Jak bogaty jest dziś Satoshi Nakamoto?

Jedną z najbardziej innowacyjnych i mrocznych postaci naszego życia musi być twórca BTC Satoshi Nakamoto. Niewiele wiadomo o Satoshi, a teorie na temat jego tożsamości są bardzo różne. Ta osoba, grupa osób lub program AI przyniósł światu swoją pierwszą kryptowalutę, Bitcoin. Wiele się wydarzyło w ciągu ostatnich dziewięciu lat od wprowadzenia BTC na świat. Dziś pan Nakamoto siedzi na fortunie BTC w bloku Genesis, pierwszym adresie na blockchainie. Przyjrzyjmy się dokładniej, ile naprawdę wart jest Satoshi.

Ile tokenów zrobił pierwotnie mój Satoshi Nakamoto?

To pytanie było debatowano prawdopodobnie tak samo, jak prawdziwa tożsamość Satoshi. Były obszerne studia przeprowadzonych na ten temat i nie znaleziono spójnej odpowiedzi. Prawdopodobnie najdokładniejszy nauka przeprowadzone do tej pory wykazały, że Satoshi ma około miliona BTC. Badacz, Sergio Demian Lerner, wykorzystał technikę inkrementacji pola extraNonce, aby wywnioskować swoje odkrycia.

Wykres przedstawiający rentowność wczesnego wydobycia BTC za pośrednictwem Bitcointalk

Wykres przedstawiający rentowność wczesnego wydobycia BTC za pośrednictwem Bitcointalk

Lerner był w stanie wywnioskować, że jeden komputer był odpowiedzialny za większość pierwszego wydobytego BTC. Śledząc transakcję Coinbase, która była utworzeniem nowego BTC, Lerner był w stanie wykazać, że od bloku Genesis do bloku 36288 działał jeden znaczący górnik. Odkrycia te są zgodne z wcześniejszymi badaniami, w których liczba wydobytych monet wyniosła 1148800.

Ile wart jest dzisiaj Satoshi?

Sumowanie bogactwa Satoshi jest interesującym zadaniem, ponieważ nikt nie wie na pewno, które adresy należą do Satoshi. Dla celów argumentacji, powiedzmy, że Satoshi pierwotnie wydobywał 1148800 BTC plus 16,7 BTC w napiwkach. Daje nam to łącznie 1148816,7 BTC (8807977638,9 $). Dodaj BCH Satoshi i masz 10 112 428 550,90 $. Wyklucza to wszystkie twarde widelce, które miały miejsce.

Hard Forks

Musisz również wziąć pod uwagę wszystkie twarde widelce, które miały miejsce podczas dodawania prawdziwego bogactwa Satoshi. Satoshi miałby około 1 304 450 912 dolarów BCH, używając wartości rynkowej w momencie pisania, która wynosiła 1135,49 USD za BCH. Gdy zaczniesz gromadzić mnóstwo nowych twardych wideł, takich jak Bitcoin Gold (51 765 680 502 USD), Bitcoin Diamond (3 320 080 263 USD), Bitcoin God (26 181 532 593 USD), Super Bitcoin, Bitcoin Platinum itd., Wystarczy rzut oka na rynek, aby zobacz, jak zyski stają się oszałamiające.

Wykres przedstawiający Forks BTC 2017 za pośrednictwem Anton Bukov

Wykres przedstawiający Forks BTC 2017 za pośrednictwem Anton Bukov

Jeszcze bardziej szalony jest fakt, że trend hard fork dopiero się zaczyna. Jest już blisko 20 twardych widelców planowy na ten rok. Teraz wyobraź sobie za dziesięć lat. Hard forking staje się karierą dla wielu entuzjastów Bitcoin, a Satoshi jest w stanie czerpać korzyści.

Ile wart był Satoshi w historii?

Prawdopodobnie jesteście ciekawi, na jakim poziomie mierzono bogactwo Satoshi w grudniu 2017 r., Kiedy rynek kryptowalut osiągał najwyższe w historii poziomy. Zobaczmy, ile był wart Satoshi, gdy BTC osiągał najwyższy w historii poziom 19 783,06 USD, abyśmy naprawdę mogli zrozumieć jego potencjalne zarobki. Policz, a otrzymasz 22 726 779 328 $. Nieźle, panie Nakamoto.

Czy Satoshi mógł zostać najbogatszym człowiekiem na świecie?

BTC musiałoby osiągnąć wartość rynkową 60 000 dolarów za monetę, aby Nakamoto stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Obecnie nie plasuje się on nawet w pierwszej 1000 najbogatszych osób według Forbesa ”Najbogatsi ludzie”Rankingi.

20 najbogatszych miliarderów za pośrednictwem Google

20 najbogatszych miliarderów za pośrednictwem Google

Co zrobi Satoshi ze swoim BTC?

Nikt nie wie, co zrobi Satoshi ze swoimi cennymi BTC. Jedyne, co naprawdę ktoś wie, to to, że te BTC nigdy się nie ruszyły. Już sama wielkość zasobów sprawia, że ​​wiele osób martwi się, jaki wpływ ten 1 milion BTC mógłby mieć na rynek, gdyby na przykład Satoshi zdecydował się sprzedać je wszystkie pewnego dnia..

Fortuna Satoshi jest tak duża, że ​​gdyby zdecydował się wypuścić swoje monety na rynek, obniżyłby cenę BTC. Profesor kryptowaluty Uniwersytetu Johna Hopkinsa, Matt Green, napisał obszernie o wpływie takich działań na wartość rynkową BTC. W swoich pracach wyraża prawdziwe zaniepokojenie faktem, że wpływ Satoshiego nie był odczuwalny na rynku od czasu jego odejścia.

Ludzie wciąż wysyłają Satoshi BTC

Jak na ironię, BTC Satoshi portfel nadal rośnie. Z jakiegoś nieznanego powodu ludzie nadal wysyłają Satoshi BTC. W jednym szczególnie godnym uwagi incydencie, Mt. Gox wysłał Satoshi 1,23 BTC. W sumie Satoshi otrzymał dodatkowe 16,7 BTC we wskazówkach na adres Genesis.

Ze względu na sposób kodowania BTC fundusze te nie mogą zostać wydane, ponieważ blok Genesis nigdy nie został dodany do łańcucha bloków. W związku z tym nazywa się również ten blok blok 0. Każdy, kto wysłał Satoshi BTC, wysłał swoje fundusze w to, co jest zasadniczo blokadą łańcucha blokowego. Jednak to myśl się liczy, prawda?

Miliarder bez twarzy

Kimkolwiek naprawdę jest Satoshi i gdziekolwiek teraz jest (może to czyta?), Zasługuje na owację na stojąco. Cały świat jest ciekawy, kto jest właścicielem fortuny BTC. Rządy zbadały nawet Satoshi. Raporty różnią się wynikami tych starań, a niektórzy twierdzą, że byli w stanie je zidentyfikować mu, ale w obecnym stanie nikt nie wystąpił i nie był w stanie udowodnić, że jest prawdziwym właścicielem fortuny BTC.

Ostatnie myśli – zasłużył na to

Technologia Blockchain zmienia globalną gospodarkę, zapewniając bezpieczne i wydajne środki do prowadzenia działalności. Trudno powiedzieć, czy ta technologia, czy też cena BTC, rozwijałyby się w tym samym tempie, gdyby Satoshi od samego początku ujawniał swoją tożsamość. Jedyne, czego możesz być absolutnie pewien, to to, że w dniu, w którym jeden z tych BTC przeniesie się z portfela Satoshi, cały świat będzie go obserwował.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map