Koronawirus i Bitcoin: dlaczego COVID-19 jest największym testem Bitcoina

Bitcoin i Coronavirus (COVID-19) to historia gospodarcza w ruchu: Bitcoin nie tylko stoi w obliczu pierwszego prawdziwie zunifikowanego i globalnego zagrożenia zewnętrznego, ale robi to również z muzyką w tle, jeśli potencjalnie hiperinflacyjny dolar amerykański.

Koronawirus i Bitcoin mogą pomóc nam skorelować związek między wpływem czynników zewnętrznych (publiczny strach / panika i globalna pandemia) a cyfrową walutą bez granic.

Bycze nastroje skupiłyby się na możliwości ewolucji Bitcoina po jego fazie spekulacyjnej w bardziej stabilny składnik aktywów w miarę wzrostu globalnego popytu, generując ogromny zysk dla wczesnych posiadaczy waluty.

Niedźwiedzi nastrój umocniłby argument, że Bitcoin nie oferuje rzeczywistej użyteczności i zawsze będzie wysoce spekulacyjnym aktywem.

Jeśli czytasz CoinCentral od jakiegoś czasu, wiesz, że nie boimy się mówić, że nie wiemy, co się stanie. Powiemy nawet, że większość witryn i osób, które podają słabo zawoalowane prognozy opinii oparte na „głębokiej analizie technicznej”, również nie.

Możemy jednak przyjrzeć się temu, co się wydarzyło i domyślić się jakiejś narracji i recenzji. W tym artykule omówimy wpływ koronawirusa (COVID 19) na Bitcoin i co to oznacza dla dolara amerykańskiego.

Koronawirus i cena bitcoinów

Dwie najbardziej znaczące zmiany w cenie Bitcoina do tej pory to:

  1. Gwałtowny spadek o 44% + 12 marca 2020 r. Co spowodowało spadek bitcoina? Inwestorzy najprawdopodobniej spanikowali, obserwując, jak Dow Jones spada o 10% + w ciągu dnia.
  2. Od 1 kwietnia 2020 do 2 kwietnia 2020, Cena Bitcoina podskoczył o 17%. Co spowodowało wzrost ceny bitcoina? Wkrótce się tym zajmiemy.

Zacznijmy od zdyskwalifikowania porównania ceny Bitcoina z ogólnym rynkiem akcji. Tak, Bitcoin generalnie radził sobie lepiej niż giełda w 2020 roku, ale to niewiele mówi. Rachunek 20 dolarów w tylnej kieszeni twoich starych dżinsów technicznie przewyższył globalnie schorowaną giełdę pandemiczną koronawirusa.

Bitcoin jest podatny na tę samą panikę. Kapitalizacja rynkowa spadła o około 50 miliardów dolarów 12 marca, co wydaje się bardzo duże, jeśli zignoruje się fakt, że pięć największych firm technologicznych (Amazon, Apple, Alphabet, Facebook i Microsoft) straciło łącznie 416,63 miliarda dolarów tego samego dnia. Bitcoin jest mały, ale generuje dużo hałasu, o czym warto pamiętać przy monitorowaniu drastycznych wahań cen.

Myśl o Bitcoinie jako bezpiecznej przystani jest gorączkowym marzeniem zbudowanym na kilku logicznych argumentach:

  1. Nie jest powiązany z żadnym rządem i nie można go wydrukować.
  2. Jest globalny, cyfrowy i bez granic
  3. Nie możesz złapać zarazków z Bitcoina.

Jednak wszystkie teorie są zdominowane przez rzeczywistość: Bitcoin nie jest jeszcze w fazie spekulacji.

Czy niedawny wzrost ceny Bitcoina był odpowiedzią na raport Departamentu Pracy, który zgłosił aż 6,6 miliona nowych wniosków o bezrobocie? Możliwie. Jeśli tak, może to być odważna wskazówka, że ​​ludzie gromadzą się na Bitcoinie w poszukiwaniu stabilności (ironia losu dla jednej z najbardziej niestabilnych klas aktywów, historycznie). Gdy Stany Zjednoczone drukują biliony dolarów pomocy (drukarka pieniędzy przejdź BRRRR) i zajmując się następstwami gospodarczymi jako refleksję, ma sens, aby ludzie szukali alternatywnych sposobów przechowywania bogactwa.

Czy Bitcoin jest zabezpieczeniem w czasie kryzysu? Bitcoin spadł o ponad 50% w marcu, co sugerowałoby coś innego. Globalna społeczność inwestorów wydaje się równie przerażająca jak zawsze i uczciwie, ponieważ wspólnie próbujemy poradzić sobie z tą globalną pandemią koronawirusa i krajowymi kwarantannami.

Czy wzrost cen na początku kwietnia był wynikiem wyrafinowanych i popularnych traderów? Prawdopodobne. Niedawne badanie handlowców i inwestorów przez popularną giełdę Kraken umieściło 22 866 $ jako cena docelowa bitcoinów, co przekroczyłoby poprzedni ATH Bitcoina wynoszący około 19,5 tys. USD.

Jeśli jednak spojrzymy poza rażące spekulacje, które od lat nękają aktywa cyfrowe, mamy niezwykle ważne zagrożenie: w jaki sposób inflacja w USA ze względu na jej niedawny i przyszły pakiet stymulacyjny wpłynie na bitcoiny i aktywa cyfrowe?

Inflacja w USA i Bitcoin:

Dolar amerykański był świadkiem wielu wydarzeń od czasu jego powstania w 1792 roku: wojny domowej, dwóch wojen światowych, kilku śmiertelnych pandemii. Widział wzrost i upadek supermocarstw. Przetrwał kryzys i prosperował w szybko rozwijających się gospodarkach.

Mimo to lub z tego powodu dolar stał się de facto walutą światową. W 2019 roku prawie 61% wszystkich znanych rezerw walutowych banku centralnego składały się z dolara amerykańskiego (drugim najpopularniejszym jest euro z 20%). 65% wszystkich dolarów, czyli około 580 miliardów dolarów, jest wykorzystywanych poza Stanami Zjednoczonymi, głównie w byłych krajach komunistycznych dawnego bloku Związku Radzieckiego i Ameryka Łacińska.

Zabawna wizja przyszłości, w której rząd USA nie zdominuje sceny politycznej lub jest zmuszony do odgrywania trzeciorzędnej roli „chorego imperium”, jest daleko poza bezpośrednią sferą wiary większości Amerykanów.

Jednak jest bardziej realne niż kiedykolwiek. Zamiast grzechotać i prorokować o zagrożeniach Ameryki, takich jak polityczni eksperci z talk show jastrzębia wojennego, ponownie skupimy się na wpływie koronawirusa (COVID 19) na Bitcoin i co to oznacza dla dolara amerykańskiego.

Koronawirus dał setkom milionów Amerykanów mały przedsmak tego, jak wygląda katastrofalna gospodarka: chodzenie do supermarketów i brak możliwości zdobycia tego, czego chcesz, posiadanie bardzo ograniczonych możliwości rekreacji lub życia nocnego, a dla wielu zmuszanie do uzależnienia się od finansów na twój rząd.

Trudno wyobrazić sobie George’a Washingtona i Aleksandra Hamiltona planujących utworzenie Ameryki, która ma 23,5 bln dolarów długu publicznego i szybko drukuje walutę, aby utrzymać przy życiu setki milionów obywateli.

Jest niewielu antagonistów obecnego planu stymulacyjnego USA z lepszymi rozwiązaniami. Karć, ile chcesz, ale miliony ludzi będą polegać na pomocy rządowej, aby opłacić podstawowe potrzeby życiowe, takie jak żywność i woda. Ogół społeczeństwa jest mniej zainteresowany inflacją, a bardziej przetrwaniem.

Nie eliminuje to jednak zagrożenia hiperinflacją. Nie trzeba spoglądać daleko poza zamieszki w Hongkongu i zrujnowaną gospodarkę Wenezueli, aby zrozumieć, dlaczego Bitcoin przyciąga międzynarodową uwagę jako realną alternatywę dla rodzimej waluty.

W 2017 roku Chamath Palihapitiya, założyciel Social Capital i współwłaściciel Golden State Warriors, przewidział kiedyś, że cena Bitcoina spadnie 100 000 dolarów w ciągu najbliższych trzech do czterech lat i milion dolarów w następnych dwudziestu.

„Ta rzecz może być porównywalna z wartością złota” – mówi Palihapitiya. To fantastyczne zabezpieczenie i skarbnica wartości przed autokratycznymi reżimami i infrastrukturą bankową, o której wiemy, że niszczy to, jak świat musi działać prawidłowo ”.

W pewnym momencie Palihapitiya posiadała około 5% wszystkich BTC w obiegu, więc można śmiało powiedzieć, że jego nastroje są optymistyczne. Jednak trudno jest spojrzeć poza znaczną wartość, jaką BTC i inne zasoby cyfrowe oferują obywatelom krajów takich jak Wenezuela. Ten niegdyś bogaty kraj ma teraz walutę oscylującą wokół stopy inflacji wynoszącej 10000000%, co powoduje, że wielu obywateli zwraca się do BTC jako środka przechowywania wartości.

Koronawirus i Bitcoin: Antykruchy lub Bust

Trudno to czytać Antykruchość Nassima Nicholasa Taleba: rzeczy, które zyskują na nieładzie w 2020 roku i pomyśl o Bitcoinie. Koronawirus to największy test Bitcoina. Czy się ugnie? Czy to się zepsuje? Czy to się rozkwitnie? Czas pokaże, ale mamy pewne wyczucie kierunku, gdy pojawią się nowe informacje.

John McAfee, głośny byk Bitcoin i zwolennik aktywów cyfrowych, w 2017 roku odważnie twierdził, że BTC osiągnie 500 000 dolarów w 2020 roku. Forbes, nie tylko obronił swoją prognozę, ale podwoił się, przewidując, że BTC osiągnie milion dolarów w 2020 roku.

Jego uzasadnienie? Niedostatek.

Ponieważ BTC jest ograniczone do zaledwie 21 milionów monet, to tylko kwestia czasu, zanim niedobór zacznie odgrywać główną rolę w wahaniach cen. Obecnie w obiegu znajduje się 18 104 700 BTC, co oznacza, że ​​około 86,1% wszystkich BTC zostało wydobytych i znajduje się w ekosystemie.

Jednak według McAfee ten niedobór jest znacznie bardziej drastyczny niż liczby, na które pozwalają.

„Spójrzmy prawdzie w oczy, jest tylko 21 milionów bitcoinów, z których siedem milionów zostało utraconych na zawsze, a jeśli Satoshi nie żyje, dodajmy jeszcze kilka milionów” – wyjaśnia McAfee.

Matematycznie, cenę Bitcoina można wywnioskować na podstawie prostej podaży i popytu. Argument rzadkości byłby ośmielony przez potencjalne stado ludzi, którzy zaczęliby kupować i trzymać Bitcoin, ale pomija również krytyczny szczegół: przekazujemy cenę Bitcoina w odniesieniu do dolara amerykańskiego. Jeśli bardzo fundamentalna podstawa zrozumienia wartości Bitcoina zacznie gwałtownie rosnąć, McAfee może wkrótce otrzymać swoje 1 milion dolarów życzenia Bitcoin.

Jeśli jednak Bitcoin stanie się ostatnią deską ratunku dla zachodnich gospodarek, świat prawdopodobnie znajdzie się w znacznie bardziej niepewnej sytuacji niż jest obecnie. Może to być muzyka dla krypto-anarchistów na widowni, ale tak duża fundamentalna zmiana może być bardzo niebezpieczna.

Dominacja dolara została wykorzystana jako narzędzie polityki zagranicznej, zamiennik butów na ziemi. Stany Zjednoczone mocno oparły się na tej przewadze. Rozwikłanie skomplikowanej sieci stosunków militarystycznych i ekonomicznych, które powstały przez dziesięciolecia, rzuca wyzwanie samemu status quo codziennej egzystencji, która na przestrzeni lat wykazała jedynie ogólną poprawę..

Zrozumienie, co mogłoby przekształcić się w faktyczną walutę funkcjonalną (lub jej matkę), może służyć jedynie jako korzyść w nadchodzącym czasie. Przynajmniej zbadanie reakcji Bitcoina na koronawirusa pomoże nakreślić obraz skuteczności i użyteczności zdecentralizowanych zasobów cyfrowych. Nigdy nie widzieliśmy, jak Bitcoin reaguje na prawdziwie globalne wydarzenie makroekonomiczne, co sprawia, że ​​jest to niezwykle ekscytujący czas na zaangażowanie się w świat kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map