HashFlare zatrzymuje usługi wydobywania bitcoinów

W niecodziennym obrocie wydarzeń popularna witryna wyszukiwania w chmurze HashFlare zawiesił wszystkie operacje wydobywania bitcoinów na swojej platformie. Wiadomość nadeszła za pośrednictwem Świergot post z 24 lipca, w którym programiści HashFlare wyjaśniają, że firma poniosła znaczne straty od początku czerwca 2018 r. W poście wyjaśniono, że związane z tym koszty utrzymania i energii elektrycznej związane z kopaniem kontraktów SHA-256 Proof-of-Work nie są już dochodowe dla firmy.

Właściciele umów HashFlare otrzymali powiadomienie e-mailem dotyczące anulowania ich polis. Od czasu rozwiązania w zeszłym miesiącu pojawiają się nowe raporty, które kwestionują ważność usług wyszukiwania w chmurze, które HashFlare dostarcza konsumentom. W szczególności użytkownicy twierdzą, że ich umowy zostały anulowane bez zwrotu pozostałych sald. W odpowiedzi urzędnicy firmy stwierdzili, że ich umowa zawiera klauzulę, która pozwala HashFlare na podjęcie tak wątpliwego manewru, a użytkownicy zgodzili się na te działania, rejestrując się w ich usługach.

Hashflare przez Twiiter

HashFlare przez Twittera

Kolejną niepokojącą decyzją podjętą przez zespół programistów HashFlare był wybór, aby nagle i bez ostrzeżenia wprowadzić nowe wymagania dotyczące wycofania. Te nowo ustanowione wymagania sprawiły, że wielu inwestorów kryptowalutowych walczyło o dostęp do swoich funduszy. Nowe procedury wypłat obejmują wymaganie od użytkowników przestrzegania procedur zgodności ściśle ze znajomością klienta (KYC). Prawa KYC są zwyczajowe w tradycyjnych scenariuszach bankowych, ale ostatnio były wykorzystywane w bardziej nikczemny sposób przez giełdy kryptowalut.

HashFlare Keeping Crypto using KYC Laws

Wygląda na to, że HashFlare używa kłopotliwej taktyki do gromadzenia kryptowalut użytkownika. CoinCentral była jedną z pierwszych organizacji, która zgłosiła niepokojący trend giełd kryptowalut wykorzystujących przepisy dotyczące znajomości klientów (KYC), aby uniemożliwić użytkownikom wypłacanie środków. Użytkownicy nie byli zobowiązani do przestrzegania tych przepisów podczas dokonywania wpłat podczas otwierania kont. Dopiero po wycofaniu się użytkownicy są zmuszeni do przestrzegania nowo ustanowionych protokołów KYC.

Wdrożenie tej podejrzanej taktyki biznesowej skłoniło wielu użytkowników HashFlare do uderzenia w platformy mediów społecznościowych, aby wyrazić pogardę dla nowej strategicznej kryptowaluty firmy. Już teraz użytkownicy Reddit otworzyli wiele stron poświęconych walce z decyzją firmy, zarówno online, jak i wewnątrz Sąd. Problem z tym drugim wyborem polega na tym, że użytkownicy muszą ujawnić swoją tożsamość, aby pozwać firmę do sądu, a wielu inwestorów kryptowalutowych dba o swoją prywatność..

Tempo ruchu pozwów zbiorowych rośnie z każdym dniem. Użytkownicy Twittera przeszli na konto HashFlare, aby powiadomić innych o planowanych działaniach i wyjaśnić im, w jaki sposób mogą zaangażować się w proces. Wielu użytkowników porównuje manewry HashFlare do nieistniejącego już oszustwa Bitconnect, który wstrząsnął rynkiem kryptowalut na początku roku.

Co to jest górnictwo HashFlare?

Usługa wyszukiwania w chmurze HashFlare umożliwia użytkownikom wynajmowanie mocy obliczeniowej (hash) i wykorzystywanie jej do wydobywania bitcoinów i innych kryptowalut. Użytkownicy kupują roczną umowę na wydobycie od firmy. Inwestycja ta miała pokryć koszty wyposażenia, personelu i eksploatacji platform wydobywczych firmy. HashFlare powiedział klientom, że obsługuje te platformy wydobywcze w ich imieniu, a wszystkie zyski są podzielone na podstawie wynajętej mocy mieszania.

Problemy z wydobywaniem bitcoinów

W przypadku HashFlare pojawiły się problemy, gdy rynek kryptowalut nadal spadał. Firma szybko zdała sobie sprawę z błędu na swój sposób. Kłopoty zaczęły się, gdy ich stałe koszty operacyjne zaczęły przekraczać wartość nagród Bitcoin Hashflare. Ta miesięczna utrata środków pozwoliła HashFlare na ustanowienie niejasnej klauzuli umownej, która umożliwiła firmie anulowanie wszystkich kontraktów Bitcoin bez zapewniania użytkownikom zwrotów za czas pozostały do ​​zakończenia umowy.

Hashflare ogłasza zawieszenie operacji wydobycia bitcoinów


HashFlare ogłasza zawieszenie operacji wydobycia bitcoinów

Innymi słowy, niektórzy ludzie zapłacili HashFlare za kontrakt na wydobycie w chmurze w czerwcu, aw lipcu firma anulowała umowę i zatrzymała płatności użytkownika zgodnie z tą klauzulą. Gdy połączysz klauzulę anulowania z instytucją bardziej rygorystycznych wymogów dotyczących wycofania, staje się oczywiste, że firma ma ukryte motywy w grze.

Użytkownicy kontratakują

Użytkownicy HashFlare nie planują odejść na bok i pozwolić firmie wziąć ich krypto. Oprócz rosnącego pozwu zbiorowego użytkownicy publikują wiele różnych strategii uzyskiwania zwrotu pieniędzy. W szczególności jeden użytkownik podzielił się ze społecznością kryptograficzną, w jaki sposób mógł uzyskać zwrot pieniędzy za swoją kartę kredytową Bank of America. Użytkownik skontaktował się z bankiem i zakwestionował obciążenia jako fałszywe.

Użytkownik HashFlare kwestionuje opłaty na rzecz firmy obsługującej karty kredytowe

Użytkownik HashFlare kwestionuje opłaty na rzecz firmy obsługującej karty kredytowe

Zbiorowy

Estońska firma HashFlare wkroczyła na scenę górniczą w 2016 r. HashFlare wymienia również adres Edynburga w Szkocji na stronie informacyjnej swojej firmy. Deweloperzy HashFlare wywodzą się z HashCoins obóz. Firma szybko wyrosła na znaczącą platformę do eksploracji w chmurze w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Według strony internetowej HashFlare, firma z powodzeniem świadczyła usługi dla ponad 2 500 000 użytkowników na całym świecie.

Firma wykorzystuje między innymi kombinację platform wydobywczych o dużej mocy, takich jak Bitmain, Bitfury i Inno3d. Oficjalna polityka firmy polega na udostępnianiu kopania kryptowalut każdemu, niezależnie od jego wiedzy technicznej.

Niepokojąca przyszłość HashFlare

HashFlare odpowiedział na te zarzuty oszustwa. Szukają sposobów przywrócenia wydobywania bitcoinów na swojej platformie w nadchodzących miesiącach. Ta pusta obietnica może nie wystarczyć, aby zmienić wściekłych użytkowników z powrotem w potencjalnych klientów górniczych. Ale HashFlare ma nadzieję, że uda im się jakoś uspokoić masy.

Oszustwa związane z kopaniem w chmurze

HashFlare zyskał reputację szanowanej operacji wyszukiwania w chmurze w ciągu ostatniego roku. Te ostatnie posunięcia zmartwiły wielu inwestorów kryptowalutowych, że firma może się pogorszyć. Oszustwa związane z kopaniem w chmurze stały się bardziej rozpowszechnione w przestrzeni kryptowalut w ciągu ostatniego roku. Aby uniknąć tych pułapek, należy energicznie zbadać wszelkie potencjalne operacje wyszukiwania w chmurze. Uważaj na firmy oferujące gwarantowany zwrot z inwestycji. Pamiętaj, że rynek kryptowalut jest niestabilny i nikt nie jest w stanie przewidzieć jego przyszłych ruchów ze stuprocentową pewnością.

Marka HashFlare nigdy nie będzie taka sama

Teraz wydaje się, że może to być trudna jazda zarówno dla HashFlare, jak i dla jego użytkowników. HashFlare został uznany za legalną operację w sektorze wyszukiwania w chmurze. Te nowe zarzuty podważają tę zasadność. Kiedy myślisz o skutkach decyzji firmy i o tym, że platforma obsługuje wiele kryptowalut, trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym HashFlare nie traci twarzy w tej sytuacji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map