pierwszej konferencji NEO Developers Conference w San Francisco w dniach 30 i 31 stycznia 2018 r..

NEO DevCon

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map