Hodowla na najbardziej niestabilnym rynku od dziesięcioleci

W finansach i ekonomii istnieje gałąź zwana finansami behawioralnymi, która próbuje teoretyzować, badać i dokumentować ludzki aspekt emocjonalny i zachowanie uczestników finansowych. Finanse behawioralne sugerują teorie psychologiczne, aby spróbować wyjaśnić odchylenia cen.

Jedną z najpotężniejszych technik wykorzystywanych w arsenale ekonomisty do zrozumienia zachowań na rynkach jest próba znalezienia zachowania stadnego na określonym typie rynku finansowego lub indeksie rynkowym. Zwykle przy użyciu modeli matematycznych, takich jak CSSD (przekrojowe odchylenie standardowe), HIX (indeks Herdinga), modele VAR itp. Te techniki matematyczne służą do określania zachowań stadnych.

Co to jest zachowanie pasterskie?

Zachowanie stadne to zjawisko, które występuje, gdy ludzie próbują naśladować transakcje innych, a tym samym handlowcy kopiują się nawzajem. Dwa z najważniejszych aspektów to cena i wolumen, zwłaszcza kierunek związku przyczynowego między nimi.

Pomyśl o tym jak o efekcie modowym w ekonomii. Jest to termin używany przez ekonomistów do wyjaśnienia pewnych psychologicznych działań, które ludzie podejmują w życiu codziennym. Efekt pędu występuje, gdy dana osoba robi coś tylko dlatego, że robią to wszyscy inni. Dla naszych celów ludzie będą kupować coś tylko dlatego, że inni ludzie to kupują, a więc będziemy obserwować wzrost cen.

Aby znaleźć tego typu efekt lub innymi słowy znaleźć zachowania stadne, należałoby przeanalizować wpływ ceny i wolumenu oraz kierunek związku przyczynowego między nimi..

Znaczenie znalezienia stad na rynku finansowym polega na tym, aby wiedzieć, czy obecna cena składnika aktywów powoduje wzrost liczby transakcji, a tym samym wolumenu, czy też wzrost transakcji powoduje zmianę ceny.

Jeśli ktoś ma znaleźć stado na rynku finansowym, oznaczałoby to, że cena powoduje zmianę wolumenu, a zatem uczestnicy rynku nie robią własnej należytej staranności i faworyzują zawieranie transakcji w oparciu o ruchy cen.

Sugerowałoby to, że uczestnicy rynku nie odrabiają pracy domowej, jeśli chodzi o analizę rynku. Kupują tylko wtedy, gdy cena rośnie, a sprzedają, gdy spada.

Jeśli jednak okaże się, że na rynku finansowym nie ma stad stadnych, oznaczałoby to, że wolumen powoduje zmianę ceny, a zatem uczestnicy rynku przeprowadzają analizę due diligence i dopiero wtedy zobowiązują się do transakcji, która zwiększyłaby wolumen, a tym samym cena wzrośnie lub spadnie.

W tym przypadku rynek nie jest oparty psychologicznie i nie dba o cenę, ponieważ wydaje się, że istnieje metoda na jego szaleństwo, trader szukałby bardziej rzetelnych podejść, takich jak analiza fundamentalna w swoich decyzjach inwestycyjnych, jeśli to tak jest.

Należy zauważyć, że w przypadku znalezienia pastu na rynku finansowym nie oznacza to, że analiza fundamentalna nie działa. To po prostu sugeruje, że przez większość czasu rynek wydaje się nie patrzeć na fundamenty i inne adekwatne formy analizy, wydaje się, że głównie reaguje na zmiany cen. Nie oznacza to, że fundamenty i tak nie mogą wpływać na cenę.

Analiza korelacji a Ty

Wykonanie prostej analizy korelacji między ceną a wolumenem nie wystarczy. Nawet jeśli warto wiedzieć, prosta korelacja między ceną a wolumenem wynosi 0,66, oznacza to, że zarówno cena, jak i wolumen podążają za sobą, szczególnie w dłuższej perspektywie, ale nie wyjaśnia, które z nich powodują drugie. Poniższy wykres przedstawia wykres rozrzutu wolumenu i ceny zamknięcia bitcoinów, przy czym wolumen jest zmniejszany o współczynnik stu tysięcy, aby dane pasowały do ​​wykresu.


przyczynowość

Korzystając z innych procesów matematycznych, możemy znaleźć kierunek przyczynowości między zmiennymi. Okazało się, że wolumen bitcoinów nie powoduje odchyleń ceny bitcoinów o żadnym znaczeniu statystycznym. Jednak okazuje się również, że cena bitcoinów nie powoduje odchyleń w wolumenie bitcoinów. To dziwny scenariusz, w którym cena nie powoduje wolumenu, a wolumen nie powoduje ceny. Oznaczałoby to, że używanie analizy wolumenu tylko w handlu nie byłoby konieczne przy prognozowaniu ceny na rynku bitcoinów..

Ale żeby przeanalizować głębsze znaczenie tego zjawiska. Jak to możliwe, że wielkość nie może powodować ceny, a nawet cena nie może powodować wielkości? Oznaczałoby to, że rynek bitcoinów jest zależny od innych czynników, np. Wydarzeń informacyjnych, kosztów wydobycia i innych czynników.

Wielkość i cena

Poniższy wykres to wykres pokazujący, jak impuls wielkości wpływa na cenę zamknięcia. Jak widać, wolumen bitcoina nie wpłynie znacząco na jego cenę zamknięcia, ponieważ wykres pozostaje stosunkowo stabilny.

Z tej analizy możemy wywnioskować, że na rynku bitcoinów tylko użycie wolumenu nie pomoże w próbach przewidzenia ceny bitcoinów, a dokładniej w oparciu o sam wolumen, aby przewidzieć cenę zamknięcia na następny dzień, jest daremne. Nie oznacza to, że wolumen nie może przewidywać długoterminowego trendu, oznacza to tylko, że handel dzienny na tego rodzaju rynku jest daremny, gdy używa się tylko analizy wolumenu. Oprócz analizy wolumenu przy podejmowaniu decyzji handlowych dotyczących kupna lub sprzedaży należy przeprowadzić więcej analiz.

Zrzut ekranu 2018-10-05 o godzinie 1.26.17

Podajemy tutaj przykład, aby zademonstrować. Patrząc na długi zielony słupek oznaczony przez punkt A ze zwiększonym wolumenem, patrząc na to, day trader spodziewałby się kontynuacji następnej świecy, ponieważ jej zamknięcie będzie wyższe niż obecne otwarcie. Jednak tak nie jest w przypadku, gdy cena zamknięcia pozostaje bez zmian, zamykając się w pobliżu ceny otwarcia, tak jak przewidywaliśmy.

Wynika to z wolumenu nie powodującego ceny i ceny nie powodującego wolumenu, dlatego nie możemy spodziewać się kontynuacji w następnym dniu. Jednak średnioterminowy trend był zwyżkowy, jest to wynikiem wysokiej dodatniej korelacji, jak omówiono powyżej, między ceną a wolumenem.

Korzystając z tej analizy, możemy spodziewać się, że mając ponadprzeciętny wolumen w jednym kierunku na tym rynku, możemy spodziewać się kontynuacji w dłuższej perspektywie, ale nie krótkoterminowej kontynuacji.

Końcowe przemyślenia

Świadomość powyższego daje nam przewagę, ponieważ możemy wejść w długą pozycję na otwarciu świecy następnego dnia punktu A, a nasz okres utrzymywania byłby dłuższy niż jeden dzień, być może tydzień lub miesiąc. W tym przypadku inwestorzy jednodniowi nie powinni handlować z powodu niepewności, a raczej powinni trzymać się długoterminowego trendu.

Artykuł został napisany przez Ara Barikyan.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map