Jak kupić Zcash (ZEC) | Przewodnik dla początkujących

Zcash (ZEC) to jedna z najbardziej znanych monet prywatności w kryptowalutach. Dzięki wdrożeniom technicznym, takim jak zk-SNARKS, ta kryptowaluta konsekwentnie pozostawała w rozmowach o tym, że jest jedną z najbardziej dominujących monet prywatności na rynku. Od 2016 r. Utrzymuje ranking 30 największych kapitalizacji rynkowej.

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak kupić Zcash na różnych giełdach i omówimy opcje portfela Zcash.

Najlepsze wymiany

Patrząc na statystyki wolumenu transakcji ZEC, istnieją setki opcji par handlowych na różnych giełdach. Coinbase Pro, Biance, Huobi, OKEx, HitBTC i kilka innych obsługują handel ZEC. Oto kilka zalet i wad tych najlepszych opcji.

Coinbase Pro (GDAX)

Zalety: Coinbase Pro (znany również jako GDAX) oferuje użytkownikom znacznie niższe opłaty niż Coinbase.com. W przypadku nowszych inwestorów zrozumienie interfejsu handlu może zająć więcej czasu, ale nie jest to zbyt stroma krzywa uczenia się. Co najważniejsze, możesz kupować i sprzedawać Zcash za pomocą stablecoina USDC. Następnie możesz wymienić USDC na USD. Zasadniczo możesz wymienić ZEC na fiat przy minimalnych krokach. Ponadto możesz łatwo wysyłać i odbierać wpłaty za pośrednictwem ACH, przelewu bankowego, a nawet Paypal.

Niedogodności: W przeciwieństwie do innych kryptowalut (tj. BTC, ETH, ZRX) na tej giełdzie nadal nie ma bezpośrednich par handlowych ZEC-USD na dzień 14 grudnia 2018 r. Opłaty na poziomie 0,3% od twórców i przyjmujących na GDAX są stosunkowo wysokie w porównaniu z innymi giełdami.

zdjęcie interfejsu handlowego Coinbase pro

Coinbase Pro wymienia parę handlową ZEC-USDC.

Binance

Zalety: Jako najlepsza na świecie giełda krypto-kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, Binance ułatwia handel ZEC i ma dobre wyniki w zapewnianiu bezpieczeństwa funduszy. Binance ma również aplikację mobilną, a także duże zaufanie społeczności. Ta giełda wkrótce będzie miała swój własny blockchain i zdecentralizowaną wymianę. Opłaty handlowe są stosunkowo niskie i wynoszą 0,1%.

Niedogodności: Jako giełda krypto-kryptowalutowa, Binance nie oferuje depozytów, transakcji ani wypłat fiducjarnych.

Podstawowy interfejs handlowy Binance

Binance ma niższe opłaty za handel ZEC niż większość innych czołowych giełd.

Huobi

Zalety: Huobi ma znacznie lepsze recenzje obsługi klienta niż prawie każda inna giełda. Huobi zapewnia również opcję handlu na marży, czego wielu jej konkurentów nie oferuje.

Niedogodności: Opłaty twórców i przyjmujących na Huobi ustalono na 0,2%. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to zbyt wysokie. Mimo to, inne giełdy ustaliły opłaty transakcyjne ZEC na 0,1 procent lub niżej. W przeszłości giełda musiała tymczasowo zamknąć handel ZEC. Na przykład 25 czerwca 2018 roku giełda zrobiła to w oczekiwaniu na hard fork ZEC.

Interfejs handlowy Huobi

Huobi ma jeden z najlepszych zespołów obsługi klienta spośród najlepszych giełd.

OK, Ex

Zalety: Opłaty włączone OK, Ex są niższe niż większość czołowych giełd. Opłaty producenta wahają się od 0,02 do 0,15 proc. Opłaty za przyjęcie wahają się od 0,05 do 0,2 procent. OKEx obsługuje waluty fiducjarne: USD i CNY.

Niedogodności: Podobnie jak Huobi, OKEx musiał zawiesić handel podczas hard forka ZEC w czerwcu 2018 roku. Według oficjalne ogłoszenie, „Prosimy NIE wpłacać żadnych ZEC na istniejące adresy OKEx podczas Hard Fork. W przeciwnym razie wpłata nie powiedzie się i środki nie będą odzyskane ”. Chociaż dobrze jest mieć ostrzeżenie, jest możliwe, że niektórzy użytkownicy, którzy tego nie przeczytali, mogli po prostu wysłać fundusze ZEC w przepaść, których nigdy nie odzyskano.

Interfejs handlowy ZEC

Połączenie niskich opłat i handlu fiat sprawia, że ​​OKEx jest czołowym pretendentem do handlu ZEC.

HitBTC

Zalety: HitBTC jest bardziej przyjazny dla początkujących niż większość giełd. Jeśli chcesz kupić dużo ZEC, opłata za wypłatę będzie taka sama, niezależnie od tego, czy wypłacasz 1 ZEC, 100 ZEC itp..

Niedogodności: Chociaż na giełdzie jest dużo altcoinów, niewiele z nich ma bezpośrednie pary handlowe z ZEC. Opłaty za wypłatę na HitBTC są zwykle droższe niż na innych giełdach, jeśli wypłacasz mniejszą kwotę ZEC.

Interfejs handlowy HitBTC

ZEC ma wiele opcji par handlowych na HitBTC. Należą do nich BTC, ETH, USDT, EURS i EOS.

Mnóstwo innych giełd i par handlowych

Jeśli nie chcesz korzystać z jednej z powyższych opcji, nie musisz się martwić. Istnieje wiele innych giełd, które oferują handel ZEC.

W rzeczywistości mniej znane giełdy, takie jak Lbank, Bit-Z, Sistemkoin i BitOnBay, konsekwentnie zajmują wysokie pozycje pod względem wolumenu transakcji dla ZEC. Zwykle oznacza to, że mają wysoką płynność, co upraszcza proces handlu i skraca czas realizacji transakcji.

Tak, prawdopodobnie okaże się, że ETH i BTC stanowią większość par kryptograficznych ZEC. Są jednak inne opcje do rozważenia. Na przykład Cryptopia oferuje handel ZEC / DOGE. Platforma Waves oferuje ZEC / LTC, ZEC / DASH i wiele innych. Gemini dostarcza ZEC / BCH i ZEC / LTC.

Ponadto niektóre giełdy pozwalają na bezpośredni handel z fiat, a nie tylko w USD i EUR. Niektóre przykłady to PLN, TRY, RUB i UAH.

Opcje portfela Zcash

Jeśli rozważasz zakup ZEC z giełdy, prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie opcje portfela Zcash istnieją.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Zcash jest obsługiwany zarówno przez Trezora, jak i Nano, dwa z najlepszych portfeli sprzętowych kryptowalut na rynku.

Jaxx obsługuje ZEC dla komputerów stacjonarnych, urządzeń mobilnych i sieci. Cryptonator i Freewallet to solidne opcje dla urządzeń mobilnych i internetowych. Wreszcie Zcash ma własny portfel na komputery stacjonarne do przechowywania ZEC.

Portfel Zcash Swing

Zcash Swing Wallet to natywny portfel kliencki do przechowywania ZEC w systemie Linux.

Często Zadawane Pytania

Czy muszę kupować całą jednostkę Zcash (ZEC)?

Nie, to nie jest wymagane. Podobnie jak Bitcoin, Zcash jest podzielny do ośmiu miejsc po przecinku.

Jeśli kupię Zcash na giełdzie, transakcja jest naprawdę prywatna?

To zależy od wymiany. Na przykład niektóre giełdy wymagają, aby każdy użytkownik najpierw wypełnił dokumentację KYC. Inne giełdy nie mają tego wymogu. Zakładając, że nie ma KYC, zespół Zcash powiedział, że osiągnięcie pełnej prywatności podczas korzystania z giełdy wymaga połączenia TOR i VPN w celu zaciemnienia adresu IP użytkownika. W przypadku Zcash, a także innych monet związanych z prywatnością, prywatność jest nadal pojęciem względnym.

Jak wypada Zcash w porównaniu z innymi monetami prywatności?

Zcash historycznie zajmował drugie lub trzecie miejsce w rankingu monet dotyczących prywatności pod względem kapitalizacji rynkowej. Monero (XMR) i Dash (DASH) to również najlepsze opcje.

Jeśli chodzi o prywatność, każda z tych monet wykorzystuje różne technologie, aby osiągnąć podobne cele. Zcash może udostępniać transakcje i rachunki jako publiczne z adresami „t” lub prywatne z adresami „z”. Monero zawsze pozostaje prywatne. W międzyczasie konta są zawsze widoczne w Dash; Jednak transakcje są zaciemniane za pomocą technologii o nazwie CoinJoin.

Od grudnia 2018 r. Liczba możliwych transakcji na sekundę jest następująca: Monero (1700), Dash (10) i Zcash (6).

grafika przedstawiająca wiele typów transakcji ZEC

Dzięki ZEC użytkownicy mają możliwość dokonywania transakcji jako publicznych lub prywatnych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map