Lekarze i doktoranci zajmują się Blockchain: wywiad z zespołem PeerAtlas

Lekarze i doktoranci zajmują się Blockchain: wywiad z zespołem PeerAtlas

Misją PeerAtlas jest udostępnienie informacji medycznych oraz stworzenie trwałej i skalowalnej struktury motywacyjnej dla lekarzy i pracowników służby zdrowia, aby mogli wnosić wkład i aktualizować informacje w wolnej od reklam i recenzowanej bibliotece medycznej.

Zasiedziałe zbiory bibliotek medycznych wiążą się ze stosunkowo wysoką opłatą abonamentową, która może być zbyt droga dla lekarzy na całym świecie. PeerAtlas dąży do demokratyzacji dostępu do wysokiej jakości informacji medycznych dla wszystkich.

Charakterystyczną cechą PeerAtlas jest to, że zespołem założycielskim jest grupa lekarzy i doktorów medycyny ze Stanów Zjednoczonych.

Poniższy wywiad przeprowadzili podczas NEO DevCon 2018 Alex Moskov, Colin Harper i Jesus Najera z dwoma współzałożycielami projektu Colin Closser, MD., i Dr Ling Wu.

CoinCentral: Jak powstał Peer Atlas?

Dr Colin Closser: W 2011 roku dr Brad Matteson, założyciel, przyszło do głowy, że jako student trzeciego lub czwartego roku szkoły medycznej nie mógł koniecznie uzyskać dostępu do ważnych informacji dotyczących leczenia pacjentów, gdy nie był w szpitalu, ponieważ ich abonament do zasobu Gold Standard to subskrypcja z paywallem, która jest dostępna w całym obiekcie.

Informacje nie były darmowe, znajdowały się za zaporą, podczas gdy internet otworzył wiele innych obszarów, więc pomyśleliśmy, że to trochę dziwne. Zaczął uczyć się kodować i zaczął budować pierwszą wczesną wersję alfa platformy, Peer Atlas.

Dr Ling Wu: W rzeczywistości jest to duży problem, ponieważ myśląc o tym, kiedy pacjent potrzebuje opieki, nie wybiera stanu ani sytuacji, na przykład potrzeby opieki tylko w szpitalu w tym konkretnym czasie. Pacjent potrzebuje opieki w dowolnym miejscu i czasie. W pobliżu może nie być lekarza, ale nadal potrzebuje opieki. Nie mają możliwości uzyskania jednakowej opieki od osób, które mogą sobie na to pozwolić, więc jak możemy rozwiązać ten problem?

Jeśli pomyślisz o tym jeszcze bardziej, nawet dla lekarzy, którzy leczą pacjentów, to nie jest równa szansa. Pacjenci, którzy mogą otrzymać lekarza, który zapłacił za zapłatę, otrzymują więcej zasobów, z których mogą skorzystać. W przypadku innych lekarzy mają wybór lub nie mają możliwości opłacenia abonamentu, więc zasoby, które otrzymują, nie są takie same.

Dr Colin Closser: Na całym świecie wielu lekarzy nie może sobie pozwolić na abonament lub go nie płaci i mogą to robić w sytuacji, gdy nie ma jasnego, wysokiej jakości, bezpłatnego zasobu medycznego. Mogą to robić na podstawie własnego doświadczenia, kiedy byłoby lepiej dla pacjenta, gdyby mieli dostępne zasoby na wyciągnięcie ręki.

Pacjenci są całkowicie nieświadomi, że lekarz nie ma dostępu do tych informacji?

Dr Ling Wu: Dokładnie. Nawet nie wiesz, o co chodzi za kulisami.


To jest bardzo prawdziwe. Z moich własnych interakcji widziałem, jak mroczna jest za kulisami, ponieważ po prostu czekasz i wchodzisz w interakcję z lekarzem tylko przez pięć lub dziesięć minut, a oni odchodzą.

Dr Colin Closser: Wracają i pracują nad notatką pacjenta, opracowują plan leczenia, jeśli jeszcze tego nie zrobił.

Peer Atlas stara się przełamać te bariery i zwiększyć przejrzystość i dostęp do wiedzy. Jak działa system? Jak będzie działał program? W praktyce czego możemy się spodziewać?

Dr Colin Closser: W praktyce są to dwa zęby.

Po pierwsze, jak działa encyklopedia, a po drugie, jak działa token? Encyklopedia działa nawet bez logowania. Wszystkie informacje będą dostępne. Powodem, dla którego ktoś logowałby się, byłyby również dwa powody. Aby dać napiwek twórcom treści, które uznali za przydatne osobiście, jako osobistą przysługę, a także w celu zdobycia punktów za dalsze kształcenie medyczne.

Punkty kontynuacji edukacji medycznej są umarzane co roku. To jest jak tablica licencyjna dla twojej specjalności i masz pewną ilość edukacji, którą musisz przejść każdego roku, aby pozostać na bieżąco w swojej dziedzinie. Możesz gromadzić kredyty, korzystając z naszej platformy i badając treści medyczne. Odkupimy te kredyty u Twojego organu licencyjnego w zamian za token. To już standard branżowy.

Nie obiecujemy tylko, że coś zrobimy. Obecnie nasz konkurent jest zasobem subskrypcyjnym. Przyznają Ci kredyty CME za korzystanie z witryny i wymieniają je za darmo, ale subskrypcja jest droga. Nie będziemy mieć subskrypcji, informacje są dostępne, a jeśli chcesz zrealizować CME za pośrednictwem naszej witryny, działamy dość oszczędnie, więc powinniśmy być w stanie zrobić to znacznie poniżej kosztów subskrypcji naszego konkurenta. To wciąż budżet.

Jeśli chcesz, możesz zrobić swoje CME gdzie indziej, ale jeśli zrobisz to za naszym pośrednictwem, nadal powinniśmy być tańsi niż nasza konkurencja.

Jak token gra we wszystkim tutaj?

Dr Colin Closser: Model biznesowy witryny jest oparty na token. Na początku zapewnia zbiórkę pieniędzy, w zamian za NEO, którego zebraliśmy w ICO, możemy wykorzystać to, zanim społeczność ruszy, kupimy zawartość najwyższej jakości. Zachęcaj prestiżowych lekarzy do tworzenia treści dla witryny, zanim społeczność osiągnie masę krytyczną związaną z sytuacją typu Steemit, w której ludzie dają napiwki.

[Uwaga redaktora: model Steemit nie jest dokładnie napiwkiem, a tym bardziej inflacyjnym tworzeniem tokenów dystrybuowanych do użytkowników na podstawie ich aktywności i liczby tokenów Steem Power, ale to tylko niewielka rozbieżność, a przykład dr Clossera wciąż ma sens].

Dr Ling Wu: Jeśli o tym myślisz, ludzie już to robią. Nie ma znaczenia, czy chodzi o dziedzinę medycyny czy naukę. Zajmuję się nauką. Robię to każdego dnia. Publikujemy artykuł, przesyłamy bezpłatnie całe nasze naukowe doświadczenie, za które nic nie dostajemy, a system pobiera od ludzi opłaty za wykorzystanie wszystkich tych informacji, tej wiedzy.

System korzysta z Ciebie bezpłatnie i pobiera opłaty za korzystanie z niego. Chcemy przełamać system dla lekarza, który już dostarcza wszystkie te autentyczne, wysokiej jakości informacje medyczne, które trafiają bezpośrednio do pacjentów.

Dr Colin Closser: Pozwólcie, że faktycznie podam, dlaczego token jest niezbędny w modelu biznesowym. W ten sposób zamierzają stworzyć jeden globalny standard wprowadzania treści do tej medycznej encyklopedii. Posiadanie tokena umożliwia globalność. Jeśli ktoś poda fałszywe informacje medyczne, dowiesz się o tym lub nie otrzymasz zapłaty.

Dr Ling Wu: Mamy system wzajemnej oceny, podobnie jak cała wiedza wysokiej jakości.

Dr Colin Closser: Będziemy musieli zapłacić naszym recenzentom, aby była to kolejna funkcja tokena.

Kiedy lekarz lub specjalista medyczny publikuje w Twojej encyklopedii, inni lekarze lub dostawcy encyklopedii mogą dać tym lekarzom napiwek?

Dr Colin Closser: Tak, ludzie będą zachęcani do dawania napiwków twórcom treści, które okazały się przydatne w leczeniu pacjentów.

Tak jak powiedziałeś, ten system napiwków jest wisienką na torcie, ponieważ lekarze w tej dziedzinie już chcą publikować, ponieważ to pomaga ich wiarygodności.

Dr Colin Closser: Już cały czas są pytani.

Ale teraz, w Twoim systemie, nie robią tego bez jakiejś zachęty finansowej, ponieważ mogą otrzymać napiwek, jeśli zawartość jest dobra.

Dr Ling Wu: Mogą, ale myślę, że nagrodą dla nich jest bardziej reputacja. Mogą czuć się jeszcze lepiej, ponieważ cała wiedza, którą przekazują, trafia do lepszego miejsca, które przyniesie lepsze korzyści całemu społeczeństwu. To jest wyższa wizja dla lekarzy.

Dr Colin Closser: Kolejne zastosowanie tokena, które daje nam przewagę nad brakiem tokena, co jest innym sposobem prowadzenia jakiejkolwiek działalności, innym zastosowaniem jest to, że mamy długoterminową mapę drogową od 20 do 40 lat obejmującą sztuczną inteligencję i angażowanie się w integracji z elektroniczną dokumentacją medyczną w celu opracowania zindywidualizowanych zaleceń terapeutycznych na podstawie naszych danych.

Przeprowadź ciągłe badanie kliniczne. Posiadanie znacznej mniejszości tokenów przez fundację, którą posiadali, a następnie sukces tokenu Atlasa, daje nam skrzynię wojenną, którą możemy rozszerzyć poza encyklopedię medyczną i na nowe pola.

To ma sens, zwłaszcza jeśli chodzi o trwałość planu działania. Ciekawym pytaniem, które zawsze przychodzi mi do głowy, gdy słyszę o jakimkolwiek rozwiązaniu blockchain w medycynie lub technice medycznej, jest zgodność z HIPAA i chodzenie po bardzo cienkiej linii między byciem encyklopedią a dostępem do rejestrów ludzi. Jaka jest cenzura?

Dr Colin Closser: HIPAA jest bardzo trudna i istnieje wiele barier, o których pisałem w biały papier wejście w pole elektronicznej dokumentacji medycznej. Nie jesteśmy konkurentem dla pacjenta ani Twojego zespołu medycznego. Nie próbujemy umieszczać EMR pacjentów na blockchain.

To, co chcielibyśmy zrobić, to uzyskać dostęp do anonimowych danych, aby ocenić, jak dobrze działają terapie i ocenić, który algorytm może być odpowiedni dla określonego pacjenta, biorąc pod uwagę jego parametry życiowe. Zbierz te opinie, aby wprowadzić uczenie maszynowe do leczenia klinicznego. To jest cel długoterminowy, obecnie nie istnieje.

Dr Ling Wu: To bardzo obiecujące, ponieważ otwiera to inny rynek, inny tłum, ponieważ wszystkie firmy farmaceutyczne wydają teraz tak dużo pieniędzy na koszty badań klinicznych. To jeden z powodów wzrostu kosztów leczenia i medycyny.

Dr Colin Closser: Firmy farmaceutyczne to te, które płacą za badania, a następnie biorą wyniki, które są dla nich korzystne, i publikują je, dlatego mamy drogie leki.

Pomiędzy absolutnie wygórowanymi opłatami farmaceutycznymi i dość absurdalnymi kosztami ogólnymi w niektórych z największych szpitali, na scenie pojawiają się kliniki pilnej opieki. Niezależnie od tego, czy będzie to Peer Atlas, czy inny blockchain branży medycznej, jakie korzyści widzisz w łańcuchach bloków dla rozwoju branży opieki zdrowotnej? Jak widzisz, że przynosi to korzyści i pomaga przestrzeni?

Dr Ling Wu: Powiedziałbym, że jeśli właściwie wykorzystamy technologię blockchain, wyeliminujemy wielu kupujących, którzy wprowadzali w błąd w branży medycznej i farmaceutycznej. Wszystko zależy od tego, jak wejdziesz w interakcję z tą technologią w dziedzinie medycyny, a także w marketingu farmaceutycznym. To nie jest prosta odpowiedź, jak teraz to robimy, ale zobaczymy to w dalszej części. Jak możemy współpracować lub jak przeciwdziałamy reklamom wprowadzającym w błąd..

Dr Colin Closser: Zakres Twojego pytania jest faktycznie większy niż zakres naszego projektu. Nasza konkurencja jest aktualnym produktem, który nie posiada blockchaina. Konkurencja to nie inne tokeny medyczne, które pojawiają się na platformie NEO lub poza nią. Ponieważ nasz główny konkurent nie używa technologii blockchain, nie próbujemy robić czegoś innego niż teraz. Próbujemy to zrobić za pomocą innego modelu finansowego, używając modelu blockchain zamiast modelu subskrypcji. Nie mogę ci powiedzieć, jak blockchain zmieni medycynę, ponieważ mimo że czytam raport dotyczący pacjentów, nie pracuję w administracji zdrowia i nie pracuję z danymi pacjentów i nie mogę tego ocenić.

Przepraszam, że ci to wyrzuciłem.

Dr Colin Closser: W porządku, bo to dobre pytanie. Jesteśmy encyklopedią medyczną typu open source. Mogę Ci powiedzieć, jak blockchain wpłynie na nasz projekt, ponieważ zaprojektowałem token i napisałem whitepaper, ale nie mogę powiedzieć, jak blockchain zmieni resztę medycyny.

Dr Ling Wu: Jeśli w przyszłości jako pierwsi zrobimy to w trasie, wszystkie pytania, które zadałeś dzisiaj, mogą stać się naszym projektem w przyszłości. To jest cel.

Mając źródło informacji dostępne dla wszystkich, poszukujesz WebMD, których nie jesteś pewien, skąd pochodzą informacje.

Dr Colin Closser: WebMD ma je dostępne dla każdego, ale są to informacje niskiej jakości i nie mogę na ich podstawie decydować, jak traktować ludzi. To nie jest wystarczająco dobre dla lekarzy.

Prawdopodobnie nie próbują zintegrować się ze sztuczną inteligencją lub technologią uczenia maszynowego.

Dr Colin Closser: Prawdopodobnie nie próbuję zmieniać medycyny w przyszłości w ten sposób.

Dr Ling Wu: Chcemy najpierw mieć dla siebie złoty standard, a następnie sprawi, że wszystkie pytania, które zadasz, spełnią się w przyszłości.

Powiedziałeś, że napisałeś token. Dlaczego wybraliście NEO?

Dr Colin Closser: Mamy diagram Venna. Mamy tokeny z dużymi płynnymi rynkami, a następnie mamy tokeny z dobrą technologią. Jedynym, który ma oba, jest NEO. Może teraz możesz się spierać, że Stellar… Nie wiem, nadal uważam, że rynek NEO jest lepszy niż Stellar. Stellar czy Cardano, na Cardono jeszcze nie ma ICO. Prawdopodobnie ostatecznie będzie można to zrobić na innej platformie. Stratis zrobił duży krok do przodu. Zwłaszcza w czasie, gdy pisałem białą księgę, dzienny wolumen NEM wynosił około 9 milionów. To totalny żart. To wtedy NEO miał 30-70 milionów dziennie.

Dr Ling Wu: Chciałbym również wspomnieć, że kolejnym powodem, dla którego wybraliśmy NEO, jest to, że po pracy z NEO dowiadujemy się, że bardzo łatwo się z nimi pracuje. Próbują z tobą pracować i próbują włączyć cię do swojej społeczności.

Podałeś wszystkie nazwy oprócz Ethereum.

Dr Colin Closser: Technologia Ethereum jest daleko w tyle za najnowszymi rozwiązaniami. Dowodem na pracę jest bałagan, drogi, powolny. Platformy inteligentnych kontraktów nie powinny działać bez dowodu pracy.

Czy możesz sobie wyobrazić, że wszyscy ci ludzie, podobnie jak lekarze, polegają na platformie i zostanie ona zatkana przez Crypto Kitties? Nie mogą pomóc pacjentom z powodu kotów na blockchainie.

Dr Colin Closser: Po pierwsze, będziemy na NEO. Może w przyszłości marzę o zbudowaniu własnego łańcucha blokowego przy użyciu technologii konsensusu NEO – dBFT. Masz indywidualnych księgowych, więc być może będą znanymi lekarzami w 20 różnych krajach. Za prowadzenie ksiąg odpowiada jeden lekarz z każdego kraju. Jak zamierzasz skorumpować 2/3 lekarzy z różnych krajów? Na przykład, jeśli się zawali, zniszczy medyczną encyklopedię open source. Powodzenia.

Dr Ling Wu: To także jeden z powodów, dla których chcemy zacząć od Stanów Zjednoczonych, ponieważ to jest to miejsce. Wszystkie wysokiej jakości informacje medyczne i wiedza medyczna tutaj. Następnym krokiem jest zapewnienie wszystkim innym krajom, nawet tym, które nie są w stanie zapewnić sobie równych szans w dostępie do tych wysokiej jakości informacji medycznych, które pomogą im w ich krajach, a pacjenci i ludzie będą traktowani sprawiedliwie..

Podobnie jak możliwość weryfikacji informacji. W jednym kraju może być zupełnie inna metoda leczenia bardzo powszechnej choroby.

Dr Ling Wu: Tak. Jeśli mamy tę platformę, będzie to znacznie łatwiejsze niż obecna konfiguracja traktowania ludzi w innych krajach.

Dr Colin Closser: Poza tym Brad opublikował kilka artykułów w czasopismach medycznych, które były recenzowane i pomyłki. Niezmienność publikacji nie jest zaletą. Możemy modyfikować rzeczy, jeśli widzimy błąd, złapiemy błąd lub chcemy zmienić jakiś mały aspekt leczenia, możemy to zrobić.

Dr Ling Wu: W obecnym systemie nie możesz. Po opublikowaniu wszystko jest gotowe. Następnie musisz zrobić korektę, a ludzie nawet jej nie widzą. Dzięki naszemu systemowi wszystko to działa.

Patrzyłem na alokację tokenów w białej księdze, a alokacja tokenów zespołu jest bardzo mała. To naprawdę nie jest coś, co można zobaczyć w przypadku wielu ICO lub startupów. Od 10 do 15 stało się w pewnym sensie nowym standardem, nawet wiele rzeczy to 20. Masz zespół taki jak Ripple, który posiada 60%.

Dr Colin Closser: Nie sądzę, aby to było zdrowe, aby waluta cyfrowa miała ogromną alokację do zespołu, ponieważ wydaje się, że to coś, czego osobiście nie chciałbym używać jako środka do przechowywania wartości, gdyby taki był mój punkt widzenia.

Dr Ling Wu: To jest powód, dla którego stworzyliśmy w ten sposób. Też o tym myśleliśmy.

Dr Colin Closser: Jeśli Atlas odniesie sukces, wystarczy nam. Mamy własne finanse, mamy NEO wychowanego w ICO, mamy Gaz wygenerowany przez NEO i mamy do dyspozycji token Atlas. Nie potrzebujemy ogromnej alokacji. Finansowo nie zaczynamy od zera. Wspieramy się. Nie zainwestowaliśmy jeszcze ani grosza w zbieranie funduszy.

Kiedy wystartuje ICO?

Dr Colin Closser: To zależy od tego, czy SEC zatwierdzi nas jako token narzędziowy, którym teraz dysponujemy kanałem komunikacji za pośrednictwem naszej wynajętej kancelarii. Mają kanał komunikacyjny z SEC.

Jestem pewien, że w sferze wątpliwości nie ma tu zbyt wiele.

Dr Colin Closser: Byłby to pierwszy raz, kiedy SEC zatwierdziła projekt przed ICO. Próbujemy to zrobić. Jeśli możemy to zrobić na tokenie narzędziowym, ICO będzie w marcu lub kwietniu. Jeśli nie możemy tego zrobić, uruchomimy jako zabezpieczenie. Sekurytyzacja fundacji Peer Atlas, a to nastąpi sześć miesięcy później jesienią.

Dr Ling Wu: Bez względu na to, co zdecydujemy, będziemy w 100% zgodni z SEC.

Dr Colin Closser: Chcemy współpracować z SEC. Nie chcemy ich unikać.

Dr Ling Wu: Chcemy, żeby traktowali nas jak pierwszy w historii przykład dla wszystkich.

Dr Colin Closser: Zgodne ICO. Jak Ameryka, wiodący kraj, może mieć jedną z wiodących form technologii, ICO. Jak możemy to zrobić dobrze? Czy istnieje sposób, aby to osiągnąć w dziedzinie medycyny?

Czy macie już GitHub??

Dr Colin Closser: Tak, ale nie mamy nic na ten temat, ponieważ nie mamy jeszcze otwartej strony źródłowej. Zrobimy to w czasie ICO, więc platforma nie jest jeszcze open source. To będzie. Mamy cały kod, ponieważ Brad napisał wszystko. Nasz programista inteligentnych kontraktów ma już w tym doświadczenie. Możemy poprosić go o opublikowanie kodu w GitHubie, ale byłoby to bardziej kosmetyczne.

Jeśli macie jakieś otwarte problemy, z chęcią się im przyjrzę.

Dr Colin Closser: Doceniamy to. Będziemy potrzebować pomocy w audytowaniu inteligentnego kontraktu, więc może otworzymy oprogramowanie.

Dr Ling Wu: Właściwie osobiście rozumiem koncepcję społeczności, ponieważ jeśli należysz do społeczności, starasz się pomóc. Starasz się wnosić swój wkład, ponieważ robisz to lepiej, jesteś lepszy, ponieważ jesteś tego częścią. Po długiej współpracy z NEO czuję, że to świetny kierunek dla naszego projektu. Pracując razem nad różnymi rzeczami i razem się rozwijamy, razem odnosimy większe sukcesy. Ludzie nie próbują nikogo upokarzać, ludzie próbują ich zachęcać.

Dr Colin Closser: Tak. Telegram jest naprawdę pomocny, ponieważ niektórzy z głównych członków zespołu dołączyli za pośrednictwem Telegrama i każdy może zadawać pytania, więc jest to rodzaj modelu open source, w którym można zapytać zespół o wszystko. W rezultacie mamy dość duże zaufanie do społeczności, ponieważ każdy może zadać zespołowi dowolne pytanie. Nie unikamy pytań.

Jaka była inspiracja, aby w to wejść i wejść do świata blockchain?

Dr Colin Closser: Brad najpierw o tym pomyślał, a potem pomyślałem, że to dobry pomysł. Brad kupił bitcoiny ponad rok temu i obserwował, jak rośnie.

Dr Ling Wu: Za 50 $! Włożył 50 $ w bitcoin i obserwował, jak zmienia się w ciągu miesiąca.

Dr Colin Closser: Przykuło jego uwagę i zaczęliśmy się o tym dowiadywać.

Dr Ling Wu: Zaczął się uczyć w terenie i rozmawiał z nami.

Wszyscy trzej pracowaliście razem? Oczywiście teraz robisz, ale przed tym projektem pracowaliście razem?

Dr Colin Closser: Tak, znamy się od pięciu lat?

Dr Ling Wu: Nic poza tym.

Dr Colin Closser: Siedem lat? Osiem lat?

Dr Ling Wu: Tak, osiem lat. Brad i Colin są wieloletnimi przyjaciółmi.

Dr Colin Closser: Siedzieliśmy przy tym samym stole w kafeterii w gimnazjum. Jesteśmy przyjaciółmi od 20 lat.

Dr Ling Wu: Poznałem ich osiem lub dziewięć lat temu.

Wspaniale jest zobaczyć, jak bardzo zwarta jest społeczność kryptowalut.

Potrzeba istnieje ze względu na wygórowane koszty opieki zdrowotnej i brak dostępu do informacji, zwłaszcza na całym świecie. To naprawdę dobry mistrz pod względem kosztów i nietrudno zostać w tyle, ponieważ ma to sens. Jak ktoś, kto to czyta i chce się zaangażować, mógłby pomóc?

Dr Colin Closser: Dołącz do naszego telegramu. Dołącz do społeczności. Im większa społeczność, tym silniejszy jest projekt. Mamy prawie 2000 osób w Telegramie. Prawie 3000 na Twitterze. Jeśli chcą śledzić projekt, mogą śledzić nas na Twitterze, a jeśli chcą porozmawiać z zespołem, codziennie witam ludzi w Telegramie.

Dr Ling Wu: Jesteśmy bardzo blisko.

Dr Colin Closser: Byli bardzo blisko. Każdy może zapytać nas o cokolwiek w Telegramie, a na to odpowiemy.

Dr Ling Wu: Podajemy wszystko w Telegramie. Jakie są nasze postępy, jakie są zmiany, jakie są pozytywy, nad czym pracujemy, wszystko w ten sposób.

Dr Colin Closser: obawy inwestorów, to wszystko.

Aby dowiedzieć się więcej o PeerAtlas, sprawdź Witryna PeerAtlas, lub dołącz do ich Grupa telegramów

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map