Kim jest Ross Ulbricht? | Podróż do ciemnej sieci i kryptowaluty

Ross Ulbricht to były operator ciemnej sieci, który obecnie przebywa w więzieniu po utworzeniu i zarządzaniu Jedwabnym Szlakiem, rynkiem internetowym, na którym wymieniono nielegalne towary / usługi o wartości ponad miliarda dolarów.

Transakcje na Silk Road zostały zakończone przy użyciu Bitcoin ze względu na anonimowość. Z tego powodu Ulbricht jest uznawany za twórcę jednej z pierwszych i największych platform, które wykorzystywały kryptowalutę jako środek wymiany. Silk Road był pionierskim projektem, który wykorzystywał podstawowe zdecentralizowane właściwości Bitcoina.

Jedwabna droga

Motywacja Ulbrichta do stworzenia Jedwabnego Szlaku

Jedwabny Szlak był wynikiem pragnienia Ulbrichta, aby stworzyć odnoszący sukcesy startup, w połączeniu z jego libertariańskimi poglądami politycznymi. Ross chciał zbudować prawdziwie wolny rynek, który byłby poza zasięgiem jednostek rządowych. Na swoim profilu na LinkedIn Ulbricht napisał: „Tworzę ekonomiczną symulację, aby dać ludziom bezpośrednie doświadczenie tego, jak by to było żyć w świecie bez systemowego użycia siły”, twierdząc, że ten opis jest dla gra fabularna online dla wielu graczy.

Przed skandalem na Jedwabnym Szlaku Ulbricht nie miał historii działalności przestępczej. Był absolwentem college’u z tytułem licencjata z fizyki na UT i magistrem inżynierii materiałowej na Penn State.

Kilka lat po ukończeniu studiów Ulbricht nie był zainteresowany tradycyjnym zatrudnieniem i chciał zostać przedsiębiorcą. Warto zauważyć, że Ross również wykazywał rosnące zainteresowanie libertariańskimi teoriami ekonomicznymi w tamtych latach. Po ograniczonym sukcesie biznesowym z dotychczasowych przedsięwzięć, Ross rozpoczął pracę nad swoim sklepem internetowym w 2010 roku jako projekt poboczny.

Do 2011 roku Jedwabny Szlak był w pełni funkcjonalną platformą, na której użytkownicy mogli kupować / sprzedawać towary i usługi zarówno legalne, jak i nielegalne, ale w większości nielegalne. Użytkownik wchodzący na witrynę Silk Road może spodziewać się natychmiastowego zobaczenia ofert nielegalnych, takich jak narkotyki lub fałszywe pieniądze.

Rynek kryptowalut Silk Road Bitcoin

Zrzut ekranu przedstawiający Silk Road za pośrednictwem Business Insider

Ross został nawet oskarżony o późniejsze wynajęcie zabójcy ze strony, aby wyeliminować zagrożenie dla anonimowości platformy. Chociaż ten zarzut nigdy nie był częścią pełnego oskarżenia Ulbrichta, transkrypcja między Dread Pirates a zakontraktowanym zabójcą może być całkiem przekonującym dowodem.

W rzeczywistości Jedwabny Szlak miał pewne zasady. Witryna nie pozwalała na wymianę niczego, co miało na celu „zaszkodzenie lub oszukanie”. Oznaczało to, że działalność przestępcza, taka jak pornografia dziecięca lub używanie skradzionych kart kredytowych, była zabroniona. Wynajęcie płatnego zabójcy, jeśli tak się stało, musiało być przywilejem administracyjnym.

Jak działał Silk Road?

Jedwabny Szlak działał przez 4 lata i był gospodarzem wymiany nielegalnych towarów / usług o wartości ponad 1,2 miliarda dolarów, zanim został zamknięty w 2015 roku. Ulbricht prowadził witrynę z San Francisco w Kalifornii pod pseudonimem „Dread Pirate Roberts”.


Dread Pirate był w stanie ukryć siebie i użytkowników witryny, uruchamiając witrynę w przeglądarce Tor; podziemna sieć wirtualna. Przeglądarka Tor utrzymuje anonimowe adresy IP, odbijając ruch internetowy między wieloma serwerami internetowymi na całym świecie, co bardzo utrudnia znalezienie jednego źródła.

Przeglądarka Tor Anonimowa

Ponadto transakcje na Silk Road były anonimowe z Bitcoinem. Algorytmy haszujące i brak centralnej jednostki pozwalały na anonimowość i praktycznie niemożliwość śledzenia transakcji.

Upadek imperium

Ulbricht miał konkretne pojęcie o narzędziach potrzebnych do obsługi całkowicie anonimowego rynku. Wpadka, która doprowadziła do jego uwięzienia, była jednak raczej nieudana. Ulbricht napisał na forum internetowym o swoim zapotrzebowaniu na informatyka, używając swojego prawdziwego adresu e-mail.

Ross Ulbricht napisz do Silk Road Scandal

FBI aresztowało Ulbrichta w październiku 2013 r. W dniu 29 maja 2015 r. Ulbricht został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego po tym, jak został skazany za handel narkotykami, włamania do komputerów i pranie brudnych pieniędzy w 2014 r..

Próba Jedwabnego Szlaku Ulbricht

Ross próbował odwołać się w maju 2017 r., Ale sąd podtrzymał swój pierwotny werdykt.

Skandal Silk Road Implikacje dla kryptowaluty

Ross Ulbricht stworzył jedną z najwcześniejszych i największych platform, które używały kryptowaluty jako środka wymiany. Jedwabny Szlak jest często uważany za decydujące wydarzenie w historii kryptowalut, ponieważ jest wczesnym wdrożeniem polityki osadzonej w kryptowalutach.

Skandal Jedwabnego Szlaku miał zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na adopcję kryptowalut. Z drugiej strony Silk Road pokazało bezpieczeństwo i wysoką dostępność sieci Bitcoin. Transakcje, które miały miejsce w serwisie, były przetwarzane anonimowo 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez 4 lata, aż do zamknięcia serwisu. Jednak negatywnie, platforma rzuciła cień na kryptowalutę, wykorzystując potencjalne przestępcze aspekty anonimowości Bitcoina. Płacenie za nielegalne przedmioty odbyło się bardzo efektywnie za pomocą Bitcoin.

Mniej omawianym wpływem był Silk Road ładujący użytkowników witryny Bitcoinami w czasie, gdy kryptowaluta była ledwo na radarze. Cena Bitcoina wahała się od 100 do 600 USD przez większość czasu, gdy strona była aktywna. Jednak zaledwie kilka lat później cena wzrosła 30-krotnie. Niektórzy prawdopodobnie grzesznicy mogli nieźle zarobić.

Ulbricht dzisiaj

Dziś Ross przebywa w więzieniu federalnym o zaostrzonym rygorze dla mężczyzn w Kolorado: USP Florence High.

Jednak jego akt oskarżenia był nieco kontrowersyjny. Niektórzy uważają, że kara Ulbrichta była wygórowana za zbrodnie, o które został oskarżony, a wszystkie nie były brutalne. Sędzia Katherine Forrest nieugięcie powiedziała, że ​​da Rossowi „The najostrzejsze możliwe zdanie ”, zakazany przez prawo od orzeczenia kary śmierci.

Więzienie Rossa Ulbrichta

Argument o surowym wyroku został podniesiony podczas kilku apelacji Rossa, ale żaden z nich nie zakończył się sukcesem. Niektórzy ludzie po prostu sympatyzowali z Rossem za zdeterminowany i pokojowy charakter, z którego był znany. Setki listów zostały wniesione do sądu w jego imieniu, próbując przekonać sędziego do złagodzenia kary Rossa, ale wyrok wciąż brzmiał podwójnie dożywotnio bez możliwości zwolnienia warunkowego + 40 lat.

Jego rodzina utrzymuje Strona internetowa aby uzyskać poparcie dla sprawy Rossa, prosząc społeczność o podpisanie petycji popierającej jego proces odwoławczy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map