Luisa Cuende z Aragonii na temat zarządzania Blockchain i cyfrowych jurysdykcji

Contents

Wywiad: Luis Cuende z Aragonu o zarządzaniu Blockchain & Cyfrowe jurysdykcje

luis cuende aragon

Bennett Garner z Coin Central miał niedawno okazję porozmawiać z Luisem Cuende, założycielem i kierownikiem projektu Aragon. Projekt zebrał 25 milionów dolarów w ICO w maju zeszłego roku. W zeszłym tygodniu Aragon wydał swój pierwszy testnet, dostępny publicznie pod adresem app.aragon.one.

W tym krótkim wywiadzie omawiamy podstawy Aragonii i motywacje stojące za stworzeniem platformy. Aby dowiedzieć się więcej o platformie, przeczytaj nasz pełny przewodnik po Aragonie dla początkujących.

Bez zbędnych ceregieli, oto wywiad…

Bennett Garner: Powiedziałeś, że „ludzie egzekwują umowy, oddając wolność”. Czy mógłbyś wyjaśnić, co przez to rozumiesz w kontekście Aragonii?

Luis Cuende: Zasadniczo, kiedy zawierasz umowę społeczną, zgadzasz się oddać część swojej wolności, aby zostać wpuszczonym do społeczeństwa i móc czerpać korzyści z dobrych rzeczy, które może zaoferować. Przykładem jest to, że aby żyć w społeczeństwie, zgadzasz się na karę za pewne rzeczy, takie jak wyrzucanie śmieci na podłogę. W zamian za odmowę tej wolności możesz wchodzić w interakcje z rynkiem, mieć pewne fizyczne bezpieczeństwo, korzystać z systemu sądowego itp.

Jaka jest historia powstania Aragonii? Kiedy i jak narodził się pomysł?

Tak więc, Jorge i ja pracowaliśmy nad czymś, co nazywało się Unpatent, co było czymś w rodzaju patentowego zabójcy trolli. Trolle patentowe to ogromny problem na świecie, ponieważ amerykański system patentowy jest do niczego. Na koniec zdaliśmy sobie sprawę, że podstawowym problemem jest zarządzanie: wszyscy zgodzili się, że system jest do niczego, ale oligopoliści upewnili się, że nie zmieni się na lepsze. To i inne czynniki, takie jak zwycięstwo Trumpa w wyborach, uświadomiły nam, jak ważne jest ustalenie rządów na świecie.

Jaki jest największy problem, który Aragon stara się rozwiązać?

Brak ewolucji w zarządzaniu. Używamy tych samych systemów zarządzania, co tysiące lat temu i nie ma to żadnego sensu. Powoduje to skutki, takie jak ucisk, nierówność, ubóstwo itp.

Obecnie możemy iterować modele zarządzania z szybkością, z jaką iterujemy oprogramowanie. Możemy wypróbować nowe modele bez zabijania ludzi. To nowa era.

Intryguje mnie idea „cyfrowej jurysdykcji”. Czy możesz nam powiedzieć więcej o aspiracjach Aragonii do egzekwowania i rozstrzygania umów cyfrowych bez granic? Czym jurysdykcja cyfrowa różni się od jakiejkolwiek innej platformy inteligentnych kontraktów?

Inteligentne kontrakty są wspaniałe. Problem polega na tym, że zakodowanie wszystkich ludzkich subtelności w kod jest niewykonalne. Dlatego posiadanie sądu, do którego można się odwołać, ma sens.

Jeśli myślisz o państwach narodowych, zapewniają one bezpieczeństwo. Są właścicielami ziemi i wymuszają przestrzeganie zestawu praw na ich terenie.

W sieciach kryptograficznych łańcuchy bloków zapewniają bezpieczeństwo zasobów kryptograficznych poprzez niezmienność. Jednak łańcuchy bloków i inteligentne kontrakty czasami muszą się zmieniać, aby ewoluować. Idea sieci Aragon polega na tym, że zapewni ona zarządzanie, które będzie ewoluować i zmieniać się w czasie. Dlatego zapewnienie tego samego bezpieczeństwa, które jurysdykcja wnosi do stołu, ale w świecie kryptowalut.

Czy jako jurysdykcja cyfrowa jest pomysłem zastąpienia rządów? Działać u boku rządów?

Stare rządy będą istnieć przez jakiś czas. Jednak większość z nich nie powinna. Ale niektóre z nich dostosują się do tej nowej gospodarki, w której firmy nie mają lokalnego miejsca zamieszkania ani jurysdykcji. Ci, którzy to zrobią, będą czerpać korzyści z przyciągania najbardziej utalentowanych ludzi w tym stuleciu.

Jednak nie konkurujemy z nimi, aby przyciągnąć ludzi do życia – ludzie nie mogą jeszcze żyć w bajtach. Skupiamy się raczej na byciu miejscem, w którym zachodzą interakcje gospodarcze.

Jakie są dotychczasowe postępy? Gdzie jesteś na swojej mapie drogowej? Kiedy przewidujesz wersję publiczną?

W zeszłym tygodniu właśnie uruchomiliśmy Aragona w sieci testowej! Mainnet wkrótce się pojawi. Możesz to wypróbować na app.aragon.one.

aragon testnet

W przypadku sieci Aragon stanie się to w tym roku, ale nadal jesteśmy w trakcie badań.

Zbudowałeś Aragon na Ethereum. Dlaczego zdecydowałeś się użyć Ethereum zamiast innej platformy lub stworzyć własną platformę?

Ethereum to najlepsza platforma do tworzenia inteligentnych kontraktów. Narzędzia są dostępne, a tempo rozwoju deweloperów jest tuż poza wykresami. To niesamowita społeczność.

Jakie niepowodzenia lub niepowodzenia napotkaliście do tej pory? Jakie są największe wyzwania, jakie przewidujesz w najbliższych miesiącach?

Cóż, w wydaniu 0.5 zajęło to więcej czasu niż oczekiwano, ponieważ polubiliśmy 4 refaktory. Stworzenie czegoś kuloodpornego, w pełni aktualizowalnego i bezpiecznego jest nadal trudne.

Największe wyzwanie na najbliższe miesiące będzie związane z badaniami dotyczącymi zarządzania. Zarządzanie oparte na społeczności będzie wyzwaniem w niektórych okolicznościach, w których posiadacze tokenów chcą po prostu szybko zarobić na tym. Planowanie i badania będą kluczowe.

Jaki był twój najszczęśliwszy moment pracy nad Aragonem?

Trudno powiedzieć, było ich dużo! Myślę, że kiedy sprzedaż tokenów dobiegła końca i nie straciliśmy niczyich pieniędzy. To były najtrudniejsze miesiące w moim życiu, ponieważ tylko Jorge i ja pracowaliśmy nad jednym z najbardziej zaawansowanych projektantów, jednocześnie budując społeczność i prowadząc sprzedaż żetonów.

Czy masz jakieś spółki lub firmy zainteresowane budowaniem na Aragonii, którymi możesz się z nami podzielić?

Niektórzy z nich są tutaj! Jest wielu programistów, którzy również budują rzeczy na Aragonie, jak zawsze, prawdziwe rzeczy dzieją się pod przykrywką w GitHubie &# 128578;

Jak wygląda typowy dzień z życia Luisa, praca nad Aragonią?

Cóż, dużo pracowałem nad produktem i projektowaniem. W ciągu ostatnich miesięcy bardziej koncentrowałem się na kwestiach prawnych, tylko dlatego, że projekt tego wymaga. Bycie liderem w zasadzie oznacza, że ​​musisz robić to, czego wymaga projekt, kiedy tego wymaga. Więc staram się pomóc, gdzie mogę. Spędziłem też dużo czasu na zatrudnianiu. Resztę roku chcę bardziej skupić się na produkcie i sieci Aragon.

Staram się również zminimalizować liczbę połączeń, które mam, ponieważ mogę z łatwością rozmawiać przez cały dzień przez całą noc.

Czy masz jakieś hobby lub osobiste cele poza Aragonią??

I DJ! Robię to przez ostatnie 6 lat, ale ostatnio zacząłem przesyłać kilka składanek pod adresem https://mixcloud.com/angya. Gram też w koszykówkę i kocham szczenięta.

Co według Ciebie jest czymś, co większość ludzi myśli inaczej niż Ty? (O blockchain, AI lub czymkolwiek)

LC: Wiele osób ma błędne wyobrażenia na temat zasadniczego funkcjonowania świata. Szczególnie państwa narodowe, banki i inni operatorzy zasiedziali. Ludzie wierzą, że są z nami od czasu Wielkiego Wybuchu, ale tak naprawdę są wynalazki bardzo niedawne.

Czy jest coś jeszcze, co chciałbyś dodać?

LC: Zatrudniamy twórców frontendu i relacje z programistami! Więcej informacji na https://wiki.aragon.one/jobs/ &# 128578;

Wniosek

Wielkie dzięki dla Luisa za poświęcenie czasu na rozmowę z nami. Zapoznaj się z siecią testową i planem działania firmy Aragon, aby zobaczyć, jak możesz zaangażować się w ten projekt.

Czy jest założyciel projektu, z którym chcesz, abyśmy przeprowadzili wywiad? Wyślij nam tweeta @realcoincentral swoimi sugestiami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map