Jak Blockchain może wyeliminować ubóstwo w krajach trzeciego świata

Jak Blockchain może wyeliminować ubóstwo w krajach trzeciego świata

Ryzykując, że zabrzmią jak aspirujący uczestnik konkursu piękności, po raz pierwszy w naszej historii, wyeliminowanie ubóstwa w krajach trzeciego świata może być w naszym zasięgu. To nie jest kolejna mglista odpowiedź na starzejącego się sędziego w panelu, ale realny, możliwy do uzyskania i możliwy scenariusz dla naszego świata. Blockchain może wykorzenić ubóstwo w krajach trzeciego świata.

Rozważanie problemów w krajach rozwijających się jest oczywiście przytłaczające, a ogrom zadania jest niezaprzeczalny. Powodzie, głód, choroby, bieda, konflikty, korupcja, niedobór podstawowych zasobów, takich jak bieżąca woda i elektryczność… To nieskończona lista problemów, z którymi nikt jeszcze nie był w stanie się uporać – a może nie ma środków.

Wejdź do Blockchain

Rośnie obóz przeciwników, którzy lubią oblewać błotem twarze bystrych ludzi z nadzieją, promując zalety blockchain dla wszystkich naszych nieszczęść. I do pewnego stopnia mają rację. Marketing blockchain był ostatnio na sterydach, więc kiedy wiele pomysłów obiecanych w białych księgach nie wychodzi na jaw, pojawia się rozczarowanie.

Ale pamiętaj, że to dopiero początek dla blockchain. Początkowo szydzono też z internetu, a teraz nie możemy kontemplować życia bez niego. Technologia dronów została uznana za kosztowną i niepotrzebną – teraz rozwiązuje rzeczywiste problemy.

Oczywiście, gdy cokolwiek jest przesadzone, pozostawia to otwarte na atak ze strony krytyków szukających luk w zabezpieczeniach. Zamiast spacerować po bulwarach Paryża na wiosnę, wielu turystów opuszcza stolicę Francji, zastanawiając się, dlaczego Mona Lisa jest taki mały. To samo dzieje się z blockchainem.

„Osiągnęliśmy szczyt zawyżonych oczekiwań” – wyjaśnia Shaan Mulchandani, szef ochrony w Aricent. Ale blockchain zmierza we właściwym kierunku… czy idzie wolniej niż ludzie tego oczekiwali, czy nie. Blockchain może wykorzenić ubóstwo w krajach trzeciego świata na wiele sposobów.

Pozwalając na włączenie finansowe

Dostęp do systemu bankowego stanowi jedną z największych przeszkód w zmniejszaniu przepaści między bogatymi a biednymi. w rzeczywistości, włączenie finansowe jest uważany za kluczowy czynnik w ograniczaniu ubóstwa. W tej chwili niepokojąco duży procent światowej populacji nadal pozostaje bez banków. Ale nie tylko technologia blockchain może coś zmienić.

Według Banku Światowego około 1 miliard osoby dorosłe wykluczone finansowo posiadają telefony komórkowe, a około 480 milionów ma dostęp do internetu. Ma to ogromne konsekwencje w połączeniu z łańcuchem bloków.


Jako Cherie Blair, założycielka Fundacja Cherie Blair dla kobiet zwraca uwagę: „Komputery to odległy sen, ale telefon komórkowy to rzeczywistość”. Blockchain w połączeniu z technologią mobilną może umieścić niebankowe w sieci, ponieważ nie byłoby potrzeby utrzymywania oddziałów lub innej kosztownej infrastruktury.

Według globalny ekonomista, Dr John Edmunds, technologia blockchain może otworzyć sekcje globalnej gospodarki, które nigdy wcześniej nie były aktywne, ponieważ pozwala na mikrotransakcje. Chociaż żaden bank nie zrealizuje czeku na dolara, „czasami człowiek potrzebuje tylko dolara” – mówi.

Jako profesor finansów w Babson College, który większość swojej kariery spędził studiując gospodarki Ameryki Łacińskiej, Edmunds jest niezwykle entuzjastycznie nastawiony do zdolności blockchain do tworzenia nowych możliwości tworzenia wartości i wyrównywania szans w tej części świata.

I nie jest jedyny.

Zarabianie na mikrotransakcjach

Jeremy Epstein, dyrektor generalny Never Stop Marketing, zgadza się agencja marketingowa zajmująca się start-upami blockchain. „Kryptowaluty umożliwiają przypisanie wartości przedmiotom w coraz mniejszych przedziałach cenowych… Możesz opłacalnie zrekompensować komuś 0,0000001 kryptowaluty nawet za niewielką ilość danych”.

Ten rodzaj mikrotransakcji pozwala osobom nieposiadającym konta bankowego na angażowanie się w handel globalny. „Dla tradycyjnego systemu bankowego nieopłacalne jest obsługiwanie klientów poniżej pewnego progu”, kontynuuje Epstein, „ale dzięki kryptowalutom biedny rolnik z Kenii lub Zimbabwe może udowodnić zdolność kredytową po prostu mając kryptowalutę w portfelu i udowadniając, że jest właścicielem. Otwiera cały dostępny rynek dla firm ORAZ zapewnia większej liczbie osób dostęp do większej liczby towarów i usług ”.

Światowy lider innowacji blockchain w EY Paul Brody dodaje: „Kryptowaluty stanowią ogromną szansę na wzmocnienie pozycji i połączenie ludzi, których może dziś przeoczyć obecny system bankowy i prawny. Istnieje możliwość umożliwienia interakcji finansowych między tymi, którzy mogą nie mieć dostępu do tradycyjnych lub wiarygodnych instytucji finansowych ”.

Wspieranie mikropożyczek i mikro-handlu

Dzięki zdolności blockchain do rejestrowania najmniejszych transakcji, mikropożyczki mogą pomóc wielu ludziom wydostać się z biedy. Chociaż mikropożyczki zyskały złą sławę na całym świecie, dzięki powiązaniom z wysokimi stopami procentowymi i gwałtownymi lichwiarzami, ci źli aktorzy mogą zostać usunięci z obrazu.

Rachunkowość Blockchain zmniejszyłaby koszty zarządzania pożyczkami „nawet o 90 procent lub więcej” – wyjaśnia Edmunds. Stworzyłoby to możliwości dla mikropożyczek do administrowania znacznie większą liczbą rachunków, rozszerzając ich usługi na większą liczbę pożyczkobiorców.

Mikrotrading otwiera również świat możliwości dla ludzi żyjących w zubożałych krajach, gdzie rolnictwo stanowi kluczowy przypadek zastosowania. Technologia Blockchain umożliwia indywidualnym sprzedawcom znajdowanie i dotarcie na rynek, handlowanie po uczciwej cenie, bez zbędnych marż i pośredników.

Mogą również przeprowadzać transakcje na kwoty tak małe jak kilka kilogramów cebuli, ponieważ wielkość transakcji, która jest ekonomicznie opłacalna, staje się znacznie mniejsza przy użyciu technologii blockchain.

Tworzenie przejrzystości i zwalczanie korupcji

Ponieważ każdy zapis w księdze jest przejrzysty i widoczny dla wszystkich, blockchain może wymusić odpowiedzialność na każdym ogniwie w łańcuchu. Tak więc tam, gdzie na pierwszym miejscu są bekherzy i łapówki, korupcja może pozostać w przeszłości. Zapewniłoby to nie tylko sprawiedliwą rekompensatę dla indywidualnych handlowców, ale także obniżyłoby koszty dla użytkownika końcowego.

Rejestrowanie wszystkich interakcji w niezmiennej, publicznej księdze oznacza, że ​​każda transakcja pozostawia ślad. Inteligentne kontrakty eliminują potrzebę interakcji międzyludzkiej (i możliwość manipulacji lub fałszowania) i zapewniają nieodwracalne płatności.

W łańcuchu bloków można również przechowywać inne kluczowe dokumenty, takie jak tytuły własności gruntów i akty prawne. Mogłoby to zapobiec przejmowaniu ziemi, która zawsze była szkodą dla biednych, wypychając drobnych rolników i niezależnych handlarzy z ich domów.

Rośnie również liczba ICO, które stawiają czoła oszustwom wyborczym w wyborach światowych. Korzystając z technologii mobilnej i technologii blockchain, wyborcy mogą uczestniczyć w szerokich obszarach geograficznych i oddawać głosy bez obawy o zastraszenie lub reperkusje. A po oddaniu głosu jest zabezpieczony przed fałszerstwami.

Może to pomóc krajom rozwijającym się w uzyskaniu obiecanych wolnych i uczciwych wyborów, a nie tych naznaczonych chaosem, powstaniami i politycznymi despotami niechętnymi do odebrania władzy.

Zapewnienie nieprzerwanej łączności

Według dyrektora generalnego RightMesh, Johna Lyotiera, prawie cztery miliardy ludzi na całym świecie nadal nie ma stałego dostępu do internetu – a ci, którzy mają, w najlepszym przypadku, łączą się z nieregularnymi połączeniami. Oznacza to, że są trwale wykluczeni z korzyści społecznych i ekonomicznych, jakie zapewnia łączność. „Mamy wyjątkową okazję, aby zmienić historię dobrobytu gospodarczego” – zachwyca się.

Wykorzystując potencjał blockchain, RightMesh planuje zapewnić łączność na całym świecie bez konieczności dostępu do internetu. Ich system „sieci kratowej” pozwala telefonom komórkowym łączyć się bezpośrednio przez łańcuch bloków, bez potrzeby korzystania z usługodawcy internetowego. Token RMESH działa jako zachęta, próbując zachęcić użytkowników do udziału w sieci łączności peer to peer.

Konsekwencje tego są daleko idące. Nawet ci z nas, którzy mają dostęp do internetu, nie są zwolnieni z okoliczności łagodzących. Huragany, trzęsienia ziemi, powodzie – w przypadku klęski żywiołowej, takiej jak w Puerto Rico w zeszłym roku, stała łączność może uratować niezliczone istoty ludzkie.

Energia elektryczna tam, gdzie jest najbardziej potrzebna

1.2 miliarda Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) ludzie nadal nie mają dostępu do energii elektrycznej. Są to głównie osoby mieszkające na obszarach wiejskich w Azji i Afryce Subsaharyjskiej. Tutaj również blockchain może dostarczyć odpowiedzi.

Finansowanie i dystrybucja energii są obecnie zablokowane przez duże, scentralizowane agencje rządowe i organizacje pozarządowe, z nieefektywnym systemem, którego wdrożenie może zająć lata. Energy ICO, takie jak oparte na Ethereum ImpactPPA, umożliwiają indywidualnym inwestorom finansowanie i przyspieszanie globalnej produkcji czystej energii, tokenizując wytwarzanie energii.

Mogą dostarczać energię tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna, dzięki modelowi tokenów, który pozwala społeczności decydować, kiedy i gdzie projekty powinny być finansowane.

Blockchain może wyeliminować ubóstwo w krajach trzeciego świata

Blockchain może wykorzenić ubóstwo w krajach trzeciego świata (rozchwianym głosem z podium). Ale tak jak w przypadku wszystkiego, co pozostało w rękach ludzi, okaże się, czy zdecydujemy się wykorzystać jego potencjał dla dobra. I chociaż wiele świetnych pomysłów to obecnie niewiele więcej niż pliki PDF hostowane w wyszukanych witrynach internetowych, miejmy nadzieję, że nie minie dużo czasu, zanim najlepsze zaczną się sprawdzać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map