Jason Freedman z Baya o supermocnych nieruchomościach komercyjnych dzięki technologii Blockchain

Jeśli chodzi o nieruchomości komercyjne, wielu często znajduje się w zamknięciu poza ezoteryczną społecznością i zmuszeni do radzenia sobie z niedoskonałymi informacjami w ciągle zmieniającym się krajobrazie..

Baya oferuje otwartą platformę wymiany informacji o nieruchomościach komercyjnych, która prezentuje wszystko, od nieruchomości, dostępności, dzierżawy i transakcji. Wykorzystuje blockchian do rejestrowania i weryfikowania danych od wynajmujących, najemców i domów maklerskich oraz pomaga tym stronom zarabiać na ich danych.

Jason Freedman jest członkiem zespołu w Baya i założycielem 42Floors, czołowej firmy zajmującej się danymi na temat nieruchomości komercyjnych. Jason ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie jako przedsiębiorca z dwoma wyjściami finansowymi typu venture.

Baya dąży do zakłócenia komercyjnego środowiska leasingu. Czy możesz nam powiedzieć, jakie problemy istnieją obecnie i co skłoniło Cię do skupienia się w tej przestrzeni?

Nieruchomości komercyjne to interesujące studium ukrytych problemów związanych z wysokimi kosztami transakcji. Najemcy, którzy chcą wynająć biuro. Brokerzy, którzy ich reprezentują, oraz właściciele lokali, którzy chcą, aby ich wakat był obsadzony, chcą, aby umowa została zawarta tak efektywnie, jak to możliwe, a każdy z nich ma różne dane, które są potrzebne do jej zawarcia. Problem polega na tym, że dane te znajdują się w tak wielu różnych organizacjach, że branża boryka się z klasycznym dylematem więźnia: każdemu byłoby lepiej, gdyby wszyscy się dzielili, ale nikt nie chce dzielić się swoją częścią sam.

W tej chwili zapytanie i potwierdzenie wszystkich informacji niezbędnych do podpisania umowy najmu kosztuje około 2% wartości leasingu. Te 2% jest kłopotliwe dla wynajmującego, jeśli ma on dodatkowy czas wolny z powodu dużych tarć w procesie transakcyjnym, który jest opłacany po stronie najemcy miesiącami poszukiwań. To jest uciążliwe dla brokera, spędzając miesiące zamiast dni na zamknięciu pojedynczej transakcji, zanim otrzymają zapłatę prowizji. Jedną z wielu zalet blockchain jest to, że pozwala różnym podmiotom na zaufanie sobie nawzajem bez polegania na scentralizowanej platformie. Dlatego budujemy Baya. Tworzymy medium, w którym właściciele, najemcy, brokerzy i firmy zajmujące się danymi mogą sobie ufać i współpracować na rzecz wydajniejszego procesu nieruchomości komercyjnych.

Jaka jest największa szansa dla Ciebie jako firmy w zakresie leasingu komercyjnego?

Największą szansą samą w sobie jest to, że Baya może być platformą danych o nieruchomościach komercyjnych z aplikacjami, a nawet nowymi gałęziami przemysłu zbudowanymi bezpośrednio na niej. Oto prosty przykład każdego z nich. Domy maklerskie chciałyby mieć niestandardowe aplikacje, które pozwolą ich brokerom lepiej obsługiwać klientów. Baya dostarcza im danych niezbędnych do tworzenia książek o leasingu, kalkulatorów cen, narzędzi do analizy portfela, wszystkich elementów, o których marzyli, ale nie mają dostępu do danych z całego rynku, które uczyniłyby takie narzędzie wartościowym.

Dzięki modelowi współpracy opartemu na łańcuchu bloków masz również możliwość samodzielnego tworzenia nowych gałęzi przemysłu. Inwestowanie w nieruchomości komercyjne to dziś hiperlokalna branża, w której trzeba pracować przez ludzi, którzy znają same budynki, co jest dziwne w przypadku klasy aktywów o wartości wielu bilionów dolarów. Zbudowanie wiarygodnego źródła danych umożliwi tworzenie nowych produktów finansowych dla światowej klasy inwestorów, którzy chcą inwestować w nieruchomości komercyjne bez konieczności utrzymywania kontaktów na miejscu.

Praktycznie każda inna klasa inwestycyjna opracowała to bazowe, godne zaufania źródło danych, od rynków akcji, obligacji, po nieruchomości mieszkalne. Nieruchomości komercyjne są dość wyjątkowe, ponieważ nie mają jeszcze światowej branży inwestycyjnej na warunkach rynkowych. Celem Baya jest udostępnienie wyczerpującego, wiarygodnego zbioru danych, który może napędzać ten wzrost.

Jakie korzyści zamierzasz przekazać swoim klientom?

Baya to spółdzielnia, która przyjmuje dane od właścicieli, najemców, domów maklerskich i innych firm technologicznych. Rejestruje w łańcuchu bloków, kto dostarczył dane, sprawdza je, a następnie sprzedaje z powrotem do branży. Dostarczycielami danych są często klienci. Otrzymają kredyt, gdy szybko i poprawnie podadzą cenne dane, i będą mogli wydać ten kredyt na dodatkowe dane potrzebne do prowadzenia działalności lub, oczywiście, przekształcić je w dowolną inną walutę. Dla niektórych Baya będzie źródłem danych, które pozwoli im efektywniej prowadzić działalność, a dla innych Baya będzie źródłem przychodów, które pozwoli im zarabiać na pracy, którą już wykonują.

Steve Wozniak z Apple był w prasie, ponieważ w końcu dołączył do firmy blockchain tokenizującej nieruchomości. Czy są jakieś podobieństwa między tą firmą a tym, co planujesz zrobić?

Nieruchomości to naprawdę duża klasa aktywów, która cierpi z powodu wysokich kosztów transakcji, ponieważ wiele stron nie ufa sobie nawzajem w wielu różnych aspektach sektorów nieruchomości. Problem, którym się zajmują, jest ważny z drugiej strony branży, ale nie ma bezpośredniego związku z rynkiem danych o nieruchomościach komercyjnych firmy Baya.


Jakie wyzwania stoją przed ustawodawstwem, licencjami i legalnością inteligentnych umów? Na przykład, czy Twoje umowy pozostaną w mocy w sądzie?

Baya jest dziś rynkiem danych, a nasze inteligentne kontrakty są przypisywane temu, kto i kiedy przekazał dane, czy były one poprawne i jak cenne są te dane. Obecnie nie zastępuje tytułu leasingu ani dokumentu transakcji. Z czasem Baya zajmie się tymi problemami lub zastosuje jakiekolwiek inne rozwiązanie, które pomoże obniżyć koszty transakcji dla branży.

Wielu może argumentować, że technologii po prostu jeszcze nie ma, aby oferować bezpieczną usługę za pośrednictwem inteligentnych kontraktów. Jak się z tym czujesz? Jak myślisz, kiedy będzie funkcjonalny i jakie kroki podejmiesz, aby zapewnić solidność inteligentnych kontraktów?

Nie sądzę, aby miało to zastosowanie do rynku danych Baya. Inteligentne kontrakty, których używamy do atrybucji, są już dość proste i solidne. Baya to przykład projektu blockchain, który jest prawie natychmiast gotowy do produkcji i nie wymaga czekania na dalszy rozwój infrastruktury społeczności blockchain.

Jaki masz plan na wypadek sporów kontraktowych?

Nasza wersja sporów dotyczących umów na rynku danych firmy Baya nie jest tak trudna, jak te, które dotyczą, powiedzmy, tokenizacji transakcji dotyczącej nieruchomości, która daje możliwość dość szczegółowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego umowy. Po prostu oddajemy uznanie tym, którzy jako pierwsi przekazali cenne dane. Teraz, gdy same przekazane dane są przedmiotem sporu, uruchamiamy proces weryfikacji, który sprawdza rzeczywisty status informacji.

Na przykład, jeśli broker błędnie przedstawia ofertę jako swoją wyłączną reprezentację, podczas gdy w rzeczywistości w świecie offline jest reprezentowana przez innego brokera, mamy proces polegający na przesłaniu wynajmującemu potwierdzenia wyłącznej reprezentacji przez określonego brokera. Ten proces weryfikacji wiąże się z kosztami, które następnie musi ponieść pierwotny dostawca sfałszowanych danych, a także kara, która pozostaje na miejscu dla osoby przekazującej dane za fałszowanie danych w przyszłości. Struktura zachęt Baya jest dość hojna dla tych, którzy dostarczają poprawne dane i szybko odwracają się od tych, którzy mają wzór przekazywania fałszywych danych.

Twój mały artykuł nie wspomina o natywnym tokenie w Twoim modelu biznesowym. Czy planujesz nie używać własnej waluty do transakcji lub pozostać przy USD, BTC i ETH?

Badamy tutaj kilka opcji i wstrzymaliśmy się z opublikowaniem ostatecznej decyzji, dopóki nie upewnimy się, że mamy rację. Niektóre projekty blockchain bardzo szybko ogłaszają swoje plany, wydają token i zbierają fundusze za pośrednictwem ICO. Robiliśmy odwrotnie. Jesteśmy bardzo skoncentrowani na budowaniu koalicji spółdzielczej z najlepszymi nazwiskami na rynku nieruchomości komercyjnych i pomaganiu im wszystkim zrozumieć wartość współpracy.

W branży nieruchomości komercyjnych najtrudniejsza jest współpraca wszystkich dużych graczy. Najłatwiejszą częścią jest faktyczne zbudowanie technologii blockchain. Myślę, że zarówno branża nieruchomości komercyjnych, jak i społeczność blockchain będą pod wrażeniem postępu, jaki dokonaliśmy w branży i po stronie danych, i dopiero wtedy będziemy chcieli zająć się konkretnym problemem dotyczącym tokenów.

Nie wydałeś jeszcze oficjalnego dokumentu. Nad czym obecnie pracujesz, jak bardzo zaawansowana jest platforma i co dalej na liście?

Nasz harmonogram publikacji białej księgi przypada na ten kwartał, do którego jesteśmy na dobrej drodze. Zgodnie z opublikowaną w białej księdze publikacją mamy kilka dość ważnych ogłoszeń dotyczących ilości danych, które mamy teraz na platformie, partnerów branżowych, którzy się spotkali, a także sposobu, w jaki będziemy przechowywać dane i zachęcać do udziału i użytkowania.

Opowiedz nam trochę o zespole. Co ich zainteresowało kontynuacją tego przedsięwzięcia?

Zespół znacznie się rozrósł od czasu publikacji białej księgi. Są to inżynierowie danych z sektora nieruchomości komercyjnych, którzy przybyli z 42Floors, inżynierowie blockchain, którzy pracowali nad niektórymi z najlepszych produktów blockchain w ciągu ostatnich kilku lat, oraz grupa doradców, którzy są starszymi branżami reprezentującymi zarówno duże instytucje, którymi zarządzają, jak a także grupa liderów zaangażowanych w lepszą branżę. Możesz przeczytać więcej o każdym z nich na Baya.io.

Czy możesz podsumować swoją prezentację w windzie?

Baya to otwarta wymiana informacji dotyczących nieruchomości komercyjnych. Nieruchomości, dostępność, dzierżawy i transakcje. Korzystając z technologii blockchain i platformy weryfikacji, Baya będzie jedynym źródłem informacji o nieruchomościach komercyjnych.

Cokolwiek jeszcze chciałbyś, aby nasi czytelnicy wiedzieli?

Dzięki Wam wszystkim.

Również dziękuje!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map