Jakie umiejętności są potrzebne do pracy w kryptowalutach?

Ponieważ kryptowaluta nadal wzbudza zainteresowanie szerszej opinii publicznej, dyskusja wokół niej ewoluuje. Zamiast błędnych wyobrażeń o ciemnej sieci przestępców lub mówienia o bańce bitcoinowej, ciekawość staje się prawdziwym przemysłem. Powoli tonie w tym kryptowaluta to nie tylko złudzenie bandy nerdów w koszulkach. To poważna, rozwijająca się branża z mnóstwem miejsc pracy w kryptowalutach.

Według pierwszego kwartału 2018 r informacja prasowa z Upwork, „blockchain” to najszybciej rozwijająca się umiejętność, której poszukują pracodawcy. Firmy, które mają być nową „chmurą” XXI wieku, publikują coraz więcej ofert pracy w kryptowalutach – i brakuje talentów, aby je obsadzić.

Ale jeśli praca zdalna z biura domowego Cię nie ekscytuje, do zdobycia są nie tylko wolne stanowiska. Możliwości w tym nowym krajobrazie technologicznym są liczne, od doświadczonych programistów blockchain po zadania dla początkujących w kryptowalutach. Tradycyjne witryny z ofertami pracy, takie jak Indeed, również odnotowały ogromny wzrost zainteresowania 621 proc, w rzeczywistości!

A jeszcze lepiej? Praca w kryptowalutach jest dobrze płatna, przynajmniej na razie. W rzeczywistości średnia pensja za pracę w blockchain jest bliska 100 000 $ rok, z potencjałem, aby zarobić znacznie więcej w miarę postępu twoich umiejętności i wiedzy.

Ale o jakich rodzajach prac kryptowalutowych mówimy i jakich umiejętności potrzebujesz?

Rodzaje zadań związanych z kryptowalutą

Większość zadań związanych z kryptowalutami jest nieoczekiwanie przydzielana programistom, chociaż istnieje również wiele dodatkowych ról. Oto kilka najczęściej publikowanych najwyższych pozycji:

Programista Blockchain

W miarę jak szał kryptowalut osiąga gorączkę, trwa poszukiwanie dobrych programistów blockchain. A wraz z pogłębiającą się luką talentów w blockchain i sztucznej inteligencji zarówno pensje, jak i popyt są wysokie.

Większość programistów blockchain ma za zadanie wdrażanie bezpiecznych systemów dla swoich firm, opracowywanie innowacyjnych poprawek, pomysłów i opracowywanie rozwiązań problemów.

Wymagane umiejętności:

Musisz umieć myśleć nieszablonowo i mieć odwagę, by przejąć inicjatywę. Wiele firm zatrudniających ma niewielkie doświadczenie w technologii blockchain lub nie ma go wcale. Prawdopodobnie będą oczekiwać od Ciebie cudów, więc upewnij się, że potrafisz odpowiednio zarządzać oczekiwaniami.

Z technicznego punktu widzenia musisz najpierw zostać zwykłym programistą. Wiele firm poprosi o stopień CS i oczekuje, że przejdziesz jakieś szkolenie typu boot camp lub skorzystasz ze specjalistycznych kursów blockchain.

Zostań programistą Ethereum

Zostań programistą Ethereum

Programista Ethereum

Jako druga co do wielkości kryptowaluta na rynku i technologia stojąca za inteligentnymi kontraktami, Ethereum ma zdecydowanie największą społeczność programistów. Jest około 30 razy więcej programistów Ethereum niż na jakimkolwiek innym blockchainie. Dobry programista Ethereum może zarobić tyle samo, ile 110 000 $ na rok.

W zależności od tego, gdzie pracujesz, czy wybierzesz znaną firmę, taką jak ConsenSys, czy startup blockchain, będziesz specjalizować się w opracowywaniu rozwiązań ulepszających Ethereum lub budowaniu aplikacji (znanych jako DApps) w sieci.

Wymagane umiejętności:

Będziesz potrzebować doświadczenia programisty z pewną wiedzą lub studiowaniem zwykłych łańcuchów bloków, a następnie dodatkowej wiedzy na temat Ethereum i kodowania w Solidity. Wiele firm oferuje krótkie kursy w celu wypełnienia luk w umiejętnościach. Na przykład ConsenSys oferuje kursy dla programistów, którzy chcą przejść na Ethereum i nauczyć się języka programowania Solidity.

Kierownik Projektu Kryptowaluty

Jak każdy kierownik projektu, musisz umieć tłumaczyć trudne koncepcje na zwykły angielski. Będziesz mieć za zadanie informowanie o postępach projektu i upewnianie się, że wszystkie strony dotrzymują terminów i wykonują swoją pracę na czas.

Wymagane umiejętności:

Jest to jedno z niewielu zadań związanych z kryptowalutami, które nie wymagają umiejętności programistycznych, chociaż znajomość koncepcji z pewnością pomoże. Podobnie jak w przypadku większości stanowisk zarządzania projektami, najprawdopodobniej będziesz potrzebować dyplomu związanego z biznesem i być może certyfikatu PMI.

Przydatne będzie doświadczenie w innych rolach związanych z zarządzaniem projektami, zwłaszcza jeśli jest to na arenie blockchain.

Data Scientist

Doświadczony analityk danych kryptowalut może zarobić na północ od 120 000 USD rocznie. Większość analityków danych kryptowalut przewiduje ceny kryptowalut przy użyciu głębokiego uczenia i sztucznej inteligencji, aby zapewnić swoim zespołom wgląd w dane oparte na danych.

Wymagane umiejętności:

Będziesz potrzebować mnóstwo doświadczenia i wyjątkowo dużego mózgu, aby wykonać tę pracę, a także dyplom z CS, nauk o danych lub matematyki.

Inne prace związane z kryptowalutą

Podobnie jak w przypadku wszystkich branż, istnieje wiele innych ról związanych z kryptowalutą, które nie wymagają umiejętności technicznych. W rzeczywistości lista jest prawie nieskończona. Od public relations i sprzedaży i marketingu po copywriting, doradztwo i projektowanie. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w tej dziedzinie, nie brakuje dostępnych ofert pracy w kryptowalutach.

Wynagrodzenia Blockchain

https://www.paysa.com/salaries/blockchain

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o zadaniach związanych z kryptowalutami?

Jest to młoda i rozwijająca się branża, co czyni ją szczególnie atrakcyjną dla znający się na technologii milenialsi. Należy jednak pamiętać, że ponieważ duża część technologii jest wciąż odkrywcza, praca w kryptowalutach może nie zapewnić stabilności zatrudnienia.

Być może będziesz musiał zaakceptować swoje zarobki w kryptowalucie lub zachować wiarę w pomysł, nawet jeśli nagłówki (i twoi rodzice) są temu przeciwne.

Przepisy różnią się w zależności od jurysdykcji, więc jeśli myślisz o przyjęciu wynagrodzenia w bitcoinie, upewnij się, że możesz to zrobić zgodnie z prawem. Co więcej, przepisy na całym świecie budzą się i reagują na społeczność kryptowalut, więc upewnij się, że firma, dla której pracujesz, jest zgodna.

Wiele dostępnych stanowisk obejmuje pracę w startupie lub pracę zdalną. Tak więc, jeśli jesteś osobą, która cieszy się bardziej zdefiniowaną rolą, zajętym biurem lub pracujesz dla międzynarodowej firmy, kryptowaluta może nie być dla Ciebie.

Prawdopodobnie będziesz musiał nosić dużo czapek i przetrwać wiele burz, ponieważ wartość wybranej kryptowaluty jednego dnia gwałtownie rośnie, a następnego gwałtownie spada. Nigdy też nie wyjaśnisz swojej rodzinie, czym dokładnie się zajmujesz.

To powiedziawszy, miejsca pracy w kryptowalutach są dostępne nie tylko w małych firmach, które mają niewiele więcej niż koncepcję i pierwszą rundę finansowania. Tradycyjne firmy również coraz bardziej się w to angażują. IBM, JP Morgan, Deloitte, Facebook i Walmart to tylko niektóre z wielkich nazwisk, które pojawiają się – być może nie ze względu na zadania związane z kryptowalutą, ale ze względu na leżącą u podstaw technologię blockchain.

Podsumowując

Jeśli myślisz, że chcesz pracować w tej branży, jest wielu ludzi zatrudniających i więcej niż wystarczająco pracy w kryptowalutach do obejrzenia. Ponieważ jest to tak nowy obszar, prawdopodobnie nie oczekuje się, że będziesz wiedzieć wszystko o niektórych językach programowania. Wiele osób wciąż szuka swoich dróg i uczy się w pracy.

Praca w kryptowalutach to trudne, ekscytujące i potencjalnie przerażające doświadczenie, które nie jest zalecane dla osób o słabych nerwach. Więc zadaj sobie pytanie, czy masz osobowość, aby podążać tą ścieżką. Jeśli potrafisz rozwinąć umiejętności programistów blockchain lub dogłębną wiedzę o tym, jak działają rzeczy, może to być świetne miejsce, aby odcisnąć swój ślad i być częścią odkrycia, które zmienia świat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map