Jess Houlgrave z Codex Protocol na temat Blockchain Art World i Crypto Entrepreneurship

Jess Houlgrave z Codex Protocol na temat Blockchain Art World i Crypto Entrepreneurship

Jess HoulgraveProtokół Codex to zdecentralizowany rejestr tytułów dla branży artystycznej i kolekcjonerskiej. Jako jeden z niewielu wczesnych projektów blockchain sztuki, Protokół Codex jest interesującym projektem do naśladowania dla przedsiębiorców, miłośników blockchain i całej społeczności artystycznej.

DApps w protokole Codex pozwoli również kolekcjonerom łatwo znaleźć rodzaj sztuki, której chcą, i kupować ją na aukcjach.

W momencie uruchomienia kilka początkowych DApps pozwoli kolekcjonerom łatwiej znaleźć to, czego chcą, i kupować na aukcjach z kryptowalutą.

Jess Houlgrave jest współzałożycielem & COO w Codex Protocol i czerpie z jej doświadczeń we wszystkim, od spędzenia kilku lat w branży finansowej i bycia konsultantem ds. Blockchain i sztuki.

Czy możecie nam trochę opowiedzieć o Codex i o tym, co chcecie rozwiązać?

Codex to zdecentralizowany rejestr tytułów dla klasy aktywów dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich o wartości 2 000 000 000 000 USD. Jest to klasa aktywów, w której głównym czynnikiem wpływającym na wartość jest pochodzenie, a przez to rozumiemy historię przedmiotu, kto jest jego właścicielem, niezależnie od tego, czy jest autentyczny, oraz jakie instytucje nim zajmowały. Wszystkie te rzeczy tworzą tożsamość i historię obiektu oraz zachowują jego wartość. Jest to także kluczowy punkt bólu w ekosystemie.

Tak więc wiele wyzwań, czy to wysokie prowizje, problemy z uzyskaniem ubezpieczenia, brak pożyczek zabezpieczonych aktywami, wszystkie tego rodzaju postrzegane problemy. W przypadku wielu z nich główną przyczyną jest zazwyczaj trudność znalezienia i zweryfikowania opatrzności.

Tak więc, przenosząc te informacje do łańcucha bloków, możemy pozwolić ludziom przechowywać je w bezpieczny, prywatny sposób, ale także w sposób, który ułatwia dzielenie się z odpowiednimi stronami i weryfikację, co powinno wyeliminować niektóre z tych tarcia w ekosystem, który widzimy dzisiaj.

Pochodzenie było we wszystkim ogromnym problemem. Nie tylko ze świata sztuki. Rzeczy takie jak fałszywe wina do wszelkiego rodzaju fałszywych przedmiotów kolekcjonerskich. Myślę, że blockchain ma duży potencjał, aby rozwiązać te problemy.

Jeśli rozumiesz niektóre z tych problemów i rozumiesz technologię blockchain, jest to prawie oczywiste rozwiązanie. Tworzę coś, co może rozwiązać niektóre z tych problemów. To doskonały przykład zastosowania tej technologii.

Jak dokładnie działa protokół Codex?

Mogę ci trochę dać. Jeśli masz konkretne pytania techniczne, prawdopodobnie najlepiej odpowie na nie nasz CTO. Na wysokim poziomie zasadniczo używamy tokenów niewymienialnych. Opieramy się na platformie Ethereum.


Używamy niezamiennych tokenów ERC721 jako pewnego rodzaju cyfrowego identyfikatora, czyli tożsamości każdego przedmiotu. W tym celu możemy zaszyfrować metadane, czy to zdjęcia przedmiotu, kopie paragonów, zapisy transakcji, dokumentację wyceny. Wszystko to jest przechowywane w bezpieczny sposób, więc nie jest widoczne. Użytkownicy nie widzą danych o Twoich produktach, ale są one przechowywane w sposób łatwy do zweryfikowania przez ludzi.

Cons

Zasadniczo działa to jako warstwa infrastruktury, na której możemy budować różne aplikacje. Tak więc pierwsza stworzona przez nas aplikacja to jedna z możliwością ustalenia stawki. Jest przeznaczony dla branży aukcyjnej, a my stworzyliśmy konsorcjum dostawców oprogramowania w przestrzeni aukcyjnej. Umożliwi to natychmiastową rejestrację do licytacji za pomocą systemu depozytowego, który zbudowaliśmy w aplikacji Biddable.

Czy wszyscy planujecie otworzyć protokół dla innych stron trzecich, aby również go zbudowali, czy też będziecie budować wszystko wewnętrznie?

Bardzo oczekujemy i chcemy, aby ludzie korzystali z Codexu. Istnieją pewne aplikacje, które uważamy za bardzo cenne dla ekosystemu, więc uważamy, że aplikacje dla domów aukcyjnych są przydatne. Zapewnia szybkie przyjęcie rejestru tytułów. Każdego roku wiele, wiele przedmiotów przechodzi przez aukcje i umożliwia ekosystemowi rozpoczęcie działalności.

Istnieje nieskończona lista potencjalnych zastosowań, z których niektóre pomyśleliśmy i jesteśmy bardzo podekscytowani i szczególnie zainteresowani obszarem pożyczek zabezpieczonych aktywami, w obszarze ubezpieczeń, w obszarze wyceny, ale są aplikacje, które mogą ułatwiają artystom zarządzanie zapasami w ich pracowniach.

Aplikacje, które ułatwiłyby kolekcjonerowi zarządzanie własnymi zapasami w różnych lokalizacjach. Tak więc naprawdę mamy nadzieję i oczekujemy, że strony trzecie będą budować na bazie Codexu, a bardzo dużą częścią naszego planu jest pozyskanie partnerów, którzy będą w stanie budować i pracować w ekosystemie Codex.

Nie miałem pojęcia, jak cenny może być blockchain w świecie sztuki i jak wielu różnych rzeczy dotyka w branży artystycznej. Fajnie, że w pewnym sensie budujecie ten ekosystem.

Tak, zanim założyłem Codex, napisałem pracę magisterską na temat zastosowań blockchain w ekosystemie sztuki. Spędziłem dużo czasu na badaniu, co ta technologia może oznaczać dla różnych interesariuszy, w tym ubezpieczycieli, domów aukcyjnych, pożyczkodawców zabezpieczonych aktywami, firm logistycznych.

Wszystkie te usługi peryferyjne, które w rzeczywistości są bardzo istotną częścią ekosystemu sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich. Dzięki temu podejściu zdaliśmy sobie sprawę, że aby być naprawdę wartościowym, posiadanie jakiegoś zastrzeżonego rejestru tak naprawdę nie spełnia swojego zadania i budowanie ekosystemu, w którym każdy może uczestniczyć, każdy może zbudować aplikację, która uzyskuje dostęp do rejestru, a następnie osiągniesz pełna interoperacyjność z różnymi stronami w ekosystemie.

Dlatego jest to naprawdę cenne. Oszczędza to ludzi podczas badań i weryfikacji raz za razem, gdy zostało to już zrobione w sposób, który można teraz zweryfikować dzięki łańcuchowi bloków.

Wcześniej czytałem niektóre artykuły z Twojego Medium. Nawiasem mówiąc, wszystkie bardzo interesujące rzeczy, ale widziałem jeden, o którym mówiłeś, o pewnym braku wspólnych badań i wiedzy, szczególnie na temat łańcucha blokowego w ekosystemie sztuki. Jak myślisz, co ludzie mogą zrobić w branży, aby się tego pozbyć i rozpowszechniać informacje o blockchain w sztuce?

Tak, myślę, że masz rację. To zdecydowanie krytyczny problem. Kiedy pisałem ten post na blogu, tak naprawdę to był początek myślenia o tym, jak rozwiązać ten problem. Bardzo zależy mi na tym, aby moje badania były bardziej publicznie dostępne, ponieważ uważam, że to świetny punkt wyjścia dla ludzi.

Wiele osób go ma i naprawdę cieszę się, że jeśli ktoś jest szczególnie zainteresowany tym tematem, mogę się z nim skontaktować i mogę udostępnić kopię innym. Nie jest jeszcze opublikowany publicznie, chociaż myślę, że wkrótce. Ale co ważniejsze, myślę, że zaczyna się kształcić. Wiele osób w naszym ekosystemie ma doskonałą wiedzę o swoim biznesie i świecie sztuki, ale blockchain jest dla nich stosunkowo nowy.

Jest mnóstwo zasobów, na przykład „Artnome” Jasona Baileya to świetny blog, który zawiera mnóstwo treści o wpływie blockchain na świat sztuki. Jest jeszcze kilka innych artykułów naukowych i jedna rzecz, którą naprawdę lubię, to fakt, że coraz więcej wydarzeń zajmuje się tym tematem. Liczba wydarzeń lub paneli lub konferencji związanych z technologią blockchain i sztuką, na które mnie zaproszono, spadła od zera, kiedy zacząłem myśleć o tej przestrzeni, do teraz raz w tygodniu.

Naprawdę zachęcałbym każdego, kto pracuje w świecie sztuki, który jest zainteresowany, do znalezienia lokalnego wydarzenia, które może pomóc ludziom w podjęciu próby pokonania krzywej. Oczywiście, aby się z nami skontaktować. Mamy mnóstwo zasobów.

Jesteśmy bardzo, bardzo podekscytowani tą przestrzenią i myślę, że przez kilka następnych miesięcy, miejmy nadzieję, opublikujemy wiele treści edukacyjnych, które pomogą światu sztuki zrozumieć, czym jest blockchain i co to dla nich oznacza. Więc jeśli ktoś jest zainteresowany, naprawdę zachęcamy go do skontaktowania się z nami.

Kiedy rozmawiasz z innymi ludźmi ze świata sztuki, w których blockchain jest tak młody, czy odczuwasz duży sprzeciw? Wiem, że istnieje wiele stereotypów dotyczących technologii blockchain i kryptowalut, zwłaszcza jeśli nie jesteś zaangażowany w tę branżę. A może jest to coś, kiedy zdadzą sobie sprawę, jak może to pomóc naszej proweniencji i być cenne, czy to kliknie?

Zauważyłem zmianę w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Sześć miesięcy temu, kiedy rozmawiałem z ludźmi ze świata sztuki o blockchainie, ich pierwsze pytanie zawsze brzmiało, czy Bitcoin nie jest używany tylko do kupowania narkotyków w Internecie?

Wszystkie tego rodzaju stereotypowe reakcje, które mają ludzie. Myślę, że to się teraz bardzo zmienia. W prasie artystycznej pojawiło się wiele świetnych relacji na temat tego, czym jest blockchain i co może oznaczać dla ludzi. Myślę, że teraz zaczynamy widzieć, że ludzie naprawdę się tym interesują.

Jestem przytłoczony liczbą osób, z którymi kontaktujemy się w Codex, które są domami aukcyjnymi, galeriami, ludźmi z osobistymi koneksjami, którzy są dopiero na początku tej podróży, ale chcą dowiedzieć się więcej i oni ” ponownie zaintrygowani i podekscytowani tym, co może dla nich oznaczać blockchain.

Więc myślę, że nastąpiła naprawdę pozytywna zmiana. Ten rodzaj stereotypu zaczyna się usuwać. Myślę, że to prowadzi do tego, że ludzie są bardzo otwarci i bardzo podekscytowani potencjałem.

Weź nas w myśl niektórych myśli dyrektora generalnego startupu blockchain. Jak wygląda Twój dzień z życia?

Dzisiejszy dzień z życia może odbywać się w dowolnym miejscu na świecie w dowolnej strefie czasowej. Ostatnio dużo podróżuję, prowadziliśmy prywatną sprzedaż Codexu. Tak więc podróżowałem, spotykając inwestorów. W ciągu ostatnich kilku tygodni spędziłem również niesamowity czas, spotykając nowych partnerów i tego typu twórców aplikacji oraz firmy, które są podekscytowane możliwością zaangażowania się w Codex jako rejestr tytułów. To było dla mnie niezwykle interesujące, próbując dowiedzieć się, jakie są problemy w każdej z tych firm i spróbować znaleźć sposoby, w jakie możemy współpracować, aby je rozwiązać. Do tego jest to typowy startup. To szybko rozwijający się zespół. Jesteśmy rozsiani po całym świecie, co dodaje dodatkowej warstwy złożoności, ale to wspaniały zespół. Rozwijamy się, cieszymy się, że możemy powitać nowych ludzi na pokładzie. Próby i kłopoty związane z prowadzeniem startupu, ale to wszystko jest niezwykle ekscytujące i jesteśmy naprawdę zadowoleni z odbioru, jakie otrzymaliśmy od ludzi. Myślę, że ludzie naprawdę rozumieją to, co próbujemy zrobić i to świetnie.

Widziałem, że masz doświadczenie w finansach i ekonomii. Dlaczego przestawić się na sztukę? Co to skłoniło?

Sztuką interesuję się od bardzo dawna, chociaż zawodowo mój pierwszy stopień to ekonomia i zarządzanie. Następnie dołączyłem do Credit Suisse, a później zarządzałem portfelem private equity dla funduszy emerytalnych. Moje doświadczenie zawodowe jest bardzo zorientowane na finanse, ale moją osobistą pasją jest świat sztuki. Mam wielu przyjaciół, którzy są artystami i przez lata pomagałem im w podejmowaniu decyzji biznesowych i jestem bardzo zainteresowany tym, jak działa świat sztuki. Zbieram stare mapy, więc w pewnym sensie napotykam wiele problemów związanych z pochodzeniem i próbuję poznać historię i wartość przedmiotów. Jest to więc obszar, który fascynował mnie od bardzo dawna. To był obszar, w którym zawsze myślałem o pracy. W 2015 roku, jak wszyscy mówią, poszedłem do krypto-króliczej nory i naprawdę spędzałem dużo czasu, ucząc się o technologii i jej potencjalnych zastosowaniach. Oczywiście byłem bardzo zainteresowany z finansowego punktu widzenia, ale w rzeczywistości byłem bardzo podekscytowany niektórymi tego rodzaju niefinansowymi przypadkami użycia. W tamtym czasie zdarzyło się kilka bardzo wczesnych rzeczy w sztuce wykorzystujących blockchain. Spędziłem dużo czasu na badaniu tego i jego zastosowań. Pracowałem w Southerby i jednocześnie ukończyłem studia magisterskie z branży artystycznej w Southerby’s Institute, gdzie napisałem artykuł na temat zastosowań technologii blockchain w świecie sztuki. To była naprawdę moja podróż, żeby się tu dostać.

Czy powiedziałeś, że zbierasz stare mapy?

To nisza.

Jaka jest najfajniejsza mapa, którą posiadasz? Masz ulubione?

Tak, mam mapę, na której sprawdzam teraz tylko datę. To mapa kanału La Manche z 1720 roku. Pochodzę z rodziny żeglarzy i jest to bardzo stara mapa, która pokazuje wszystkie porty morskie i nawigację na kanale La Manche. To jeden z moich ulubionych. To niszowy przedmiot kolekcjonerski, ale zawsze byłem zdumiony, szczególnie na konferencjach dotyczących technologii blockchain. Rozmawiasz z kimś i dowiadujesz się, że zbiera zegarki, stare mapy lub klasyczne samochody. Rozmowa z ludźmi, aby zrozumieć, czym się ekscytują, jest bardzo interesująca.

Tak, zdecydowanie. Każdy powód, dla którego mapy?

Jestem nimi zafascynowany. Myślę, że wiele z nich jest z natury pięknych i przyjemnych dla oka. Ale dla mnie tak naprawdę chodzi o to, co one reprezentują, co jest granicą ludzkiej wiedzy w określonym momencie. Kiedy ci starzy kartografowie tworzyli swoje mapy, tak naprawdę po prostu gromadzili całą dostępną wiedzę, którą mieli, aby stworzyć coś, co ludzie faktycznie próbowali wykorzystać. Używali ich do nawigacji lub po prostu do podejmowania decyzji politycznych lub decydowania o wyprawach. Właśnie dlatego jestem nimi podekscytowany i interesuję się nimi oraz ich historią, ponieważ jest to coś, co reprezentuje z perspektywy ludzi i ludzkiej wiedzy.

To super. Nigdy tak naprawdę nie myślałem o tym w ten sposób, ale naprawdę jest to uczucie zachwytu i przygody. Co cię najbardziej ekscytuje w przestrzeni sztuki, a nawet w przestrzeni blockchain lub kombinacji między nimi obu?

Jedną z rzeczy, które najbardziej mnie ekscytują na przecięciu tych dwóch, jest praca z artystami. To coś, co robię od kilku lat. Myślę, że artyści mają do odegrania naprawdę ważną rolę w rozwoju nowych technologii. Wierzę, że technologia dziedziczy uprzedzenia ludzi, którzy ją stworzyli i uważam, że różnorodność, zarówno pod względem tła, jak i kontekstu, ale także opinii, jest naprawdę ważna, gdy opracowujemy nowe technologie. Artyści bardzo często potrafią wnieść na stół zupełnie inną perspektywę, której nie ma nikt inny. Myślę, że zaangażowanie ich w tę technologię jest naprawdę ważne.

Mają możliwość krytykowania tego, krytycznej oceny, co to oznacza dla nas jako ludzi. Jestem nieskończenie zdumiony pracami, które tworzą dobrze znani mi artyści, pracujący w tej przestrzeni i myślę, że odgrywają one ogromną rolę, a także rozpowszechniają informacje o technologii wśród szerszej publiczności. Jest to coś, do czego ludzie mają dostęp i co może pomóc osobom, które nie są zaznajomione z blockchain, uzyskać namacalny punkt odniesienia, aby zacząć się z nim angażować. Jestem bardzo zaangażowany w zachęcanie i wspieranie artystów, którzy pracują na styku tych dwóch rzeczy.

Ethereal Summit

To nie reklama, ale jesteśmy partnerami medialnymi – złap nas w Nowym Jorku, włącz nasz Ethereal.

Uruchamiamy własną fundację blockchain. Aukcja Ethereal Codex Rare Art Labs, która odbywa się na tegorocznym szczycie Ethereal. Cały dochód z tego zostanie przeznaczony na fundację, która zostanie przeznaczona na wsparcie i pomoc artystom pracującym w tej przestrzeni w finansowaniu dzieł sztuki, wydarzeń, programów edukacyjnych. Jestem naprawdę bardzo pasjonatem angażowania większej liczby artystów.

Myślę o menadżerach i przedsiębiorcach, którzy chcą wskoczyć w przestrzeń blockchain, ale czują pewien poziom lęku. Wygląda na to, że miałeś wykształcenie głównie ekonomiczne i finansowe. Dlaczego przestawiono się na sztukę i blockchain i jakie trudności wiązały się ze zmianą kariery?

Wcześniej wspomniałem o powodach, dla których to robię. Kiedy poznawałem technologię, po prostu byłem przytłoczony tym, ile było możliwości i jak ekscytujące było to i jak rewolucyjne, moim zdaniem, może być dla tak wielu różnych branż. Sztuka to dla mnie wielka pasja. Myślę, że blockchain jest szczególnie istotny dla świata sztuki.

Jest wiele problemów, które można rozwiązać za pomocą blockchain, dlatego chciałem pracować w tej przestrzeni. Jeśli chodzi o każdego, kto myśli o tej przestrzeni, jest ona niezwykle nowa. Z pewnością nie jest to pozbawione ryzyka. Ale myślę, że jesteśmy w tym naprawdę wyjątkowym momencie, który pojawia się raz w życiu, gdy jest budowana technologia, która ma naprawdę, naprawdę potencjał transformacyjny. Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę być tego częścią.

Wygląda na to, że jesteście już aktywni i wspaniale jest widzieć platformy, które są już aktywne. W Twojej witrynie jest napisane, że rocznie sprzedaje się ponad 10 000 000 produktów, a roczna sprzedaż wynosi 6 000 000 000 USD. To są twoje liczby, prawda?

Tak. W tej przestrzeni bardzo ważne jest, aby uzyskać adopcję oraz zbudować produkt i platformę. Jest wiele projektów, które tego nie robią, dlatego jesteśmy bardzo skupieni na tworzeniu rzeczy przydatnych dla ekosystemu. Tak więc, sposobem, w jaki to robimy, jest przyciągnięcie do naszego konsorcjum partnerów, których możemy rozwiązać konkretne i rzeczywiste problemy, tak abyśmy faktycznie używali oprogramowania w sposób konstruktywny.

W przypadku naszej pierwszej aplikacji współpracujemy z aukcjonerami na żywo i aukcjami mobilnymi, którzy są naszymi dwoma członkami konsorcjum założycielami. Są dostawcami oprogramowania dla branży aukcyjnej. Stworzyliśmy aplikację, która pozwala ludziom kupować za pomocą kryptowaluty na aukcjach i rejestrować się w celu natychmiastowego składania ofert po złożeniu depozytu kryptowalutowego. To pierwsza aplikacja, która znajduje się na szczycie rejestru Codex i między tymi członkami konsorcjum obsługuje 5000 domów aukcyjnych na całym świecie. Cieszymy się, że Biddable współpracuje z nimi. Przez ostatnie kilka tygodni testowaliśmy integracje tej aplikacji. Tak więc podekscytowany, widząc, jak to działa.

Bardzo fajny. Tak, świetnie to słyszeć. Cieszę się z waszego powodu. Więc jakie są pewne trudności na czele? Jakie są wyzwania, które musicie pokonać, aby osiągnąć swój ostateczny cel?

Myślę, że największym wyzwaniem dla nas jest edukacja i adopcja. Technologia jest bardzo ważna, aw tej przestrzeni tak bardzo się zmienia. Mamy wspaniałego CTO, Johna, który jest na topie i naprawdę pracuje, aby upewnić się, że robimy wszystko, co w naszej mocy. Ale świetna technologia nie jest dobra, jeśli nikt jej nie używa. Tak więc dla nas tak naprawdę chodzi o znalezienie odpowiednich partnerów w świecie sztuki, edukację świata sztuki o blockchain i jego wpływie, a następnie współpracę z nimi w celu zaprojektowania rozwiązań, które są naprawdę pomocne i mają realną wartość dla branży. . Przed nami długa droga.

Co myślisz o cyfrowej przestrzeni kolekcjonerskiej? Podobnie jak Crypto Kitties, Pepe Cash i Anime Coin i tego typu rzeczy w pewnym sensie jako żart, ale potem gigantyczny przemysł. Tak więc, umieszczając cyfrowe kolekcje na blockchain, dało to początek rynkowi, który może, ale nie musi, przynieść gigantyczne owoce dla ludzi zbierających cyfrowe zasoby. Czy planujecie się w to zaangażować, czy też jesteście obecnie w tej społeczności?

Nie mogę się doczekać tego, co dzieje się w przestrzeni cyfrowej. Blockchain naprawdę zapewnia twórcom pierwszy prawdziwy mechanizm do posiadania i zarabiania na swojej pracy, aby tworzyć dzieła, których cyfrowo brakuje. Myślę, że Crypto Kitties to dopiero początek. Myślę, że dużo z tego jest bardzo zabawne. To bardzo oparte na memach. To trochę zabawny i żartobliwy ekosystem, ale jednocześnie wydaje mi się, że u podstaw tego pracuje kilku niezwykle kreatywnych i niesamowitych ludzi, którzy nad tym pracują i myślę, że jestem naprawdę podekscytowany, widząc, jak ta przestrzeń się rozwija. Myślę, że istnieje wiele lekcji, których można się nauczyć dla szerszego świata sztuki na temat tego, jak technologia blockchain może wpłynąć na produkcję artystyczną.

Czy jest jakaś rada, którą chciałbyś przekazać naszym czytelnikom, którzy są bardzo zainteresowani kosmosem i chcą potencjalnie zaangażować się w protokół Codex??

Śledź nas na Twitterze. Właśnie tam trafiają wszystkie nasze ogłoszenia. Mamy też kanał Telegram. Oba są po prostu CodexProtocol. Zarejestruj się, aby wziąć udział w aukcji Ethereal. Myślę, że zobaczymy niesamowite dzieła sztuki, na które ludzie mogą licytować w wspaniałej sprawie. Proszę, skontaktuj się. Cieszymy się, że możemy pracować z wieloma osobami w ich przestrzeni i każdy, kto jest zainteresowany i chce dowiedzieć się więcej, powinien skontaktować się z.

Powyższy wywiad przeprowadzili Alex Moskov i Steven Buchko. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z partnerem Codex Protocol, ConsenSys i Rare Art Labs, na aukcji dzieł sztuki na żywo w Ethereal Summit 2018 w Nowym Jorku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map