Jaki jest najlepszy sprzęt wydobywczy Litecoin w 2018 roku?

Wydobywanie głównych kryptowalut przy użyciu sprzętu może obecnie wymagać poważnych inwestycji. Nie tylko wiąże się to z nakładami finansowymi na konfigurację wydobywczą, ale powinieneś także zrozumieć grę na tyle, aby pozostać wystarczająco konkurencyjną. Jeśli myślisz, że jesteś gotowy zainwestować w sprzęt do wydobywania Litecoin, jesteś we właściwym miejscu, ponieważ nasz przewodnik zawiera najlepsze opcje dostępne w 2018 roku.

Słowo ostrzeżenia

Długotrwała bessa utrudniła górnikom w 2018 roku. Koszty energii w wielu krajach oznaczają, że koszty eksploatacji platformy mogą przewyższać dostępne zyski. Może tak być w przypadku wydobywania Bitcoin, Litecoin lub dowolnej innej kryptowaluty.

Zanim zainwestujesz w sprzęt górniczy, pamiętaj o ryzyku. Jeśli cena wydobywanej monety spadnie, możesz zapłacić więcej za energię potrzebną do uruchomienia platformy wydobywczej, niż zyskasz z zysków, które generuje. Dodatkowo chcesz mieć pewność, że osiągane przez Ciebie zyski pokryją koszty inwestycji w Twój sprzęt. Sprawdź kalkulator rentowności i upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz.

Dlaczego kopalnia Litecoin?

Chociaż wartość Bitcoin jest znacznie wyższa niż Litecoin, może się wydawać, że Bitcoin jest bardziej atrakcyjną opcją. Jednak wydobywanie Litecoina ma pewne różnice, które mogą być korzystne. Warto zauważyć, że operacje wydobywcze Litecoina są nieco mniej nasycone niż operacje Bitcoin.

Wydobywanie bloków Litecoin odbywa się co dwie i pół minuty, w przeciwieństwie do Bitcoin, w którym jeden blok jest wydobywany co dziesięć minut. Dlatego istnieje cztery razy więcej możliwości wydobycia bloku Litecoin niż bloku Bitcoin. Nagrody blokowe za wydobycie Litecoina wynoszą obecnie 25 LTC na blok.

Jak Bitcoin, Litecoin przechodzi halving okresowo, co pomaga monecie zachować jej wartość. Następny podział nagród blokowych Litecoin o połowę nastąpi 7 sierpnia 2019 r.

Sprzęt wydobywczy Litecoin działa na algorytmie wydobywania Scrypt. Oznacza to, że możesz również umieścić Scrypt ASIC, aby używać kopania innych kryptowalut, które używają algorytmu Scrypt, na przykład Dogecoin.

Opcje dla Litecoin Mining w 2018 roku

Jeszcze w 2017 roku można było wydobywać Litecoina za pomocą procesora lub karty graficznej. Ponieważ użycie ASIC stało się tak dominujące w kopaniu kryptowalut, niestety nie jest już wystarczająco konkurencyjne, aby wydobywać Litecoin w 2018 roku przy użyciu procesora lub karty graficznej.

Z tego powodu każdy, kto szuka najlepszego sprzętu do kopania Litecoin na 2018 rok, musi kupić koparkę Scrypt ASIC. Oczywiście jest to droższa opcja niż była wcześniej dostępna, gdy możliwe było wydobywanie GPU. Jednak w 2018 roku jest to jedyny możliwy sposób, w jaki górnik może realistycznie konkurować o nagrody blokowe.

Sprzęt wydobywczy Litecoin


Antminer L3++

Istnieje znacznie mniej opcji sprzętu do wydobywania Litecoin w porównaniu do tego, który jest dostępny do wydobywania bitcoinów. Wśród dostępnych opcji konsensus jest taki, że najlepszym sprzętem do wydobywania Litecoin dostępnym obecnie na rynku jest Antminer L3++ ASIC.

Równoważąc stosunek jakości do ceny ze zużyciem energii i szybkością mieszania (szybkością, z jaką górnik może wydobywać następny blok), Antminer L3 ++ jest zdecydowanie wart rozważenia – szczególnie dla tych nowszych w grze górniczej.

Działa na mocy 942 W z szybkością mieszania 580 mH na sekundę. Chociaż inny model sprzętu wydobywczego Litecoin działa z wyższą szybkością mieszania (patrz poniżej), Antminer L3 ++ jest obecnie sprzedawany po niższych kosztach na Amazon za mniej niż 400 USD. To sprawia, że ​​jest to doskonały stosunek jakości do ceny wśród układów ASIC Scrypt. Bitmain jest dostawcą produkującym i sprzedającym sprzęt Antminer.

Antminer L3 ++ to najnowsza wersja ASIC Antminer Scrypt. Jednak w sprzedaży są nadal starsze wersje. Istnieją dwa modele poprzedniej wersji, czyli Antminer L3+, które działają na 850 W z szybkością mieszania 600 Mh / s lub 800 W dla 504 Mh / s.

Antminer L3 +

Antminer L3 + za pośrednictwem strony internetowej Bitmain

Przy zakupie Antminer L3 + lub L3 ++ ważne jest, aby sprawdzić, czy zasilacz jest dołączony. Modele wysyłane bezpośrednio z Bitmain nie mają zasilacza, więc należy je kupić osobno. Kupując na Amazon, można uzyskać pakiet z dołączonym zasilaczem.

Innosilicon A4

Plik Innosilicon A4 LTCMaster to sprzęt wydobywczy Litecoin przeznaczony tylko dla najbardziej zagorzałych górników. Działa na mocy 1500W z szybkością mieszania 1230Mh / s. Jednak to, co prawdopodobnie zniechęci wszystkich górników, z wyjątkiem tych, którzy zainwestowali najwięcej, to fakt, że tego górnika Scrypt można zamówić tylko w partiach po trzy na raz. Przy koszcie 3000 USD na maszynę, jest to duży nakład początkowy, szczególnie w okresie bessy.

Innosilicon A6

Górnik Innosilicon A6 za pośrednictwem strony internetowej Innosilicon

Innosilocon wydaje się mieć złą reputację do obsługi klienta, przy czym niektórzy kupujący zgłaszają problemy z komunikacją z firmą. Witryna wyraźnie wskazuje, że prawo własności przechodzi na kupującego, gdy Innosilicon wyśle ​​paczkę kurierom. Jeśli twój sprzęt górniczy o wartości 9000 USD dotrze w stanie uszkodzonym, najwyraźniej jest to twój punkt obserwacyjny. Z tego powodu Innosilicon A4 zajmuje ostatnie miejsce na naszej liście.

Jeden, którego należy unikać – Bittech L1 (alert o oszustwie!)

Plik Bittech L1 miał być zupełnie nowym ASIC Scrypt wydanym w sierpniu 2018 roku. Był reklamowany jako bardziej wyrafinowany element sprzętu wydobywczego Litecoin, aczkolwiek za znacznie wyższą cenę niż ASIC Antminer.

Opis produktu powiedział, że zużyje 2600 w mocy do uruchomienia szybkości mieszania 2600 MHz / s. To sprawiłoby, że byłaby bardziej opłacalna niż sprzęt Antminer przez dłuższy czas. Produkt był na rynku za prawie 1000 USD.

Jednak ci, którzy zamówili Bittech L1, nigdy nie otrzymali przesyłek, zgodnie z długi wątek na Bitcointalk. Fakt, że strona internetowa firmy również nie działa, wskazuje na oszustwo.

W podsumowaniu

Wydobywanie kryptowalut może być bardzo opłacalne podczas hossy. Może nawet nadal generować zyski nawet podczas bessy; jeśli koszty energii są wystarczająco niskie, a szybkość mieszania wystarczająco wysoka. Aby zrozumieć aktualne poziomy rentowności dowolnego zalecanego tutaj sprzętu Litecoin, najpierw sprawdź kalkulator rentowności. Kalkulatory Coinwarz to przyzwoita opcja do oszacowania rentowności sprzętu wydobywczego Litecoin. Uwzględnia bieżące poziomy trudności wydobycia, szybkość mieszania każdego urządzenia i koszty energii w Twojej okolicy.

Przede wszystkim, podobnie jak w przypadku każdej inwestycji, upewnij się, że rozumiesz ryzyko i korzyści przed zakupem sprzętu do kopania. W szczególności sprawdź szczegółowo firmę, zwłaszcza jeśli nie jest to tak znany producent ASIC, jak Bitmain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map