Jak nastroje społeczne wpływają na rynek bitcoinów?

Na rynku Bitcoinów trwa raczej niezdrowa obsesja na punkcie ceny. Spekulanci są wszędzie, szczególnie w mediach społecznościowych, gdzie kilka dobrych telefonów może wykładniczo zwiększyć liczbę odbiorców, podobnie jak sama cena. Nowa fala projektów kryptograficznych i strojów badawczych pojawia się z modnymi hasłami, takimi jak sztuczna inteligencja i odważne twierdzenia dotyczące algorytmów predykcyjnych, które rzekomo doprowadzą do niezliczonych bogactw.

Nowy dzieciak w bloku wydaje się być analizą nastrojów społecznych. Czy zwykli ludzie faktycznie mówią o kryptowalutach? Ostatnie badanie przeprowadzone przez platformę społecznościową Pulsar postanowiłem się dokładnie tego dowiedzieć. Firma zbadała blisko pięć milionów dyskusji w mediach społecznościowych, szczególnie związanych z Bitcoinem. Niektóre z kluczowych wniosków z raportu obejmowały:

  • Bitcoin utrzymuje pozycję marki kryptowaluty
  • Pomimo szybkiego wzrostu cen większość ludzi nadal nie rozumie, czym jest kryptowaluta
  • Zabójcza aplikacja kryptowaluty nadal pozostaje bezproblemowym systemem przekazów pieniężnych
  • Zmniejszenie podejrzanego obrazu kryptowalut

Badanie kontynuuje stwierdzenie, że na każde 10 procent zarejestrowanego szumu społecznego odnotowano około 5-procentowy wzrost ceny Bitcoina w ciągu trzech dni.

Czy szum społeczny może być głównym wskaźnikiem ceny? Dzięki uprzejmości firmy Pulsar.

Czy szum społeczny może być głównym wskaźnikiem ceny Bitcoin? Dzięki uprzejmości Pulsar.

Wyniki są niezwykłe i podkreślają strategię, która mogła przynieść ci zdrowy zwrot w ostatnich latach. Czy szum społeczny może być głównym wskaźnikiem, jeśli chodzi o ruchy cen na rynkach kryptowalut?

Wstrzymaj się

Teraz, zanim zaczniesz spieszyć się, aby zarobić miliony kryptowalut dzięki nowej wiedzy, możesz spojrzeć z jakiejś perspektywy. To konkretne badanie zostało przeprowadzone między wrześniem 2017 r. A styczniem 2018 r. Doświadczeni fani kryptowalut wskazują, że praktycznie nie ma możliwości stracenia pieniędzy w 2017 r. Krzywa cen Bitcoina i prawie każdego innego altcoina była paraboliczna.

Badanie przeprowadzone w ciągu ostatnich kilku miesięcy na temat manii spekulacyjnej prawdopodobnie nie jest najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem na dłuższą metę – kwestia ta została podkreślona przez samych Pulsarów. Niezależnie od tego zdobyte spostrzeżenia z pewnością są do przemyślenia. Uczucia społeczne zdecydowanie odgrywają rolę. Jaka rola to większe pytanie. Dokładniejsze badanie, które obejmuje zarówno przypadki byka, jak i niedźwiedzia w Bitcoinie w dłuższym okresie, powinno dać traderom i inwestorom większe zaufanie do przyszłości.

Podejście alternatywne

Alternatywne i dłuższe podejście przeprowadzone przez profesora Feng Mai w Stevens School of Business daje dodatkowe spostrzeżenia. Mai, pracując z zespołem z kilku uniwersytetów, zebrała dane z dwóch lat z Bitcointalk i dane z dwóch miesięcy z Twittera. Bitcointalk to słynne forum, na którym anonimowy twórca Satoshi Nakamoto dyskutował i debatował nad swoim / jej / ich rozwiązaniem nowej formy pieniądza cyfrowego, który ostatecznie stałby się królem kryptowalut, którego znamy i kochamy dzisiaj.

Zespół badawczy zaprogramował skrypt do zbierania danych dotyczących komentarzy i sortowania ich według kategorii pozytywnych, negatywnych i innych kategorii sentymentów. Korzystając z metody statystycznej znanej jako korekcja błędów wektorowych lub VECM, porównali następnie cenę Bitcoina z szumem kryptowalut generowanym przez dwie platformy mediów społecznościowych. Czteroosobowy projekt uniwersytecki uwzględniał również inne tradycyjne rynki ekonomiczne, takie jak akcje, złoto i indeksy zmienności, aby zapewnić bardziej zrównoważony obraz wydarzeń. Mai dalej zauważyła, że:

„To nie jest relacja jednostronna, wszelkie zmiany ceny Bitcoina oczywiście wpłyną na nastroje wokół niego, więc musieliśmy również wziąć pod uwagę te wpływy”.

Badanie wykazało, że wpływ mediów społecznościowych w rzeczywistości znacząco wpływa na cenę Bitcoin. Bez wątpienia niektórzy członkowie społeczności kryptowalut będą argumentować, że wynik był oczywisty. To powiedziawszy, prawdopodobnie żadne inne badanie statystyczne nie zostało przeprowadzone na tak wysokim poziomie i dodatkowo potwierdza to, co przez cały czas myśleli doświadczeni inwestorzy. Jeśli chcesz zagłębić się w szczegóły, możesz uzyskać dostęp do badania pod adresem Journal of Management Information Systems, chociaż będzie to kosztować 43 dolary.


Duża ryba w małym stawie

W tym miejscu warto udawać adwokata diabła i spojrzeć z przeciwstawnego punktu widzenia. Do tej pory kryptowaluty były w dużej mierze zjawiskiem inwestorów detalicznych. Uczucia społeczne odgrywają zazwyczaj większą rolę, gdy w stawie są tylko małe ryby. Co się dzieje, gdy pojawia się duża ryba? Weźmy na przykład najnowszy szum wokół pieniędzy instytucjonalnych wpływających do przestrzeni kryptowalut. Jeśli plotki są prawdziwe, nastroje społeczne mogą nie być tak istotne, gdy zaczną się pojawiać przepływy.

Tym, co porusza rynki, jest kapitał. I to dużo. Jeśli dziesięciu z Twoich obserwujących kupi Bitcoiny o wartości 1000 USD, ale instytucja złoży zamówienie na 10 milionów USD, żadnych nagród za odgadnięcie, kto faktycznie poruszy rynek. Inwestorzy instytucjonalni już korzystają z OTC, aby wejść na rynek Bitcoin. O ile zamożni inwestorzy faktycznie tweetują o swoich transakcjach, żadne badania w mediach społecznościowych nie dostarczy Ci żadnych wskazówek dotyczących trendów cenowych.

To oczywiście oznacza w teorii, że wskaźniki nastrojów społecznych mogą być dokładniejsze w przypadku altcoinów o przyzwoitej płynności. Nie daj się jednak zwieść grupom pomp i zrzutów. Jest powód, dla którego oszustwa są trudniejsze do zrealizowania za pomocą wysoce skapitalizowanych kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Sentyment rynkowy Bitcoin: cenne narzędzie w Twoim arsenale

Sentyment od wieków odgrywa rolę na tradycyjnych rynkach. Gra się jednak zmieniła i stale ewoluuje wraz z napływem nowych kanałów. Media społecznościowe to generalnie plac zabaw dla młodzieży. Reddit, Snapchat, Twitter, Facebook, Telegram, lista prawie nigdy się nie kończy. Nic dziwnego, że projekty ICO starają się zwiększyć swoją ekspozycję za pośrednictwem każdego dostępnego kanału. Jednak nadal nie jest to magiczna kula, a inne dyscypliny, takie jak analiza fundamentalna i techniczna, nadal odgrywają kluczową rolę przy ocenie rynku Bitcoin.

Eksperci i badacze na całym świecie nadal będą stawić czoła świętemu Graalowi wszystkich roszczeń – prognoz rynkowych. Na nieszczęście dla nich, a być może na szczęście dla wszystkich innych, rynków nie da się po prostu sprowadzić do równań i algorytmów. Dopóki ludzie są zaangażowani w ten proces, zawsze będzie istniał ten irracjonalny element.

Każdy, kto kiedykolwiek coś kupił lub sprzedał, podjął emocjonalną decyzję. Jeśli nie, albo kłamią, albo nie są ludźmi. Jak sentyment społeczny wpływa na rynek Bitcoin? W dużym stopniu, ale to tylko jedno narzędzie w Twoim zestawie narzędzi do kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map