HODL Your Horses! Dlaczego żaden ruch nie może być najlepszym posunięciem

Warren Buffett powiedział kiedyś,

„Kupuj tylko coś, co z przyjemnością będziesz mieć, jeśli rynek zostanie zamknięty na 10 lat”

Do tej pory większość entuzjastów kryptowalut już wie Warren B nie jest największym fanem Bitcoina. Dokładniej, nienawidzi tego. Jednak jest prawdopodobnie najlepszym inwestorem wszechczasów. Dlatego głupotą byłoby odrzucenie jego maksymy na podstawie różnic ideologicznych. Jak więc zastosować jego wyższą filozofię inwestowania, polegającą na inwestowaniu w akcje, na rynkach kryptowalut?

Małe coś – coś, co lubimy nazywać HODL!

„Czekaj, co to jest HODL? Nigdy o czymś takim nie słyszałem ”- powiedział prawdopodobnie nikt nie czytając tego artykułu. Dzieje się tak dlatego, że termin ten jest najbardziej rozpowszechniony w społeczności inwestorów kryptowalut i został utrwalony jako ostateczny okrzyk dla długoterminowych wierzących w żywotność kryptowaluty.

Biorąc pod uwagę ekstremalną zmienność rynków kryptowalut, czy rozsądnie jest wdrożyć długoterminową mentalność inwestycyjną? To uczciwe pytanie, które omówimy w tym artykule.

Zanurzmy się od razu.

Uwaga – opinie wyrażone w tym artykule są moje i nie powinny być traktowane jako porady inwestycyjne ani porady CoinCentral. Przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji skonsultuj się z doświadczonym doradcą finansowym, szczególnie w tej niezwykle niestabilnej dziedzinie.

Historia The HODL

Tak więc dla 1% z was, którzy nie znają HODL (i dla 99% z was w nastroju na dobry chichot), chciałbym rozpocząć tę sekcję kolejnym „cytatem” z cenionego GameKyuubi – Poczta które wprawiły to zjawisko w ruch.

JESTEM HODLING

Piszę ten tytuł dwa razy, ponieważ wiedziałem, że za pierwszym razem jest źle. Wciąż źle. my. GF jest w barze dla lesbijek, a BTC upada. DLACZEGO HOLDING? POWIEDZĘ CI DLACZEGO. To dlatego, że jestem złym przedsiębiorcą i WIEM, że JESTEM ZŁY TRADER. Tak, wy, dobrzy inwestorzy, potraficie dostrzec wzloty i upadki pit pat, piffy wing wong wang właśnie w ten sposób i zarobić milion dolarów, z pewnością nie ma problemu, stary. Podobnie słabe ręce są takie, jak OH NIE, TO SIĘ SPADA JESTEM SPRZEDAM he he he he, a potem są jak O, BOŻE, MOJA DUPA, kiedy INTELIGENTNI traderzy, którzy WIEDZĄ, CO KURWA ROBIĄ, kupują z powrotem, ale wiesz co? Nie jestem częścią tej grupy. Kiedy inwestorzy odkupują, jestem już częścią kapitału rynkowego, więc ZGADNIJ SIĘ, KOGO OSZUSTWASZ JEDNAKOMIERZE, NIE MNIE ~! Te szydercze wątki mówiące: „O, POWINIENEŚ SPRZEDAĆ”. ŻADNE GÓWNO, KTÓRE POWINIENEM SPRZEDAĆ. POWINIENEM SPRZEDAWAĆ CHWILE PRZED KAŻDĄ SPRZEDAŻĄ I KUPOWAĆ CHWILE PRZED KAŻDYM ZAKUPEM, ALE TY WIESZ, CO NIE KAŻDY JEST TAK FAJNY JAK TY. Sprzedajesz podczas bessy tylko wtedy, gdy jesteś dobrym day traderem lub złudzonym noobem. Ludzie pomiędzy trzymają się. W grze o sumie zerowej, takiej jak ta, handlowcy mogą wziąć twoje pieniądze tylko wtedy, gdy sprzedasz.

więc wypiłem trochę whisky

właściwie na butelce jest to whisky orkiszowa

my

pozwać mnie

(ale tylko jeśli jest płatne w BTC)

11 minut później powstał pierwszy mem HODL, a niedługo potem HODL stał się sensacją. W rezultacie rozmnożyły się tysiące memów HODL (często ku irytacji społeczności).

Pośród jego pijackiej tyrady znajdowały się zaskakująco zwięzłe ujęcia dwóch powszechnych zjawisk: przejawianych emocji wynikających ze zmienności Bitcoina i pułapek handlu, jeśli nie jesteś sprytny (czego się dowiemy, nikt nie jest tak naprawdę „doświadczony”).

W ten sposób najlepsza filozofia inwestowania dotycząca klasy aktywów została wprowadzona do społeczności kryptowalut: Kup i HODL.

Pierwszy mem HODL, dzięki uprzejmości Investopedia

Przykład mema wygenerowanego po pierwszym niesławnym poście „HODL” dzięki uprzejmości Investopedia.

HODL Your Fire

Kontynuujmy temat rozpoczynania każdej sekcji cytatem z inną maksymą Warrena B..

„Jeśli nie chcesz posiadać akcji przez dziesięć lat, nawet nie myśl o posiadaniu ich przez 10 minut”.

Najwyraźniej ten cytat dotyczy giełdy. Jednak, jak wspomniano wcześniej, mądrość tę można i należy zastosować do innych klas aktywów.

Wróćmy do posta na forum GameKyuubi. W tamtej epoce cena BTC wzrosła ze 130 USD we wrześniu 2013 r. Do 1000 USD w grudniu. Gdyby sprzedał w momencie publikacji (18 grudnia 2013 r.), Sprzedałby za około 650 USD. Nie mamy pojęcia, kiedy kupił BTC, ale powiedzmy, że kosztował około 100 USD. Sprzedaż przyniosłaby 550% zwrotu. Nieźle.

Jeśli sprzedał w połowie 2015 roku, 1,5 roku później, BTC był wart tylko około 225 USD. Wciąż znaczne zyski, ale nie tak imponujące. W chwili pisania tego tekstu jego inwestycja w wysokości 100 USD zwróciła mu 6256%. Teraz TO nie jest zbyt nędzne.

Wszystkie rynki, ale szczególnie rynki kryptowalut, znoszą okresy dużej aprecjacji i deprecjacji cen. To inwestorzy z długoterminową perspektywą przezwyciężają krótkoterminowe obawy i komfortowo pokonują naturalne zmienności rynków finansowych. Kupowanie i utrzymywanie dowolnego aktywa zawsze zapewniało najlepsze zwroty w dłuższej perspektywie. Najlepsi inwestorzy na świecie, tacy jak Warren B, Peter Lynch, Jack Bogle i Joel Greenblatt, wszyscy opowiadają się za metodologią kup i trzymaj, aby osiągnąć spójne wyniki.

Mem o czarnym dziecku patrzącym podejrzliwie na białą kobietę, pytającym:

Kolejny mem HODL, dzięki uprzejmości bitcoinInvestr.com

A co z handlem?

Jeszcze jeden cytat od naszego chłopca Warrena B:

„Giełda jest narzędziem przekazywania pieniędzy niecierpliwym pacjentowi”

Liczne badania wskazują, że ogromna większość traderów ponosi porażkę. Są tacy, którzy osiągają lepsze wyniki niż średnia, ale ta niewielka mniejszość również aktywnie handluje znacznie więcej niż „przeciętny” day trader. I nawet ta niewielka mniejszość wypada znacznie gorzej niż nasze HODLery.

Jak widać na wielu forach Reddit, aktywni handlowcy atakujący HODL irracjonalnie przypisują lepsze wyniki umiejętnościom, a nie szczęściu. Kiedy cały rynek poszybował w górę w zeszłym roku, handlowcy walili w tabele, podając swoje doskonałe zdolności prognozowania jako powód ich szalonych wyników. Musieli zapomnieć, że wszyscy go zabili w zeszłym roku.

Dzieje się tak, chyba że jesteś jedną z wielu nieszczęśliwych dusz, które kupiły BTC w grudniu lub styczniu i nie zrobiły HODL ze strachu. Dla tych, którzy nie sprzedali, HODL!

Zdjęcie Warrena Buffeta i jego cytat:

Zdjęcie dzięki uprzejmości tallengestore.com

Przyznaję, że jest odpowiedni czas na sprzedaż aktywów. Aby lepiej zrozumieć, kiedy warto sprzedawać, przeczytaj ten artykuł o wskaźnikach technicznych.

I Altcoins?

Chcę zastrzec powyższe stwierdzenia następującymi – HODLing jest przeznaczony dla blue chipów kryptowalut, takich jak BTC i ETH. A co z altcoinami? Powinniśmy je również HODLOWAĆ?

Moim zdaniem nie.

HODL działa tylko wtedy, gdy aktywa bazowe mają długoterminową rentowność. W czasach bańki internetowej 86% firm z końcówką „.com” w latach 1996 – 2006 spadło do zera. Uważam, że obecny rynek kryptowalut jest jeszcze bardziej spieniony, dlatego uważam, że ponad 90% dostępnych obecnie kryptowalut będzie bezwartościowe za 5 lat. To Amazonki i Microsofty z tamtej epoki przetrwały i ostatecznie zapewniły niewiarygodne zyski dla swoich HODLerów.

HODLing jest przeznaczony dla rentownych aktywów o doskonałych podstawach i modelach biznesowych. W żadnym wypadku nie twierdzę, że wszystkie altcoiny to shitcoiny. Jestem jednak zwolennikiem rygorystycznej analizy fundamentalnej w celu określenia leżącej u podstaw skuteczności samego biznesu.

Inne kwestie: podatki i horyzont czasowy

Inne kwestie do rozważenia to podatki i horyzont czasowy. Krótkoterminowe zyski kapitałowe przypisane aktywnemu obrotowi mogą sięgać nawet 40% wzrostu. Dopóki zarabiasz mniej niż 426 000 USD rocznie, długoterminowe zyski kapitałowe nigdy nie będą opodatkowane wyższym niż 15%. Jeśli chodzi o horyzont czasowy, HODLing nie działa przez krótki czas. Jeśli inwestujesz w kryptowaluty i masz nadzieję na szybki zwrot, nie HODL. Potrzebujesz dużo czasu, często 5-10 lat, aby maksymalnie skorzystać z metodologii HODL.

Wniosek – HODL On Tight.

Jeśli nie jesteś doświadczonym traderem, nie handluj. Nawet jeśli tak, prawdopodobnie nadal generujesz mniejsze zwroty niż HODLery. Więc moja rekomendacja to nie tylko HODL, ale przeznaczyć niewielki procent miesięcznego dochodu na zwiększenie rozmiaru swojej pozycji. Umożliwia to składanie odsetek i zwielokrotni Twoje ogólne zyski.

2018 był szaloną przejażdżką dla kryptowalut. Podejście długoterminowe pomoże złagodzić emocje związane z utrzymującą się zmiennością na rynku. Jeśli uważasz, że Bitcoin będzie istniał jeszcze przez pięć lat, z pewnością będzie wart więcej niż obecnie.

Szczęśliwego HODLingu, przyjaciele.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map