Monachain LG przedstawia królową Blockchain

Globalny dostawca elektroniki LG ogłosił oficjalne wydanie swojej długo oczekiwanej platformy blockchain dla przedsiębiorstw, nazwanej Monachain. Nazwa platformy pochodzi od klasycznego arcydzieła Leonarda Da Vinci, Mona Lisa. Nazwa składa się z Mony, co oznacza królową, i łańcucha reprezentującego łańcuch bloków.

Członkowie Monachain uzyskują dostęp do szerokiej gamy usług blockchain w celu usprawnienia swoich systemów biznesowych. Projekt Monachain pierwszy wyszło na jaw w połowie 2017 roku dzięki historii opublikowanej w Biznesowa Korea. Monachain zapewnia firmom dostęp do wielu unikalnych funkcji opartych na łańcuchu bloków. Chociaż do sektora wkracza coraz więcej rozproszonych platform księgowych, LG jest jednym z największych konkurentów w branży.

LG CNS

Oddział IT firmy LG, LG CNS, jest zespołem programistycznym stojącym za tym projektem. Firma LG CNS weszła na rynek w 1987 roku. Od momentu powstania grupa zajmuje się integracją sieci, outsourcingiem procesów biznesowych, outsourcingiem technologii informatycznych i integracją systemów..

LG CNS trafiło na pierwsze strony gazet, gdy zespół uzyskał członkostwo w Open Blockchain Industry Association (OBCIA) w zeszłym miesiącu. OBCIA składa się z największych korporacji na świecie, w tym gigantów komputerowych Microsoft, IBM i producenta samochodów Hyundai.

Rozwój Monachain

Platforma Monachain obejmuje wiele aspektów platformy rozproszonej księgi Corda. Corda oferuje lokalnym firmom usługi rozproszonych rejestrów, takie jak zarządzanie produkcją. Koncepcja Corda była możliwa dzięki strategicznemu partnerstwu z R3, największe konsorcjum blockchain sektora finansowego na świecie.

Siedziba główna LG za pośrednictwem Architizer

Siedziba główna LG za pośrednictwem Architizer

Bazując na wskazówkach i cennych radach z doświadczeń zdobytych podczas opracowywania rozproszonego rejestru Corda, LG CNS zdołało stworzyć wewnętrzną platformę, która może zmniejszyć wiele problemów logistycznych, z jakimi borykają się dziś firmy. Platforma Monachain obejmuje cyfrowe systemy uwierzytelniania, systemy wydawania waluty cyfrowej i protokoły zarządzania łańcuchem dostaw.

Identyfikacja cyfrowa (DID)

Jedną z unikalnych cech Monachain jest integracja protokołu zdecentralizowanego identyfikatora (DID). DID zapewnia użytkownikom tożsamość cyfrową, która umożliwia wysyłanie środków i opłacanie rachunków bezpośrednio z urządzenia inteligentnego.

Tożsamości cyfrowe są wymagane w przypadku tradycyjnych platform finansowych. Platformy te są zgodne ze ścisłymi wytycznymi dotyczącymi klientów (KYC) i zapobiegania praniu pieniędzy (AML). Użytkownicy muszą udowodnić swoją tożsamość, zanim uzyskają dostęp do tych platform.

Te bezpieczne platformy obejmują rosnącą liczbę tokenów zabezpieczających znajdujących się na rynku. Tokeny bezpieczeństwa integrują prawa KYC i AML bezpośrednio w swoim protokole. Inteligentne kontrakty wymagają weryfikacji tożsamości, zanim tokeny będą mogły przenieść własność. LG CNS daje swoim użytkownikom w Monachain możliwość korzystania z tych usług bez potrzeby stosowania dodatkowych systemów.

Biometria

Protokół DID integruje zaawansowane dane biometryczne, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do danych użytkowników. Systemy biometryczne wykorzystują specjalne czujniki do weryfikacji tożsamości osoby na podstawie cech osobistych, które są unikalne dla danej osoby. Twój odcisk palca lub tęczówka to dwa doskonałe przykłady obszarów, które skanery biometryczne mogą wykorzystać do zweryfikowania, czy jesteś tym, za kogo się podajesz.

System DID firmy Monachain obsługuje skanowanie odcisków palców, rozpoznawanie twarzy i rozpoznawanie głosu. Ktoś mógłby zhakować jeden z tych weryfikatorów. Niemożliwe jest oszukanie wszystkich trzech z tych systemów, gdy są na miejscu i działają poprawnie.

Portfel

Kolejną unikalną funkcją oferowaną przez Monachain jest możliwość stworzenia cyfrowego portfela z dostępem do tradycyjnych usług finansowych. Firmy zainteresowane akceptacją walut cyfrowych potrzebują do tego portfela. Większość rozproszonych platform księgowych na poziomie przedsiębiorstwa umożliwia tworzenie portfela w postaci cyfrowej waluty, ale bardzo niewiele z nich zapewnia dostęp do tradycyjnych usług bankowych.

To, co sprawia, że ​​portfel kryptograficzny Monachain jest wyjątkowy w porównaniu z innymi platformami, to możliwość korzystania z tradycyjnych systemów bankowych. Twórcy platformy nawiązali współpracę z lokalnymi bankami Korei Południowej, aby udostępnić tę funkcję. Te partnerstwa dodają zaufania lokalnym firmom zainteresowanym akceptowaniem płatności kryptowalutowych.

Zarządzanie cyfrowym łańcuchem dostaw

LG CNS integruje również protokoły zarządzania dostawami blockchain bezpośrednio z platformą Monachain. Technologia Blockchain doskonale sprawdza się w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Technologia pozwala firmom monitorować swoje systemy produkcyjne i dystrybucyjne w czasie rzeczywistym i bez udziału osób trzecich.

Mówiąc do Korea Times, programiści wyjaśnili, jak firmy mogą zwiększyć produktywność dzięki Monachain. System umożliwia firmom monitorowanie całego procesu produkcyjnego w czasie rzeczywistym. Komputerowy gigant IBM uruchomiona oparta na technologii blockchain platforma do monitorowania dużych łańcuchów dostaw, która odniosła wielki sukces na początku roku. Obecnie wygląda na to, że LG chce zająć się tym lukratywnym sektorem biznesowym.

Usługi cyfrowej waluty

Monachain ma na celu oferowanie usług cyfrowych walut większej społeczności Korei Południowej. Aby spełnić to zadanie, Monachain zawiera pewne przyjazne dla rządu funkcje. Użytkownicy mogą wydawać waluty lokalne, a także dokonywać wypłat świadczeń socjalnych za pomocą systemu. Usługi te mogą usprawnić wiele problemów logistycznych rządu Korei Południowej poprzez zmniejszenie kosztów operacyjnych programów usługowych.

Centrum finansowe LG CNS

Dodatkowo LG CNS otworzyło w lipcu cyfrowe centrum finansowe. Centrum pomaga ekspertom FinTech połączyć swoje wysiłki. Doświadczenie LG CNS z blockchainem trwa będzie się rozwijać, a do końca tego roku ich centrum gospodarcze będzie zatrudniać prawie 200 pracowników.

LG CNS prowadzi badania dotyczące wszystkich przyszłych usług finansowych, w tym sztucznej inteligencji i integracji robotów. Firma ma cztery główne cele:

  • Wczesne wdrażanie najnowszych technologii
  • Restrukturyzacja infrastruktury cyfrowej w celu skoncentrowania się na pamięci masowej w chmurze i systemach Big Data
  • Dalsza integracja z blockchainem
  • Wspieraj istniejące systemy finansowe

Big Electronics wkracza do Blockchain

LG nie jest sam w swoich ambicjach związanych z blockchainem. W kwietniu producent elektroniki Samsung uruchomił platformę blockchain dla przedsiębiorstw o ​​nazwie Nexledger. Platforma będzie nadzorować logistykę wysyłki w Korei Południowej w nadchodzącym roku.

LG: Gotowi na jutro

Korea Południowa nadal jest wylęgarnią kryptowalut w regionie. Najnowsze posunięcie firmy LG z pewnością podniesie brwi w społeczności kryptowalut. Koncentrując się głównie na rynku południowokoreańskim, LG CNS stara się kontrolować swoją własność. Deweloperzy mają nadzieję na rozszerzenie projektu, gdy zobaczą efekty swoich wysiłków na rynkach Korei Południowej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map