Jak kopać Ethereum za pomocą NiceHash

NiceHash stał się jednym z najpopularniejszych sposobów wydobywania Ethereum (ETH). Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z wydobyciem, czy jesteś doświadczonym górnikiem, który chce używać NiceHash, oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o korzystaniu z tego oprogramowania do eksploracji w chmurze.

Co to jest NiceHash?

Z siedzibą w Słowenii, NiceHash to największy na świecie rynek do wydobywania kryptowalut. Ta platforma łączy sprzedawców (a.k.a. górników) mocy mieszania z kupującymi moc mieszania.

Patrząc na Witryna NiceHash, firma może się pochwalić wieloma imponującymi statystykami. Ma ponad 332 000 aktywnych pracowników dziennie, 109 000 użytkowników górników, 4 009 000 zamówień i 192 000 BTC w wypłatach.

Oprócz obsługi wydobywania Ethereum, NiceHash obsługuje również wiele innych algorytmów wydobywania. Oznacza to, że obsługuje Bitcoin, Zcash, Litecoin i wiele innych.

Czy NiceHash jest skutecznym rozwiązaniem do wydobywania ETH?

Według różnych opinii online, NiceHash oferuje jeden z najszybszych i najwygodniejszych sposobów wydobywania Ethereum. Dzięki koparkom NiceHash proces wyboru optymalnego algorytmu do mieszania można zautomatyzować.

Ostatecznie nie ma znaczenia, czy Ethereum jest najbardziej wydajną opcją. Zasadniczo oprogramowanie eliminuje wiele domysłów i strategii zwykle związanych z wyborem określonego algorytmu i monety do wydobycia. Oznacza to również, że NiceHash zapewnia większą wszechstronność niż bez niego. Potencjalnym minusem jest to, że różni użytkownicy zgłaszali, że współczynnik hashowania może być niższy w przypadku NiceHash w porównaniu z innymi opcjami na rynku.

Algorytm wydobywania Ethereum

Ethereum 1.0 raz używany Dagger-Hashimoto jako jego algorytm wydobywania. Od tego czasu Ethereum zostało zaktualizowane do Ethash. Niemniej jednak na stronie NiceHash zauważysz, że wydobywanie Ethereum na tej platformie nadal opiera się na Dagger-Hashimoto.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​witryna NiceHash zawiera instrukcje podłączenia niezbędnego oprogramowania ethminer. Obejmuje to procesory graficzne AMD, procesory graficzne NVIDIA i instrukcje kompilacji dla systemu Linux. Zawiera nawet instrukcje dotyczące łączenia się z dwoma różnymi lokalizacjami serwerów: UE i USA.

Opcje instalacji NiceHash

Pierwszym krokiem do wynajęcia miejsca na komputerze i zdobycia kryptowaluty jest sprawdzenie, czy Twoje urządzenie spełnia minimalne wymagania sprzętowe potrzebne do pobrania NiceHash Miner. Należy pamiętać, że NiceHash Miner obsługuje tylko procesory graficzne dla komputerów stacjonarnych z funkcją obliczeniową CUDA 5.0 i nowszą.

Aby NiceHash Miner został wykryty, należy zainstalować sterowniki GPU NVIDIA 387.26 lub nowsze. Karty graficzne AMD nie są obsługiwane przez NiceHash Miner, więc musisz pobrać NiceHash Miner Legacy zamiast. Oprogramowanie obsługuje procesory z funkcjami / zestawami instrukcji AES i SSE42. Obecnie nie ma planów dopuszczenia procesorów bez tych funkcji / zestawów instrukcji do uruchamiania NiceHash.

Sprawdzanie wsparcia, rozważanie rentowności

Jeśli nie masz pewności, czy na Twoim komputerze można uruchomić oprogramowanie, najlepiej przetestować to w pierwszej kolejności pobierz koparkę. Po drugie, powinieneś uruchomić test porównawczy, który da ci dobre wyobrażenie o tym, czy używanie NiceHash jest praktyczne (lub nawet możliwe) w twoim systemie.

Na koniec powinieneś sprawdzić kalkulator rentowności do określenia szacunkowych zarobków lub strat. W wielu przypadkach opcja sprzętu nie będzie opłacalna. Oczywiście zależy to od kosztów energii elektrycznej, typów urządzeń sprzętowych i cen kryptowalut.

5 najlepszych opcji sprzętowych dla NiceHash

Plik Kalkulator rentowności NiceHash podaje szacunki, dla których opcje sprzętu powinny być najbardziej opłacalne, nie uwzględniając kosztów energii elektrycznej.

Wypłaty

Jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas wydobywania Ethereum lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty za pomocą NiceHash, jest forma wypłaty. Możesz pomyśleć, że skoro wydobywasz ETH, wypłaty będą w ETH. Tak nie jest w przypadku tej konkretnej platformy.

BTC to jedyna forma płatności na NiceHash, niezależnie od tego, którą kryptowalutę zdecydujesz się wydobyć. Oznacza to, że jeśli chcesz uzyskać ETH, musisz użyć giełdy kryptowalut, aby przekonwertować swoje środki BTC.

Haszowanie: kupujący i sprzedający

Podczas gdy konkurenci sprzedają głównie miesięczne subskrypcje, NiceHash nie. Minimalna kwota potrzebna do rozpoczęcia wydobywania Ethereum to 0,005 BTC. Korzystając z tej witryny, zobaczysz, że kontrakty są wymienione jako kwota BTC dziennie. Możesz jednak również utworzyć umowę na okres dłuższy lub krótszy niż jeden dzień.

Witryna oferuje dwie opcje licytowania zakupów z kursem skrótu: standardowe licytowanie i stała cena. Zasadniczo opcja stałej ceny będzie prawdopodobnie kosztować więcej niż standardowa oferta cenowa, ale upraszcza proces znajdowania dopasowania. Wybierając standardową licytację, możesz zostać przelicytowany przez innego użytkownika.

Zrzut ekranu z rynku NiceHash

Strona rynku NiceHash zapewnia aktualne statystyki dotyczące haszowania zamówień na moc. Obejmuje to Dagger-Hashimoto i inne algorytmy.

Opłaty za zakup i sprzedaż NiceHash

Niezależnie od tego, czy kupujesz i sprzedajesz moc mieszającą dla ETH czy innej kryptowaluty, musisz mieć świadomość, że wszystkie opłaty są obliczane w BTC.

Kupujący: Istnieje bezzwrotna opłata za złożenie zamówienia w wysokości 0,0001 BTC. Kwota wydana na zamówienia na zakup mocy mieszającej (niewydana kwota na anulowane zamówienia nie podlega tej opłacie) wynosi 3 procent.

Sprzedawców: Opłaty za wypłaty sald mniejszych niż 0,1 BTC do zewnętrznego portfela wynoszą 5 procent. Salda większe lub równe 0,1 BTC na zewnętrznym portfelu mają 3 procent opłaty. Wypłaty za salda większe lub równe 0,001 BTC na portfel NiceHash wynoszą 2 procent.

Opłaty za wypłatę i depozyt

Za wypłaty od 0,001 (kwota minimalna) do 0,1 BTC na dowolny portfel Bitcoin pobierana jest opłata w wysokości 0,0001 BTC. Jeśli wypłata jest większa niż 0,1 BTC na dowolny portfel Bitcoin, opłata wynosi 0,1% wypłaconej kwoty. Ci, którzy chcą wymienić środki za pośrednictwem Coinbase, mogą to zrobić dość łatwo. Co najważniejsze, nie ma opłaty za jakąkolwiek kwotę przesłaną powyżej 0,001 BTC do portfela Coinbase.

Mapa serwera NiceHash

NiceHash pozwala sprzedać moc twojej farmy górniczej. Witryna zaleca podłączenie platform do najbliższej lokalizacji. Ta mapa przedstawia sześć lokalizacji dostępnych na całym świecie.

NiceHash Konkurenci

Jeśli chodzi o wydobywanie Ethereum, oprócz NiceHash istnieją inne opcje. Na przykład możesz zdecydować, że nie chcesz w ogóle dołączać do puli wydobywczej. Jednak górnicy z ograniczoną liczbą platform zwykle nie decydują się na to, ponieważ istnieją mniejsze szanse na rozwiązanie algorytmu i otrzymanie nagród.

Mimo że NiceHash jest najpopularniejszym wyborem, istnieje kilku innych głównych konkurentów. Nanopool, na przykład ma ponad 130 000 aktywnych górników. Opłaty to tylko 1 procent. Dodatkowo Nanopool opłaca się za bloki wujka. Oznacza to, że jeśli Twój sprzęt był co najmniej bliski rozwiązania algorytmu, możesz spodziewać się nagrody. Ethermine zapewnia inne rozwiązanie. Ma ponad 75 000 aktywnych górników. Ma również 1 procent opłat i płaci bloki wujowi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map