Lethal Blockchain: wojska chcą uzbroić technologię Blockchain

Technologia Blockchain jest postrzegana na szeroką skalę w wielu sektorach jako alternatywny sposób prowadzenia działalności. Niskie koszty ogólne i możliwości natychmiastowego monitorowania sieci blockchain mogą dać firmom ogromną przewagę na rynku. Teraz pojawia się że siły zbrojne świata również chcą wykorzystać tę wyjątkową technologię.

Rośnie liczba organizacji wojskowych poszukujących technologii blockchain. Armie ze Stanów Zjednoczonych, Chin i Indii już publicznie ogłosiły programy wojskowe oparte na blockchain. Jak się wkrótce dowiesz, między krajami, które chcą jako pierwsze uzbroić technologię blockchain, toczy się cichy wyścig zbrojeń. Możesz nie myśleć, że technologia blockchain może zabijać, ale po zastosowaniu w wojskowym łańcuchu logistycznym może ulepszać śmiertelność całej siły bojowej.

Inwestycje wojskowe

2018 Ustawa o autoryzacji obrony narodowej został uchwalony przez Prezydenta Donald Trump. Te przepisy obejmują język specyficzny dla łańcucha bloków. Mówiąc ściślej, ustawa stanowi, że należy odłożyć fundusze na stworzenie briefingu na temat cyber zastosowań technologii blockchain.

Prezydent Donald J. Trump podpisuje prawa Zdjęcie za pośrednictwem Wall Street Journal

Ustawa o zezwoleniach na obronę narodową z 2018 r. Obejmuje finansowanie briefingu na temat technologii blockchain. Zdjęcie za pośrednictwem Wall Street Journal.

Warunek dotyczący badań nad blockchain dzieli się na dwie kategorie. Pierwsza część poświęcona jest monitorowaniu wykorzystania technologii przez obce mocarstwa, ekstremiści i przestępcy. Ta ocena zostanie wykorzystana do sprawdzenia, czy którakolwiek z metod organizacji zewnętrznych może być z powodzeniem zastosowana w wojsku USA. Wygląda na to, że wojsko amerykańskie nie chce pozostawać w tyle na polu bitwy blockchain i uważnie monitoruje rozwój uzbrojonego łańcucha blokowego na całym świecie, aby zapewnić przyszłą dominację.

W drugiej części projektu powołano komisję do zbadania obecnych i planowanych zastosowań technologii blockchain na szczeblu federalnym. W szczególności ustawa obejmuje wykorzystanie technologii blockchain w projektach infrastrukturalnych. Państwa chcą wykorzystać te fundusze. Nowy Jork ogłosił plany otwarcia NYC Blockchain Resource Center w maju tego roku.

Integracja Blockchain z projektami infrastrukturalnymi może również pomóc w poprawie public relations. Obecnie wielu z tych projektów brakuje przejrzystości potrzebnej do zdobycia zaufania publicznego na dużą skalę. Biorąc pod uwagę ilość politycznych korupcja napotkanych w ciągu ostatnich kilku lat, łatwo zrozumieć, dlaczego opinia publiczna traci wiarę w te projekty. Dodanie protokołu opartego na blockchain może pomóc złagodzić obawy i przyspieszyć rozwój. Politycy tacy jak David Cameron prowadzili kampanie głosząc korzyści płynące z integracji.

Natychmiastowe możliwości konsensusu, które zapewnia technologia blockchain, mogą odegrać główną rolę w określaniu priorytetów projektów rządowych i ich finansowania w przyszłości. Rosja już korzysta z programu opartego na łańcuchu bloków o nazwie Aktywny obywatel który pozwala głosować w kwestiach niepolitycznych, takich jak ograniczenia prędkości, nazewnictwo własności publicznej i trasy autobusów.

Elastyczne finansowanie

Starszy wiceprezes sektora publicznego Rady Przemysłu Informatycznego, Trey Hodgkins, wyjaśnił znaczenie ustawy i jej strukturę. Hodgkins wyjaśnił, że celem ustawy było stworzenie elastycznego finansowania, które można by wykorzystać do badania szerokiego zakresu zastosowań technologii blockchain.

Już teraz przykłady wykorzystania technologii blockchain pojawiają się w każdym sektorze wojska, od identyfikacji osobistej, kierowania na broń, po zarządzanie łańcuchem dostaw. Wydajność zapewniana przez tę technologię mogłaby być dokładnie tym, czego potrzebuje wojsko USA, co niektórzy uważają, rozrzutny aktualnie stosowanych systemów.

Oparty na blockchain obraz rozpoznawania twarzy za pośrednictwem biometridów

Rozpoznawanie twarzy oparte na Blockchain. Zdjęcie za pośrednictwem Biometrids

NATO

Agencja Komunikacji i Informacji NATO to kolejny przykład dobrze finansowanej organizacji rządowej, która chce uzbroić technologię blockchain w nadchodzącej dekadzie. Co ciekawe, NATO koncentruje się przede wszystkim na logistyce i finansach Aplikacje dla technologii.

NATO ocenia obecnie propozycje dotyczące integracji blockchain. Urzędnicy ogłosili, że kontrakty będą przyznawane z Wyzwanie innowacyjne, część szczytu, który koncentruje się na integracji nowych technologii na polu bitwy. Poinformowano, że Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA) jest również mocno zaangażowany w program. DARPA jest zainteresowana bezpieczną wymianą wiadomości i transakcjami Platforma.

Wyścig zbrojeń Blockchain

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nie są osamotnieni w swoich aspiracjach do zbrojenia blockchain. Wydaje się, że Chiny również dążą do szybkiej integracji tej innowacyjnej technologii. Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (PLA) opublikowała plik artykuł w tym roku zwracają uwagę na konkretne zastosowania wojskowe technologii blockchain. Artykuł sugeruje, że niezwykle ważne jest, aby Chiny nie pozostawały w tyle w zakresie adopcji.

Weaponize Blockchain – „Media Wars”

Chiny od lat przyglądają się technologii blockchain. Jeśli zagłębisz się głębiej, możesz znaleźć wojskowe odniesienia do łańcucha bloków już w 2016 roku. Dziennik Nauka o obronie narodowej & Technologia opublikował artykuł zatytułowany „Technologia Blockchain i jej potencjalna wartość militarna”. W artykule skupiono się na integracji blockchain z operacjami wywiadowczymi, monitorowaniu cyklu życia broni, systemach zarządzania personelem i logistyce wojskowej.

Indie

Indyjscy urzędnicy wyrazili również obawy dotyczące uzbrojonego łańcucha blokowego. Niedawny artykuł opublikowane przez grupę indyjskich uczonych podkreśliło, w jaki sposób tę technologię można wykorzystać do włamań do systemów wojskowych o wysokim poziomie bezpieczeństwa w najbliższej przyszłości. W artykule wyjaśniono, że w przyszłości połączona moc obliczeniowa sieci blockchain może zostać wykorzystana do pokonania obecnych zabezpieczeń komputerowych, które są dostępne.

Uzbrój Blockchain

Mówi się, że „wojna jest matką innowacji” i jeśli to prawda, technologia blockchain wkrótce przeżyje renesans, ponieważ światowy wyścig zbrojeń jest tylko ogrzewanie w górę. Ta innowacyjna technologia może znaleźć zastosowanie w prawie każdym aspekcie wojska. Stawka w grze wojennej jest wysoka, a technologia blockchain wydaje się być w stanie zapewnić krajom skuteczniejsze środki do prowadzenia interesów wojennych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map