Inwestycje w skali szarości: trendy i analizy dla inwestorów instytucjonalnych

Firmy inwestycyjne od dawna są popularną opcją dla inwestorów instytucjonalnych pragnących uczestniczyć w tradycyjnych rynkach finansowych. Teraz, wraz z rosnącą popularnością kryptowalut, firmy inwestycyjne starają się zająć również ten stale ewoluujący rynek. W tym artykule przyjrzymy się roli Greyscale Investments jako dużego gracza w tej przestrzeni – od jej historii po wpływ na obecny i przyszły rynek kryptowalut.

Inwestycje w skali szarości: dobrze ugruntowane w przestrzeni inwestycyjnej Crypto

Digital Currency Group uruchomił Grayscale Investments jako filia we wrześniu 2013 r. Od tego czasu Grayscale Investments nadal oferuje szereg funduszy inwestycyjnych kryptowalut na rynku pozagiełdowym (OTC).

Od sierpnia 2018 r. Fundusze inwestycyjne Grayscale Investments z jednym aktywem obejmują następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Bitcoin Cash, Ripple i Litecoin. Linia produktów Grayscale Investments obejmuje również Digital Large Cap Fund, zdywersyfikowany portfel ważony kapitałem rynkowym, który obejmuje Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash i Litecoin.

Grayscale Investments w swojej wczesnej historii nadal oferowała nowe produkty na rynku OTC.

Grayscale Investments w swojej wczesnej historii nadal oferowała nowe produkty na rynku OTC.

Informacje o inwestorach, zyski i straty

Patrząc na inwestycje w skali szarości za I półrocze 2018 r raport, potencjalni inwestorzy mogą się wiele dowiedzieć o sukcesach i porażkach firmy, a także jej roli na obecnym rynku kryptowalut. Przyjrzyjmy się niektórym z najważniejszych statystyk z tego raportu.

Większość inwestycji (56%) pochodzi od inwestorów instytucjonalnych. Pozostałe kategorie to akredytowani inwestorzy (20%), konta emerytalne (16%) i biura rodzinne (8%). Jest to ważne, ponieważ pomaga wszystkim inwestorom uzyskać lepszy wgląd w niektóre strategie, które przyjęli duzi inwestorzy.

Według statystyk za I półrocze 2018 r. Wszystkie fundusze inwestycyjne poniosły straty. Nie powinno to dziwić, ponieważ odzwierciedla to ogólny trend spadkowy cen kryptowalut w pierwszej połowie 2018 r..

Pomimo tego należy również podkreślić długoterminowy sukces bardziej ugruntowanych produktów Grayscale Investments. Na przykład, fundusz Bitcoin Investment Trust zanotował 4,107,1% wzrost zwrotów od momentu powstania do końca pierwszej połowy 2018 r. Ponadto, Ethereum Classic Investment Trust, druga najstarsza oferta produktowa, odnotował wzrost o 270,3%..

W jaki sposób spadek wartości Bitcoin wpłynął na duże inwestycje?

Spadek bitcoina z pewnością miał negatywny wpływ na inwestorów, którzy zainwestowali w czwartym kwartale 2017 roku lub na początku pierwszego kwartału 2018 roku.

Choć można by się spodziewać, że doprowadzi to do spadku napływu inwestycji, statystyki opublikowane w raporcie za I półrocze 2018 roku pokazują inaczej. Patrząc na tygodniowe napływy inwestycyjne w pierwszej połowie 2018 r., Wiele zakupów miało miejsce w tygodniach ze stosunkowo bessą na rynkach. Na przykład, trzy tygodnie w czerwcu przekroczyły średnią tygodniową kwotę inwestycji napływającą w wysokości 9,55 miliona dolarów.

Ponadto staje się jasne, że coraz więcej inwestorów szuka dywersyfikacji poza BTC. Tak, inwestycje firmy BTC nadal charakteryzowały się wyższą średnią inwestycją wynoszącą 6,04 mln USD / tydzień w porównaniu z 3,52 mln USD / tydzień dla inwestycji innych niż BTC. Należy jednak pamiętać, że cztery aktywa nie będące BTC w Grayscale Investments były tylko wprowadzone w marcu 2018 r.

Przyjrzyjmy się teraz niektórym zaletom i wadom wyboru inwestycji w skali szarości w porównaniu z bezpośrednim kupowaniem kryptowalut.

Wpływy inwestycyjne w skali szarości były w I półroczu 2018 r. Dość zróżnicowane.

Wpływy inwestycyjne w I półroczu 2018 roku były dość zróżnicowane.

Możliwe powody wyboru inwestycji w skali szarości

Inwestycje w skali szarości potencjalnie oferują większe bezpieczeństwo dużym inwestorom. Dla tych, którzy nie chcą trzymać kryptowaluty na giełdzie, do wyboru jest kilka portfeli sprzętowych. Niemniej jednak wiele osób obawia się utraty portfeli lub kradzieży. Skala szarości może pomóc w zakupie, przechowywaniu i przenoszeniu zasobów.

Wszystkie inwestycje są tworzone jako akcje i są oznaczone jako tytuły papierów wartościowych. Ponieważ nie są one w posiadaniu inwestorów jako rzeczywiste kryptowaluty, możliwe jest stworzenie lepszych struktur finansowych i podatkowych. Na przykład inwestycje mogą być przechowywane na niektórych kontach IRA, 401 i innych rachunkach maklerskich i inwestycyjnych. Tworzy to pomost, który pomaga inwestorom kryptowalutowym wejść na rynek w sposób podobny do tradycyjnych opcji inwestycyjnych.

Możliwe powody, dla których warto wybrać inwestycje w skali szarości

Udział w różnych funduszach inwestycyjnych jest kosztowny. Grayscale Investments pobiera opłatę w wysokości 2,5% za roczną administrację i przechowywanie większości oferowanych produktów. Jedyne odchylenia to BTC na poziomie 2,0%, ETC na poziomie 3,0% i Digital Large Cap Fund na poziomie 3,0%. Podczas hossy niektórzy inwestorzy uznaliby to za minimalną kwotę do zapłacenia z zysków. Jednak w warunkach skrajnie bessy wysokie opłaty z pewnością mogą zniechęcić wielu inwestorów.

Chociaż posiadanie akcji zamiast prawdziwej kryptowaluty może ułatwić przestrzeganie przepisów podatkowych, łatwo jest również uznać to za negatywny aspekt. W rzeczywistości jest to fundusz posiada mniej niż jedną dziesiątą jednego bitcoina na akcję. Ponieważ inwestorzy otrzymują akcje i nie mają bezpośredniego dostępu do aktywów, natychmiastowa sprzedaż może być trudna. Dlatego brakuje mu płynności i wygody giełd kryptowalut.

Roczne opłaty Grayscale Investments wahają się od 2 do 3%.

Roczne opłaty Grayscale Investments wahają się od 2% do 3%. Zwroty są różne, ale generalnie odzwierciedlają trendy cenowe na rynku kryptowalut.

Perspektywy przyszłości przepisów

Przewidywanie przyszłości inwestycji w skali szarości na rynku kryptowalut może być trudne. Tak, wielu uważa, że ​​ta firma ma ugruntowaną pozycję w tej branży. Jednak nadal istnieje wiele pytań, na które należy odpowiedzieć. Technicznie rzecz biorąc, Grayscale Investments nie jest ETF-em bitcoin. Jest klasyfikowany jako fundusz powierniczy. W tej chwili oznacza to, że może uniknąć niektórych bardziej rygorystycznych ograniczeń nakładanych na inne rodzaje funduszy.

Jednak regulacje i orzeczenia dotyczące podobnych firm mogą mieć kluczowe znaczenie w przyszłości tej konkretnej. Według stanu na sierpień 2018 r. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła większość aplikacji Bitcoin ETF. Niezależnie od tego, w jaki sposób orzeczenie SEC proponowany ETF Coinbase idzie, prawdopodobnie będzie miało pewien wpływ na wszystkie fundusze ETF i firmy podobne do inwestycji w skali szarości.

Wniosek

W całej wczesnej historii Grayscale Investments firma przyciągała duże inwestycje od bogatych inwestorów. Jednak przynajmniej dla inwestorów indywidualnych możliwość dostępu do tych ofert praktycznie nie istnieje. Firma odniosła duży sukces na rynku pozbawionym opcji ETF (lub podobnych do ETF). Nawet dla zamożnych inwestorów bezpośredni zakup kryptowalut może być lepszym posunięciem. Jednak dla tych, którzy chcą wybrać bardziej tradycyjną ścieżkę inwestycyjną, ta firma może zapewnić więcej niż odpowiednie rozwiązanie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map