Gdy ICO osiągają zgodność, co to oznacza dla zrzutów z powietrza?

ICO stają się zgodne, a zrzuty lotnicze będą musiały pójść w ich ślady

Zbliżamy się do połowy 2018 roku i jak dotąd prawie 340 ICO podniosło się 9 miliardów dolarów między nimi. Nawet w obliczu obaw związanych z regulacjami, oszustwami i hakerami nie można węszyć tych liczb. W rzeczywistości, podczas gdy większość ludzi myśli o zeszłym roku jako o nieprzerwanej imprezie dla ICO, w 2017 roku tylko 210 z nich zebrało fundusze poniżej 4 miliardów dolarów.

Co daje? Wygląda na to, że nawet przy niedźwiedzim nastroju na rynku i tchnięciu strachu przez amerykańską SEC w serca start-upów blockchain, ICO wciąż mają się dobrze. Oczywiście nie wiadomo, co się stanie po zebraniu funduszy – a także w jakim kierunku przyjmie ustawodawstwo.

Tak więc, podczas gdy wiele firm opartych na łańcuchu blokowym nadal jest optymistycznie nastawionych do ICO, inne okazują się być ostrożne i oceniają swoje opcje. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co dotyczy tej zdecydowanie szarej strefy, istnieje pewne zamieszanie co do tych opcji.

Co to są zgodne ICO?

Zgodne ICO lub STO (oferta tokenów bezpieczeństwa) jest od samego początku regulowane przez SEC. Istnieją cztery główne ścieżki otwarte dla amerykańskiej firmy blockchain, która chce utrzymać regulowaną ofertę i każda z nich ma swoje wady i zalety.

Jedną z alternatyw jest na przykład wykorzystanie istniejącego zwolnienia dotyczącego papierów wartościowych zwanego Reg A +. Możesz zebrać do 50 milionów dolarów i otworzyć swoją ofertę dla każdego, kto ukończył 18 lat. Haczyk? Potrzebujesz dwóch lat audytowanych finansów oraz znacznej ilości czasu i pieniędzy.

Reg CF to łatwiejszy i tańszy sposób pozyskiwania funduszy, ale jesteś znacznie ograniczony do kwoty, którą możesz zebrać (mniej niż 2 miliony USD).

Konta handlowe Fintech pomaga firmom blockchain w utrzymaniu zgodnych ICO. Dyrektor generalny Edward Corona mówi: „należy pamiętać, że [zgodne ICO] nadal nie zapewniają właścicielom firm swobody i kontroli nad nieuregulowanym ICO”.

Dobrze. Ale oczywiście nie dają też właścicielom firm możliwości wylądowania za kratkami.

Kolejną ważną zaletą posiadania zgodnego ICO jest to, że możesz ubiegać się o swoją ofertę i reklamować ją w dowolnym miejscu, co znacznie ułatwia zwiększanie świadomości na temat sprzedaży tokenów. Dzięki Facebook, Twitter, Google i Bing, które zakazują reklam ICO, wybranie regulowanej trasy pozwoli ci korzystać z tych kanałów w celu zwiększenia widoczności.

Uspokoisz również zmartwione umysły wielu potencjalnych inwestorów, wstrząśniętych ostatnią złą prasą.

Co to oznacza dla zrzutów lotniczych?

Kilka pomysłowych zespołów ICO zaczęło w kreatywny sposób promować swoje projekty za pomocą zrzutów lotniczych. Skutecznie dystrybuowanie darmowych tokenów do zainteresowanych stron i wywołanie szumu wokół ich sprzedaży. Widzieliśmy nawet niesamowite fizyczne zrzuty z żetonami wypadającymi z balonów.

W tej herkulesowej próbie ominięcia przepisów dotyczących papierów wartościowych zrzuty lotnicze nabrały rozpędu. Kto nie kocha darmowych pieniędzy, prawda? Możesz nawet zarejestrować się w być ostrzeżonym do nadchodzących zrzutów lotniczych i rozkoszuj się całą darmową gotówką. Ale jeśli twoja mama kiedykolwiek powiedziała ci, że nic w życiu nie przychodzi za darmo, przepraszam, że miała rację.

ostrzeżenie o zrzutach

Witryny ostrzegające ludzi o zrzutach

Tak jak nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch, tak jest nie ma czegoś takiego jak darmowe zapasy. To nie tylko mówi Mama, ale także Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

Tak więc, jeśli uważasz, że zrzuty lotnicze to doskonały sposób na obejście zakazu reklam lub promowanie ICO, prawdopodobnie powinieneś odłożyć ten pomysł na półkę.

Zrzuty lotnicze też nie są zgodne. I prawdopodobnie będą traktowane jako transakcje bezpieczeństwa, co stanowi dość problematyczny scenariusz.

Darren Marble, dyrektor generalny CrowdfundX, firma marketingowa zajmująca się STO zwraca uwagę: „Nie można po prostu wysyłać ludziom akcji. Problem z zrzutem polega na tym, że jest on generalnie niezgodny z amerykańskimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa ”. A więc ta świetna taktyka marketingowa do tworzenia świadomości, a nawet eskalacji FOMO? W końcu nie taki dobry pomysł.

„Moja ogólna rada dla emitentów STO” – kontynuuje – „odłożyłbym tę koncepcję zrzutu lotniczego na bok. Radziłbym każdemu w USA, aby tego nie robił. Rozumiem, to dobra taktyka marketingowa, ale jest zbyt duże ryzyko i niepewność ”.

To już nie jest zabawne

Rozporządzenie wydaje się malować ponury obraz. Po prostu wypowiedz słowo, a rynki kryptowalut drżą. Jednak cel regulacji wydaje się dwojaki. Aby zapewnić firmom blockchain ramy prawne, na podstawie których mogą pracować, i chronić inwestorów przed oszustwami ICO.

Według Marble firmy blockchain nie powinny być zbyt przygnębione. Chociaż wydaje się, że obcina się im skrzydła, wciąż istnieje wiele sposobów na zdobycie funduszy. On mówi:

„Nie sądzę, że prawdziwe zespoły powinny się tak przejmować. Jeśli masz prawdziwą koncepcję lub zespół blockchain i masz pewne umiejętności, zróżnicowanie lub niesamowitą wizję, fakt, że nie możesz reklamować się na Twitterze, nie powinien powstrzymać Cię ani powstrzymać od zbierania pieniędzy ”.

Fundusze Hedge Fund

Więc nie możesz (lub nie chcesz) trzymać ICO, nie możesz wrzucić darmowych akcji do portfeli inwestorów i nie możesz zachwycić użytkowników w mediach społecznościowych. Ale są jeszcze inne sposoby na zebranie pieniędzy i mogą oddzielić ziarno od plew.

„Jeśli spojrzeć na to, co się dzieje w tej przestrzeni, w 2017 r. Był oczywiście ogromny przypływ inwestorów detalicznych na rynek, a teraz w znacznym stopniu ucichł. Wyszukiwania Google dla Bitcoin dramatycznie spadły. Rozmowa o Bitcoinie przy stole była ostatnim Świętem Dziękczynienia. Teraz jest fala krypto funduszy hedgingowych. ”

Mówimy o małych funduszach hedgingowych, które mają od 5 do 500 milionów dolarów do zainwestowania. I czekają, aby usłyszeć o Twoim projekcie.

„Innowacyjne firmy” – mówi Marble – „nawet jeśli jesteś małym zespołem, możesz wyjść i znaleźć stronę z listą wszystkich tych funduszy, a następnie skontaktować się z tymi osobami. Najlepsze transakcje w kosmosie są finansowane przez małą grupę pełnych pasji kryptowalutowych funduszy hedgingowych, do których niekoniecznie jest niemożliwe osiągnięcie ”.

Myśli końcowe

Przyszłość pozyskiwania funduszy może wyglądać zupełnie inaczej, ale nie musi być ponura. Gdy ICO i zrzuty z powietrza zaczną słabnąć, tak też powinien być zalew shitcoinów i pustych białych ksiąg sprzedających tylko powietrze.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map