Jak Blockchain może wypełnić lukę talentów w cyberbezpieczeństwie i sztucznej inteligencji

Cyberbezpieczeństwo to wielki biznes. I co roku kosztuje duże firmy dużo pieniędzy (nie wspominając o kilku atakach paniki i bezsennych nocach). Jednak gdy hakerzy stają się coraz bardziej pomysłowi, a dane są coraz bardziej digitalizowane, logiczne jest, że cyberzagrożenia będą rosnąć. Sztuczna inteligencja (AI) może zapobiegać atakom. Blockchain może zwiększyć bezpieczeństwo naszych systemów. Ale poza naszymi obecnymi słabymi punktami mamy inny problem – przytłaczającą lukę talentów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji.

Bez obrazy dla profesjonalistów już pracujących w tych dziedzinach. Czapki z głów – wykonujesz świetną robotę, nie popełnij błędu. Ale z raportem EY stwierdzającym to 56 proc starszych specjalistów AI postrzega brak talentów jako największą przeszkodę we wdrażaniu AI, oraz bezrobocie w cyberbezpieczeństwie praktycznie nie istnieje, po prostu nie ma wystarczającej liczby wykwalifikowanych osób, aby się poruszać.

To pozostawia lukę talentów w cyberbezpieczeństwie i sztucznej inteligencji, co stawia firmy w trudnej sytuacji. Technologia jest dostępna, ale utknęli w swoim śladzie. Osoby o pożądanych umiejętnościach oczywiście śmieją się do banku, przy tak wielu ofertach pracy, że nie wiedzą, co robić. Ale firmy obgryzają paznokcie ważnymi pozycjami, które są prawie niemożliwe do obsadzenia – a konsument końcowy musi ponosić ceny.

„W tym roku, gdy firmy opracowywały strategię integracji sztucznej inteligencji w swoich działaniach” – powiedział Chris Mazzei, globalny lider w dziedzinie technologii innowacyjnych w EY i dyrektor generalny ds. Analiz – „przeszkadzał im niedobór ekspertów”.

Jak więc blockchain może pomóc w cyberbezpieczeństwie?

Decentralizacja rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa

Kiedy większość ludzi myśli o cyberbezpieczeństwie konsumentów, myśli o programie antywirusowym, zaporze ogniowej lub może ochronie przed oprogramowaniem ransomware. Ale w przestrzeni przedsiębiorstwa jest mnóstwo narzędzi służących do ochrony firm Przeciętny konsument oczywiście nie ma do nich dostępu.

Na przykład, czy Twój program antywirusowy może Ci powiedzieć, czy zalogowałeś się do Gmaila w Wielkiej Brytanii, a następnie ktoś wszedł na Twoje konto Dropbox w Argentynie? Nie. Ale cyberbezpieczeństwo w przedsiębiorstwie może. HEROICZNY wykorzystuje blockchain do decentralizacji i demokratyzacji rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, udostępniając je masom.

„Naszą misją jest ochrona informacji na całym świecie – wszystkich osób – a nie tylko największych firm” – mówi Chad Bennett, założyciel i dyrektor generalny HEROIC. „Przyszłość cyberbezpieczeństwa jest zdecentralizowana i zdemokratyzowana – z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i łańcucha bloków”.

Ekosystem HEROIC będzie otwarty zarówno dla programistów, jak i firm, dzięki czemu będą mogli tworzyć własne inteligentne rozwiązania. Wraz z rozwojem sieci staje się ona naturalnie bezpieczniejsza.

Gamifikacja rynku nagród za błędy

rynek nagród za błędy

Model HEROIC pozwala każdemu na całym świecie dołączyć do sieci, która działa jako pomost nad luką talentów w cyberbezpieczeństwie i sztucznej inteligencji. Mogą odblokować ważne umiejętności od osób i miejsc, które wcześniej były poza zasięgiem radaru. Taka jest przesłanka PolySwarm, a także kolejny zdecentralizowany rynek, na którym eksperci i entuzjaści cyberbezpieczeństwa mogą tworzyć silniki chroniące przed złośliwym oprogramowaniem.

Były dyrektor ds. Informatyki w McAfee Antivirus, Mark Tonnesen, zasiada w radzie doradczej. Mówi: „Blockchain może być odpowiedzią na wieczny niedobór talentów w dziedzinie bezpieczeństwa”. Celem Polyswarm jest zaproszenie do stołu każdego – nawet cyberprzestępców – do pracy nad rozwiązaniami dla zagrożeń. I użyją kryptowaluty do grywalizacji rynków nagród za błędy dla hakerów z białego kapelusza, dzięki czemu będzie konkurencyjna i satysfakcjonująca.

Jim Bursch, dyrektor programu DASH Bug Bounty Program, służył jako wirtualny szeryf na dzikim, dzikim zachodzie, jakim jest kryptowaluta ze swoim „Nagroda za błędy”Program opracowany dla DASH. Program oferuje zachęty pieniężne dla hakerów w celu zidentyfikowania słabych punktów bezpieczeństwa cyfrowej waluty DASH. Pozwala to na szybsze wprowadzanie ulepszeń, bez braku dostępu do odpowiednich osób. Wspólny problem to problem o połowę. Lub podzielone na drobne ułamki z potencjalnie tysiącami ludzi w sprawie.

Możesz rozbić zagrożenia na mikrozadania, umożliwiając zespołowi szybszą pracę nad rozwiązaniem. Większość cyberprzestępców szuka pieniędzy. Więc wynagradzaj im ich wspaniałą pracę, a nagle bardzo płytka pula talentów staje się ogromnym jeziorem zasobów.

Scott Schober, autor książki Hacked Again i prezes / dyrektor generalny BVS Systems mówi: „Motywowana podstawa do działania jest niezwykle skuteczna. Blockchain to podstawowa technologia zakłócająca i zmieniająca zasady gry, a dzięki zachętom zmienia sposób nawiązywania połączeń na znacznie szybszą skalę ”.

Dostęp do edukacji & Weryfikacja poświadczeń

Istnieje wiele rozwiązań, które mają wypełnić lukę talentów w cyberbezpieczeństwie, ale co z sztuczną inteligencją? Blockchain może odegrać również zasadniczą rolę w tym obszarze na kilka sposobów. Zapewnienie dostępu do edukacji i nauczanie umiejętności potrzebnych ludziom w tym nowym świecie to jedno.

Plik Instytut Przyszłości i ACT Foundation wydała na przykład Edublocks, które są zasadniczo godzinnymi fragmentami nauki z praktycznie dowolnego źródła, udostępnianymi za pośrednictwem łańcucha bloków.

Blockchain może również pomóc rekruterom w łatwiejszym znalezieniu odpowiednich kandydatów. Dzięki możliwości weryfikacji dokumentów przez blockchain i upewnieniu się, że nie można nimi manipulować, rekruterzy nie będą już musieli tracić czasu na weryfikację poświadczeń.

Mario Milicevic, IEEE Inżynier ds. Systemów komunikacji członka i personelu w MaxLinear Inc mówi: „Technologia Blockchain polega na kryptografii, aby sprawdzić, czy poprzednie transakcje w łańcuchu są autentyczne, przed dodaniem nowej transakcji do ostatniego bloku”.

Dlatego firma informatyczna, która chce zatrudnić personel AI, może wykorzystać blockchain, aby zachować pewność, że „odznaki / certyfikaty” kandydatów nie zostały naruszone.

Uwalnianie czasu

„Wiele zawodów związanych z cyberbezpieczeństwem jest bardzo niszowych” – mówi Schober – „obszar ten stał się bardzo rozległy, więc jak znaleźć odpowiednią osobę w tych niezwykle wąskich dziedzinach? Kiedy możesz szybko dopasować ludzi, aby wypełnić te luki, luka talentów w cyberbezpieczeństwie i sztucznej inteligencji zamyka się szybciej dzięki zastosowaniu inteligentnych technologii blockchain ”.

Bursch uważa, że ​​blockchain ma fundamentalne znaczenie również w warstwie aplikacji. „Jeśli aplikacje typu blockchain mają zabezpieczenia od samego początku, potrzeba mniej pracy od oddzielnych, oddanych specjalistów ds. Cyberbezpieczeństwa, którzy mogą skupić się na systemach, które stanowią większe ryzyko”.

Luka talentów w zakresie cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji może się zmniejszać

Dzięki zdecentralizowanym inicjatywom polegającym na dzieleniu się zasobami z konsumentami, możliwości pozyskiwania talentów z całego świata oraz programom nagród za błędy w celu zjednoczenia hakerów we własnej walce, będzie więcej ekspertów w tej sprawie. Przynajmniej dla cyberbezpieczeństwa.

AI stawia raczej więcej wyzwań. Wygląda na to, że na razie blockchain może pomóc uwolnić czas na naukę potrzebnych nam umiejętności i skupienie się na bardziej kreatywnych zadaniach, zanim roboty przechytrzą nas wszystkich.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map