Live Planet ściga 5G, mianuje 20th Century Fox Exec Hanno Basse

Live Planet i Halsey Minor wzbudziły dziś emocje, ogłaszając, że mianowali 20 Century Fox Film Corporation CTO Hanno Basse na stanowisko prezesa Decentralized Media Solutions. Istniejące rozwiązania Live Planet obejmują kompleksowe rozwiązanie do strumieniowego przesyłania i publikowania wideo w wirtualnej rzeczywistości (VR), a także w pełni stereoskopową kamerę VR i chmurę umożliwiającą przesyłanie strumieniowe wideo 4K na żywo do milionów urządzeń.

Halsey Minor to znany przedsiębiorca, który zasłużył na swoje początki w Internecie. Jego osiągnięcia obejmują: założenie CNET w 1994 r., Jednej z pierwszych witryn medialnych, która publikowała recenzje technologii i elektroniki użytkowej, wiadomości, artykuły, podcasty, filmy i blogi w 1994 r. (Nabyta przez CBS za 1,8 mld USD w 2008 r.), Współzałożyciel Salesforce .com (zainwestował 19,5 USD w 1999 r. i był drugim co do wielkości udziałowcem z 10% udziałem w momencie pierwszej oferty publicznej w 2004 r.), funduszem początkowym Rhapsody w 1998 r., współzałożycielem GrandCentral Communications, który sprzedał Google w 2007 r. za 65 mln USD.

Minor również ugruntował swoją pozycję jako gracz w kryptowalutach i przestrzeni blockchain. Założył Podtrzymywać, cyfrowa usługa wymiany pieniędzy i pierwszy konkurent Coinbase w 2014 roku, założenie LivePlanet w 2015 roku twórca technologii infrastrukturalnych dla wideo immersyjnego, aw listopadzie 2017 roku Minor launch VideoCoin, startup zajmujący się przetwarzaniem rozproszonym, który przechowuje, koduje i przesyła strumieniowo wideo po przystępnych cenach.

Po raz pierwszy mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Halsey Minor w kwietniu 2018 r., Kiedy VideoCoin niedawno zakończył udaną rundę zbierania funduszy przed ICO, pokonując swój cel 50 milionów dolarów. Pewnej długiej zimy kryptowalut później ponownie połączyliśmy się z Minorem w związku z postępami Live Planet i VideoCoin’s Live Planet. Skupił się na przyszłości.

Live Planet

Dzisiaj VideoCoin ogłosiło powołanie byłego dyrektora technicznego 20th Century Fox Film Corporation Hanno Basse. Basse zyskał dobrą reputację dzięki rozległej wiedzy w zakresie wykorzystywania nowych technologii do tworzenia nowych doświadczeń i usług medialnych. Rekrutacja firmy Basse przez VideoCoin ma na celu rozszerzenie jej globalnego zasięgu i przyspieszenie innowacji w zakresie wciągającej i liniowej produkcji wideo, dystrybucji i monetyzacji.

Hanno Basse

Hanno Basse

„Technologie przetwarzania i dystrybucji mediów, które zbudował Halsey i jego zespół, należą do najbardziej przełomowych, jakie widziałem. Stanowią podstawę nowej generacji rozwiązań, które media, telekomunikacja i korporacje będą chętnie przyjmować, gdy nasz świat zmierza w kierunku zwiększonej decentralizacji, szybszej komunikacji i obliczeń na krawędziach ”- powiedział Basse. „Nie mogę się doczekać, kiedy pokażę światu, co dostarczymy dalej”.

W 20th Century Fox Basse był odpowiedzialny za strategię technologiczną studia filmowego firmy, produkcję i postprodukcję, dystrybucję kinową i rozrywkę domową. Tam Basse nawiązał współpracę z Samsun, Ericcson i Barco, pomagając założyć Fox Innovation Lab. Był także pierwszym prezesem stowarzyszenia UHD Alliance i pomógł wprowadzić format 4k-UHD Blu-Ray Disc i przekształcić High Dynamic Range (HDR) w produkt konsumencki.

„Jestem absolutnie podekscytowany, że mogę zaznaczyć kolejny etap rozwoju Live Planet, dodając Hanno do naszego światowej klasy zespołu ekspertów ds. Mediów i technologii. Hanno wnosi do Live Planet naprawdę wyjątkowy poziom doświadczenia seniorów, który będzie dla nas niezwykle cenny, ponieważ pomagamy naszym klientom sprostać rosnącym wymaganiom związanym z przesyłaniem strumieniowym wideo i usługami na żądanie nowej generacji ”- skomentował Minor. „Dodanie pioniera technologii kalibru Hanno jest symbolem strategicznego kierunku Live Planet i nie mogę się doczekać niesamowicie ekscytującej podróży”.

Halsey Minor

Halsey Minor

Przygotowanie do świata 5G


To ogłoszenie pojawia się w momencie, gdy 5G zaczyna być wdrażane na całym świecie. 5G umożliwia szybszą komunikację między urządzeniami i przetwarzanie na brzegu sieci. Rekrutacja hollywoodzkiego dyrektora, takiego jak Hanno Basse, pokazuje rosnące zainteresowanie Mekką produkcji wideo.

Mówiąc ogólnie, wiele osób uważa, że ​​5G będzie oznaczać monumentalny krok naprzód w technologii. Obecny standard 4G jest zasadniczo tym, co napędza współczesny świat smartfonów, umożliwiając użytkownikom spędzanie setek milionów godzin rocznie na przewijaniu, klikaniu i interakcji z dziesiątkami aplikacji bez żadnych znaczących spowolnień lub problemów. 4G było postrzegane jako ogromny skok ze świata 3G, a na ulicy mówi się, że przeskok z 4G na 5G będzie jeszcze większy.

„Uważamy, że gra jest o wiele większa, ponieważ 5G zaczyna się pojawiać” – mówi Minor w ekskluzywnym wywiadzie dla CoinCentral. „Już teraz tworzymy cały system, aby udowodnić, że serwery mogą coś zrobić, mierzyć to, co robią i wynagradzać im za wykonaną aktywność. Dostajemy to za darmo, ponieważ już budujemy architekturę centrum danych ”.

VideoCoin ma na celu wykorzystanie zdecentralizowanej sieci nieużywanych lub niewykorzystanych komputerów w centrach danych w celu ułatwienia zasilania sieci, obniżając koszty dla konsumentów. Wygląda jednak na to, że VideoCoin szuka czegoś więcej niż tylko tańszego przetwarzania wideo – ma na celu zbudowanie infrastruktury dla zdecentralizowanego hostingu wideo w przyszłości..

„5G zapewnia dużą przepustowość, ale znacznie mniejsze opóźnienia. Możesz budować usługi z wyjątkowo niskim opóźnieniem, zarówno dla gier, jak i IoT ”, potwierdza Minor. „5G przeniesie przetwarzanie danych i aplikacje na wyższy poziom. Chcemy zaprojektować system płatności dla tych aplikacji. To, czym jesteśmy dzisiaj, to tańszy sposób na uzyskanie usług kodowania wideo. To, gdzie jesteśmy jutro, to inna architektura niż Amazon, ponieważ możemy mieć te zdecentralizowane serwery, które są coraz bliżej miejsca, w którym jest ruch ”.

Końcowe przemyślenia

Na poziomie powierzchownym VideoCoin będzie rywalizować z dostawcami przetwarzania wideo w chmurze, takimi jak Amazon Web Services, twierdząc, że będzie w stanie świadczyć te same usługi z szacunkową zniżką od 60% do 80%. Wraz z wprowadzeniem twórców wideo Live Planet do kompleksowego rozwiązania VR, zespół chce dalej wdrażać VR we współpracy z płacącymi klientami.

Jednak dzięki 5G czepiając się za rogiem i znakomitej rekrutacji, takiej jak Hanno Basse, Live Planet może zrobić o wiele więcej, niż początkowo przewidywano. Live Planet jest obecnie w trakcie rekrutacji, szukając utalentowanych inżynierów blockchain, najlepiej z doświadczeniem w mediach głównego nurtu i zainteresowani przyszłością wideo. Aby aplikować do pracy w Live Planet, kliknij tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map