Global Party Brand Space Yacht dołącza do Crypto Art Space dzięki NFT

Space Yacht rozpoczął działalność jako mała impreza przemysłu muzycznego w bocznej uliczce Los Angeles w 2015 roku i od tego czasu stał się poszukiwaczem ciepła dla następnych talentów muzyki tanecznej.

Zanim COVID zaatakował branżę, marka degustacyjna organizowała cotygodniowe rezydencje i wydarzenia na całym świecie, organizując 150 programów rocznie. Jego podejście do wydarzeń szturmem zdobyło świat dzięki zaskakującym wykonawcom, przyszłościowym rezerwacjom i spontanicznym dostawom pizzy na szczycie imprezy.

Kiedy COVID zatrzymał tradycyjne źródła przychodów Space Yacht, organizatorzy imprezy postanowili stać się kwitnącym cyfrowym imperium – organizując transmitowane na żywo sety na Twitchu, otwierając nową wytwórnię płytową i stając się pierwsza marka EDM, która wkroczyła do przestrzeni kryptograficznej na początku tego lata na Nifty Gateway, cyfrowa galeria sztuki dla NFT i sztuki opartej na kryptografii.

Uwaga edytora: aby dowiedzieć się więcej o sztuce kryptowalut i tokenach niefunkcjonalnych, zapoznaj się z naszymi przewodnikami tutaj:

  1. Tokeny niefunkcjonalne (NFT)
  2. Jak blockchain zmienia sztukę
  3. Eksploracja rynku sztuki blockchain

Pierwsza kolekcja Space Yacht, powstała we współpracy ze znanym artystą kryptograficznym Goldweirdem, została wyprzedana w ciągu kilku minut i stała się trampoliną do zupełnie nowego sektora kreatywności dla marki.

Kolekcja Space Yacht na NiftyGateway.

Kolekcja NFT firmy Space Yacht na NiftyGateway.

Druga kolekcja Space Yacht NFT pojawiła się dzisiaj i składa się z trzech odrębnych motywów, które leżały u podstaw marki od jej powstania: pizzy, uśmiechniętych twarzy i ich firmowego motto „WE ARE SO F☺CKD”. Większość ludzi może nie rozumieć tego związku, ale jeśli uczestniczyłeś w imprezie na jachcie kosmicznym, być może zjadłeś darmowy kawałek pizzy na parkiecie o 1 w nocy wręczony ci przez jednego z założycieli – tradycja, która ma miejsce w każdy program. Lub, jeśli kupiłeś koszulkę lub bluzę z kapturem w ciągu ostatnich kilku lat, prawdopodobnie ma ona motto WE ARE SO F☺CKD lub szkielet Twerking gdzieś na ubraniu.

Rozmawialiśmy z współzałożycielem Space Yacht i kolekcjonerem kryptowalut, Rami Perlmanem, na temat adaptacji ich serii wydarzeń, aby odnieść sukces w obliczu zamknięcia branży nocnego życia oraz tego, jak wygląda przyszłość krypto-sztuki w przestrzeni muzyki elektronicznej..

Z czego najbardziej znany jest Space Yacht? Jak zbudował swoją reputację w przestrzeni muzycznej?

Space Yacht rozpoczął się pięć lat temu jako cotygodniowa impreza w Hollywood we wtorkowe wieczory. Pierwotnie było to miejsce dla ludzi przemysłu i DJ-ów. Szybko przekształcił się w epicentrum undergroundowej muzyki tanecznej w LA. Propozycja wartości była taka, że ​​można było przyjść na nasze wydarzenia i zobaczyć nowe talenty, którym dzieliło 18 miesięcy od wejścia na główną scenę. Zbudowaliśmy naszą reputację jako kuratorzy, którzy znaleźli talenty, zanim znalazły je wytwórnie i większe firmy eventowe.

Z biegiem lat zwiększyliśmy naszą obecność, przenosząc się do Sound Nightclub (jednego z najlepszych klubów w LA) i zakładając rezydencje w całym kraju w miejscach takich jak Las Vegas, San Francisco i San Diego. Przez ostatnie dwa lata między trasami koncertowymi, festiwalami i rezydencjami robiliśmy średnio 150 wydarzeń rocznie, a nawet robiliśmy trasę po Azji przed hitem Covid. Poza zapleczem naszej branży eventowej mogliśmy założyć wytwórnię płytową i dobrze prosperującą firmę odzieżową.

Jak Space Yacht skończył jako sztuka kryptowalutowa?

Studiowałem sztuki wizualne w college’u i od lat jestem kolekcjonerem. Zostałem przedstawiony chłopakom z Nifty Gateway przez znajomego i od razu zaczęliśmy się bawić. Do tego czasu nie byłem świadomy przestrzeni NFT, ale natychmiast się wciągnąłem i zacząłem zbierać. Stamtąd poszedłem do króliczej dziury kryptowalut i byłem równie uzależniony i podekscytowany wszystkimi możliwościami, zarówno z perspektywy finansowej, jak i tego, jak blockchain może być istotny dla przemysłu muzycznego.

Kolekcja Space Yacht na NiftyGateway.

Kolekcja Space Yacht na NiftyGateway.

Sierpniowy spadek był wynikiem współpracy z uznanym artystą NFT o nazwisku Goldweard, który tworzy serię NFT w oparciu o markę Space Yacht. Następnie skomponowałem całą muzykę do każdego animowanego utworu, więc fajnie było móc rozmawiać o muzyce w głównie wizualnym medium.

Kiedy zeszłego lata wypuściłeś swój pierwszy zrzut sztuki kryptograficznej, czy Twoi fani zrozumieli związek między NFT a Twoją marką?

Edukacja w dużej mierze przyczyniła się do tego, że Nifty chciał z nami zrobić zrzut. W rzeczywistości założyliśmy, że nasi fani nie wiedzą nic o NFT, ale naszym celem było zintegrowanie ikonografii naszej marki, zarówno z perspektywy wizualnej, jak i muzycznej, i wykorzystanie jej jako wejścia do miejsca, w którym moglibyśmy porozmawiać o technologii stojącej za NFT.

Przed upuszczeniem zrobiliśmy wiele rzeczy, aby zwiększyć świadomość, na przykład wysyłanie wiadomości e-mail, posty na blogach, podcasty, a nawet przedstawiliśmy Nifty w naszym programie na Twitchu, aby wyjaśnić technologię. Do czasu, gdy spadła kropla, nasi fani wiedzieli, co to jest, i faktycznie widzieliśmy dużo sprzedaży od kupujących po raz pierwszy.

Co sprawia, że ​​kolekcje kryptowalut są tak cenne?

Chodzi o uwierzytelnianie. Ufamy autentyczności fizycznego dzieła sztuki, jeśli jest podpisane lub ręcznie numerowane, lub w niektórych przypadkach jest dostarczane z historycznym certyfikatem, który pokazuje historię właściciela dzieła i za jaką cenę zostało sprzedane. Wyjaśniam, że NFT zajmuje miejsce tego wszystkiego, ale w pewnym sensie blockchain lepiej się uwierzytelnia, ponieważ nie można go sfałszować. Ludzie od dawna kupują towary cyfrowe, czy to w grze wideo, czy kupują piosenkę w iTunes. Dla cyfrowych tubylców świat NFT nie jest inny.

Czy widzisz miejsce dla NFT w branży muzycznej? Czy to jest i jak może zmienić istniejące modele wytwórni płytowych?

Nie uważam, że NFT zastępują istniejące modele wytwórni, ale raczej stają się zupełnie nowym pasem, na którym artyści muzyczni mogą dystrybuować swoją muzykę i zarabiać na niej. Przez dziesięciolecia melomani kolekcjonowali winyle, kasety lub płyty CD, które w zasadzie są nieograniczonymi kopiami oryginalnego dzieła. Dzięki NFT możesz stworzyć rzadki przedmiot kolekcjonerski i dać fanom muzyki pierwszą szansę na faktyczne posiadanie utworu muzycznego, tak jak posiadanie dzieła sztuki. NFT przenoszą koncepcję zbierania muzyki na zupełnie nowy poziom!

Artyści muzyki elektronicznej, tacy jak 3lau i RAC, niedawno uruchomili własne zrzuty w przestrzeni NFT na platformach takich jak Nifty Gateway & Bardzo rzadko. Jak widzisz ewolucję tego trendu?

Covid zmusił nas wszystkich do znalezienia nowych sposobów zarabiania. To szczególnie zdziesiątkowało branżę muzyki tanecznej, ponieważ większość DJ-ów zarabia 95% na koncertach. Dla mnie ma sens, że artyści muzyki elektronicznej pojawili się wcześnie w kosmos, ponieważ technologia jest ramą, dzięki której tworzymy muzykę. Miałem już menedżerów, agentów i artystów, którzy pytali mnie o NFT, ponieważ widzą potencjał do zarabiania. Mam przeczucie, że wkrótce nastąpi wielki boom w tej dziedzinie.

Jako kolekcjoner, co sprawia, że ​​NFT jest świetny?

Wszystko zaczyna się od jakości każdego elementu. Nie wystarczy po prostu ugotować coś w Photoshopie i powiedzieć ludziom, żeby to kupili. Artysta musi mieć punkt widzenia, który tworzy więź emocjonalną i zachęca ludzi do kupowania lub przypisywania wartości dziełu.

Dyskoteka (rzadki) # 2/35

Informacje o sprzedaży Disco (Rare) # 2/35 kolekcji Space Yacht na NiftyGateway.

Podobnie jak sztuka fizyczna, NFT muszą sprawić, że poczujesz się jak „MUSZĘ TO MIEĆ!”

Czy możesz nam opowiedzieć o najnowszym spadku NFT?

Chcieliśmy, aby ta kolekcja była okrzykiem dla fanów, którzy są z nami od pierwszego dnia. Podobnie jak nasza pierwsza kropla, ta druga kropla integruje ikonografię naszej marki w każdym utworze, a także oryginalną muzykę. Używaliśmy tych samych motywów w wielu naszych grafikach i produktach, więc wydawało się właściwe, aby stworzyć całą kolekcję NFT wokół tych motywów. Dla nowych kolekcjonerów sztuki kryptograficznej, którzy dowiedzieli się o nas dzięki naszej pierwszej kolekcji NFT, jest to świetne wprowadzenie do świata i obrazów Space Yacht.

Kolekcja składa się z animacji i zdjęć z trzema różnymi motywami jachtów kosmicznych: pizzą, uśmiechniętymi twarzami i naszym znakiem firmowym „WE ARE SO F CKD”. Są to motywy inspirowane ikonografią kultury rave, które zaadaptowaliśmy na naszej wizualizacji tras koncertowych, w produktach i wkomponowaliśmy w nasze podejście do sztuki kryptograficznej. Dla tych, którzy dopiero nas poznają, ta kolekcja jest bramą do wizualnych reliktów Space Yacht.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map