Najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów w 2018 roku

Najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów w 2018 roku

Wydobywanie bitcoinów stało się niezwykle popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Odkąd oryginalna kryptowaluta osiągnęła rekordowy poziom w drugiej połowie 2017 roku, każdy chce wziąć udział w akcji. Wraz ze wzrostem zainteresowania kryptowalutami rośnie liczba nowych górników wchodzących na arenę wydobywczą. Chociaż jest to ekscytująca wiadomość pod względem adopcji, może pozostawić górników walczących o znalezienie najlepszego oprogramowania do wydobywania bitcoinów, aby zachować rentowność.

Będziesz potrzebować połączenia niezawodnej platformy wydobywczej i najlepszego dostępnego oprogramowania do wydobywania bitcoinów, aby pozostać na szczycie w 2018 roku. Wydobywanie BTC może nadal być opłacalne, ale musisz przeprowadzić znaczne badania, aby stworzyć strategię wydobywania, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Pełna strategia wyszukiwania uwzględni takie elementy, jak:

  • Koszty energii elektrycznej
  • Koszty sprzętu do wydobywania bitcoinów
  • Koszty oprogramowania
  • Wymagania dotyczące właściwej wentylacji
  • Opłaty górnicze
  • Koszty transakcji

Obecnie wydobycie jest bardzo scentralizowaną działalnością, a większość BTC jest wydobywana przez duże centra danych o wartości wielu milionów dolarów. W większości przypadków obiekty te są zlokalizowane w odległych rejonach świata, zwykle tam, gdzie energia elektryczna jest najtańsza.

Ale jednoczesne prowadzenie 500 górników ASIC nie jest tanie. Zanim osiągniesz ten poziom gry, musisz zacząć od parteru.

Wykonaj swoje badania – opcje sprzętowe

Jeśli jesteś zainteresowany wydobyciem, musisz najpierw zbadać opcje sprzętu. ASIC platformy wydobywcze mogą dawać lepsze wyniki, ale ich posiadanie i eksploatacja są nieco droższe w porównaniu do platform wydobywczych GPU.

Platformy do wydobywania GPU są bardziej elastyczne, ponieważ w przeciwieństwie do swoich odpowiedników ASIC nie są ograniczone do jednego algorytmu mieszania. Ale będą musiały być połączone z pulą wydobywczą, aby zapewnić zwroty z możliwością śledzenia, jeśli zdecydujesz się wydobywać BTC.

Twoja decyzja dotycząca sprzętu pomoże określić, jakie jest najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów. Nie wszystkie oprogramowanie i sprzęt do wydobywania bitcoinów są kompatybilne. Musisz więc przeprowadzić trochę badań, aby upewnić się, że nie kupisz platformy, która nie będzie pasować do Twojej ogólnej strategii wydobywczej.

Konkurencja jest ostra na arenie górniczej. Aby odnieść sukces w swoim przedsięwzięciu, musisz znać najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów.

CGMiner

CGMiner to jedna z najpopularniejszych dostępnych platform oprogramowania do wydobywania bitcoinów. To oprogramowanie wydobywcze typu open source jest kompatybilne z dowolnym sprzętem do wydobywania ASIC / FPGA. Kod źródłowy został napisany w C, więc może działać we wszystkich systemach operacyjnych, w tym Windows, OS X i Linux.

To oprogramowanie zawiera prosty interfejs wiersza poleceń, który jest łatwy do zrozumienia dla doświadczonych górników. Osobom niezaznajomionym z górnictwem może zająć trochę czasu.

CGminer

Interfejs linii CGminer

BFGMiner

BFGMiner jest podobny do CGMiner, ale zawiera więcej ulepszeń technicznych. To oprogramowanie jest specjalnie zaprojektowane do użytku z urządzeniami wydobywczymi AISC i FPGA (Field-Programmable-Gate-Array). To unikalne oprogramowanie zawiera zaawansowane funkcje, takie jak obsługa wielu urządzeń i automatyczne wykrywanie awarii puli.

BFGMiner to jedno z najbardziej niezawodnych rozwiązań oprogramowania do wydobywania bitcoinów na świecie. A ponieważ został napisany w C, jest zgodny ze wszystkimi najpopularniejszymi systemami operacyjnymi.

bfgminer-interface

Interfejs BFGMiner

MultiMiner

Nowi górnicy mogą się pomylić z interfejsami liniowymi, dlatego BFGMiner oferuje teraz interfejs graficzny MultiMiner.

Intuicyjny układ tego programu jest odpowiedni dla początkujących górników i osób niezaznajomionych z procesem wydobywania. MultiMiner zawiera wszystkie te same zaawansowane funkcje, z których znany jest BFGMiner, ale z dużo łatwiejszym do zrozumienia panelem sterowania.

Po prostu dotknij zakładki „Baseny”, aby wybrać pulę wydobywczą, do której chcesz dołączyć i jesteś gotowy do pracy.

interfejs multiminer

Interfejs Mulitminer

EasyMiner

EasyMiner to graficzna aktualizacja frontendu dla niezwykle popularnego programu wydobywczego CGMiner. Po zainstalowaniu tego uaktualnienia górnicy mogą łatwo przeglądać swój portfel, konfigurować pule wydobywcze i zmieniać ustawienia sieci według własnego uznania.

Jest to sprytny dodatek dla nowych górników poszukujących przejrzystego interfejsu, który zapewni im bieżące informacje o postępach w kopaniu, nie utrudniając im nauki nowego kodowania. EasyMiner do tej pory odniósł wielki sukces na rynku dzięki łatwej instalacji i znakomitym wynikom.

łatwy interfejs górnika

Interfejs EasyMiner

Bitminer

Oprogramowanie wydobywcze Bitminer zostało po raz pierwszy wprowadzone do przestrzeni kryptowalut w 2011 r. Ta platforma wydobywcza jest jedną z najstarszych na rynku i mając ponad 450 000 zarejestrowanych użytkowników, z pewnością przyłączysz się do poważnej mocy obliczeniowej podczas korzystania z tego oprogramowania.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które nie są jeszcze gotowe, aby zrzucić 3000 USD na niezawodnego górnika ASIC, oprogramowanie Bitminer jest kompatybilne zarówno z platformami do wydobywania CPU, jak i GPU.

Konfiguracja jest łatwa, a ze względu na dodatkową elastyczność w wyborze konfiguracji platformy wydobywczej, masz większe szanse na znalezienie idealnego dopasowania do swoich potrzeb, używając tego oprogramowania do wydobywania BTC.

Bitminer

Interfejs Bitminer

Najlepsze oprogramowanie do wydobywania bitcoinów – edycja 2018

Sektor wydobywczy rozwija się w zawrotnym tempie. Każdego dnia do sektora wydobycia kryptowalut wkraczają nowe i coraz bardziej innowacyjne koncepcje. Bardzo interesujące będzie obserwowanie, jak ta branża będzie się rozwijać w najbliższych latach.

Już teraz rosnące koszty sprzętu górniczego i energii elektrycznej zainspirowały kreatywne umysły do ​​poszukiwania nowych alternatyw dla procesu wydobywczego. Należą do nich monety Proof of Stake, które rezygnują z ogromnych równań matematycznych wymaganych w systemach PoW, takich jak BTC.

Możemy spodziewać się dalszego rozwoju na arenie wydobywczej, gdy BTC zbliża się do swojej ostatniej monety do wydobycia. Wkrótce zbliża się 21-milionowy BTC, ponieważ 17 milionów BTC zostało już pomyślnie wydobytych.

Ponieważ nagroda za wydobycie zmniejsza się o połowę co 210 000 bloków, rozsądniej jest wejść do sektora teraz, zamiast czekać dłużej.

Miejmy nadzieję, że sektor wydobywczy stanie się bardziej zrównoważony w nadchodzących latach, ponieważ więcej osób wyrazi zainteresowanie wydobyciem BTC. Byłoby wspaniale widzieć powrót do czasów kopania procesorów. Gdzie każdy może kopać bezpośrednio ze swojego domowego komputera bez konieczności posiadania specjalnego sprzętu.

Co o tym myślicie? Czy hala górnicza stała się zbyt zatłoczona? Daj nam znać Świergot i zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi osiągnięciami kryptowalut!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map